Belgrad’ın Görkemli İzleri – THY ile - Tüm Ekstra Turlar Dahil - 3 Gece

İstanbul,Belgrad

3 Gece - 4 Gün

Tur Kalkış Yeri:İstanbul

  • İstanbul-İstanbul Yeni Havalimanı

Türk Havayolları İle
Vizesiz

TUR KODU:21324

4* Mar Hotel vb.
Oda + Kahvaltı
549,00 EUR19.956,00 TL
9.11.2024-12.11.2024 dönemi için geçerli kişibaşı fiyatıdır.

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “FİYAT OLUŞTUR” butonuna tıklayınız.

Dönem dönem fiyat listesi için tıklayın.

1. GÜN

İstanbul Belgrad

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Türk Hava Yolları kontuarında uçuştan 3 saat önce buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1081 tarifeli uçuşu ile saat 08:20‘de Belgrad’a hareket. Yerel saat ile 08.10’da Belgrad’a varış ve alanda bekleyen aracımız ile şehir merkezine hareket. Belgrad’a varışımız ile panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuz sırasında kentin günlük yaşamını, önemli binaları ve şehrin ortasında bilinçli bir şekilde bırakılan NATO tarafından bombalanmış içişleri bakanlığının binasını görüyoruz. Turumuzun devamında otobüsümüzden inerek yapacağımız yürüyüş turunda da Bayraklı Camisi, Belgrad Kalesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kulesi, Sokollu Mehmed Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Stefan Lazarevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Kale Meydan, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerlerdir. Şehrin kalbi olarak sayılan Knez Mihajlova Caddesi'nde yapacağımız yürüyüş ile şehir turumuzu tamamlıyoruz. Burada rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar verilecek serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilir, caddedeki kafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize transfer. Geceleme otelde.

2. GÜN

Belgrad

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Görkemli Novisad & Karlofça turu için otelimizden ayrılıyoruz. İlk durağımız Voyvodina eyaletinin başkenti Novisad. Göreceğimiz yerler arasında Petrovaradin Kalesi, Özgürlük Meydanı, Svetozar Miletic Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Katedrali, Aya Nikola Kilisesi bulunmaktadır. Turumuzun ardından Karlofça kasabasına hareket. Geçmiş tarihimizde önemli bir yere sahip bu kasaba 1699 yılında Osmanlı ile Kutsal İttifak Devletleri arasında yapılmış Karlofça Antlaşması ile ünlüdür. Burada yapacağımız şehir turu esnasında şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi ve Barış Şapeli görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.

3. GÜN

Belgrad

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Nikola Tesla’nın Görkemli Müzesi & Tito’nun Mezarı ve Müzesi & Zemun turunu gerçekleştiriyoruz. İlk durağımız alternatif akımın mucidi, bilime olan katkılarıyla ünlü Nikola Tesla’nın Müzesi. 1952 yılında kurulan müzenin içinde Nikola Tesla’nın hayatını anlatan 160.000’in üzerinde orijinal belge, binlerce kitap ve dergi ile çok sayıda fotoğraf, Tesla’nın kişisel eşyaları ve icatlarının modelleri yer almaktadır. Daha sonra Çiçekler Evi olarak bilenen Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyetinin eski lideri Tito’nun anıt mezarını ziyaret ediyoruz. Anıt mezar, tek katlı binanın ortasında lahit içerisinde yer almaktadır. Burada Tito’nun hayatından kesitler ve özel eşyaları da sergilenmektedir. Turumuzun ardından son durağımız Zemun. Tuna nehrinin kıyısında yer alan ve Belgrad kalesinin karşısında bulunan bu şehirde göreceğimiz yerler arasında Usce Kalesi, Gardos Tepesi ve Kulesi yer almaktadır. Avusturya izleri taşıyan bölgede, Arnavut kaldırımlı dar sokaklarda keyifli vakit geçireceksiniz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.

4. GÜN

Belgrad İstanbul

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Daha sora rehberin belirleyeceği saate havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1084 sefer sayılı uçuşu ile 20.10’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 00.05’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Türk Havayollarının TK 1081 tarifeli uçuşu ile saat 08:20‘de Belgrad’a hareket. Yerel saat ile 08.10’da Belgrad’a varış.

