error
Alplerin 5 Masal Ülkesi bu dönemde pasiftir. Değerlendirmek isteyeceğiniz diğer turlar için tatil danışmanımızla görüşebilirsiniz.

HEMEN ARAYIN: 0850 466 77 44

ya da

Alplerin 5 Masal Ülkesi

Alplerin 5 Masal Ülkesi bu dönemde pasiftir.

1.Gün  İSTANBUL – CENEVRE – ANNECY – CENEVRE

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 05.30’da hazır bulunulması. Bagaj ve check–in işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1917 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.10’da Cenevre’ye hareket. Yerel saat ile 10.25’te varışın ardından özel otobüslerimizle Cenevre şehir turu. Cenevre gölü, Mont Blanc rıhtımı, Rousseau Adası, Cenevre’nin sembolü Jet d’Eau Fıskiyesi, sanatçıların eserlerini sergilediği, sokak gösterilerinin yapıldığı Carouge bölgesi, eski şehrin aşağısındaki İngiliz bahçeleri ve Çiçek Saati Cenevre turumuzda görülecek yerler arasında. Tur sonrası Fransa’nın Venedik’i Annecy’e hareket ediyoruz. İçinden şırıl şırıl suların aktığı, her sokak başından, her pencereden çiçeklerin fışkırdığı, üstelik kocaman bir dağ gölünün kıyısına kurulmuş olduğu için yemyeşil parklarla çevrilmiş bu rüya beldesinde günümüzü geçiriyor ve Cenevre’ye dönüyoruz. Otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2.Gün  CENEVRE – MONTRÖ – NEUCHATEL – BERN

Sabah kahvaltının ardından başı dumanlı dağların çevrelediği Leman gölünün kenarında tam bir huzur cenneti Montrö’yü geziyoruz. Ardından Neuchatel gölü kıyısındaki, güzelliğiyle sizi bambaşka bir aleme götürecek, tarih kokan Neuchatel’de geçireceğimiz kısa zamandan sonra Ortaçağ atmosferini içinde barındıran büyülü kent Bern’i geziyoruz. Alp dağları ve şehri çepeçevre saran Aare Nehri’nin enfes karışımı, Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki şehre bambaşka bir güzellik katıyor. Üç tarafı Aare Nehri ile çevrili, bir tepe üzerinde, içerisinde birçok tarihi yapıyı barındıran eski şehir Altstad, 100 metrelik kulesiyle Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki Bern Katedrali, 800 yıldır varlığını koruyan Bern’in simgesi saat kulesi, 1246 yılında inşa edilmiş hapishane kulesi Kafigturm, 220 farklı gül çeşidinin görülebileceği ve eski şehir manzarasının seyredilebileceği Rosangarden (gül bahçesi) görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3.Gün   BERN – LUZERN – ZÜRİH – MULHOUSE

Sabah kahvaltının ardından doğa ve sakinliğin cenneti İsviçre (Luzern-Zürih) turuna hareket ediyoruz. Ünlü şair Alexander Dumas’ın “İsviçre bir istiridye ise Luzern onun içindeki incidir” dediği Luzern’e hareket. Kuğuların yüzdüğü gölde 1333 yılında tahtadan yapılmış sardunyalarla süslü, üzerinde 100’e yakın yağlı boya resmin sergilendiği Chapel Köprüsü, köprüye bağlı sekizgen su kulesi ve Zürih Katedrali görüldükten sonra göl boyu şehrin doyumsuz manzarası eşliğinde serbest zaman. Ardından Zürih’e hareket. Zürih’e varışımızın ardından yapılacak panoramik turumuzda iki kulesiyle şehrin sembollerinden Evangelist Kilisesi, İsviçre‘nin en büyük saatinin bulunduğu St.Peterskirche Kilisesindeki saat kulesi, dünya markalarının ve şık restoranların bulunduğu şehrin en gözde caddesi Bahnhoff Strasse, Limnat Nehri’nin kenarında bulunan keyifli yürüyüş yolu Schipfe ve biraz dik bir yokuştan çıkarak harika bir şehir manzarası sunan Lindenhof Parkı görülecek yerler arasındadır. Verilecek serbest zamanın ardından Mulhouse’a geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

