Alman Köylerinde Noel Pazarları Turu

TUR KODU : 1384

Alman Köylerinde Noel Pazarları Turu bu dönemde satışa kapalıdır.
error

Alman Köylerinde Noel Pazarları Turu bu dönemde satışa kapalıdır.

Değerlendirmek isteyeceğiniz diğer turlar için tatil danışmanımızla görüşebilirsiniz.

HEMEN ARAYIN: 0850 466 77 44

ya da

Almanya ve Göller Bölgesi Turu
Almanya ve Göller Bölgesi Turu 13.06.2020 - 20.06.2020 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
1.058,00 EUR
Almanya, Polonya Turu Pegasus Hava Yolları İle Berlin Başlar
Almanya, Polonya Turu Pegasus Hava Yolları İle Berlin Başlar 03.02.2020 - 10.02.2020 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
798,00 EUR

1. GÜN

İstanbul Frankfurt – Heildelberg - Würzburg

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 06:30 buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK1587 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:10’da Frankfurt’a hareket. Yerel saat ile 10:40’ta Frankfurt’a varış ve bizi bekleyen özel aracımız ile panaromik şehir turu için hareket ediyoruz. Şehir turumuzun ardından Almanya’nın üniversiteler şehri olarak bilinen Heildelberg’e doğru devam ediyoruz. Aynı zamanda Almanya’nın en romantik şehri olarak bilinen ve içinden geçen Nechar Nehri ile cennet gibi bir görüntüye sahip olan şehirde ; Alstadt Semti , Almanya’nın en eski üniversitesi ve sarayı , Brücke köprüsü göreceğimiz önemli yerler arasında. Bu şehri keşfettikten sonra Würzburg’a doğru devam ediyoruz. Varışımızı takiben buradaki muhteşem noel pazarlarını ziyaret edecek ve otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. GÜN

Würzburg Bamberg – Nürnberg

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Bavyera’nın en önemli şehirlerinden biri olan Würzburg’u keşfediyoruz. Şehir turumuz sırasında ; Kraliyet Sarayı , Marienberg Kalesi , Katedral , Eski Köprü , Marienkapella Kilisesi , Belediye Binası ve Müzesi , Eski eserler müzesi göreceğimiz önemli noktalar. Turumuzun bitiminde muhteşem manzarası ile UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Bamberg şehrine doğru devam ediyoruz. Varışmıza istinaden bu masalsı Alman şehrini keşfedecek ve Noel Pazarlarını ziyarete edeceğiz. Gezimizin ardından Avrupa’nın en ünlü “Chiriskindlemarkt “ adı verilen en renkli Noel Pazarlarının kurulduğu Nürnberg şehrine doğru yola çıkıyoruz. Buradaki Noel Pazarlarını ziyarete ediyor , ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. GÜN

Nürnberg Rothenburg – Augsburg

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, odalarımızı boşaltıyor ve Ortaçağ görünümüdeki kanalları ve gotik mimarisi ile etkileyici bir şehir olan Nünberg’te şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun bitiminde romantik yol güzergahının en güzel şehirlerinden biri olan Rothenburg’a doğru hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan bu güzel şehirde yapacağımız turumuz sırasında ; St.Jakob Kilisesi ,Markt Meydanı ,Rathaus ve eski şehir göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca burada yılın 12 ayı açık olan Noel Müzesini ziyaret edeceğiz. Gezimizin bitiminde Almanya’nın en eski şehirlerinden olan küçük ama bir o kadar etkileyici Ortaçağ şehri Augsburg’ta 500 yıllık Belediye Binası önünde kurulan tarçınlı şarap kokuları ile çevrili Noel Pazarlarını ziyaret ediyor ve ardından buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. GÜN

