Amadeus Star ile Romantik Tuna Nehri Noel Pazarları

Nürnberg, Regensburg, Passau, Linz, Emmersdorf (Melk), Viyana

5 Gece - 6 Gün

Tur Kalkış Yeri : İstanbul
5* Amadeus Star Nehir Gemisi - THY ile

TUR KODU : 4222

Tam Pansiyon
899,00 EUR 5.843,50 TL
16.12.2019-21.12.2019 dönemi için geçerli kişibaşı fiyatıdır.

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “FİYAT OLUŞTUR” butonuna tıklayınız.

Dönem dönem fiyat listesi için tıklayın.

1. GÜN

İstanbul Nürnberg

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar, Türk Havayolları kontuarı önünde saat 07:30’da buluşma. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından TK 1503 no’lu sefer ile 09:05’ de Nürnberg’e uçuş. Yerel saat ile 10:05’de varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından bizi bekleyen aracımız ile ücretsiz olarak gerçekleşecek Nürnberg Şehir Turumuzun ardından limana transfer. Nürnberg Noel Pazarını da ziyaret edeceğimiz tur sırasında ünlü lebkuchen’ı tatmayı unutmayın. Gemimiz akşamüzeri demir alarak seyrine başlayacaktır.

2. GÜN

Regensburg Almanya

Saat 13.30’da varacağımız Unesco Dünya Mirası Listesi’ndeki tarihi Regensburg’da 20.00’ye kadar demirli kalıyoruz.

3. GÜN

Passau Linz

Gemimiz sabah saat 08.00’de Passau’ya varacaktır. Ekstra tura katılacak misafirlerin ayrılmasından sonra saat 10.00’da tekrar hareket edecektir. Saat 16.30’da Linz’e varacak olan gemimiz akşam yemeğinden sonra saat 22.00’de Linz limanından hareket edecektir.

4. GÜN

Emmersdorf (Melk) Viyana, Avusturya

Sabah saat 08.00’de varacağımız Emmersdorf’tan 11.30’da ayrılıp Viyana’ya doğru Tuna nehrinde hareket ediyoruz. Gemimiz 19.30’da Viyana’ya gelecek ve bu gece limanda demirli kalacaktır.

5. GÜN

Viyana Avusturya

Gemimiz bugün tüm gün limanda demirli kalacaktır. Avusturya’nın başkentini doyasıya keşfedebilmek için düzenlenecek ekstra turlarımıza katılabilirsiniz.

6. GÜN

Viyana İstanbul

Sabah gemide alınacak kahvaltı sonrası havalimanına transfer. Viyana havalimanında yapılacak pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından TK 1888 no’lu sefer ile saat 19:35’de İstanbul Yeni Havalimanına uçuş. Saat 23:55 ’de varış ve turumuzun sonu.

GünKalkış YeriVarış YeriKalkış ZamanıVarış ZamanıAçıklama
1NürnbergAlmanya
2RegensburgAlmanya20:0013:30
3Passau, Almanya & LinzAvusturya22:0008:00
4Emmersdorf (Melk) & ViyanaAvusturya11:3019:30
5ViyanaAvusturya
6Viyanaİstanbul19:3523:55
Gün: 1
Kalkış Yeri: Nürnberg
Varış Yeri: Almanya
Kalkış Zamanı:
Varış Zamanı:
Açıklama:
Gün: 2
Kalkış Yeri: Regensburg
Varış Yeri: Almanya
Kalkış Zamanı: 20:00
Varış Zamanı: 13:30
Açıklama:
Gün: 3
Kalkış Yeri: Passau, Almanya & Linz
Varış Yeri: Avusturya
Kalkış Zamanı: 22:00
Varış Zamanı: 08:00
Açıklama:
Gün: 4
Kalkış Yeri: Emmersdorf (Melk) & Viyana
Varış Yeri: Avusturya
Kalkış Zamanı: 11:30
Varış Zamanı: 19:30
Açıklama:
Gün: 5
Kalkış Yeri: Viyana
Varış Yeri: Avusturya
Kalkış Zamanı:
Varış Zamanı:
Açıklama:
Gün: 6
Kalkış Yeri: Viyana
Varış Yeri: İstanbul
Kalkış Zamanı: 19:35
Varış Zamanı: 23:55
Açıklama:

Gidiş:
16 Aralık 2019 TK1503 İstanbul Havalimanı - Nürnberg 09:05 - 10:05 (YSI)

 

Dönüş:
21 Aralık 2019 TK1888 Viyana - İstanbul Havalimanı 19:35 - 23:55 (YSI)

 

*Uçuş detaylarında değişiklik olabilir.

