error
Akdeniz Romantizmi İtalya & Fransa Turu bu dönemde pasiftir. Değerlendirmek isteyeceğiniz diğer turlar için tatil danışmanımızla görüşebilirsiniz.

HEMEN ARAYIN: 0850 466 77 44

ya da

Ankara Hareketli Elegant Avrupa Turu
Ankara Hareketli Elegant Avrupa Turu 9.12.2017 - 16.12.2017 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
1198.00 EUR
İspanya, Fransa, İtalya Sömestre Turu
İspanya, Fransa, İtalya Sömestre Turu 27.1.2018 - 3.2.2018 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
998.00 EUR

Akdeniz Romantizmi İtalya & Fransa Turu

Akdeniz Romantizmi İtalya & Fransa Turu bu dönemde pasiftir.

1.Gün   İSTANBUL – PISA – SAN GIMIGNANO – SIENA – FLORANSA   

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1397 sefer sayılı uçağı ile saat 08.20’de Pisa’ya hareket. Yerel saat ile 10.15’te Pisa’ya varış. Alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile “İtalya’ya gidince mutlaka gör!” denilen yerlerin başında gelen, ülkenin simgesi, 8 katlı 55 metre boyundaki eğik Pisa Kulesi. Şehrin kalbini, katedral, vaftizhane ve eğik kuleyi barındıran Mucizeler Meydanı’nı (Piazza dei Miracolide), şehri ikiye ayıran Arno Nehri’nin üzerindeki Ponte Di Mezzo ve Garibaldi Heykelini’nin bulunduğu Garibaldi Meydanı’nı gezdikten sonraki durağımız 12. ve 13. yy da aristokrat ailelerin yaptırdığı yüksek kuleleri sebebiyle Ortaçağ'ın Manhattan'ı olarak anılan, UNESCO Dünya Mirasları’na girmiş yaklaşık 350 metrelik bir tepenin üzerinde yer alan San Gimiginano. Gezimizin son durağı olarak zengin tarihi mirasıyla bir açık hava müzesini andıran, dar sokaklarında kendinizi orta çağ da hissedeceğiniz büyüleyici Siena’yı geziyoruz. İtalya’nın en güzel meydanlarından biri olan Piazza del Campo, çevresindeki sarayların en ünlüsü Palazzo Pubblico (Belediye Sarayı), labirenti andıran daracık sokakları, düzenli mimarisiyle Siena’dan sonra konaklama yapmak üzere Floransa’ya transfer. Otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.  

2.Gün   FLORANSA – LUCCA – LA SPEZIA

Sabah kahvaltısının ardından Floransa şehir turu. Kentin merkezinde bulunan, mermer heykellerle çevrili ve adeta bir açık hava müzesi olan Piazza della Signoria (Signoria Meydanı), meydanın ortasındaki Neptün havuzu, Michelangelo'nun ünlü David Heykeli, şehri ikiye ayıran Arno Nehri’nin üzerindeki 14.yüzyıldan kalma her iki yanındaki kuyumcu dükkanlarıyla ilgi çekici Ponte Vecchio Köprüsü, Dünya çapında Rönesans’ın en nadir örneklerinin bulunduğu Uffizi Sanat Galerisi ve bahçesi, mimarlık harikası olarak kabul edilen Duomo Meydanı’ndaki gösterişli muhteşem işçiliğiyle Santa Maria del Fiore Katedrali, çan kulesi ve vaftizhane görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası neredeyse tamamını çevreleyen Roma döneminden kalma surları, onların etrafındaki kocaman sıra sıra ağaçları, daracık parke taşlı sokaklarıyla klasik İtalyan kasabalarından Lucca’dayız. Lucca’nın sembolü şehir merkezi Piaazza del Anfiteatro, Piazza Napoleone, Piazza San Michele, şehrin en önemli ve güzel meydanları gezildikten sonra La Spezia’ya otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.Gün   LA SPEZIA – CINQUE TERRE – PORTO FINO – SANTA MARGARITA – CENOVA