Augsburg Landsberg Am Lech - Füssen

Otelde alacağımız kahvaltının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve Augsburg şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bavyera’nın refah seviyesi en yüksek şehirlerinden olan Ausburg’ta yapacağımız şehir turumuzda ; Tarihi Maximillian Caddesi , Rönesans ve barok tarzındaki saraylar , Aziz Anna Kilisesi , Maximillian Müzesi ve Belediye Sarayı göreceğimiz yerler arasında.Sonrasında Almanya’nın Güneşli Şehri adını alan Landsberg Am Lech kasabasına gidiyoruz. İçerisinden Lech Irmağı geçen şehir her ne kadar hapishanesi ile ünlü olsa da , el yapımı şelalesi ve şirin meydanı ile oldukça iç açıcı. Bu güzel şehri keşfettikten sonra Walt Disney’in logosuna da ilham kaynağı olan büyüleyici şato Neushchcweinstein Şatosu’nu ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Bavyera Kralı II.Ludwig tarafından 1869 yılında yapımına başlanan neo-romantizm tarzındaki şatonun masalsı bir görüntüsü var. Şatoda yapacağımız gezinin ardından Alp Dağlarının eteklerine kurulu Füssen şehrine devam ediyoruz. Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. GÜN

Füssen Munih - İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Füssen şehrini keşfetmek üzere hareket ediyoruz. şehrin tarihi merkezi , surlar , belediye binası ve şehrin kendine has dar sokaklarını ve noel pazarlarını keşfedeceğiz. Turumuzun bitiminde Münih’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızı takiben yapacağımız kısa şehir turumuzda ; Marienplatz , Belediye Binası , Viktualienmarkt , Bavyera Eyalet Tiyatrosu , Frauenkirche göreceğimiz önemli noktalar Turumuzun bitiminde havalimanına transfer oluyoruz. Türk Havayolları’nın TK1636 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:50’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 23:35’te İstanbul’a varış ve sizi bekleyen aracınız ile evinize transfer. Turumuzun sonu

Gidiş: Atatürk Havalimanı - Türk Hava Yolları TK 1587 - Uçuş Saati 09:10

Dönüş: Türk Hava Yolları TK 1636 - Uçuş Saati 18:50

Evinizden Havalimanına gidiş –dönüş özel transfer ( İstanbul ,Ankara ,Adana ,Antalya ve İzmir’de geçerlidir )

Türk Havayolları  ile İstanbul / Frankfurt  /Münih/  İstanbul çift yön ekonomi sınıfı uçak bileti ve tüm vergileri

Würzburg’ta 4 yıldızlı otelde 1 gece  yarım pansiyon konaklama ( kahvaltı-akşam yemeği)

Nürnberg’te 4 yıldızlı 1 gece otelde yarım pansiyon konaklama ( kahvaltı –akşam yemeği)

Ausburg’ta 4 yıldızlı otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama ( kahvaltı –akşam yemeği)

Füssen’de 4 yıldızlı otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama ( kahvaltı –akşam yemeği)

Tüm şehirler arası transferler

Programda belirtilen tüm geziler

ProntoPlus profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

Zorunlu Seyahat sigortası

KDV

Transfer yapılan İllerimiz:

İstanbul Atatürk havalimanı için (Pendik - Beylikdüzü Tüyap arası)

Sabiha Gökçen havalimanı için ise (Atatürk havalimanı - Gebze arası)

İzmir Adnan Menderes havalimanı (Çiğli’ye kadar)

Ankara Esenboğa (Ankara şehir merkezi)

Antalya havalimanı (Antalya şehir merkezi)

Adana Şakir Paşa Havalimanı (Adana şehir merkezi).

Transfer için Vito – Caravelle cinsi araçlar kullanılmakta olup , aynı güzergahta diğer katılımcılar ile maksimum 4 kişi paylaşımlı olarak transferler gerçekleştirilmektedir

Yurt dışı çıkış harcı ( ilgili bankalara ve ya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)

Yemeklerde  alınan içecekler

Kişisel harcamalar ve otel esktraları

Fazla bagaj ücreti

Vize  (120 Euro )

Seyahat Güvence Paketi  (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli  ile sınırlı olarak ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.Sigorta firmasının  muafiyeti olduğundan sağlık ve birinci derece vefat yüzünden olan iptallerde tur ücretinin %87’si , vize reddi ile yapılan iptallerde tur ücretinin %75’i geri ödemektedir)

Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir ( Bu tur  için 25 Euro’dur.)

Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.
Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır. Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tarafınıza bildirilecektir. Acentemiz, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.
Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.


