Baştanbaşa Balkanlar Turu

1/2. Gün İstanbul - Sofya - Üsküp

Baştanbaşa güzel bir Balkan turu sizi beklemekte. saat 19:00’da Kadıköy Evlendirme dairesi önünden daha sonra 20.00’da Gayrettepe Avantgarde otel önü ve 21:00’da Bakırköy Ömür Plaza otobüs kalkış noktalarından hareket ile Edirne üzerinden Kapıkule’ye geçiyoruz. Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Bulgaristan’a giriş. Plovdiv güzergâhı üzerinden, Sofya’ya varış ve şehir turu ardından Makedonya’ya hareket ve Üsküp’e varış ile nihayet turumuzun en güzel noktalarından birine varmış oluyoruz. Tarihi, taş binaları, en keyifli sokakları ile Baş çarşı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.dan kalma Taş Köprü,  Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, hükümet binası, meclis, 17. yy.dan kalma St Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı görülecek yerler arasındadır.dilerseniz akşam düzenlenecek olan ekstra Yemekli Balkan Gecesi Programına katılabilirsiniz.

Balkan Gecesi Programı (40 Euro) Bu programımızda yerel folklorik Balkan Dansları eşliğinde yemeğimizi yiyor ve geç saatlere kadar eğlenme fırsatı buluyoruz.  


3.Gün Üsküp - Belgrad

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından, Sırbistan’ın başkenti, Eski Yugoslavya’nın ve önemli Osmanlı eserlerinin bulunduğu Belgrad’a hareket ediyoruz. Panoramik şehir turu ile başlıyoruz ve Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan göreceğimiz yerler arasında. Şehir turunun hemen ardından ise otelimize geçiyoruz.

4. Gün Belgrad - Saraybosna

Güzel bir sabah kahvaltısının hemen ardından Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Saraybosna Panaromik Şehir turuna vardığımız an başlıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi, Hüsrev Bey Camii,  Saat Kulesi,  Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri , Musevi Sinagogu , 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camiisi görülecek yerler arasındadır. Osmanlı çeşmesinden su içerek tamamlayacağımız turumuz otelde son buluyor.

5.Gün Saraybosna - Dubrovnik (Mostar - Poçitel) Trebinje

Sabah kahvaltısının hemen ardından Mostar ve Poçitel gezimize başlıyoruz. Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek o tarihi yaşamaya başlıyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Mostar. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. 14. yy.dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılarını göreceğiz ve daha sonra günü tamamlayıp otelimize geçiyoruz.

6.Gün Dubrovnik - Karadağ (Kotor - Budva - St.Stefan -Bar - Ulcin)

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman ile güzel gününüz başlayabilirsiniz. Daha sonra Adriyatik Denizinin incisi dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Karadağ’a giriş yapıyoruz. Kotor’a hareket ardından Eski Şehir-Kalede yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. St. Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva bizi bekliyor. Ardından Karadağ’ın liman kenti Bar'a geçerek eski evler, liman ve eski şehri yakından tanıyabilirsiniz.

7.Gün Karadağ - Arnavutluk - Makedonya (Ohrid)

Otlinizde alacağınız sabah kahvaltısının hemen ardından Ohrid’e doğru yola çıkıyoruz. Gece konaklayacağımız Ohrid’de göreceğimiz yerler arasında; St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma Anfi-tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi bulunmaktadır. Buradaki turumuzun ardından konaklayacağımız otele geçiyoruz.

8.Gün Ohrid - Selanik (Manastır-St.Naum-Resne)

Sabah kahvaltısının ardından özel otobüslerimizle otelimizden ayrılıyoruz, rehberimizin organize edeceği ve tüm yolcularımızın katılımıyla düzenlenecek olan St.Naum - Manastır (15 Euro) turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bu turumuzda muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz.Ardından Manastır'a doğru hareket ediyoruz.. Manastır (Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından, Resne'ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki'nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan Savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşmuş olan Resne'li Niyazi'nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Konaklama yapacağımız, Selanik’e hareket veotelimize varış. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimizin organize edeceği Yunan Taverna turunu katılabilirler.

Yunan Tavernası Turu (45 Euro) Misafirlerimiz leziz yunan lezzetleri eşliğinde geç saatlere kadar, eğlenebilme imkânı bulabilirler.

