error
Alaçatı Ot Festivali bu dönemde pasiftir. Değerlendirmek isteyeceğiniz diğer turlar için tatil danışmanımızla görüşebilirsiniz.

HEMEN ARAYIN: 0850 466 77 44

ya da

Alaçatı Ot Festivali

Alaçatı Ot Festivali bu dönemde pasiftir.

1.GÜN: CUMA 07 NİSAN 2017 / İSTANBUL - BURSA - İZMİR - ALAÇATI
Siz Değerli Konuklarımızı Belirtilen Kalkış noktalarımız olan 23.00 Bakırköy Ömür Plaza Önü, 23.30 Beşiktaş Yıldız Camii Önü, 00.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı, 00.15 Kartal Yemek Center, 00.30 Çayırova Mc Donalds, 02.00 Bursa Özdilek AVM Önünden Alarak Zengin Araç içi ikramları eşliğinde yaklaşık olarak 8 saat sürecek olan Çeşme yolculuğumuza başlıyoruz.

2.GÜN: CUMARTESİ 08 NİSAN 2017 / ÇEŞME - ALAÇATI
Sabah saatlerinde çeşme bölgesine ulaşarak Sabah kahvaltısı için serbest zaman veriyoruz. Ekstra olarak alacak olduğunuz Ege Kahvaltısının ardından Alaçatı turumuza başlamak üzere aracımız ile hareket ediyor ve gezimize öncelikle Alaçatı Port bölgesi ile başlıyoruz. Port bölgesi hem manzarası hem de içerisinde yer alan işletmeler ile sizleri büyüleyecek güzellikte. Bu eşsiz bölgeyi fotoğraf karelerimize alıyoruz. Alaçatı Port Bölgesinde günün 24 saat devam etmiş olduğunu da unutmayalım. Sörf merkezi olmasının yanı sıra bünyesinde yer alan restoran ve gece kulüplerinin dikkatinizi çekeceğinizden eminiz.  Alaçatı Port bölgesinden ayrılarak Alaçatı Köy içine doğru aracımız ile yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuğumuz esnasında Rehberimiz sizlere bölge ile alakalı hem tarihi hem de turistik bilgileri aktarmaya başlıyor. Eminiz ki alacak olduğunuz bu bilgiler sonrasında Alaçatı Merakı sizleri Alaçatı Sevdalısı yapacaktır. Gezimiz esnasında Hacımemiş Camii, Taş Kahve, Tarihi Çarşı, Eski Kilise, Her Hafta Cumartesi Günü Kurulan Meşhur Alaçatı Sosyete Pazarı, Alaçatı sokakları, evleri, konakları ve meydanı gezilecek mekânlar arasında yer almaktadır. Gezimizin ardından otobüsümüz eşliğinde otelimize hareket ediyoruz. Otelimize varış ve kısa bir dinlenmenin ardından siz konuklarımız ile birlikte Alaçatı Otel festivalinin düzenlenmiş olduğu alana hareket. Varışımızın ardından serbest zaman. Belirtilen serbest zaman sonrasında buluşma ve otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir. (5* Boyalık Beach Resort Hotel)

Ot Festivali Hakkında Kısa Bilgilendirme;
Festival, saat 13.00’de festival korteji yürüyüşüyle başlamaktadır. Yürüyüşte, yerel giysiler giymiş halk, doğadan topladıkları çeşit çeşit otlarını araçlara yüklemiş kadınlar, Alaçatılı antikacıların dizayn ettiği araçlar, kısaca 7’den 70’e tüm Alaçatılılar ve konuklar yer almaktadır. Kortej yürüyüşünün ardından, Pazaryeri Meydanında klasik müzik grubu festival konseri vermektedir. Aynı mekânda konserin ardından tüm Alaçatılılar’a ve konuklarımıza açık festival resepsiyonu verilecek. Akşam ise, amatör gurmeler tarafından hazırlanacak Ege yemekleri, sponsorlar ve jüri üyelerinin beğenisine sunulacak. Festival boyunca bol bol fotoğraf çekebilir ve Yöresel değerlerimizin farkına varabilirsiniz.