 

EMEKLİLER İÇİN

 (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Emeklilik hesap cüzdanı fotokopisi
2.Ev tapusu fotokopisi
3.Banka hesap cüzdanı fotokopisi
4.Kredi kartı fotokopisi 

SERBEST MESLEK MENSUPLARI İÇİN

 (Avukat, doktor, mali müşavir vs.) (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Baglı bulunduğu odadan yazı
2. Antetli kağıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan, konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe
3.Vergi levhası fotokopisi
4.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi 

MAAŞLI ÇALIŞANLAR İÇİN

  (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Antetli kağıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ’’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı

2.belirtilmeden yazılacak dilekçe. (imzalar, firmanın imza sirkülerinde yer alan kişilere ait olmadır)
3.Firma imza sirküleri
4.Firmanın ticaret veya sanayi odasından faaliyet belgesi (yeni tarihli)
5.Vergi levhası fotokopisi
6.Ticaret sicil gazetesi fotokopisi

7.Son maaş bordrosu
8.Sigorta işe giriş ve son 4 aylık bildirgelerin fotokopisi
9.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi 

FİRMA SAHİPLERİ VE ŞİRKET ORTAKLARI İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Antetli kâğıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe
2.Firma imza sirküleri
3.Vergi levhası fotokopisi
4.Ticaret veya sanayi odasından faaliyet belgesi (yeni tarihli)
5.Ticaret sicil gazetesi fotokopisi (kuruluş gazetesi)
6.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi

BANKA ÇALIŞANLARI İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1. Bankanın antetli kağıdına seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ’’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe (imzalar, firmanın imza sirkülerinde yer alan kişilere ait olmadır)
2.Banka imza sirküleri
3.Son maaş bordrosu
4.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi

ÖĞRENCİLER İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

Öğrenci durum belgesi
Ebeveyn gelir durumunu belirten belgeler (yukarıda belirtilen katagorilere göre)

DEVLET MEMURU İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Konsolosluk Makamına, Antetli kâğıda İngilizce yazılmış, resmi ‘Vize Başvuru Dilekçesi’ (Gidiş nedeni ve göreviniz belirtilen, kurum imza yetkilisi tarafından ıslak imzalı ve mühürlü).

2.Son üç aya ait maaş bordrosu

3.Kurum Personel Tanıtma Kartı Fotokopisi

4.Banka Hesap Cüzdanı, Kredi Kartları, Araç Ruhsatı ve Gayrimenkul gibi maddi kaynak gösteren Belgelerin Fotokopisi.

5.Evlilik Cüzdan Fotokopisi

NOTLAR

*Evli çiftlerin evlilik cüzdanı fotokopileri vize başvurularında gerekmektedir.

* 2 adet fotoğraf (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)
* İlk defa shengen vizesi alabilmek için şahsi müracaat gereklidir. Pasaport geçerlilik süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.

* Tüm vize alacak meslek gruplarına istinaden Yurt dışında geçerli Seyahat Sağlık Sigortası (30.000 Euro limitli) gerekmektedir.

* Tüm vize alacak meslek gruplarına istinaden seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan, konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak şahsi dilekçe.

* Tüm vize alacak meslek gruplarına istinaden önlü ve arkalı kimlik fotokopisi ve ev & iş adres ve telefon, email bilgileri beraberinde vermeniz gerekmektedir.

 

Gezilecek Şehirler

Frankfurt


Main nehri kıyısında kurulmuş olan Frankfurt’un asıl ismi Frankfurt am Main’dir. Berlin, Hamburg, Münih ve Köln'den sonra Almanya'nın en büyük 5.şehri olan Frankfurt, Hessen eyaletinin de en büyük şehridir. Gezinomi yurt dışı tur seçeneklerinden Almanya turları ile gezip görebileceğiniz Frankfurt turları sizi bekliyor. Frankfurt gezilecek yerler listesi yapmalı, Frankfurt’ta tadına bakılacak lezzetleri not almalısınız.

