Devri Alem Rotalar Atlantik Kıyıları, Romantik Köyler - Turlar Dahil - THY ile

Pamplona(2) & Bordeaux(1) & Rennes (1) & Caen (1) & Paris (1) & Brüksel (1) & Amsterdam (2) & Köln (1) & Strazburg (1) & Zurih (1) & Cenevre (1)

13 Gece - 14 Gün

Tur Kalkış Yeri:İstanbul

  • İstanbul-İstanbul Yeni Havalimanı

Türk Hava Yolları ile
Vizeli

TUR KODU:19789

3* & 4* Oteller
Oda + Kahvaltı
2.590,00 EUR88.060,00 TL
27.10.2024-9.11.2024 dönemi için geçerli kişibaşı fiyatıdır.

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “FİYAT OLUŞTUR” butonuna tıklayınız.

Dönem dönem fiyat listesi için tıklayın.

1. GÜN

İSTANBUL BILBAO – PAMPLONA

Bugün uçuşumuzdan 3 saat önce İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminalinde buluşmamızın ardından Bagaj ve bilet işlemlerimizi tamamlayıp pasaport kontrolünden geçerek Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Bilbao’ya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile 11.30’da varışımızın ardından Avrupa’nın gurme başkenti olarak görülen, Bask Bölgesinin labirent şehri Bilbao’yu keşfetmek üzere havalimanından ayrılıyoruz. Panaromik olarak gerçekleştireceğimiz turumuzda Hükümet Konağı, Belediye Binası, Bilbao Güzel Sanatlar Müzesi, San Anton Kilisesi, Santiago Katedrali ve Guggenheim Müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu sonrası Pamplona’ya hareket ediyoruz. Konaklama Pamplona’da.

2. GÜN

PAMPLONA SAN SEBASTIAN –PAMPLONA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından İspanya'nın Okyanus kıyısında yer alan sanatı, leziz yemekleri ve mimarisi ile ünlü Bask şehri San Sebastina’a yolculuk edeceğiz. Öncelikle şehrin dokusunu en iyi hissedebileceğimiz yerini en eski bölgesini Old Town kısmını ziyaret edeceğiz. Balık pazarı, tarihi kilise ile Constitucion meydanını görerek bu dokuyu hissedeceğiz. Ayrıca Neo-gotik mimarisi ile sanat düşkülerini kendine hayran bırakan Şehrin en önemli tarihi yapılarından biri olan El Buen Pastor Katedrali de eski kent merkezi içerisinde göreceğimiz yerlerden biri. Tur sonrası Pamplone’ye geri transfer olacak ve burada kısa şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Turumuzun ardından otele transfer. Konaklama otelde.

3. GÜN

PAMPLONA BORDEAUX

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası panoramik Bordeaux şehir gezimizi gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. Güneybatı Fransa'da Garonne nehrinin denize kavuştuğu yerde bir liman kenti olarak kurulan Bordeaux, 8. Yy’dan beri devam ettirdiği yerel üzüm suyu geleneği ile ün salmıştır. Günümüzde; dünyanın en iyi yerel üzüm içeceğinin birkaçını üreten ve en büyük üzüm bağı merkezi olarak ününü devam ettirmektedir. Şehir gezimize, Bordeaux'un en güzel mekânlarından biri olan Bourse Meydanı'yla başlıyoruz. Yeni saray için bir kraliyet meydanı olarak inşa edilmiştir. Burası ve etrafındaki diğer binalar ünlü Fransız mimar Ange-Jacques Gabriel tarafından tasarlanmıştır. Bourse meydanı gezimizin ardından Fransız Devrimi öncesine kadar ülkenin en büyük tiyatro salonu ünvanını korumuş olan Büyük Bordeaux Tiyatrosu, Sainte Catherine Sokağı, Notre Dame Katedrali görülecek yerler arasındadır. Bordeaux'nun UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine alınarak koruma altına alınmış liman bölgesini ve eski sokaklarını geziyoruz. Tur sonrası Bordeaux’da bulunan otelimize transfer. Konaklama otelde.