Amadeus Star gemisinde belirtilen kabin tipinde 5 Gece 6 Gün Tam Pansiyon konaklama (İlk gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile sona erer)

 

5 çayı & yemeklerden sonra alınan çay/kahve ve geceyarısı ikramları

İlk Kalkış Tarihi: 2019 Nisan

Uzunluk: 135 m.

Genişlik: 11,4 m.

Kat Sayısı: 4

 

Nehir turlarının en tanınan ve prestijli markalarından olan Lüftner Cruises filosundaki gemilerle üst düzey servis sunmaktadır. Filonun en son gemisi olacak olan Amadeus Star 2019 Nisan ayında suya indirilecektir. 164 yolcu kapasiteli olan deluxe gemi yolcularına maksimum rahatlığı sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir ve 82 kabini bulunmaktadır.  Gemide ayrıca fitness salonu, restoran, 2 ayrı lounge, asansör, kapalı havuz da mevcuttur.

Amadeus Star gemisinde belirtilen kabin tipinde 5 Gece 6 Gün Tam Pansiyon konaklama (İlk gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile sona erer)
THY ile İstanbul Havalimanı – Nürnberg / Viyana – İstanbul Havalimanı arası uçuşlar
Havalimanı – Liman arası transferler
Nürnberg Şehir & Noel Pazarı Turu
5 çayı & yemeklerden sonra alınan çay/kahve ve geceyarısı ikramları
Türkçe Rehberlik hizmeti
Ekstra turlarda kullanılmak üzere özel kulaklık sistemi
Yurtdışı seyahat sağlık sigortası (70 yaş üzeri surprim uygulanmaktadır.)
Liman ve havalimanı vergileri
Gemi personel servis ücreti (Gecelik pp 12 €)
Türkçe rehberli olarak düzenlenecek ekstra turlar
Kuru temizleme, alışveriş gibi şahsi harcamalar
Vize Ücreti (Schengen vizesi)
Yurtdışı çıkış harcı

Belirtilen tarihler tur başlangıç tarihleridir. Belirtilen fiyatlar iki kişilik kabinde kişi başı ve Euro cinsindendir.

Program için Schengen Vizesi gerekmektedir. Yeşil Pasaport için vize gerekmemektedir.

Belirtilen fiyatlar başlangıç fiyatları olup, doluluk oranına göre artış gösterecektir. Güncel fiyat bilgisi için acentamız veya Call Center'ımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Süre sonu gelmeden kontenjan bitebilir, sınırlı kabin içerdiğinden dolayı anlık fiyat değişkenliği göz önünde bulundurulmalıdır. Satın alma işlemi gerçekleştikten sonra konu ile call canter ekibimiz size geri dönüş sağlayacaktır. Güncel fiyat bilgisi için ofisimiz ile irtibata geçebilirsiniz. Türkiye´nin her yerinden 0850 466 77 44  Nolu Çağrı Merkezinden Rezervasyon Yaptırabilir, Detaylı Bilgi Alabilirsiniz.

Çok girişli Schengen vizesi gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri vizeden muaftır.
Havaalanı ve Liman Vergisi 300 Euro

Regensburg & Weltenburg Manastırı Turu; Almanya’nın en eski yerleşimlerinden olan Regensburg M.S. 179 yılında Romalılarca askeri üs olarak kurulmuş olup aynı zamanda 2. Dünya Savaşında en az hasar gören Alman şehirlerindendir. Yapacağımız yürüyüş turumuzda; 12.yy. yapılmış olan taş köprü, Regensburg Katedrali, Gökbilimci Kepler’in evi ve Roma döneminden kalma Porta Praetoria görülecek yerler arasındadır… Kısa bir otobüs yolculuğu sonrası varacağımız Weltenburg Manastırı ise Dünyanın en eski bira üretimi yapan manastır ünvanı taşımaktadır.


Passau Yürüyüş ve Salzburg Turu; 3 nehrin şehri- Tuna, Inn ve Ilz - olarak bilinen romantik Barok kasabası Passau’daki yürüyüş turu sırasında Dünyanın En Büyük Kilise Orguna da sahip olan St. Stephen Katedrali ve geleneksel Passau Noel Pazarını ziyaret edeceğiz. Yürüyüş turu sonrası araçlarımızla Mozart’ın şehri Salzburg’a hareket ediyoruz. Avusturya göller bölgesinden geçerken mükemmel manzaralar bize eşlik edecek.  Salzburg Şehir Turumuz ve serbest zamanın ardından Linz’de demirlemiş olan gemimize akşam yemeği için dönüyoruz.