Türk Hava Yollarının TK 1084 sefer sayılı uçuşu ile 20.10’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 00.05’te İstanbul’a varış

Türk Hava Yolları ile İstanbul – Belgrad – İstanbul arası uçak bileti,
Havalimanı Vergileri,
Alan – otel – alan transferleri
4* Otellerde 3 Gece – 4 Gün Oda – Kahvaltı konaklama,
Belgrad, Novisad, Karlofça, Nikola Tesla Müzesi, Tito’nun Müzesi ve Mezarı & Zemun Turları
Türkçe Rehberlik Hizmetleri,
Yurt Dışı Çıkış Harcı (150 TL)
Programda belirtilmeyen gezi ve turlar,
Müze ve Ören Yeri Girişleri (Nikola Tesla Müzesi ve Tito Müzesi girişleri için 10 Euro turun ilk günü rehbere ödenecektir.)
Öğle Yemekleri ve Kişisel Harcamalar,
İsteğe Bağlı Rehber ve Şoför Bahşişleri,

Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.

Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır. Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.

Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tarafınıza bildirilecektir. Acentemiz, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.


Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.


Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.

Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

 

4* Mar Hotel vb.
Bu tura katılım için Türk pasaportlu yolculara vize uygulaması bulunmamaktadır.  Min. 6 ay Geçerli pasaportlarının bulunması gerekmektedir.

Gezilecek Şehirler

Belgrad


Yeşilin en güzle tonunu, romantik bir havada solumak ve en keyifli tur seçenekleri ile hayalinizi planlamak için Belgrad turları sizi bekliyor. Gezinomi Belgrad turları arasından kendiniz için en uygun olanı yakalamak ve bu yıla özel turları inceleyerek kolay ödeme seçenekleri ile satın almak için doğru adrestesiniz. 2 milyonu geçen nüfuslu bu güzel şehri belki de bu yıl siz de keşfetmelisiniz.

GÖRÜLMELİ

Belgrad görülmesi gereken yerler
  • Belgrad Kalesi
  • Aziz Sava Katedrali
  • Nikola Tesla Müzesi
  • Ruzica Kilisesi

TADILMALI

Belgrad ne yenir
  • Karadordeva
  • Sırpski Duvec (Güveç)
  • Tütsülenmiş et

Sırbistan

hakkında bilmeniz gerekenler

Sırbistan
Konuşulan Dil
Sırpça
Para Birimi
Sırp Dinarı
Saat Farkı
-1
Voltaj
220 V

Genel: Başkenti Belgrad ile oldukça fazla turist konuk eden Sırbistan, Karadağ’ın ayrılmasıyla bağımsız bir ülke olmuştur. Hırvatistan, Bosna Hersek ve Karadağ ile komşudur. Kışlar fazla yağışlı, yazlar ise sıcak ve nemlidir.

Telefon: Ülke kodu:381 Konsolosluk:11 333 2400

Vergiler: % 18 oranında KDV uygulaması bulunuyor.

Bahşiş: Restoran, bar ve taksilerde % 10 bahşiş bırakılıyor.

Misafir Değerlendirmeleri

Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Benzer Turlar

Büyük Balkanlar Turu - İzmir Çıkışlı - THY ile - Turlar Dahil

Büyük Balkanlar Turu - İzmir Çıkışlı - THY ile - Turlar Dahil

15.09.2024 - 22.09.2024 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
1498.00 EUR
Balkan Üçgeni Turu - Air Albania Havayolları ile - İzmir Çıkışlı - 2 Gece

Balkan Üçgeni Turu - Air Albania Havayolları ile - İzmir Çıkışlı - 2 Gece

3.10.2024 - 6.10.2024 fiyatıdır.3 Gece 4 Gün
698.00 EUR
Görkemli Balkan Ekspresi - THY ile - Tüm Turlar Dahil

Görkemli Balkan Ekspresi - THY ile - Tüm Turlar Dahil

10.11.2024 - 13.11.2024 fiyatıdır.3 Gece 4 Gün
1098.00 EUR
Elegant Noel Pazarları - PGS İle 3 Gece

Elegant Noel Pazarları - PGS İle 3 Gece

10.12.2024 - 13.12.2024 fiyatıdır.3 Gece 4 Gün
1398.00 EUR

Konum

Belgrad’ın Görkemli İzleri – THY ile - Tüm Ekstra Turlar Dahil - 3 Gece

İnternet sitemizin doğru biçimde çalışması için zorunlu olan çerezler kullanılmaktadır. Reklam/pazarlama, performans/analitik çerezleri ise üçüncü taraf çerezler olup ancak açık rıza vermeniz halinde kullanılabilecektir. Çerezler aracılığıyla kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında detaylı bilgiye "Çerez Aydınlatma Metni"nden ulaşabilirsiniz. Tüm çerezlerin kullanımına ve üçüncü taraf çerezler aracılığıyla toplanan kişisel verilerin yurt dışına aktarılmasına onay vermek için "Tümünü Kabul et" e, zorunlu olmayan çerezleri reddetmek için "Tümünü Reddet"e tıklayabilir ya da çerezlere ilişkin tercihlerinizi Çerez Tercihleri seçeneğinden yönetebilirsiniz.