4. GÜN

BORDEAUX SAINT EMILLION – RENNES

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından St. Emilion Gezisi için hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan ve üzüm bağları ile çevrili bir Ortaçağ kasabası olan, bu sevimli kasabanın dar sokaklarını keşfedecek ve organik üzümden yapılan yerel içeceklerin üretimi ile ilgili bilgi alacaksınız. Arzu ederseniz bölgede üretilen “Grand Cru” kalitesindeki en seçkin yerel içeceklerini tadımlayabilirsiniz. Gezimizin ardından Rennes’de bulunan otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

5. GÜN

RENNES SAINT MALO – MONT SAINT MICHEL – CAEN

Sabah erken saatlerde kahvaltımızı yaparak otelimizden ayrılıyor ve Eski Bretonya düklüğü’ nün başkenti olan Rennes şehrini geziyoruz. Buradaki gezimizi takiben Bir zamanların korsan yatağı olan etrafı surlar ile çevrili tarihi şehir, Saint Malo’da yapacağımız yürüyüşün arkasından, UNESCO Dünya kültür mirası listesinde bulunan St.Michel’e hareket ediyoruz. Körfezin ortasındaki kayalık bir ada üzerinde kurulu ve Ortaçağ’dan beri bir haç yeri olan St.Michel, şaşırtıcı medcezir olayının en iyi gözlemlenebileceği yerlerden biridir. Adaya özel otobüs ile geçtikten sonra daracık eski sokakların içerisinden yürüyüp Benedikten manastırını dışarıdan görebileceğiz. Gezimizin ardından Caen’de bulunan otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelde.

6. GÜN

CAEN PARIS

Bugün otelde alacağımız kahvaltının ardından Fransa’nın Elma ve süt ile meşhur şehri Caen’i geziyoruz. Burada yaptığımız gezi esnasında birbirinden değişik peynirleri deneme fırsatı bulabilirsiniz. Tur sonrası Ardından Paris panoramik şehir turumuzu gerçekleştirmek için hareket ediyoruz. Varışımızı takiben gerçekleştireceğimiz turumuz esnasında Opera Meydanı ve Binası, Tuilleries Bahçeleri, Concorde Meydanı, dünyaca ünlü alışveriş caddesi Champs-Elysées, Zafer Takı (Arc De Triomphe), Eiffel Kulesi, Askeri Müze, Meclis binası, Napoléon'un Mezarı, Louvre Sarayı ve Müzesi, Millet Meclisi Binası, Madlen Kilisesi, Grand Palais, Petit Palais, Comedie Francais, Chaillot Sarayı, Vendome ve Trocadero Meydanları görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun bitimiyle Paris İkonları Gezisi için hareket ediyoruz. Turumuzda şehrin doyumsuz manzarasını izlemek için, Paris'in olduğu kadar Fransa’nın da sembolü olan Eiffel Kulesi’ni ziyaret ediyoruz. Verilecek fotoğraf molasında arzu eden misafirlerimiz kuleye bilet alarak çıkabilir. Tur sonrası dinlenmek üzere otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelde.

7. GÜN

PARIS BRUKSEL

Kahvaltının ardından, günümüzde halen bohem yaşamın devam ettiği Ressamlar Tepesi adıyla bilinen Montmartre Tepesi’ne çıkacağız. Burada Sacré-Coeur’ü (Adaklar Kilisesi) gördükten sonra, Ressamlar Meydanı’nda portrenizi yaptırmak ve fotoğraf için serbest vaktiniz olacak. Ressamlar Tepesi gezisinin ardından Brüksel’de bulunan otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelde.

8. GÜN

BRUKSEL AMSTERDAM

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Brüksel’i keşfediyoruz. Belçika’nın başkenti olan Brüksel aynı zamanda Avrupa Birliği ve NATO ile alakalı birçok kuruma ev sahipliği yapıyor. Tarih boyunca barındırdığı birçok tarihi eseri korumayı başarabilen bu şehirdeki gezimizde Avrupa’nın en ünlü ve en hareketli meydanlarından biri olan Grand Place ve gotik tarzdaki tarihi, mimari dokusu ile ünlü birçok tarihi mekân ve caddede panoramik şehir gezimizi gerçekleştiriyor ve sonrasında Amsterdam’a transfer oluyoruz. Varışımızı takiben gerçekleştireceğimiz Amsterdam turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelde.

9. GÜN

AMSTERDAM

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Yel değirmenleri ile büyülü bir kasaba olan Zaanse Schans’ı görme ve fotoğraf çektirme fırsatı yakaladıktan sonra şirin bir sahil kasabası olan Volendam’a hareket ediyoruz. “Hollanda’nın gerçek güzelliğini görmek isteyen Volendam’a gitmeli” şarkısına ilham veren eski bir balıkçı kasabası olan Volendam’ın liman bölgesinde geçirdiğiniz zamana doyamayacaksınız. Tur sonrası Amsterdam’da bulunan otelimize transfer olacağız. Konaklama otelde.