9.Gün Selanik - Kavala - İstanbul

Sabah kahvaltısının hemen ardından Selanik Panoramik şehir turuna başlıyoruz. Kordon, beyazkule , döner kule , fuar meydanı , Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros katedrali, Büyük İskender heykeli,Hamza bey camii, E.Venezelo - P.konstantin heyküelleri,Vardar, Makedonia, Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır. Selanik turumuz Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ederek tamamlanıyor ve tur sonrası tüm yolcularımızın katılımıyla Rehberimizin Organize edeceği edeceği Kavala turu (10 Euro) gerçekleştirmek için Kavala’ya doğru hareket ediyoruz. Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi (panaromik olarak), su kemerleri, belediye binası, liman turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Yolumuzun üzerinde olan İskeçe, Dede Ağacı ziyaret ederek en son İpsala sınır kapısına varış ile Tekirdağ’dan İstanbul’a geçerek turumuzu bitiriyoruz.
  

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

Lüks otobüslerle ulaşım,

3* & 4 otellerde 7 gece oda kahvaltı konaklama,

Profosyonel Türkçe Rehberlik hizmeti,

Yarım günlük şehir tanıtım gezileri,

 

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler

Shengen vizesi (120 Euro)

Zorunlu Seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)

Tüm öğlen yemekleri,

Otel ve Gümrük vergileri 25 Euro Rehbere ödenir.

Eksra harcamalar,

Rehber ve şoför bahsişleri.

 

ÖNEMLİ BİLGİLER

Tur hareketi minimum 35 kişinin katılımı ile gerçekleşecektir. Katılım sayısı yetersiz olursa tur bir sonraki tarihe kaydırılacaktır.

Rezervasyon esnasında koltuk numarası sözü veya garantisi verilemez.

Tur programı otellerin doluluğuna göre tam tersi veya uygunluğa göre değiştirilebilir.

Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.
Çocuk fiyatları ; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır.
Üç Yataklı odada ; 3. yatak ilave yatak olup, açılır – kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
Varış saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır.
Acentemiz kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Yeşil pasaport sahiplerine vize gerekmemektedir.

Shengen vize işlemleri sırasında ve yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır.
Şehirler arası geçişlerin özel otobüs ile yapılan gezilerimizde minimum katılım sayısı 30 kişidir. Tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanları veya ören yerlerine yönlendirilecektir.
Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.
Programlarda belirtilen gezilerin günleri yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen geziler yapılmaz. Bu gezilerin yapılamamasından Acentemiz sorumlu tutulamaz.
65 yaş üzeri misafirlerimize seyahat sigortası için yaş periyodlarına göre sürprim uygulaması vardır. Detayları acentanızdan öğrenebilirisiniz.
Acentemiz gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Acentemiz misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.

 

Gün Kalkış Yeri Varış Yeri Kalkış Zamanı Varış Zamanı Açıklama
Baştanbaşa Balkanlar Turu - Ülke Bölge - Gezinomi

MAKEDONYA

Konuşulan Dil : Makedonca, Arnavutça, Türkçe, Sırpça 

İklim: Ilıman karasal iklim görülür. Sıcak ve kurak yaz ayları, soğuk ve yağışlı kış ayları vardır. İlkbahar sonbahardan daha serin ve yağışlıdır.

Saat Farkı: 1 saat geri

Uçuş Süresi: 1,5 saat

Para Birimi: Denar (MKD)

Voltaj: 110 Volt

Telefon Kodu: 389

Türk Konsolosluğu: UL.SLAVEJ PLANINA-BB 1000 SKOPJE REPUBLIC OF MACEDONIA

Telefon: 00 389-2 311 32 70 - 311 21 73 00 389-2 313 12 18

 

Ne Alınır:  Yiyecek olarak incir reçeli, yaban mersini şurubu, hediyelik eşya olarak ise Üsküp’e özgü mini çarıklar, su testileri.

Ne Yenir: Yerel mutfağın en sevilen tatlarının başında bir tatlı olan “kaymakçina” geliyor. Tatlı, süt, yumurta, şeker ve undan mürekkep. “Yugoslav Salatası” ve “Köprülü salatası” olarak da bilinen “manca”, patlıcan, domates, yeşil biber, sarımsak ve zeytinyağı ile hazırlanıyor. Kemiksiz kuzu etinden yapılan “Makedon yahnisi” de meşhur bir başka tat. Kentte ayrıca güveçte enfes kuru fasulye de pişiriliyor.

Nereye Gidilir: Üsküp Kalesi, Taş Köprü, Vardar Nehri kıyıları, Osmanlı’dan miras kalan camiler, Eski Çarşı. Holy Saviour Kilisesi, Kursumli An ve Suli An Kervansarayları, Mustafa Paşa Camii, Nerezi Manastırı, Kent Sanat Galerisi ve Kent Müzesi görülmesi gereken yerlerin başında gelir.


