Anlık Yazışma

Almanya, Polonya Sömestir Turu

Berlin, Poznan (1) & Varşova (1) & Krakow (2) & Wroclaw (1) & Dresden, Berlin (2)

7 Gece - 8 Gün

Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi ile
4 yorum sonucu ortalama 9.6 puan [Yorumlar]
349,00 EUR 2181,25 TL
25.01.2019-01.02.2019 dönemi için geçerli kişibaşı fiyatıdır.

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “FİYAT OLUŞTUR” butonuna tıklayınız.

Dönem dönem fiyat listesi için tıklayın.

1. GÜN

İSTANBUL BERLİN - POZNAN

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 09.30’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC 979 sayılı tarifeli seferi ile saat 12.20’de Berlin’e uçuş. Yerel saat ile 13.20’de varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen özel otobüsümüzle Poznan’a hareket. Poznan’a varışımızın ardından otelimize yerleşme ve geceleme otelimizde.

2. GÜN

POZNAN VARŞOVA

Sabah kahvaltısının ardından Poznan şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz sırasında; Polonya’nın en büyük serası “The Palm House”u, Market Meydanı’nı, Rönesans’ın ülkeye etkilerini en güzel yansıtan Şehir Binası’nı, ülkedeki en güzel Barok yapılardan biri olan St.Maria Magdelana Collegiate Kilisesi’ni ve Özgürlük meydanını göreceğiz. Turumuzun ardından Varşova’ya doğru yola çıkıyoruz. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde ekstra düzenlenecek Torun turuna katılabilirler. Torun, Orta Çağ Gotik mimarisini yansıtan, tamamen tuğladan yapılmış, anıtsal kiliseler, tarihi belediye binası ve şehir duvarlarını barındırmaktadır. Dünyanın, evrenin merkezinde yer almadığı gerçeğini kanıtlayan Mikaloj Kopernik'in doğduğu ve büyüdüğü şehir olan Torun, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer almaktadır. Eski kent merkezi, Belediye Binası, ve Kopernik’in evini ziyaretin ardından Varşova’ya hareket ve geceleme otelimizde.

Alternatif Program

Torun Turu

35 Euro

Torun, Orta Çağ Gotik mimarisini yansıtan, tamamen tuğladan yapılmış, anıtsal kiliseler, tarihi belediye binası ve şehir duvarlarını barındırmaktadır . UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Torun, Dünyanın evrenin merkezinde yer almadığı gerçeğini Mikaloj Kopernik'in doğduğu ve büyüdüğü şehirdir. Eski kent merkez, Belediye Binası, ve Kopernik’in evini ziyaret ediyoruz.

3. GÜN

VARŞOVA KRAKOW

Sabah kahvaltısının ardından Varşova panoramik şehir turu düzenlenecektir. Görülecek yerler arasında; Panoramik olarak Kraliyet Sarayı, III. Zygmunt Waza sütün heykeli, Kraliyet Meydanı, Çanlı meydan, şehre giriş anıtsal kapısı Barbakan, Deniz Kızı Sirena anıtı ve Madam Curie’nin evi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek Czestochowa turuna katılabilirler. Polonyanın açık hava müzesi olarak bilinen Czestochowa, Siyah Madonna tablosu, Bakire Meryem tapınağının evi olan Jasna Gora’nın Pauline manastırını bulunduran, dünyaca ünlü bir şehirdir. Her sene yaklaşık 5 milyon üzerinde ziyaretçinin akınına uğrayan bu kutsal şehri gördükten sonra Krakow’a hareket ediyoruz.

Alternatif Program

Czestochowa Turu

35 Euro

Polonyanın açık hava müzesi olarak bilinen Czestochowa, Siyah Madonna tablosu, Bakire Meryem tapınağının evi olan Jasna Gora’nın Pauline manastırını bulunduran, dünyaca ünlü bir şehirdir.