4.Gün   MULHOUSE – COLMAR – REQUEWIHR – KAYSERBERG – OBERNAI – STRASBURG

Sabah kahvaltının ardından etrafı üzüm bağlarıyla çevrilmiş Fransa’nın saklı cenneti Colmar’a geçiyoruz. Ren nehri boyunca 1200’lü yıllardan kalmış pencere ve balkonlarından çiçekler sarkan tarihi binalar, etkileyici Saint Martin Kilisesi, mısır çarşısına benzer oldukça ilginizi çekebilecek kapalı çarşı Marche Couvert’i gezdikten sonra dingin suların arasında teknelerle Küçük Venedik olarak adlandırılan büyüleyici kanal turunu da yaparak Colmar gezimizi tamamlıyoruz. Ardından hepsi birbirine çok yakın mesafelerdeki Alsace’nin birbirinden güzel şirin kasabaları Obernai, Kayserberg ve Requewihr gezildikten sonra Strasburg’a geçiyoruz ve Avrupa Parlamentosu, Avrupa Konseyi ve İnsan Hakları Mahkemesi binalarının bulunduğu, Avrupa’nın ikinci siyasi başkenti Strasburg şehir turumuza başlıyoruz. Etrafında rengarenk Alsace evlerinin bulunduğu Petit France bölgesi, dünyanın en yüksel 6. kilisesi ve gotik mimarinin en güzel eseri kabul edilen şehrin kalbi Notre Dame, tarihi kent merkezi Grand İlle de Notre Dame’nin karşısındaki şehrin en ünlü yapılarından Kammerzeli Evi, Barok mimarisinin en üst sınırı denilen Rohan Sarayı, 1801 yılında inşa edilen şehrin en eski parkı Orangerie turumuzda görülecek yerler arasında. Geceleme otelimizde.

5.Gün   STRASBURG – BADEN BADEN – HEIDELBERG – ROTHENBURG

Sabah kahvaltının ardından Ren Nehri ve Murg Vadisi manzaraları, yemyeşil doğası, termalleri, kaplıcaları, spa otelleri, tarihi yapıları, sessiz ortamı ve lüks kumarhaneleri ile zevk düşkünlerinin vazgeçilmez tatil beldesi Baden Baden’i gezerek Heidelberg’e hareket ediyoruz. Yeşillere bürünmüş tepeler arasında sakince akıp giden Neckar Nehri kenarında, ortaçağdan kalma bir masal şehri, Almanya’nın tartışmasız en güzel ve romantik şehirlerinden Heidelberg turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın sadece yayalar için ayrılmış olan en uzun caddesi unvanına sahip, 1,5 km’lik uzunluğuyla şehrin kalbinin attığı Hauptstrasse, ortasında bir Herkül heykeli ve çeşme bulunan Marktplatz Meydanı, Neckar Nehri tarafından ikiye ayrılmış, üzerinde bulunan 200 metre uzunluğunda ve 7 metre genişliğindeki  tablo güzelliğinde bir görünüm sergileyen Eski Köprü, bazı yerleri yıkılmış olsa da görkemli ve görmeye değer, şehrin olağanüstü manzarasını seyredebileceğiniz, yeşil ormana sırtını dayayan Heidelberg Kalesi görülecek yerler arasında. Gezimizin ardından yılda 15 milyon turistin ziyaret ettiği Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki Rothenburg’a hareket ve şehir turu. Turumuzda şehrin en güzel ve en fotojenik meydanı Plönlein, belediye binasının (Rathaus) bulunduğu şehrin ana meydanı Markt Meydanı, şehri baştan başa saran 2,5 km uzunluğunda 42 kulenin bulunduğu surlar, yöresel dantel işlemeler satan minik dükkanlar, oyuncakçılar, minik pastaneler ile süslü Schmiedgasse Caddes’i gezildikten sonra otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

6.Gün   ROTHENBURG – LANDSBERG AM LECH – MÜNİH – SALZBURG

Sabah kahvaltının ardından romantik yolun en güzel duraklarından Landsberg am Lech’e hareket ediyoruz. Lech Nehri’nin yapılan yapay şelalesiyle yarattığı gür su sesi, dinlendirici ferah görüntüsü ile romantik yola çok yakışan harika bir dinlence yeri Landsberg am Lech’de nehir kenarındaki gezimizi bitirerek Bavyera eyaletinin başkenti Münih’e hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yapılacak Münih şehir turumuzda müzeler, kafeler, dükkanlar, tarihi yapılar ve kiliselerle Münih’in en hareketli merkezi Marienplatz, zarif kubbeleri etkileyici çan kulesiyle eski belediye binası Altes Rathaus, cephesinde krallar, prensler, dükler ve halk kahramanlarının heykellerinin olduğu, Münih denilince ilk akla gelen yapı yeni belediye binası ve Ortaçağ’da surlarla çevrili şehrin üç ana kapısından biri Isartor Kapısı’nı gördükten sonra kısa bir serbest zaman veriyoruz. Mola sonrası Mozart’ın notalarının yükseldiği Salzburg’a hareket ediyoruz. Varışımızın ardından otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