ARNAVUTLUK

Konuşulan Dil: Arnavutça

Saat Farkı: 1 saat geri  

Uçuş Süresi: 2 saat

Para Birimi: Lek (ALL)

Voltaj: 110 Volt           

Telefon Kodu:355

Türk Konsolosluğu: Ambasada Turke, Rruga e Elbasanit no:65 Tirana-Albania

Telefon: +355 4 238 0350 - +355 4 238 0351 - +355 4 238 0352 - +355 4 238 0353

 

İklim: Ilıman iklim hakimdir. Kışlar soğuk, bulutlu ve yağışlı; yazlar sıcak, açık ve kuru geçer. İç kısımlarında daha soğuk ve daha rutubetli bir iklim hakimdir.

Ne Alınır: Şehri simgeleyen magnet ve biblolar.

Ne Yenir: Arnavutluk mutfağı Türk mutfağına çok benziyor. Örneğin bizim güvece benzer bir yemekleri var; tek farkı içine kaşar koyulması. Buna kiremit kebabı deniyor. Börek tatlısı adı verdikleri tatlı da baklavaya benziyor. Patlıcanlı Arnavut salatası da, yoğurt ve patlıcanlı lezzetli bir yemek. Türk restoranı Sofra başkent Tiran'ın ünlü lokantaları arasında yer alıyor. 

Nereye Gidilir: İskender Bey Anıtı ve Meydanı – Tiran, Ethem Bey Camii – Tiran, Lana Nehri – Tiran, İskender Bey Meydanı – Tiran, Milli Tarih Müzesi – Tiran, Taiwan Meydanı – Tiran,İşkodra,Ohrid,Berat Şehri,Vlore Şehri


BOSNA HERSEK

Konuşulan Dil: Hırvatça, Sırpça, Boşnakça

Saat Farkı: 1 saat geri  

Uçuş Süresi: 2 saat

Para Birimi: Konvertibıl Mark

Voltaj: 110 Volt           

Telefon Kodu:387

Türk Konsolosluğu: Hamdije Kresevljkovica5 71000 Sarajevo Bosnia-Hercegovina

Telefon: Büyükelçilik Binası +387 33 568 750 Konsolosluk Şubesi +387 33 221 858

İklim: Karasal iklim hakimdir. Genelde 4 mevsim bol yağış alan ülkede en yağışlı ay Haziran, en kurak ay ise Aralık’tır.

Ne Alınır: Bakır ve Gümüş işlemeler , tepsiler , fincan ve cezveler şehirde en çok satılan eşyalar arasında yer alıyor. Bunlar dışında Bosna Kahvesi (Türk kahvesinden farksız) , lokum , şekerleme , metal işlemeler , tahta kaşıklar , kilimler (hepsi Türkiye’den ithal) şehirden alabileceğiniz hediyelik eşyalardan.

Ne Yenir: Boşnaklar için yemek kültürü önemlidir. Büyük davetler düzenlemekten, piknik yapmaktan çok hoşlanırlar. Bu pikniklere teferiç denir. Teferiç’de çeşit çeşit yemekler hazırlanıp yapılır. Büyük davetler olmasa da, Boşnaklar için ailenin bir arada yemek yemesi çok önemlidir. 
Boşnak yemeklerinin ilk sıralarını; börekler ve etli yemekler oluşturmaktadır. Yağ olarak tereyağ kullanılır. Susam yağı ve kuyruk yağı da kullanılır. Boşnak yemeklerinde tıpkı Osmanlı mutfağında olduğu gibi etli yemeklere sirke konur.

Nereye Gidilir: Başçarşı, Umut (Hayat) Tüneli, Latin Köprüsü, Gazi Hüsrev Bey cami, Morica Han, Bursa Bezisteni, Ferhadiye Caddesi ve camisi, Bosna Ulusal Müzesi, Svrzo Evi, Saraybosna Katedrali, Yeni Camii – Saraybosna, İsa nın Kalbi Katedrali – Saraybosna, Vrelo Bosne Parkı .


Baştanbaşa Balkanlar Turu - Fiyat Tablosu - Gezinomi
  • Kredi kartı ile tek çekim ya da taksitle ödeme yapabilirsiniz.
  • EFT & Havale ile ödeme yapabilirsiniz.
  • GeziPara ile ödeme yapabilirsiniz.
  • Birden fazla kredi kartı kullanabilirsiniz.

İndirim Fırsatları

Vade Farksız 6 Taksit, Ayrıca 9 Taksite Kadar Ödeme İmkanı.