4. GÜN

KRAKOW

Kahvaltı sonrası panoramik Krakow şehir turumuz başlıyor. Papa II.Jean Paul’un başpiskopos iken papa seçildiği bu şehirde ilk olarak UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan tarihi şehir merkezini göreceğiz. Avrupa’nın en büyük meydanlarından biri olan ve etrafını çeviren sayısız tarihi binalar bulunan bu meydanda Ortaçağ Avrupası’nda geziyormuş gibi hissedeceksiniz. Sonrasında ise Wawel Kalesi’ni ve Papa II.Jean Paul’un rahip olarak ilk vaazını verdiği Wawel Katedrali’ni göreceğiz. Diğer görülecek yerler arasında ise; Pazar meydanı, Kumaş Pazarı-Kapalı Çarşı Sukiennice, Meryem Ana Bazilikası, Florianska caddesi, Barbakan, Slowacki Tiyatrosu bulunmaktadır. Şehir turu sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Wieclzka Tuz Madeni turuna katılabilirler. 13. Yüzyılda kaya tuzu madeni olarak kullanılan ve zaman içinde tuzdan heykeller yapılan Wieliczka Tuz Madeni, sanatsal çalışmalar ile yer altı şehrine dönüşmüş ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde de bulunmaktadır. Gezi sonrası otele transfer. Akşamını eğlenceli geçirmek isteyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek akşam yemekli Leh gecesi turunda, canlı müzik eşliğinde yerel tatların denenebileceği lokal bir restoranda geçirebilirler. Geceleme otelimizde .

Alternatif Program

Wieclzka Tuz Madeni Turu

65 Euro

13. Yüzyılda kaya tuzu madeni olarak kullanılan ve zaman içinde tuzdan heykeller yapılan Wieliczka Tuz Madeni, sanatsal çalışmalar ile yer altı şehrine dönüşmüş ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde de bulunmaktadır.

Alternatif Program

Akşam Yemekli Leh Gecesi Turu

55 Euro

5. GÜN

KRAKOW WROCLAW

Sabah kahvaltısının ardından Wroclaw’a doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak yol üzerinde düzenleyeceği Auschwitz Nazi Kampı turuna katılabilirler. İkinci Dünya Savaşı sırasında yaklaşık 1,5 milyon Yahudi’nin sistematik olarak işkenceye maruz kaldığı ve katledildiği, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Auschwitz –Birkenau Nazi kampını ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından Wroclaw’a varış ve Wroclaw şehir turu. Şehir turumuzda tarihi merkezde bulunan Market Meydanı, 13.yüzyılda yapımına başlanan ve bugün hala toplumsal ve kültürel olaylar için kullanılan Şehir Binası’nı göreceğiz. Sonrasında ise tarihi 9.yüzyıla uzanan ve şehrin en eski kısmı olan Ostrow Tumski “Katedral Adası”nı göreceğiz. Turumuzun ardından otelimizde transfer. Geceleme otelimizde .

Alternatif Program

Auschwitz Nazi Kampı Turu

65 Euro

İkinci Dünya Savaşı sırasında yaklaşık 1,5 milyon Yahudi’nin sistematik olarak işkenceye maruz kaldığı ve katledildiği, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Auschwitz –Birkenau Nazi kampını ziyaret ediyoruz.

6. GÜN

WROCLAW BERLIN

Sabah kahvaltısının ardından Berlin’e hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak yol üzerinde düzenleyeceği Dresden turuna katılabilirler. Dresden’e varışımızı takiben şehir turumuz başlıyor. Görülecek yerler arasında; Semper Opera Binası, Tiyatro Meydanı, Kadınlar Kilisesi, Martin Luther Meydanı ve Prag Caddesi bulunmaktadır. Dresden’i gördükten sonra, Berlin’e hareket ediyoruz. Berlin’e varış ve geceleme otelimizde .

Alternatif Program

Dresden Turu

40 Euro

Dresden’e varışımızı takiben şehir turumuz başlıyor. Görülecek yerler arasında; Semper Opera Binası, Tiyatro Meydanı, Kadınlar Kilisesi, Martin Luther Meydanı ve Prag Caddesi bulunmaktadır.

7. GÜN

BERLIN

Sabah kahvaltısının ardından Berlin şehir turu. Panoramik olarak yapılacak olan Berlin şehir turumuzda görülecek yerler arasında; Alexanderplatz, Fernsehturm (TV Kulesi), Rotes Rathaus (Berlin Belediye binası), Nikolai Meydanı, Berlin Katedrali, Schlossplatz ve Unter den Linden Bulvarı, iki ünlü katedrali ile Friedrichstraße ve Gendarmenmarkt, Berlin duvarı kalıntıları, Checkpoint Charlie, Brandenburg Kapısı, Potsdamer Platz ve Kurfürstendamm bulvarı bulunmaktadır. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Potsdam turuna katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası listesinde olan Potsdam'da Sanssouci Sarayı, Dikilitaş, Brandenburg Kapısı, Nikolai Kilisesi, Tarihi Değirmen Ende, Rus Kolonisi Aexandrowka, Fransız Kilisesi, St. Peter und Paul Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminin ardından otelimize hareket ve geceleme otelimizde.