Sabah kahvaltısından sonrası Cenova’ya hareket. Yol üzerinde ilk durağımız Unesco Dünya Mirası olarak koruma altına alınan yanyana dizilmiş birbirinden güzel rengarenk beş küçük kıyı kasabasından oluşan Cinque Terre (Monterosso, Vernezza, Corniglia, Manarola, Riomaggiore). Eşsiz ve büyüleyici manzaraları tren, tekne ve bazı bölümlerini yürüyerek keşfedeceğiz. Turumuz sonrası aşkların en sosyetik limanı Portofino’ya geçiyoruz. Uğruna aşk şarkıları ve şiirleri yazılan bu yer, arkanızda yeşili önünüzde maviyi sunan, zenginlik ve güzelliğin bütünleştiği dünyanın en güzel sahil kasabası. 17 yy.da Cenevizlilerin inşa ettiği Castello Brown Kalesi’nin bahçesindeki resim çekilecek alan Portofino Limanı’nı olduğu gibi gözler önüne seren bir nokta. Portofino gezimizden sonra Santa Margarita’ya doğru yola çıkıyoruz. Sırtı yemyeşil tepelerle kaplı, kestane ve palmiye ağaçları ile renkli evlerin bulunduğu sahilde yapılacak keyifli yürüyüşle Santa Margarita’dan Cenova’ya transfer oluyor ve şehir gezimize başlıyoruz. Gotik ve barok binalarla çevrelenmiş, ortasındaki fıskiye ile ferah bir atmosfer kazandırılmış şehrin merkezi Piazza De Ferrari, yapımına 1400’lü yıllarda başlanan inşası yaklaşık 100 yıl süren şehrin en önemli yapıtı San Lorenzo Katedrali, ünlü kaşif Kristof Kolomb’un evi, gözlem terası olarak kullanılan ışığı 50 km uzaklıktan görülebilen La Lanterna, deniz kıyısında üst üste gibi görünen rengarenk evlerin bulunduğu Bocca D’asse kenti ve Ortaçağ kapıları Porta Soprana gezildikten sonra otele transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

4.Gün   CENOVA – SANREMO – MONTE CARLO – MONACO – NICE

Sabah kahvaltısından sonra hareketle çiçekleri ve şarkı yarışmalarıyla ünlü Sanremo’da çok dar ve şirin sokaklarda kurulu bitişik nizam eski şehri, San Siro Meydanı’nı, 12.yüzyılda inşa edilmiş katedrali ve 1 metreye yakın kalınlıkta taşları üst üste dizerek yapılan Torre della Ciapela Kulesi’ni gezerek dünyanın en ünlü kumarhanesinin bulunduğu Monte Carlo’yu ve kumarhane ve konforlu otelleri, eğlenceli gece hayatı, etkileyici bahçeleri, sanatın en iyi örneklerinin buluştuğu galerileri ve prestijli butikleri ile Fransa’nın otuz beş bin nüfuslu minicik bağımsız şehir devleti Monaco’yu gezip Fransız Rivierası’nın şirin kasabası Menton ile Monaco arasında sadece 11 km lik muhteşem manzaralı otobüs yolculuğumuzu da yaparak palmiye ağaçlarının belirlediği yolları, altın kuma bulanan sahilleri ve şehre ruh katan festivalleriyle Nice turumuza başlıyoruz. İlk olarak 5 km uzunluğunda Nice’in efsanevi yürüme yolu Promenade des Angleis. Bir tarafında Akdeniz’den güzel bir kumsal, diğer yanında estetik binalar olan bu yola doyamayacaksınız. Arnavut kaldırımlı dar sokaklarıyla capcanlı bir atmosferi olan Eski Şehir (Vieux Nice), 2000 yıl önce Yunanların şehirde ilk yerleştiği, günümüzde bir park alanı olan harika manzarasında kendinizden geçeceğiniz Colline du Chateau (Kale Tepesi), alışveriş, yeme-içme merkezi Massena Meydanı, Çicek Pazarı ile Nice gezimiz sona eriyor. Tur sonrası otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5.Gün   NICE – ST. PAUL DE VENCE – ANTIBES – CANNES – ST. TROPEZ – AIX-EN-PROVENCE

Sabah kahvaltısının ardından ilk durağımız her gördüğünüz köşenin fotoğrafını çekmek, her sokağa girmek, her dükkanı gezmek için dayanılmaz bir arzu duyacağınız orta çağdan kalma olağanüstü bakımlı taş binalar ve Arnavut kaldırımlarıyla döşeli büyüleyici St. Paul de Vence. Ardından Roma döneminden kalma, etrafı surlarla kaplı, Pablo Picasso müzesi ve kalesi ile ünlü, Port Vauban’da lüks teknelerin defilesine tanık olacağınız tatil kasabası Antibes. Daha sonra dünya jet sosyetesinin gözdesi ve Fransız Rivierası diye bilinen, film festivali, kumarhaneleri, deniz ürünleri restoranları ve beş yıldızlı otelleri ile Cote d'Azur’un en meşhur şehri Cannes. Yol üzerinde sıradaki noktamız Brigitte Bardot’un ‘Ve Tanrı Kadını Yarattı’ filmi ile Avrupa’nın ilgisini üstüne çektikten sonra,  gündüz plajları, akşamüstü butikleri ve kafeleri, gece de şık restoran ve kulüpleri ile St. Tropez. Tur sonrası Aix-en-Provence otelimize transfer. Son durağımız şarabın, doğanın ve dinginliğin en güzel resmi             Aix-en-Provence. Yemyeşil ağaçlarla bezeli yolları, morun her tonunun bulunduğu mis kokulu lavanta bahçeleri, leziz yemekleri, trafiğe kısmen kapalı Cours Mirebeau’da her yüz metrede bir tarihi çeşmeleri ile Aix-en-Provence adeta bir rüyalar bölgesi. Geceleme otelimizde.