3.GÜN: PAZAR 09 NİSAN 2017 / ALAÇATI - ÇEŞME
Sabah otelde alacak olduğumuz kahvaltı sonrasında Çeşme Merkeze hareket ediyoruz. Çeşme’ye varış ve sonrasında ise çeşme gezimizin başlangıcı. Gezimiz esnasında Çeşme Sokakları, Kilise, Kervansaray, Kale, Liman, Port, Anfi Tiyatro görülecek yerler arasındadır. Gezimizin sonuna doğru sahil kordonunda yapacağımız kısa bir yürüyüşün sonrasında Bölgenin en yüksek noktasına hareket ediyoruz ve çeşme yarımadasını ayaklarımızın altında görebileceğimiz Çaka Bey anıtını ziyaret ediyoruz. Anıtın bulunmuş olduğu nokta yarımadayı ayaklarımızın altında görebileceğimiz konuma sahiptir. Manzara ılıca sahili, plajı, pamucak, alaçatı, çeşme ve hatta sakız adasını ayaklarımızın altında görebileceğimiz ve aynı zamanda fotoğraf karelerimize alarak unutulmaz bir anı olarak saklayabileceğimiz güzelliktedir. Bu eşsiz manzaranın sonrasında siz konuklarımız ile birlikte Festival alanına hareket ediyoruz.  Festival alanına varış ve festival tutkusunu yaşamaya devam ediyoruz. Bugün Alaçatı’nın otlarından en çok çeşidi toplayan ve özelliklerini bilenler arasından ilk üç dereceyi alanlar belirlenecek. Ot Aşı Yarışması: Alaçatı’nın otlarıyla yemek kültür ve birikimini en güzel yansıtan üç yemek, ünlü gurmeler tarafından belirlenecek. Birincilere her sene olduğu gibi büyük altın, ikincilere yarım altın, üçüncülere ise, çeyrek altın hediye edilecek. Diğer katılımcılara ise, çeşitli armağanlar verilecek. Ayrıca yarışmaların yapıldığı saatlerde Alaçatı’da faaliyet gösteren restoranlar,  birer ürünlerini sergileyecek.  Alaçatılı üreticiler otlarını ve yemeklerini,  diğer firmalar da kendi içki ve ürünlerini tanıtmak amacıyla stantlar açacaklar. Alaçatı’nın Nisan Ayında da ne kadar büyülü bir mekân olabildiğini görebilmek, ot kokusunun stantlardan taşan kekik, fesleğen karanfil kokularına karıştığında nelere kadir olduğunu yaşayabilmek,  reçel, kekik balı, şarap, enginarlı pilav stantlarına karışmak, daracık sokaklarda oturan yaşlıların yüzlerinde yılların göç tarihinin öyküsünü okuyabilmek için, baharın ilk günlerinde yapılacak festivale doğa dostu herkes davetli. Belirtilen serbest zaman sonrasında siz konuklarımız ile birlikte Alaçatı’dan ayrılarak geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. İzmir - Manisa - Balıkesir - Bursa - İstanbul Karayolu’nu takip ederek akşam geç saatlerde Siz konuklarımızı almış olduğumuz noktalara bırakarak turumuzu sonlandırıyor bir başka tur programında görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ
Boyalık Beach Resort Hotel ’de 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama.
1 Açık büfe sabah kahvaltısı, 1 set veya açık büfe akşam yemeği.
Programda belirtilen tüm çevre gezileri,
Lüks Otobüsler eşliğinde gidiş ve dönüş ulaşım,
Gezinomi Otobüs İkramları
Zorunlu TÜRSAB Seyahat Sigortası
Profesyonel Rehberlik Hizmeti

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ
İlk gün sabah kahvaltısı, Tüm öğle yemekleri ve son gün akşam yemeği,
Program Haricinde Yapılacak Ekstra Harcamalar,
Tüm yemeklerde Alınan İçecekler,
Belediye veya Bakanlıklara bağlı tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
Kişisel harcamalar ve tipler.


ÖNEMLİ BİLGİLER
Gezi Süresi 2 Gece 3 gündür Otel Konaklaması 1 Gece 2 gündür.
0 - 6 Yaş Çocuklarda Otel Konaklamasında Yatak Verilmeyebilir.
Tur İçeresinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri Vb. Haklar İade Edilmez. Konaklama Bölgelerinde Ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir. Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır.
Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
Acentemiz kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
Rezervasyon esnasında koltuk numarası sözü veya garantisi verilemez.
Programlarda belirtilen gezilerin günleri yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen geziler yapılmaz. Bu gezilerin yapılamamasından Acentemiz sorumlu tutulamaz.
Acentemiz gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.
Araçlarımız katılım sayısına göre değişkenlik göstermekte olup 18 kişiye kadar VOLKSWAGEN CRAFTER, 27 kişiye kadar İSUZU TURQUOİSE, 46 kişiye kadar Mercedes Benz Tourismo veya Mercedes Benz TRAVEGO yüksek model lüks araçlar ile gerçekleştirilmektedir.
Acentemiz misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir. Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda Acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

 

PEŞİN FİYATINA 9 TAKSİT! Ödeme seçenekleri için tıklayınız...

Misafir Değerlendirmeleri

Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Alaçatı Ot Festivali

TUR SAYFASINA DÖN

REZERVASYON YAP

Konum

Alaçatı Ot Festivali