Alternatif Program

Potsdam Turu

40 Euro

UNESCO Dünya Mirası listesinde olan Potsdam'da görülecek yerler: Sanssouci Sarayı, Dikilitaş, Brandenburg Kapısı, Nikolai Kilisesi, Tarihi Değirmen Ende, Rus Kolonisi Aexandrowka, Fransız Kilisesi, St. Peter und Paul Kilisesi görülecek yerler arasındadır.

8. GÜN

BERLIN İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından havalimanına hareket. Pegasus Hava Yolları’nın PC 980 sefer sayılı uçuşu ile saat 14:00’de İstanbul’a hareket. Saat 18:50’de Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.

Gidiş: Sabiha Gökçen Havalimanı - Pegasus Hava Yolları  PC 979 - Uçuş Saati 12:20

Dönüş: Pegasus Hava Yolları - PC 980 Uçuş Saati 14:00

Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul(SAW) – Berlin(SXF) – İstanbul(SAW) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri

Havalimanı vergileri

3 ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklamalar 

Şehir konaklama vergileri

Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

Tüm şehirler arası transferler

Panoramik Poznan, Varşova, Krakow, Wroclaw, Berlin şehir turları

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

Vize ücreti (120 Euro)

Özel Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)

Yurt dışı çıkış harcı bedeli

Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

Opsiyonel turlar

Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.

Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır. Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.

Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tarafınıza bildirilecektir. Acentemiz, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.


Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.


Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.

Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

 

 

EMEKLİLER İÇİN

 (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Emeklilik hesap cüzdanı fotokopisi
2.Ev tapusu fotokopisi
3.Banka hesap cüzdanı fotokopisi
4.Kredi kartı fotokopisi

 

SERBEST MESLEK MENSUPLARI İÇİN

 (Avukat,doktor,mali müşavir v.s.) (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Baglı bulunduğu odadan yazı
2. Antetli kağıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan, konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe
3.Vergi levhası fotokopisi
4.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi

 

MAAŞLI ÇALIŞANLAR İÇİN

  (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Antetli kağıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ’’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı

2.belirtilmeden yazılacak dilekçe. (imzalar, firmanın imza sirkülerinde yer alan kişilere ait olmadır)
3.Firma imza sirküleri
4.Firmanın ticaret veya sanayi odasından faaliyet belgesi (yeni tarihli)
5.Vergi levhası fotokopisi
6.Ticaret sicil gazetesi fotokopisi

7.Son maaş bordrosu
8.Sigorta işe giriş ve son 4 aylık bildirgelerin fotokopisi
9.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi

 

FİRMA SAHİPLERİ VE ŞİRKET ORTAKLARI İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Antetli kağıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe
2.Firma imza sirküleri
3.Vergi levhası fotokopisi
4.Ticaret veya sanayi odasından faaliyet belgesi (yeni tarihli)
5.Ticaret sicil gazetesi fotokopisi (kuruluş gazetesi)
6.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi

BANKA ÇALIŞANLARI İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1. Bankanın antetli kağıdına seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ’’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe (imzalar, firmanın imza sirkülerinde yer alan kişilere ait olmadır)
2.Banka imza sirküleri
3.Son maaş bordrosu
4.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi

ÖĞRENCİLER İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

Öğrenci durum belgesi
Ebeveyn gelir durumunu belirten belgeler (yukarıda belirtilen katagorilere göre)

NOTLAR
*Evli çiftlerin evlilik cüzdanı fotokopileri vize başvurularında gerekmektedir.

* 2 adet fotoğraf (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)
* İlk defa shengen vizesi alabilmek için şahsi müracat gereklidir. Pasaport geçerlilik süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.

* Tüm vize alacak meslek gruplarına istinaden önlü ve arkalı kimlik fotokopisi ve ev & iş adres ve telefon bilgileri beraberinde vermeniz gerekmektedir.

Gezilecek Şehirler

Berlin


20 bin yıl önce dev buzullarla çevrili olan Berlin bugünkü şeklini alınca tarihi özellikleri ve şehir yapısı ile tercih sebebi olmuştur. Berlin turu kapsamında gezip görmeniz gereken, yemeniz tadına bakmanız gerekenler ve tabi ki bilinçli bir turist olarak gezmeniz için size birkaç ipucu vereceğiz. Berlin turu fırsatları arasından seçimlerinizi hemen yapmalısınız.