Melk Benedictine Manastırı Turu; Umberto Eco'ya ''Gülün Adı'' romanı için esin kaynağı olan bu ünlü  manastırı lokal rehberler eşliğinde gezeceğiz. 12. Yy. Babenberg Hanedanlığı döneminde yapımına başlanmış ve Habsburg döneminde muhteşem bir manastır haline gelip, 16-17 yy’da ünü zirveye ulaşmıştır. 100.000 cilt üzerindeki antik kitap kolleksiyonu ile Avrupa’nın en zengin kütüphanesine de sahip olan manastır halen müze ve okul olarak aktif kullanılmaktadır. Tur sonrası öğle yemeği zamanı gemimize dönüyoruz.


Viyana Klasik Müzik Konseri Gecesi; Gerçekleşecek Konser Strauss ve Mozart eserlerinden oluşmaktadır. Işıklar altında panoramik bir tur sonrasında varacağımız ve  sizlere unutulmaz bir Viyana akşamı yaşatmak için seçeceğimiz konser salonu tarihi ve en güzelleri arasından seçilmektedir.


Viyana Şehir Turu; Viyana merkezinde öğle yemek saatine kadar sürecek panoramik turumuzda; modern, renkli sıradışı apartmanlar olan, Usta Mimar Hundertwasser’in tasarımı konutlarını, sanat ve şıklık merkezi olan ve eski şehri çevreleyen meşhur Ring Strasse boyunca Savunma Bakanlığı, Şehir Parkı, Viyana Opera Binası, Müzeler Bölgesi, Parlamento Binası, Belediye Binası ve Hofburg Sarayını (dışarıdan) göreceğiz.  Sonrasında 18.yy Yazlık Sarayı olan Schonbrunn’a giderek muhteşem barok bahçelerinde fotoğraf molası veriyoruz. Öğle yemeği zamanı turumuzu yayalaştırılmış Kartner Caddesi ve St Stefan Kilisesi civarında sonlandırıp, gemimize dönüşe kadar serbest zaman veriyoruz.


Viyana Ormanları Turu: Dileyenler kahvaltı sonrası havalimanına transfer öncesi gerçekleştirilecek olan Seegrotte Yeraltı Gölü ve Mağarası, Heiligen Kreuz Manastırı, Mayerling Av Köşkü ve Termal Baden Kasabası görülecek yerler arasında. Sonrasında İstanbul uçuşumuz için havalanına geçiş yapıyoruz.

Gezilecek Şehirler

Nürnberg


Almanya'nın Bavyera eyaletine bağlı olan güzel şehir Nürnberg, endüstrinin de başkenti olarak bilinmektedir. Bavyera’nın en büyük 2. şehri Nürnberg’de gezip görebileceğiniz en özel yerleri, en güzel tatları ile Nürnberg turları Gezinomi’de! Roma Germen İmparatorluk merkezlerinden biri olan Nürnberg’in nüfusunun %5’ini Türkler oluşturmaktadır. Nürnberg gezilecek yerler listenizi şimdiden yapmaya başlamalısınız.

GÖRÜLMELİ

Nürnberg görülmesi gereken yerler
 • Albrecht Dürer's House
 • Germanisches National Museum
 • Nürnberg Kalesi

TADILMALI

Nürnberg ne yenir
 • Cheese Cake
 • Et Yemekleri
 • Yöresel İçecekler

Regensburg


Regen Nehri'nin Tuna Nehri ile birleştiği noktada kurulan küçük ama bir o kadar da güzle bir şehir olan Regensburg, bir zamanlar Romalı asker üssüydü. Oberpfalz bölgesinin başkenti ve yönetim merkezi olan Regensburg, Almanya’nın sınıra yakın şehirlerindendir. Regensburg gezilecek yerler listesi yapmalı ve mutlaka tadına bakmanız gereken lezzetleri not almalısınız. Bunun için aşağıdaki listeyi kullanabilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Regensburg görülmesi gereken yerler
 • Regensburg Katedrali
 • Regensburg Tarih Müzesi
 • Taş Köprü
 • Walhalla