10. GÜN

AMSTERDAM DUSSELDORF – KOLN

Otel kahvaltımızın ardından Düsseldorf’a transfer olacağız. Dünya’nın ve Almanya’nın moda ve fuar merkezlerinden birisi olan Düsseldorf’a varışımız ile birlikte yürüyüş turumuza başlıyoruz. Ren nehri kıyıları, Eski şehir, Dünyanın en lüks bulvarlarından birisi olan Königsallee bulvarı, alışveriş caddesi, 240 m yükseklikteki Rhen Kulesi(giriş hariç) ve yeni gelişen modern mimari örneği binaları ile ünlü Media Hafen bölgesi görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Köln'e hareket edeceğiz. Varışımızı takiben Ren nehrinin ikiye böldüğü ve her iki yakasının 8 köprü ile birbirine bağlandığı, Orta çağ kenti olan Köln şehir turunda; ünlü Gotik Köln Katedrali, eski şehir meydanı, alışveriş caddeleri, Roma döneminden kalıntılar görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

11. GÜN

KOLN STRAZBURG

Sabah kahvaltımızın takiben Strazburg’a transfer oluyoruz ve Fransa’nın tarih yüklü şehri Strazburg turumuza başlıyoruz. 1988 yılında Unesco tarafından dünya mirası listesine alınan Strazburg aynı zamanda Avrupa Konseyi ve Avrupa Parlamentosunu barındırır. Nüfus olarak Fransa’nın yedinci büyük kenti olan Strazburg’da ilk olarak Avrupa İnsan Hakları mahkemesini ziyaret ediyoruz. Bina önünde vereceğimiz fotoğraf molası ardından tarihi şehre gelip yürüyüş turumuza başlıyoruz. Bu turda tarihi caddeler, Notre Dame Katedrali, Rohan Sarayı, Kammerzehl, Alışveriş caddeleri ve Kleber meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası dinlenmek üzere otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelde.

12. GÜN

STRAZBURG COLMAR – RIQUEWIHR – BASEL – ZURIH

Kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından çiçeklerle süslü balkonlarıyla, kanallarında botların süzüldüğü cıvıl cıvıl bir kent olan Colmar’ı ziyaret ediyoruz. Tarihi şehir merkezi ve “Petite Venise“ bölgesi ve meşhur pastel boyalı Colmar evlerinin bulunduğu ara sokaklar, Katedral ve meydanı şehir turu esnasında görülecek yerler arasında. Ardından Alzas Bölgesinin hatta Fransa’nın en güzel köylerinden birisi olan Riquewihr’i keşfedeceğiz. Gezimizin ardından Basel’e transfer olacak ve varışımızı takiben panoramik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Basel, dar sokakların açıldığı meydanların, çiçeklerle bezenmiş balkonların olduğu binalarıyla sizi büyüleyecek. Şehrin en eski yerleşim merkezi Altstadt, Rönesans pencereleri ve altın çanla süslenen belediye binası, 500 yıllık kırmızı binasıyla Marktplatz, Fransa, İsviçre ve Almanya’yı olduğunuz yerden izleyebileceğiniz muazzam bir manzara Dreilaendereck, dokuz ayrı mekanik çeşmenin olduğu bu yapı Tinguely-Brunnen, 1226 yılında Rhein Nehri üzerine yapılmış şehrin en iyi manzarasına sahip tarihi merkezi orta köprü Mittlere Rheinbrücke ve Rhein Nehri’nin batı kesimi küçük Basel, kırmızı kumtaşı rengiyle şehrin simgesi Munster Katedrali panoramik turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Zurih’te bulunan otelimize transfer olacağız. Konaklama otelde.

13. GÜN

ZURIH BERN – CENEVRE

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından gerçekleştireceğimiz Zürih panoramik şehir turumuzda Fraumünster Kilisesi, Grossmunster Kilisesi, İsviçre Ulusal Müzesi, Opera Binası, Zürih Gölü, Saat Kulesi, Eski Lonca Evleri, Zurich Altstadt (Eski Şehir) ve dünyaca ünlü mağazalarla çevrelenmiş hareketli ve renkli bir havası olan Bahnhofstrasse Caddesi görülecek yerler arasındadır. Buradaki turumuzun ardından İsviçre’nin beşinci büyük şehri olan, Albert Einstein’in yaşamayı seçtiği, UNESCO tarafından koruma altına alınan Bern gezimize başlıyoruz. Bern şehir turu esnasında şehir merkezini, Ulusal meclis binasını, Bern Katedralini, Saat kulesini ve Aar Nehrini göreceğiz. Tur sonrası Cenevre’ye transfer olacağız. Cenevre’de gerçekleştireceğimiz Panoramik şehir turumuz esnasında Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral, Barış Parkı ve Birleşmiş Milletler Binası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Konaklama otelde.