6.Gün   AIX-EN-PROVENCE – ROUSSILION – GORDES – AVIGNON  

Sabah kahvaltısının ardından ilk durağımız binlerce metre yüksekliğindeki tortuların, denizin dibinde birikip doğa olaylarıyla yüzeye çıkmasıyla benzersiz bir jeolojik oluşuma sahip olan hardal sarısı ve kızıl tonlarının hakim olduğu köy evleri ve doğasıyla farklı bir atmosfer yaratan Roussillon. Ardından Luberon Vadisi’nde bir tepenin eteklerine kurulmuş, aşağısındaki ovalarda uçsuz bucaksız lavanta tarlaları ve üzüm bağları bulunan, mimari yapısıyla Fransa’nın Mardin’i diyebileceğimiz, fotoğrafçılar için adeta bir cennet sayılan ortaçağ köyü Gordes. Son durağımız ise Avignon. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan Fransa’nın Rhone Nehri kıyısındaki Avignon kenti, Papalığın merkezi olarak ortaçağdan kalma surları, Papalık Sarayı ve 12. yüzyıldan kalma yarım Avignon Köprüsü ile hala bugün de görkemini koruyor. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

7.Gün   AVIGNON – LE BAUX DE PROVENCE – ARLES – MARSİLYA 

Sabah kahvaltısının ardından tam günlük turumuza başlıyoruz. İlk olarak Fransa’nın en güzel köylerinden, her yıl milyonlarca turisti ağırlayan, tarihin 8 bin yıl kadar geriye gittiği Les-Baux-de-Provence. Bu güzel köyde kalenin en üst noktasına çıkarak panoramik bir fotoğraf çekebilir ya da labirenti andıran ufak sokaklarını keşfedip lavanta kokulu sabunlar satan butik mağazalara uğrayabilirsiniz. Turumuzun ardından Roma kalıntılarıyla meşhur Arles‘e hareket ediyoruz. Kendine özgü havası, daracık sokaklarındaki sergiler, şık dükkanlar, kafeler, sevimli ve küçük meydanları ile her mevsim etkileyici Arles aynı zamanda ünlü ressam Van Gogh’un da yaşadığı yer. Ünlü ressamın kulağını kestiği sarı ev ve ressamın sıkça takıldığı Van Gogh Cafe’den sonra hemen yanında ki antik tiyatroyu gezerek kasabanın en hareketli, turistik meydanı Place du Forum’da Arles gezimizi sonlandırıyoruz. Son durağımız Fransa’nın ikinci büyük şehri, ‘çeşitliliğin başkenti‘ olarak tanımlanan Marsilya. Şehrin adeta simgesi olmuş, 154 metre yükseklikten kentin 360 derece panoramik görüntüsünü seyredebileceğiniz Basilique Notre-Dame de la Garde, Marsilya’nın Akdeniz’le buluşan çok güzel ve oldukça elit, ancak bir o kadar da eski limanı Vieux-Port, şehrin en canlı ve hareketli caddesi La Canebière, 1896 yılında yapılmış Fransa’nın en önemli ve etkileyici yapılarından Katedral Del La Major, tarihi binalar, müzeler, sanat galerileri ve görkemli belediye binasıyla eski kent La Panier görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

8.Gün  MARSİLYA – İSTANBUL

Sabah kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Öğleden sonra havalimanına transfer. Türk Havayolları’nın TK 1368 seferi ile saat 17.20’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 21.30’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

UÇUŞ DETAYLARI:

16/07/16 TK 1368 İstanbul (IST) 08.20 Pisa (PSA) 10.15

23/07/16 TK 1366 Marsilya (MRS) 12.10 İstanbul (IST) 16.20

30/07/16 TK 1368 İstanbul (IST) 08.20 Pisa (PSA) 10.15

06/08/16 TK 1366 Marsilya (MRS) 12.10 İstanbul (IST) 16.20

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul–Pisa / Marsilya–İstanbul parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti,

Havalimanı vergileri,

Alan/otel /alan transferleri, şehirlerarası transferler,

Belirtilen kategori otellerde toplamda 7 gece oda+kahvaltı (Continental kahvaltı) konaklamalar,

Marsilya, Arles, Le Baux de Provence, Avignon, Gordes, Roussilion, Aix-en-Provence, Cannes, St. Paul Devence, Nice, Monaco, Monte Carlo, Sanremo, Cenova, Portofino, Cinque Terre, La Spezia, Lucca, Floransa, Siena, San Gimignano ve Pisa panoramik şehir turları,

Otel konaklama turist vergileri,   

Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.),

Türkçe tur liderliği hizmeti.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

Yurt dışı çıkış fonu (15TL)

Vize ücreti

Zorunlu Seyahat Sigortası (15 Euro)

Kişisel harcamalar,

Öğle ve akşam yemekleri,  

Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri,

Programda belirtilmeyen tüm turlar.