TADILMALI

Regensburg ne yenir
 • Pizza
 • Tatlı Hardallı Sosis
 • Yöresel İçecekler

Passau


Almanya’nın Passau şehri, tarih ve kültürle dolu çekici ve genç bir şehirdir. Etkileyici ve son derece romantik bir şehir manzarasına sahip olan Passau; çok sayıda müzesi, tiyatro ve kabareleri ile de oldukça şaşırtıcıdır. Almanya’nın zengin tarihinin güzel bir örneği olan ve pek çok yerinde pitoresk manzaralar sunan Passau’nun Arnavut kaldırımlı caddelerinde yürürken, yerel sanatçıların eserlerine yer veren küçük dükkanları ve sanat galerilerini bulacaksınız. Güzel bir havada gelirseniz, sanatçıların eserlerini açık havada sergilediklerini de görebilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Passau görülmesi gereken yerler
 • Dom St. Stephan
 • George Kilisesi
 • Modern Sanatlar Müzesi

TADILMALI

Passau ne yenir
 • Bratkartoffeln
 • Flammkuchen
 • Maultaschen

Linz


Avusturya’da, başkent Viyana ve Graz’dan sonra ülkede üçüncü büyük şehir olan Linz, Tuna Nehri’nin yanı başında yer almaktadır. Tarihi kiliseleri, müzeleri ve kültürel etkinlikleri ile ünlü olan şehir, aynı zamanda, doğal güzellikleri ile ülkede en çok ilgi çeken yerlerden de biridir. Linz’de yapılacak en iyi şeyler arasında; benzersiz butikleri ve sanat galerileri ile dolu tarihi alışveriş merkezlerini keşfetmek, rahat bir kafenin verandasında kahve içmek ve muhteşem manzaraları seyre dalmak yer alıyor. Görkemli sarayları da dahil olmak üzere çok sayıda önemli tarihi binaya ev sahipliği yapan Linz; muhteşem dağ manzaraları ve büyüleyici mimarisi ile de görülmeye değerdir.

GÖRÜLMELİ

Linz görülmesi gereken yerler
 • Aziz Martin Kilisesi
 • Hauptplatz
 • Linz Kalesi Müzesi

TADILMALI

Linz ne yenir
 • İrmik Hamuru Çorbası
 • Linzer Torte
 • Tapas

Emmersdorf an der Donau


Avusturya’nın Melk ilçesinde yer alan Emmersdorf, çarpıcı manzaralar sunan, turistik bir kasabadır. Tarihi kalesi ile etkileyici bir merkeze, zengin bir şarap tarihine ve tarihi kalıntılara ev sahipliği yapan kasabanın turistik cazibe merkezlerinden biri, eski bir demiryolu hattıdır. Demiryolu hattı, aynı zamanda büyük üzüm bağlarının ve Tuna Nehri’nin da muhteşem manzaralarını sunmaktadır. Emmersdorf an der Donau, Paleolitik Çağ’dan kalma eserlerin sergilendiği müzesi ve Avrupa Kalesi olarak bilinen tarihi kalesi, sakin ve huzurlu atmosferi ve sunduğu kasaba hayatı ile de görülmeye değerdir.

GÖRÜLMELİ

Emmersdorf an der Donau görülmesi gereken yerler
 • Leiben Kalesi
 • Melk Abbey
 • Wachaubahn

TADILMALI

Emmersdorf an der Donau ne yenir
 • Buchteln
 • Kasespatzle
 • Martinigansl

Viyana


Avusturya’nın başkenti olan Viyana’da farklı keşifler yapabileceğiniz tur seçenekleri sizleri bekliyor. Viyana turları sırasında tadına bakabileceğiniz en özel lezzetler ve mutlaka görmeniz gereken yerler listesi aşağıda. Gezinomi Avusturya turları ile uzun tur fırsatlarını değerlendirebilir ya da Viyana turları ile rahat edeceğiniz tur seçeneklerini hemen inceleyebilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Viyana görülmesi gereken yerler
 • Aziz Stefan Katedrali
 • Innere Stadt
 • Museumsquartier
 • Schönbrunn Sarayı

TADILMALI

Viyana ne yenir
 • Et yemekleri
 • Kahve
 • Şarap
 • Şnitzel
PEŞİN FİYATINA 9 TAKSİT! Ödeme seçenekleri için tıklayınız...

SEYAHAT ROTASI

Seyahat Rotası

GEMİ PLANI

Gemi Planı

Avusturya

hakkında bilmeniz gerekenler

italy
Konuşulan Dil
Almanca
Para Birimi
Euro
Saat Farkı
-1
Voltaj
220 V

Genel: Orta Avrupa’nın en çok merak edilen ülkelerindendir. Viyana başkentidir ve sanat-kültürün en güzel tarafını burada tanıyabilirsiniz. İtalya, Slovenya, İsviçre, Almanya ve Macaristan ülkenin komşuları arasındadır.