GÖRÜLMELİ

Berlin görülmesi gereken yerler
 • Brandenburg Kalesi
 • Müzeler Adası
 • East Side Gallery
 • Alexanderplat
 • Berlin Duvarı

TADILMALI

Berlin ne yenir
 • Currywurst
 • Gebratene Leber
 • Kartoffelpuffer
 • Rote Grütze
 • Alman pastası

Poznan


Polonya’nın en çok gezilen noktalarının başında gelen Poznan, genelde Almanya ve Polonya turlarının birleşiminde gezilip görülen şehirler arasında. Poznan şehri hakkında bilmeniz gereken birkaç detay ise burada!

GÖRÜLMELİ

Poznan görülmesi gereken yerler
 • Lake Malta
 • Imperial Castle
 • Poznan Stadyumu
 • Royal Castle

TADILMALI

Poznan ne yenir
 • Tavuk
 • Ördek
 • Sebzeli makarna

Varşova


Polonya’nın başkenti olan Varşova, en çok ziyaret edilen şehirdir. Vistül Nehri üzerinde bulunan Varşova, tarihi yapıları ve farklı şehir tarzı ile sizi de kendine hayran bırakacaktır.

GÖRÜLMELİ

Varşova görülmesi gereken yerler
 • Varşova Bilim ve Kültür Sarayı
 • Varşova Kalesi
 • Lazienki Parkı
 • Polin Müzesi

TADILMALI

Varşova ne yenir
 • Tavuk
 • Ördek
 • Sebzeli makarna

Krakow


Polonya’nın tarihi şehirlerinden olan Krakow, en eski ve en büyük şehridir. Geniş meydanları ve kaleleri ile ünlüdür. Tarihi yapıları yakından gezip görmek ve yeni bir şehir tanımak için siz de Krakow turunu tercih etmelisiniz.

GÖRÜLMELİ

Krakow görülmesi gereken yerler
 • Wavel Kalesi
 • Krakow Ana Meydan
 • Wawel Katedrali
 • Wieliczka Tuz Madeni

TADILMALI

Krakow ne yenir
 • Ördek
 • Tavuk
 • Soğan Çorbası

Wroclaw


Aşağı Silezya'nın başkenti olan Wroclaw, tarihi bir bölgedir. Geçmişi oldukça eski olan ve Güneybatı Polonya'da bulunan Wroclaw, geziniz sırada göreceğiniz ev güzel kareler yakalayacağınız özel bir şehirdir.

GÖRÜLMELİ

Wroclaw görülmesi gereken yerler
 • Centennial Hall
 • Raclawice Panorama
 • Szczytnicki Park
 • Wroclaw Seyir Tepesi
 • Wroclaw Katedrali

TADILMALI

Wroclaw ne yenir
 • Soğan çorbası
 • Sebzeli makarna
 • Ördek

Dresden


Almanya'nın Saksonya eyaletinin merkezi olan Dresden, turlarda en çok gezilen noktaların başında geliyor. Elbe'nin Floransa'sı denilecek kadar güzel bir şehir olan Dresden, çok sayıda sanat eserinin b ulunduğu şehir olma özelliğine sahiptir.

GÖRÜLMELİ

Dresden görülmesi gereken yerler
 • Frauenkirche Kilisesi
 • Zwinger Sarayı
 • Grünes Müzesi
 • Dresden Kalesi

TADILMALI

Dresden ne yenir
 • Cheesecake
 • Et yemekleri
 • Sebze haşlama
 • Yöresel içecekler
PEŞİN FİYATINA 9 TAKSİT! Ödeme seçenekleri için tıklayınız...

Germany

hakkında bilmeniz gerekenler

italy
Konuşulan Dil
Almanca
Para Birimi
Euro
Saat Farkı
-1
Voltaj
220 V

Genel: Avrupa’nın tarihi açıdan en kötü geçmişlerinden birine sahip olan Almanya, bugün en çok turist alan ülkelerin başında geliyor. Başkenti Berlin olan Almanya’da kışlar sert ve yağışlı, yaz ayları ise oldukça ılık ve geceleri serin geçmektedir.

Telefon: Ülke kodu: 49 Konsolosluk: 30 275 850

Vergiler: Almanya’da hizmetlere bağlı olarak % 16 oranında KDV uygulanıyor.