ÖNEMLİ BİLGİLER

Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.
Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.
Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır.
Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
Acentemiz kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır.
Şehirlerarası geçişlerin özel otobüs ile yapılan gezilerimizde minimum katılım sayısı 30 kişidir. Tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanları veya ören yerlerine yönlendirilecektir.
Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.
65 yaş üzeri misafirlerimize seyahat sigortası için yaş periyodlarına göre sürprim uygulaması vardır. Detayları acentenizden öğrenebilirsiniz.
Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır.
Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.
Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.


  

EMEKLİLER İÇİN

 (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Emeklilik hesap cüzdanı fotokopisi
2.Ev tapusu fotokopisi
3.Banka hesap cüzdanı fotokopisi
4.Kredi kartı fotokopisi 

SERBEST MESLEK MENSUPLARI İÇİN

 (Avukat, doktor, mali müşavir vs.) (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Baglı bulunduğu odadan yazı
2. Antetli kağıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan, konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe
3.Vergi levhası fotokopisi
4.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi 

MAAŞLI ÇALIŞANLAR İÇİN

  (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Antetli kağıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ’’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı

2.belirtilmeden yazılacak dilekçe. (imzalar, firmanın imza sirkülerinde yer alan kişilere ait olmadır)
3.Firma imza sirküleri
4.Firmanın ticaret veya sanayi odasından faaliyet belgesi (yeni tarihli)
5.Vergi levhası fotokopisi
6.Ticaret sicil gazetesi fotokopisi

7.Son maaş bordrosu
8.Sigorta işe giriş ve son 4 aylık bildirgelerin fotokopisi
9.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi 

FİRMA SAHİPLERİ VE ŞİRKET ORTAKLARI İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Antetli kâğıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe
2.Firma imza sirküleri
3.Vergi levhası fotokopisi
4.Ticaret veya sanayi odasından faaliyet belgesi (yeni tarihli)
5.Ticaret sicil gazetesi fotokopisi (kuruluş gazetesi)
6.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi

BANKA ÇALIŞANLARI İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1. Bankanın antetli kağıdına seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ’’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe (imzalar, firmanın imza sirkülerinde yer alan kişilere ait olmadır)
2.Banka imza sirküleri
3.Son maaş bordrosu
4.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi

ÖĞRENCİLER İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

Öğrenci durum belgesi
Ebeveyn gelir durumunu belirten belgeler (yukarıda belirtilen katagorilere göre)

DEVLET MEMURU İÇİN  

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Konsolosluk Makamına, Antetli kâğıda İngilizce yazılmış, resmi ‘Vize Başvuru Dilekçesi’ (Gidiş nedeni ve göreviniz belirtilen, kurum imza yetkilisi tarafından ıslak imzalı ve mühürlü).

2.Son üç aya ait maaş bordrosu

3.Kurum Personel Tanıtma Kartı Fotokopisi

4.Banka Hesap Cüzdanı, Kredi Kartları, Araç Ruhsatı ve Gayrimenkul gibi maddi kaynak gösteren Belgelerin Fotokopisi.

5.Evlilik Cüzdan Fotokopisi

NOTLAR

*Evli çiftlerin evlilik cüzdanı fotokopileri vize başvurularında gerekmektedir.

* 2 adet fotoğraf (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)
* İlk defa shengen vizesi alabilmek için şahsi müracaat gereklidir. Pasaport geçerlilik süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.

* Tüm vize alacak meslek gruplarına istinaden Yurt dışında geçerli Seyahat Sağlık Sigortası (30.000 Euro limitli) gerekmektedir.

* Tüm vize alacak meslek gruplarına istinaden seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan, konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak şahsi dilekçe.

* Tüm vize alacak meslek gruplarına istinaden önlü ve arkalı kimlik fotokopisi ve ev & iş adres ve telefon bilgileri beraberinde vermeniz gerekmektedir.

PEŞİN FİYATINA 9 TAKSİT! Ödeme seçenekleri için tıklayınız...

Misafir Değerlendirmeleri

Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Akdeniz Romantizmi İtalya & Fransa Turu

TUR SAYFASINA DÖN

REZERVASYON YAP

Konum

Akdeniz Romantizmi İtalya & Fransa Turu