İskandinavya Turları

Danimarka, İsveç ve Norveç’ten oluşan İskandinavya ülkeleri, Kuzey Avrupa'daki ülkelerin oluşturduğu bir coğrafyadır. Oldukça zengin ülkelerden oluşan ve güçlü ülkelerin yer aldığı İskandinavya turu için heyecanlandığınızı biliyoruz.

Devamını Oku »

Gezinomi ile Anında 75 TL MaxiPuan Kazanın

Maximum Kart ile Anında 75 TL MaxiPuan Kazanın!

Detaylı bilgi

8 adet tur bulundu...

Tur Takvimi
İNCELE

HIZLI GÖZAT

5 gece 6 gün

Türk Hava Yolları İle

Oslo (2) & Ulvik (1) & Bergen (1) & Geilo (1)

1400,00 EUR 5600,00 TL
İNCELE

HIZLI GÖZAT

7 gece 8 gün

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile

Stockholm (2) & Karlstad, Oslo (2) & Goteburg (1) & Malmö, Kopenhag (2)

999,00 EUR 3996,00 TL
İNCELE

HIZLI GÖZAT

7 gece 8 gün

Türk Havayolları ile

Kopenhag (2) & Malmö & Goteburg (1) & Oslo (2) & Karlstad & Stockholm (2)

899,00 EUR 3596,00 TL
İNCELE

HIZLI GÖZAT

5 gece 6 gün

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

Oslo (2) & Ulvik (1) & Bergen (1) & Geilo (1)

1300,00 EUR 5200,00 TL
İNCELE

HIZLI GÖZAT

9 gece 10 gün

Türk Havayolları ile

Kopenhag (1) & Dfds Cruıse (1) & Oslo, Geılo (1) & Bergen (1) & Førde Town (1) & Hamar (1) & Stockholm (2) & Sılja Lıne Cruıse (1) & Helsınkı

1499,00 EUR 5996,00 TL
İNCELE

HIZLI GÖZAT

7 gece 8 gün

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile

Kopenhag (2) & Kopenhag - DFDC Cruise (1) & Oslo (2) Stockholm (2)

1099,00 EUR 4396,00 TL
İNCELE

HIZLI GÖZAT

5 gece 6 gün

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile

Oslo (2) & Ulvik (1) & Bergen(1) & Geilo(1)

1450,00 EUR 5800,00 TL
İNCELE

HIZLI GÖZAT

7 gece 8 gün

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

Stockholm (2) & Karlstad & Oslo (2) & Goteburg (1) & Malmö & Kopenhag (2)

999,00 EUR 3996,00 TL

İskandinavya Hakkında

Danimarka, İsveç ve Norveç’ten oluşan İskandinavya ülkeleri, Kuzey Avrupa'daki ülkelerin oluşturduğu bir coğrafyadır. Oldukça zengin ülkelerden oluşan ve güçlü ülkelerin yer aldığı İskandinavya turu için heyecanlandığınızı biliyoruz. Soğuk ama bir o kadar da güzel manzaralar ile karşılaşabileceğiniz harika bir tura çıkıyorsunuz.

İskandinavya ülkelerinden ilk olarak inceleyeceğimiz Danimarka. Danimarka Kuzey Avrupa'da İskandinavya'da başkenti Kopenhag olan ülkedir. En çok turistlerin tercih ettiği başkent olan Kopenhag, ulaşımı kolay ve İskandinavya turları arasında yerini alan bir şehirdir. Diğer ülkemiz ise İsveç. Muhteşem kuzey ışıklarına en rahat ulaşabileceğiniz, en güzel manzaraları görebileceğiniz ve keyifli bir tur geçirebileceğiniz bir ülkedir. Geleceğiniz zamanı iyi seçmelisiniz çünkü İsveç hava durumunun en önemli detay olduğunu iyi bilmelisiniz. Bunun için tur tarihleriniz en önemli olandır.

Norveç ise İskandinavya turu kapsamında göreceğiniz, yılın 300 gününü yağışlı geçiren sadece 60 gün güneşin olduğu eşsiz bir ülkedir. Aslında kış ayları burada farklı bir deneyim olsa da genellikle tur için tercih edilen zamanlar Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Yazni yaz sezonu boyunca en güzel İskandinavya turuna çıkabilirsiniz.
Dünya da işsizlik sorunun en az olduğu, milli gelirin yüksek olduğu, bir turist açısından biraz pahalı olsa da görülmeye değer en güzel doğal manzaraları ile gerçekten herkesi büyüleyebilir. Danimarka, İsveç ve Norveç gibi soğuk ama yemekleri lezzetli olan bir ülkeler topluluğu bilmiyoruz.

İskandinavya’da ne yenir?
Tabi ki bu ülke de balık yenir. Lezzetine doyum olmayan somon balığı, en taze dondurulmuş lezzetler buradan dünyanın pek çok noktasına gitmektedir. Ancak her şeyi yerinde yemek ve tatmak inanılmaz güzel olacaktır. Özellikle balık yemekleri ve köfte yemekleri muhteşem lezzetlidir. Birde tabi ki çıtır ekmeklerini unutmamak gerekir. Bu 3 ülkede de bulabileceğiniz en güzel lezzetler, en farklı manzaralar güzel bir tur geçirmenizi sağlayacaktır.


İskandinavya turunu tamamlayıp bu 3 farklı ama güzel ülkeyi gezdikten hemen sonra yolunuza Hollanda ya da Almanya ile devam edebilirsiniz. İskandinav ülkelerine göre kış aylarının daha sıcak geçtiği iki ülkeden birini tercih edebilirsiniz. Özellikle güzel bir Berlin Turu inanılmaz keyifli gelebilir.