7.Gün   SALZBURG – HALSTATT KÖYÜ – LJUBLJANA     

Sabah kahvaltının ardından Salzburg şehir turumuza başlıyoruz. 900 yıllık tarihe sahip Avrupa’nın en büyük ve en iyi korunmuş kalesi Festung Hohensalzburg, eşsiz görüntüsü ile herkesin ilgisini çeken Salzburg Katedrali, çiçeklerle ve birbirinden etkileyici heykellerle donatılmış büyüleyici manzaraya sahip Mirabell Sarayı, Ortaçağ, Barok ve Rönesans dönemine ait binaların bulunduğu eski şehir ve Residens Meydanı görülecek yerler arasında. Salzburg’un ortasından geçen nehir kenarındaki yürüyüşümüz sonrası dünyada görülmesi gereken 100 yerden biri olarak geçen Hallstatt’a hareket ediyoruz. UNESCO tarafından Dünya Kültür Miras Listesi’ne eklenen Hallstatt, doğal güzelliği kadar “Kemik Evi” anlamına gelen Beinhaus’un yanı sıra göz kamaştıran tuz mağaraları ile de ünlü. Göl kenarında yapılacak yürüyüşten, banklarda oturup kuğuları ve manzarayı izledikten sonra büyüleyici Hallstatt gölünden ayrılarak Ljubljana’ya gidiyor ve panoramik şehir turuna başlıyoruz. İçinden nehir geçen diğer şehirler gibi Ljubljana da bir köprüler şehri. Eski dönemde ayakkabıcıların ürünlerini sergiledikleri şehrin merkezindeki en eski Kunduracılar Köprüsü, şehrin kalbinin attığı Üçlü Köprü, rengarenk aşk kilitleriyle süslü Kasap Köprüsü ile şehrin ve Slovenya bayrağının sembolü olan Ejderhalar Köprüsü, oldukça renkli ve akşamları cıvıl cıvıl olan  Ljubljana’nın kalbinin attığı Preseren ve Kongresni Meydanı, duvarları grafitlilerle dolu, sokaklarında eski ayakkabıların sarkıtıldığı, vakit geçirmesi inanılmaz keyifli Trubarjeva Caddesi görülecektir. Ardından finükülerle çıkarak şehrin panoramik manzarasını seyredebileceğiniz 11.yüzyıl yapımı Lublijana Kalesi’ni de ziyaret ettikten sonra otele yerleşme. Geceleme otelimizde.

8.Gün  LJUBLJANA – POSTAJNA MAĞARASI– BLED GÖLÜ – İSTANBUL

Sabah kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve sizleri kendisine hayran bırakacak ve şaşırtacak Unesco tarafından koruma altına alınmış, şehre sadece 55 km mesafede bulunan, dünyanın en uzun yeraltı mağarası Postajna Mağarası’na gidiyoruz. Belli bir kısmına trenle gidilen mağarada rehber eşliğinde sarkık ve dikiklerin arasında yapacağınız yürüyüşle bu doğa harikasının etkileyiciliğine hayran kalacaksınız. Postajna mağarası turumuzun ardından Avrupa’nın en güzel 10 kasabası listesine giren Bled gölüne hareket. Doğanın insanlığa armağanı, güzelliği dillere destan Bled gölünde yapacağımız yürüyüşte büyülü güzelliği ve huzuru iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Turumuz sonrası Ljubljana Havalimanı’na hareket ediyoruz. Türk Havayolları’nın TK 1064 sefer sayılı uçuşu ile saat 20.05’de İstanbul’a hareket. 23.20’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

Türk HY tarifeli seferi ile İstanbul – Cenevre / Ljubljana – İstanbul parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti, 

Havalimanı vergileri, 

Alan/otel /alan transferleri ve  şehirlerarası transferler,   

Belirtilen kategori otellerde toplamda 7 gece oda+kahvaltı konaklamalar,   

Bled Gölü, Postanja Mağarası, Ljubljana, Hallstatt, Salzburg, Münih, Landsberg am Lech, Rothenburg, Hiedelberg, Baden Baden, Strasburg, Obernai, Kayserberg, Requewihr, Colmar, Mulhouse, Zürih, Luzern, Bern, Montrö, Neuchatel ve Cenevre panoramik şehir turları,   

Türkçe tur liderliği hizmeti.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

Vize ücreti, servis bedeli ( 120 Euro )

Zorunlu sigorta ücreti (15 Euro)

Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL)

Kişisel Harcamalar

Öğle ve akşam yemekleri

Müze ve ören yeri girişleri

Programda belirtilmeyen tüm geziler

Rehber ve şoför tipleri.