GÖRÜLMELİ

Frankfurt görülmesi gereken yerler
 • Goethe Evi
 • Main Tower
 • Palmengarten
 • Römer Belediye Binası

TADILMALI

Frankfurt ne yenir
 • Cheese Cake
 • Ördek
 • Sosili Sandviç
 • Yöresel İçecekler

Heildelberg


Almanya’nın en romantik şehirlerinden olan Heildelberg, dünyanın en eski üniversitelerinden birine ev sahipliği yapan özel bir şehirdir. Nehrin her iki tarafına kurulmuş olan Heildelberg şehrini gördüğünüz zaman hayran kalacaksınız. Heildelberg gezilecek yerler listenizi hazırlamalı, Heildelberg’de özellikle tadına bakmanız gereken Alman mutfağının en güzel taraflarını da araştırmalısınız.

GÖRÜLMELİ

Heildelberg görülmesi gereken yerler
 • Church Of The Holy
 • Heildelberg Kalesi
 • Heildelberg Zoo

TADILMALI

Heildelberg ne yenir
 • Cheese Cake
 • Sosisli Sandviç
 • Yöresel İçecekler

Würzburg


Almanya'da Bavyera eyaletinin bir şehri olan Würzburg, Unterfranken ilinin başkentidir. Farklı şehir yapısı ile gören herkesi kendine hayran bırakan Würzburg, Almanya turları ile tercih edebileceğiniz tur seçenekleri arasındadır. Gezinomi yurt dışı turları arasından en uygun olanı hemen inceleyerek seçebilir, Würzburg lezzetlerini inceleyebilir ve Würzburg gezilecek yerler listenizi de hazır edebilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Würzburg görülmesi gereken yerler
 • Martin Von Museum
 • Museum am Dam
 • Rezidans Würzburg

TADILMALI

Würzburg ne yenir
 • Currywurst
 • Gebratene Leber
 • Kartoffelpuffer

Bamberg


Küçük bir Alman şehri olan Bamberg aslında Yukarı Franken'in oldukça önemli bir bölgesidir. Hem keyifle gezecek hem de bu küçük şehre hayran kalacaksınız. Gezinomi Almanya turları arasında yer alan Bamberg turlarını hemen değerlendirebilir, özellikle kış dönemi için en farklı tur seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Bamberg’de tatmanız gereken lezzetleri de aşağıdaki listeden öğrenebilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Bamberg görülmesi gereken yerler
 • Altes Rathaus
 • Historical Museum Bamberg
 • Naturkunde Museum

TADILMALI

Bamberg ne yenir
 • Kartoffelpuffer
 • Rote Grütze
 • Schwarzwälder Kirschtorte

Nürnberg


Almanya'nın Bavyera eyaletine bağlı olan güzel şehir Nürnberg, endüstrinin de başkenti olarak bilinmektedir. Bavyera’nın en büyük 2. şehri Nürnberg’de gezip görebileceğiniz en özel yerleri, en güzel tatları ile Nürnberg turları Gezinomi’de! Roma Germen İmparatorluk merkezlerinden biri olan Nürnberg’in nüfusunun %5’ini Türkler oluşturmaktadır. Nürnberg gezilecek yerler listenizi şimdiden yapmaya başlamalısınız.

GÖRÜLMELİ

Nürnberg görülmesi gereken yerler
 • Albrecht Dürer's House
 • Germanisches National Museum
 • Nürnberg Kalesi

TADILMALI

Nürnberg ne yenir
 • Cheese Cake
 • Et Yemekleri
 • Yöresel İçecekler

Rothenburg


Aslında Rothenburg ob der Tauber oalrak bilinen Rothenbur, Ansbach ilçesinde bir şehirdir. Bavyera eyaletinde gezilecek en güzel noktalardan olan Rothenbur, klasik bir ortaçağ şehridir. Her yıl milyonlarca turist konuk eden Rothenbur şehrini gezip görmek için tur seçimlerinizi hemen yapmalısınız. Gezinomi Almanya turları arasından tercihlerinizi yaparak Rothenbur turlarına katılabilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Rothenburg görülmesi gereken yerler
 • Das Plönlein
 • Rothenburg Old Town
 • Town Walls

TADILMALI

Rothenburg ne yenir
 • Soğuk Sandviçler
 • Tatlı Çeşitleri
 • Yöresel İçecekler

Augsburg


Bavyera eyaletinde yer alan Augsburg, Almanya’nın en eski şehirlerindendir. Münih ve Nürnberg'den sonra Bavyera’nın en kalabalık şehridir. Bu özel şehirde gezilecek yerler listenizin hazır olması ve tabi ki Augsburg’da tadına bakılacak en güzel lezzetleri tatmanız gerekmektedir. Bunun için size hazırladığımız listelerden yararlanmanızı tavsiye ederiz.