100 TL ve üzeri alışverişlerde geçerlidir.

Vade Farksız 9 Taksite Kadar Ödeme İmkanı.

100 TL ve üzeri alışverişlerde geçerlidir.

Vade Farksız 9 Taksite Kadar Ödeme İmkanı.

100 TL ve üzeri alışverişlerde geçerlidir.

Vade Farksız 9 Taksite Kadar Ödeme İmkanı.

100 TL ve üzeri alışverişlerde geçerlidir.

Vade Farksız 9 Taksite Kadar Ödeme İmkanı.

100 TL ve üzeri alışverişlerde geçerlidir.

Vade Farksız 9 Taksite Kadar Ödeme İmkanı.

100 TL ve üzeri alışverişlerde geçerlidir.

Vade Farksız 9 Taksite Kadar Ödeme İmkanı.

100 TL ve üzeri alışverişlerde geçerlidir.

Birden Fazla Kredi Kartı Kullanımı

Yaptığınız bütün alışverişlerinizde artık, birden fazla kredi kartınızı aynı anda kullanabiliyorsunuz.

Ödemelerinizi dilediğiniz kredi kartı arasında istediğiniz gibi paylaştırarak, kartlarınızın avantajlarını kullanabilir, taksit imkanlarından da yararlanabilirsiniz.

Üstelik böylece limit sorununu da ortadan kalkıyor. Ödemelerinizde kartınızın limitinin yeterli olmadığı yerde, istediğiniz başka bir kartla kalan kısmını ödeyebiliyorsunuz.

GeziPara ile Ödeme

Gezinomi'ye üye olarak gerçek TL değerli para kazanabilir, kazandığınız paralarla bedava tatil yapabilirsiniz.

Gezinomi'den satın alacağınız her tatil, tur, cruise veya konaklama ücretinin %1'i değerinde hesabınıza GeziPara yüklenir.

Ayrıca Yurtiçi ve yurtdışı tüm uçak bileti satın alımlarınızda 5 TL değerinde GeziPara yüklenir.

Baştanbaşa Balkanlar Turu - Vize Bilgileri - Gezinomi

 

EMEKLİLER İÇİN

 (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Emeklilik hesap cüzdanı fotokopisi
2.Ev tapusu fotokopisi
3.Banka hesap cüzdanı fotokopisi
4.Kredi kartı fotokopisi 

SERBEST MESLEK MENSUPLARI İÇİN

 (Avukat, doktor, mali müşavir vs.) (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Baglı bulunduğu odadan yazı
2. Antetli kağıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan, konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe
3.Vergi levhası fotokopisi
4.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi 

MAAŞLI ÇALIŞANLAR İÇİN

  (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Antetli kağıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ’’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı

2.belirtilmeden yazılacak dilekçe. (imzalar, firmanın imza sirkülerinde yer alan kişilere ait olmadır)
3.Firma imza sirküleri
4.Firmanın ticaret veya sanayi odasından faaliyet belgesi (yeni tarihli)
5.Vergi levhası fotokopisi
6.Ticaret sicil gazetesi fotokopisi

7.Son maaş bordrosu
8.Sigorta işe giriş ve son 4 aylık bildirgelerin fotokopisi
9.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi 

FİRMA SAHİPLERİ VE ŞİRKET ORTAKLARI İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Antetli kâğıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe
2.Firma imza sirküleri
3.Vergi levhası fotokopisi
4.Ticaret veya sanayi odasından faaliyet belgesi (yeni tarihli)
5.Ticaret sicil gazetesi fotokopisi (kuruluş gazetesi)
6.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi

BANKA ÇALIŞANLARI İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1. Bankanın antetli kağıdına seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ’’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe (imzalar, firmanın imza sirkülerinde yer alan kişilere ait olmadır)
2.Banka imza sirküleri
3.Son maaş bordrosu
4.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi

ÖĞRENCİLER İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

Öğrenci durum belgesi
Ebeveyn gelir durumunu belirten belgeler (yukarıda belirtilen katagorilere göre)

DEVLET MEMURU İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Konsolosluk Makamına, Antetli kâğıda İngilizce yazılmış, resmi ‘Vize Başvuru Dilekçesi’ (Gidiş nedeni ve göreviniz belirtilen, kurum imza yetkilisi tarafından ıslak imzalı ve mühürlü).

2.Son üç aya ait maaş bordrosu

3.Kurum Personel Tanıtma Kartı Fotokopisi

4.Banka Hesap Cüzdanı, Kredi Kartları, Araç Ruhsatı ve Gayrimenkul gibi maddi kaynak gösteren Belgelerin Fotokopisi.

