Baştanbaşa Balkanlar Turu

8 gece 9 gün

1/2. Gün İstanbul - Sofya - Üsküp

Baştanbaşa güzel bir Balkan turu sizi beklemekte. saat 19:00’da Kadıköy Evlendirme dairesi önünden daha sonra 20.00’da Gayrettepe Avantgarde otel önü ve 21:00’da Bakırköy Ömür Plaza otobüs kalkış noktalarından hareket ile Edirne üzerinden Kapıkule’ye geçiyoruz. Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Bulgaristan’a giriş. Plovdiv güzergâhı üzerinden, Sofya’ya varış ve şehir turu ardından Makedonya’ya hareket ve Üsküp’e varış ile nihayet turumuzun en güzel noktalarından birine varmış oluyoruz. Tarihi, taş binaları, en keyifli sokakları ile Baş çarşı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.dan kalma Taş Köprü,  Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, hükümet binası, meclis, 17. yy.dan kalma St Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı görülecek yerler arasındadır.dilerseniz akşam düzenlenecek olan ekstra Yemekli Balkan Gecesi Programına katılabilirsiniz.

Balkan Gecesi Programı (40 Euro) Bu programımızda yerel folklorik Balkan Dansları eşliğinde yemeğimizi yiyor ve geç saatlere kadar eğlenme fırsatı buluyoruz.  


3.Gün Üsküp - Belgrad

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından, Sırbistan’ın başkenti, Eski Yugoslavya’nın ve önemli Osmanlı eserlerinin bulunduğu Belgrad’a hareket ediyoruz. Panoramik şehir turu ile başlıyoruz ve Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan göreceğimiz yerler arasında. Şehir turunun hemen ardından ise otelimize geçiyoruz.

4. Gün Belgrad - Saraybosna

Güzel bir sabah kahvaltısının hemen ardından Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Saraybosna Panaromik Şehir turuna vardığımız an başlıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi, Hüsrev Bey Camii,  Saat Kulesi,  Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri , Musevi Sinagogu , 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camiisi görülecek yerler arasındadır. Osmanlı çeşmesinden su içerek tamamlayacağımız turumuz otelde son buluyor.

5.Gün Saraybosna - Dubrovnik (Mostar - Poçitel) Trebinje

Sabah kahvaltısının hemen ardından Mostar ve Poçitel gezimize başlıyoruz. Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek o tarihi yaşamaya başlıyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Mostar. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. 14. yy.dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılarını göreceğiz ve daha sonra günü tamamlayıp otelimize geçiyoruz.

6.Gün Dubrovnik - Karadağ (Kotor - Budva - St.Stefan -Bar - Ulcin)

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman ile güzel gününüz başlayabilirsiniz. Daha sonra Adriyatik Denizinin incisi dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Karadağ’a giriş yapıyoruz. Kotor’a hareket ardından Eski Şehir-Kalede yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. St. Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva bizi bekliyor. Ardından Karadağ’ın liman kenti Bar'a geçerek eski evler, liman ve eski şehri yakından tanıyabilirsiniz.

7.Gün Karadağ - Arnavutluk - Makedonya (Ohrid)

Otlinizde alacağınız sabah kahvaltısının hemen ardından Ohrid’e doğru yola çıkıyoruz. Gece konaklayacağımız Ohrid’de göreceğimiz yerler arasında; St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma Anfi-tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi bulunmaktadır. Buradaki turumuzun ardından konaklayacağımız otele geçiyoruz.

8.Gün Ohrid - Selanik (Manastır-St.Naum-Resne)

Sabah kahvaltısının ardından özel otobüslerimizle otelimizden ayrılıyoruz, rehberimizin organize edeceği ve tüm yolcularımızın katılımıyla düzenlenecek olan St.Naum - Manastır (15 Euro) turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bu turumuzda muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz.Ardından Manastır'a doğru hareket ediyoruz.. Manastır (Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından, Resne'ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki'nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan Savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşmuş olan Resne'li Niyazi'nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Konaklama yapacağımız, Selanik’e hareket veotelimize varış. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimizin organize edeceği Yunan Taverna turunu katılabilirler.

Yunan Tavernası Turu (45 Euro) Misafirlerimiz leziz yunan lezzetleri eşliğinde geç saatlere kadar, eğlenebilme imkânı bulabilirler.