GÖRÜLMELİ

Augsburg görülmesi gereken yerler
 • Augsburg Zoo
 • Feggerhauser
 • Perlachturm

TADILMALI

Augsburg ne yenir
 • Et Yemekleri
 • Tatlı Çeşitleri
 • Yöresel İçecekler

Landsberg Am Lech


Almanya'nın Bavyera eyaletinde yer alan en özel şehirlerdendir. Landsberg Am Lech, Almanya'da en güneşli şehirlerden biridir. İçinden Lech ırmağı geçen bu özel şehri yakından görmelisiniz. Landsberg Am Lech gezilecek yerler listenizi yapın, Landsberg Am Lech’de tadına bakmanız gereken lezzetleri not alın ve tabi ki turunuz için hazırlanmaya başlayın.

GÖRÜLMELİ

Landsberg Am Lech görülmesi gereken yerler
 • Mutterturm
 • Neues
 • Weil Doğal Yaşam Parkı

TADILMALI

Landsberg Am Lech ne yenir
 • Sosisli Sandviç
 • Tatlı Çeşitleri
 • Yöresel İçecekler

Füssen


Doğu Algoi ilinde Romantik Yol üzerindeki muhteşem şehir Füssen sizi bekliyor. Gezinomi Almanya turları arasında yer alan Füssen turlarını tercih ettiğiniz zaman, ne kadar doğru bir karar verdiğinizi görebilirsiniz. 14 bin nüfuslu bu efsane şehirde sizi bekleyen güzellikleri hemen alttaki listeden not alabilir ve planlarınızı yapabilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Füssen görülmesi gereken yerler
 • Ettal Manastırı
 • Linderhof Sarayı
 • Neuschwanstein Şatosu

TADILMALI

Füssen ne yenir
 • Fırınlanmış Lezzetler
 • Kızartmış Yiyecekler
 • Tatlı Çeşitleri

Münih


Almanya'nın en büyük üçüncü kenti olan Münih, her yıl en çok ziyaret edilen şehirlerinde başında gelmektedir. Münih, Berlin ve Hamburg'dan sonra gelen Münih, Bavyera’nın da en özel şehirleri arasındadır. 1,5 milyonluk nüfusu ile oldukça güzel bir şehri keşfetmeye hazır mısınız? Gezinomi Almanya turları arasında olan Münih turları için elinizi çabuk tutmalısınız. Münih gezilecek yerler listesi yapın ve o listeye birde tadına bakmanız gereken lezzetleri ekleyin.

GÖRÜLMELİ

Münih görülmesi gereken yerler
 • İngiliz Bahçesi
 • Linderhof Sarayı
 • Nymephenburg Sarayı

TADILMALI

Münih ne yenir
 • Et Yemekleri
 • Tatlı Çeşitleri
 • Yöresel İçecekler
12 TAKSİT İMKANI! Ödeme seçenekleri için tıklayınız...

Almanya

hakkında bilmeniz gerekenler

italy
Konuşulan Dil
Almanca
Para Birimi
Euro
Saat Farkı
-1
Voltaj
220 V

Genel: Avrupa’nın tarihi açıdan en kötü geçmişlerinden birine sahip olan Almanya, bugün en çok turist alan ülkelerin başında geliyor. Başkenti Berlin olan Almanya’da kışlar sert ve yağışlı, yaz ayları ise oldukça ılık ve geceleri serin geçmektedir.

Telefon: Ülke kodu: 49 Konsolosluk: 30 275 850

Vergiler: Almanya’da hizmetlere bağlı olarak % 16 oranında KDV uygulanıyor.

Bahşiş: % 10 oranında bahşiş talep edilebilir.

Misafir Değerlendirmeleri

Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Konum

Alman Köylerinde Noel Pazarları Turu