5.Evlilik Cüzdan Fotokopisi

NOTLAR

*Evli çiftlerin evlilik cüzdanı fotokopileri vize başvurularında gerekmektedir.

* 2 adet fotoğraf (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)
* İlk defa shengen vizesi alabilmek için şahsi müracaat gereklidir. Pasaport geçerlilik süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.

* Tüm vize alacak meslek gruplarına istinaden Yurt dışında geçerli Seyahat Sağlık Sigortası (30.000 Euro limitli) gerekmektedir.

* Tüm vize alacak meslek gruplarına istinaden seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan, konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak şahsi dilekçe.

* Tüm vize alacak meslek gruplarına istinaden önlü ve arkalı kimlik fotokopisi ve ev & iş adres ve telefon, email bilgileri beraberinde vermeniz gerekmektedir.

Turun Ortalama Puanı

7.0
Baştanbaşa Balkanlar Turu Yorumları ve Misafir Görüşleri 6 yorum sonucu ortalama 7.0 puan almıştır.
Puan Detayı
Bölge/Tur Lokasyonu
6.0
Rehber
7.0
Ulaşım (Havayolu)
7.0
Transfer (Araç)
7.0
Ekstra Turlar
7.0
Tavsiye Puanın
8.0
Toplam Puan
7.0

Yorumlar

6

Turu Beğendiniz mi?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Yorumları

img-avatar
Bilge Karslı
10.0
28.9.2015 tarihinde yorum yapıldı.
Bölge çok güzel. Rehberimiz Tuncer Beyin kontrolünde ve başarılı organizasyonuyla, sorunsuz ve çok güzel bir gezi yaptık.
img-avatar
Mehmet Gültekin
8.0
2.11.2015 tarihinde yorum yapıldı.
Uzun ve yorucu bir seyahat. Ama kısa zamanda çok fazla yer görüp yeni kültürler tanıma şansı buluyorsunuz. Otobüs yolculuğu seven herkese tavsiye ederim.
img-avatar
Sare Yılmaz
7.0
2.11.2015 tarihinde yorum yapıldı.
Oteller biraz daha iyileştirilmeli ve mola süreleri daha kısa olmalı. Bunlarda yapılırsa daha güzel bir tur olacaktır.
img-avatar
Fidan Bölükbaş
6.0
15.9.2015 tarihinde yorum yapıldı.
img-avatar
Cengiz Sezgin
6.0
2.10.2015 tarihinde yorum yapıldı.
çok güzel bir geziydi, herkese tavsiye ediyorum. otel konusunda biraz daha dikkatli seçim yapılmasını öneriyorum.
img-avatar
5.0
2.10.2015 tarihinde yorum yapıldı.
Haziran 2015 te bu tur a katıldım ve çok memnun kaldım. Çok teşekkürler Gezinomi

Turu Beğendiniz mi?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Benzer Turlar

Paris Sömestir Turu
Paris Sömestir Turu 28.1.2016 / 31.1.2016 fiyatıdır. Oda + Kahvaltı 3 Gece 4 Gün
499.00 EUR
Amsterdam Özel Turu
Amsterdam Özel Turu 4.2.2016 / 7.2.2016 fiyatıdır. Oda + Kahvaltı 3 Gece 4 Gün
349.00 EUR
Amsterdam Turu 2
Amsterdam Turu 2 10.3.2016 / 13.3.2016 fiyatıdır. Oda + Kahvaltı 3 Gece 4 Gün
299.00 EUR
Büyük İtalya Turu
Büyük İtalya Turu 27.12.2015 / 2.1.2016 fiyatıdır. Oda + Kahvaltı 6 Gece 7 Gün
349.00 EUR
Büyük İspanya Turu 2
Büyük İspanya Turu 2 18.1.2016 / 25.1.2016 fiyatıdır. Oda + Kahvaltı 7 Gece 8 Gün
479.00 EUR
Benelüks, Paris Sömestir Turu 2
Benelüks, Paris Sömestir Turu 2 30.1.2016 / 6.2.2016 fiyatıdır. Oda + Kahvaltı 7 Gece 8 Gün
599.00 EUR
Baştanbaşa Balkanlar Turu Fotoğraflar - Gezinomi

Baştanbaşa Balkanlar Turu

Baştanbaşa Balkanlar Turu

TUR SAYFASINA DÖN

REZERVASYON YAP

4sq Foto: http://www.gezinomi.com/bastanbasa-balkanlar-turu
Baştanbaşa Balkanlar Turu Tur Rotası - Gezinomi

Konum

Baştanbaşa Balkanlar Turu