Telefon: Ülke kodu: 43 Konsolosluk: 1 505 7338

Vergiler: % 20 oranında vergi uygulaması vardır.

Bahşiş: Genellikle % 10 servis ücreti hesaba ekleniyor.

Almanya

hakkında bilmeniz gerekenler

italy
Konuşulan Dil
Almanca
Para Birimi
Euro
Saat Farkı
-1
Voltaj
220 V

Genel: Avrupa’nın tarihi açıdan en kötü geçmişlerinden birine sahip olan Almanya, bugün en çok turist alan ülkelerin başında geliyor. Başkenti Berlin olan Almanya’da kışlar sert ve yağışlı, yaz ayları ise oldukça ılık ve geceleri serin geçmektedir.

Telefon: Ülke kodu: 49 Konsolosluk: 30 275 850

Vergiler: Almanya’da hizmetlere bağlı olarak % 16 oranında KDV uygulanıyor.

Bahşiş: % 10 oranında bahşiş talep edilebilir.

Kabin Seçenekleri

Dış Kabin
İç kabin

Dış kabinler 16,5 metrekaredir, pencereleri vardır ve açılmaz. Kabinde Tv, wi-fi hizmeti, saç kurutma makinası vb hizmetler bulunmaktadır.

Dış kabinler 16,5 metrekaredir, pencereleri vardır ve açılmaz. Kabinde Tv, wi-fi hizmeti, saç kurutma makinası vb hizmetler bulunmaktadır. Kapat
2. Kat French Balkonlu Kabin
İç kabin

(Strauss Deck), French balkonlu kabinler 17,5 metrekaredir, açılan pencereleri vardır. Kabinde Tv, wi-fi hizmeti, saç kurutma makinası vb hizmetler bulunmaktadır.

(Strauss Deck), French balkonlu kabinler 17,5 metrekaredir, açılan pencereleri vardır. Kabinde Tv, wi-fi hizmeti, saç kurutma makinası vb hizmetler bulunmaktadır. Kapat
3. Kat French Balkonlu Kabin
İç kabin

  Dış kabinler 16,5 metrekaredir, pencereleri vardır ve açılmaz. Kabinde Tv, wi-fi hizmeti, saç kurutma makinası vb hizmetler bulunmaktadır.

  Dış kabinler 16,5 metrekaredir, pencereleri vardır ve açılmaz. Kabinde Tv, wi-fi hizmeti, saç kurutma makinası vb hizmetler bulunmaktadır. Kapat

  Misafir Değerlendirmeleri

  Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

  Tur Nasıldı?

  Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

  Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

  5 TL GeziPara Kazan

  Benzer Turlar

  Charles Dickens ile Romantik Ren Nehri

  Charles Dickens ile Romantik Ren Nehri

  01.12.2019 - 06.12.2019 fiyatıdır. 5 Gece 6 Gün
  1598.00 EUR
  Robert Burns ile Viyana'da Yılbaşı & Tuna Nehri & 4 Ülke

  Robert Burns ile Viyana'da Yılbaşı & Tuna Nehri & 4 Ülke

  28.12.2019 - 03.01.2020 fiyatıdır. 6 Gece 7 Gün
  1998.00 EUR
  Amalea ile Tuna Nehri & Orta Avrupa'da 4 Ülke

  Amalea ile Tuna Nehri & Orta Avrupa'da 4 Ülke

  28.03.2020 - 04.04.2020 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
  4198.00 EUR
  MS Crucestar ile Tuna'da Noel Pazarları

  MS Crucestar ile Tuna'da Noel Pazarları

  20.12.2019 - 27.12.2019 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
  1870.00 EUR
  MS Crucestar ile Tuna'da Yılbaşı

  MS Crucestar ile Tuna'da Yılbaşı

  27.12.2019 - 03.01.2020 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
  1780.00 EUR
  Amamagna ile Tuna Nehri & Orta Avrupada 5 Ülke Yılbaşı

  Amamagna ile Tuna Nehri & Orta Avrupada 5 Ülke Yılbaşı

  29.12.2019 - 05.01.2020 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
  3298.00 EUR

  Amadeus Star ile Romantik Tuna Nehri Noel Pazarları

  TUR SAYFASINA DÖN

  REZERVASYON YAP

  Konum

  Amadeus Star ile Romantik Tuna Nehri Noel Pazarları