Bahşiş: % 10 oranında bahşiş talep edilebilir.

Poland

hakkında bilmeniz gerekenler

italy
Konuşulan Dil
Lehçe
Para Birimi
Zloty
Saat Farkı
-2
Voltaj
220 V

Genel: Polonya Cumhuriyeti Orta Avrupa'da bulunan bir ülkedir. Almanya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Rusya Federasyonu ve Litvanya ile komşudur.

Telefon: Ülke kodu: 48 Konsolosluk: 22 854 61 11

Vergiler: % 5 ile % 20 arasında değişen vergi sistemi bulunmaktadır.

Bahşiş: Miktarı size kalan bahşiş uygulaması vardır.

Misafir Değerlendirmeleri

Otelin Toplam Puanı

4 yorum sonucu ortalama 9,58 puan almıştır.

9.6
Puan Detayları
Uçak / Otobüs Hizmeti
10.0
Otel Konaklaması
10.0
Tur Rehberi
8.8

Misafirlerin tur için yaptığı 4 yorum

img-avatar
B. A.
Olumlu yorumlar Geziden genel olarak memnun kaldık. Pegasusla uçuşumuz çok güzel geçti. oteller hepsi çok güzeldi. Uygun bir tur aldık. Ona göre de hizmet aldık. biraz objektif olmak gerekiyor. Herkes kahvaltı vs. burun kıvırdı ancak çogu avrupa ülkesine göre çok iyiydi. Ödediğimiz fiyata uygundu. küçük aksaklıklar oldu ama gezinomden veya acentamdam vazgeçecegim anlamına gelmiyor kesinlike. tur sonrası aramanız ilginiz bile çok güzeldi. teşekkür ederiz. Olumsuz yorumlar Polonya da serbest zaman geçirdiğimiz zaman esnasında rehber bizleri unutmuştu. sonrasında iletişime geçtik. Rehber tutumu dışında herşey mükemmeldi.
20.03.2018 tarihinde yorum yapıldı.
9.0puan
img-avatar
U. D.
Olumlu yorumlar Tur çok güzeldi. Rehberimiz mükemmeldi.Anlayışlı olgun bir insandı. Herşey mükemmeldi.
20.03.2018 tarihinde yorum yapıldı.
10.0puan
img-avatar
G. Ç.
Olumlu yorumlar Herşey mükemmeldi. Tur arkadaşlarımız da çok uyumluydu. Rehberimiz ilgiliydi. Gezmek çok iyi geldi. yazın tekrar farklı bir tura katılmak isteriz. Herşey için gezinomiye teşekkür ederiz.
08.01.2018 tarihinde yorum yapıldı.
10.0puan
img-avatar
B. Sümer
Olumlu yorumlar Merhaba , turumuz güzel geçti. Küçük sıkıntılar olsa da genel olarak iyiydi. Ekstra turların tamamına katıldık. Olumsuz yorumlar Rehberin biraz ekstra turlar için ısrarcı olması hoş degildi sadece o kadar.
08.01.2018 tarihinde yorum yapıldı.
9.3puan

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Benzer Turlar

Almanya, Polonya Turu Pegasus Hava Yolları İle Berlin Başlar
Almanya, Polonya Turu Pegasus Hava Yolları İle Berlin Başlar 16.02.2019 - 23.02.2019 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
698.00 EUR
Alplerin Gölgesinde 5 Ülke Turu
Alplerin Gölgesinde 5 Ülke Turu 20.01.2019 - 27.01.2019 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
898.00 EUR
Büyük Orta Avrupa ve Muhteşem Göller Turu
Büyük Orta Avrupa ve Muhteşem Göller Turu 25.01.2019 - 01.02.2019 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
998.00 EUR
Büyük İspanya Turu Pegasus Havayolları ile
Büyük İspanya Turu Pegasus Havayolları ile 09.02.2019 - 16.02.2019 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
758.00 EUR
Elegant Avrupa Turu Türk Hava Yolları ile Milano Gidiş
Elegant Avrupa Turu Türk Hava Yolları ile Milano Gidiş 10.03.2019 - 17.03.2019 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
678.00 EUR
Benelüks, Fransa, Almanya Turu
Benelüks, Fransa, Almanya Turu 03.12.2019 - 10.12.2019 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
678.00 EUR

Almanya, Polonya Sömestir Turu

TUR SAYFASINA DÖN

REZERVASYON YAP

Konum

Almanya, Polonya Sömestir Turu