 

ÖNEMLİ BİLGİLER

Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.
Çocuk fiyatları ; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır.
Üç Yataklı odada ; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır.
Acentemiz  kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Yeşil pasaport sahiplerine vize gerekmemektedir.

Shengen vize işlemleri sırasında ve yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır.
Şehirler arası geçişlerin özel otobüs ile yapılan gezilerimizde minimum katılım sayısı 30 kişidir. Tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanları veya ören yerlerine  yönlendirilecektir.
Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.
Programlarda belirtilen gezilerin günleri yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen geziler yapılmaz. Bu gezilerin yapılamamasından Acentemiz  sorumlu tutulamaz.
65 yaş üzeri misafirlerimize seyahat sigortası için yaş periyodlarına göre sürprim uygulaması vardır. Detayları acentanızdan öğrenebilirisiniz.
Acentemiz  gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Acentemiz  misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.

EMEKLİLER İÇİN

 (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Emeklilik hesap cüzdanı fotokopisi
2.Ev tapusu fotokopisi
3.Banka hesap cüzdanı fotokopisi
4.Kredi kartı fotokopisi 

SERBEST MESLEK MENSUPLARI İÇİN

 (Avukat, doktor, mali müşavir vs.) (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Baglı bulunduğu odadan yazı
2. Antetli kağıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan, konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe
3.Vergi levhası fotokopisi
4.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi 

MAAŞLI ÇALIŞANLAR İÇİN

  (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Antetli kağıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ’’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı

2.belirtilmeden yazılacak dilekçe. (imzalar, firmanın imza sirkülerinde yer alan kişilere ait olmadır)
3.Firma imza sirküleri
4.Firmanın ticaret veya sanayi odasından faaliyet belgesi (yeni tarihli)
5.Vergi levhası fotokopisi
6.Ticaret sicil gazetesi fotokopisi

7.Son maaş bordrosu
8.Sigorta işe giriş ve son 4 aylık bildirgelerin fotokopisi
9.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi 

FİRMA SAHİPLERİ VE ŞİRKET ORTAKLARI İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Antetli kâğıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe
2.Firma imza sirküleri
3.Vergi levhası fotokopisi
4.Ticaret veya sanayi odasından faaliyet belgesi (yeni tarihli)
5.Ticaret sicil gazetesi fotokopisi (kuruluş gazetesi)
6.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi

BANKA ÇALIŞANLARI İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1. Bankanın antetli kağıdına seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ’’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe (imzalar, firmanın imza sirkülerinde yer alan kişilere ait olmadır)
2.Banka imza sirküleri
3.Son maaş bordrosu
4.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi

ÖĞRENCİLER İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

Öğrenci durum belgesi
Ebeveyn gelir durumunu belirten belgeler (yukarıda belirtilen katagorilere göre)

DEVLET MEMURU İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Konsolosluk Makamına, Antetli kâğıda İngilizce yazılmış, resmi ‘Vize Başvuru Dilekçesi’ (Gidiş nedeni ve göreviniz belirtilen, kurum imza yetkilisi tarafından ıslak imzalı ve mühürlü).

2.Son üç aya ait maaş bordrosu

3.Kurum Personel Tanıtma Kartı Fotokopisi

4.Banka Hesap Cüzdanı, Kredi Kartları, Araç Ruhsatı ve Gayrimenkul gibi maddi kaynak gösteren Belgelerin Fotokopisi.

5.Evlilik Cüzdan Fotokopisi

NOTLAR

*Evli çiftlerin evlilik cüzdanı fotokopileri vize başvurularında gerekmektedir.

* 2 adet fotoğraf (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)
* İlk defa shengen vizesi alabilmek için şahsi müracaat gereklidir. Pasaport geçerlilik süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.

* Tüm vize alacak meslek gruplarına istinaden Yurt dışında geçerli Seyahat Sağlık Sigortası (30.000 Euro limitli) gerekmektedir.

* Tüm vize alacak meslek gruplarına istinaden seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan, konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak şahsi dilekçe.

* Tüm vize alacak meslek gruplarına istinaden önlü ve arkalı kimlik fotokopisi ve ev & iş adres ve telefon bilgileri beraberinde vermeniz gerekmektedir.

PEŞİN FİYATINA 9 TAKSİT! Ödeme seçenekleri için tıklayınız...

Misafir Değerlendirmeleri

Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Alplerin 5 Masal Ülkesi

TUR SAYFASINA DÖN

REZERVASYON YAP

Konum

Alplerin 5 Masal Ülkesi