9.Gün Selanik - Kavala - İstanbul

Sabah kahvaltısının hemen ardından Selanik Panoramik şehir turuna başlıyoruz. Kordon, beyazkule , döner kule , fuar meydanı , Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros katedrali, Büyük İskender heykeli,Hamza bey camii, E.Venezelo - P.konstantin heyküelleri,Vardar, Makedonia, Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır. Selanik turumuz Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ederek tamamlanıyor ve tur sonrası tüm yolcularımızın katılımıyla Rehberimizin Organize edeceği edeceği Kavala turu (10 Euro) gerçekleştirmek için Kavala’ya doğru hareket ediyoruz. Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi (panaromik olarak), su kemerleri, belediye binası, liman turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Yolumuzun üzerinde olan İskeçe, Dede Ağacı ziyaret ederek en son İpsala sınır kapısına varış ile Tekirdağ’dan İstanbul’a geçerek turumuzu bitiriyoruz.
  

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

Lüks otobüslerle ulaşım,

3* & 4 otellerde 7 gece oda kahvaltı konaklama,

Profosyonel Türkçe Rehberlik hizmeti,

Yarım günlük şehir tanıtım gezileri,

 

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler

Shengen vizesi (120 Euro)

Zorunlu Seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)

Tüm öğlen yemekleri,

Otel ve Gümrük vergileri 25 Euro Rehbere ödenir.

Eksra harcamalar,

Rehber ve şoför bahsişleri.

 

ÖNEMLİ BİLGİLER

Tur hareketi minimum 35 kişinin katılımı ile gerçekleşecektir. Katılım sayısı yetersiz olursa tur bir sonraki tarihe kaydırılacaktır.

Rezervasyon esnasında koltuk numarası sözü veya garantisi verilemez.

Tur programı otellerin doluluğuna göre tam tersi veya uygunluğa göre değiştirilebilir.

Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.
Çocuk fiyatları ; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır.
Üç Yataklı odada ; 3. yatak ilave yatak olup, açılır – kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
Varış saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır.
Acentemiz kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Yeşil pasaport sahiplerine vize gerekmemektedir.

Shengen vize işlemleri sırasında ve yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır.
Şehirler arası geçişlerin özel otobüs ile yapılan gezilerimizde minimum katılım sayısı 30 kişidir. Tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanları veya ören yerlerine yönlendirilecektir.
Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.
Programlarda belirtilen gezilerin günleri yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen geziler yapılmaz. Bu gezilerin yapılamamasından Acentemiz sorumlu tutulamaz.
65 yaş üzeri misafirlerimize seyahat sigortası için yaş periyodlarına göre sürprim uygulaması vardır. Detayları acentanızdan öğrenebilirisiniz.
Acentemiz gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Acentemiz misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.

 

Baştanbaşa Balkanlar Turu - Fiyat Tablosu - Gezinomi

Oda + Kahvaltı

Tarih Aralığı 2 Kişilik Odada Kişi Başı İlave Yatak Tek Kişilik Oda 1. Çocuk 2. Çocuk
23/10/2015-31/10/2015 299,00 EUR 299,00 EUR 499,00 EUR (2-12) Yaş 299.00 EUR
(0-2) Yaş 150.00 EUR
-

Benzer Turlar

Amsterdam Özel Turu
Amsterdam Özel Turu 4.2.2016 / 7.2.2016 fiyatıdır. Oda + Kahvaltı 3 Gece 4 Gün
349.00 EUR
Amsterdam Turu 2
Amsterdam Turu 2 18.2.2016 / 21.2.2016 fiyatıdır. Oda + Kahvaltı 3 Gece 4 Gün
249.00 EUR
Orta Avrupa Turu
Orta Avrupa Turu 31.10.2015 / 7.11.2015 fiyatıdır. Oda + Kahvaltı 7 Gece 8 Gün
299.00 EUR
Palma De Mallorca Turu
Palma De Mallorca Turu 4.12.2015 / 8.12.2015 fiyatıdır. Oda + Kahvaltı 4 Gece 5 Gün
299.00 EUR
Roma Sonbahar Turu
Roma Sonbahar Turu 6.11.2015 / 9.11.2015 fiyatıdır. Oda + Kahvaltı 3 Gece 4 Gün
299.00 EUR
Barcelona Kış, İlkbahar Turu
Barcelona Kış, İlkbahar Turu 3.12.2015 / 6.12.2015 fiyatıdır. Oda + Kahvaltı 3 Gece 4 Gün
279.00 EUR