14. GÜN

CENEVRE ANNECY – LYON – ISTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından göl ile dağlar arasında bulunan sıkışmış görüntüsünden dolayı Coğrafyacı Raoul Blanchard’ın ‘ Fransız Alplerinin incisi’ diye nitelendirdiği Annecy’ e yöneliyoruz. Burada eşsiz doğayı keşfedip fotoğraf molası verdikten sonra Lyon’a transfer oluyoruz. Varışımızı takiben panoramik Lyon şehir turumuza başlıyoruz. Fransız gastronomisinin ve tarihsel olarak ipek ticaretinin de merkezi kabul edilen Lyon aynı zamanda UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde bulunmaktadır. Tarihi bölgeleri ve şehir düzeniyle turistlerin gözde noktalarından biri olarak kabul edilen Lyon’da; Eski Lyon bölgesi, Romalılar tarafından kurulan Notre Dame Katedrali, duvar sanatının sergilendiği Fresque de Lyonnais binası, belediye binası ve Place de Terraux ve opera binası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası havalimanına transfer oluyoruz. Check-in ve pasaport kontrolü sonrası Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati:07 Haizran Cuma saat 05:00
07 Haziran TK1315 İstanbul 08.15 – Bilbao 11.30
20 Haziran TK1810 Lyon 19.25 – İstanbul 23.35

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati:27 Ekim Pazar saat 05:00
27 Ekim TK1315 İstanbul 08.15 – Bilbao 11.30
09 Kasım TK1810 Lyon 19.25 – İstanbul 23.35

İstanbul-Bilbao / Lyon-İstanbul arası TÜRK HAVAYOLARI ile ekonomi sınıfı uçak biletleri , bu uçuşun vergileri, 
Pamplona’da 2, Bordeaux’da 1 , Rennes’de 1, Caen’de 1 , Paris’te 1, Brüksel’de 1,  Amsterdam’da 2, Köln’de 1, Strazburg’da 1, Zurih’te 1, Cenevre’de 1 gece olmak üzere  toplam 13 Gece  Oda & Kahvaltı şeklinde 3 – 4 yıldızlı otellerde  konaklama .
Bilbao, San sebastian, Pamplona, Bordeaux, Rennes, Saint Malo, Caen, Paris, Brüksel, Amsterdam, Düsseldorf, Köln, Strazburg, Annecy, Lyon, Basel, Zürih, Bern, Cenevre, Annecy, Lyon panoramik şehir turları
Saint Emillion turu
Mont Saint Michel, Colmar, Riquewihr, Zaanse Schans, Volendam gezileri
Tur programı içerisinde yer alan tüm havalimanı ve  şehirler arası transferler
Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
Otel ve turist şehir vergileri
TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)
Schengen Vize Ücreti ( yeşil pasaporta gerekmemektedir )
Yurtdışı Çıkış Harcı
Kişisel Harcamalar
Programda belirtilmeyen turlar,  transferler , ören yeri ve müze giriş biletleri
Programda açıkça belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri ve diğer ekstralar
Dahil olan yemeklerde alınan alkollü ve alkolsüz içecekler
Tüm yabancı servis tipleri ‘’Günlük kişi başı 5 EUR’’ ( Bölgelerde hizmet veren tüm yabancı yerel rehberler, şoförler, otel ve restaurant servis ve personelleri için )

Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

 

Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.

Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır. Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.

Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tarafınıza bildirilecektir. Acentemiz, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

 

Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

 

Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.

Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

 

Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

PAMPLONA
4****Hotel Tres Reyes Pamplona vb.

BORDEAUX
4****Mercure Bordeaux Chateau Chartrons vb.

RENNES
3***Campanile Rennes Ouest Cleunay vb.

CAEN
3***Originals Otelinn Caen vb.

PARIS
3***ibis Paris la Défense Esplanade vb.

BRUKSEL
3*** Best Western Hotel Brussels South vb.

AMSTERDAM
3***Ibis Schiphol Amsterdam Airport vb.

KÖLN
4****Mercure Hotel Köln West vb.

STRAZBURG
4****7Hotel &Spa vb.

ZURIH
3***ibis Zürich Messe Airport vb.

CENEVRE
3***B&B Hotel Geneva Airport vb.

EMEKLİLER İÇİN

 (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Emeklilik hesap cüzdanı fotokopisi
2.Ev tapusu fotokopisi
3.Banka hesap cüzdanı fotokopisi
4.Kredi kartı fotokopisi 

SERBEST MESLEK MENSUPLARI İÇİN

 (Avukat, doktor, mali müşavir vs.) (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Baglı bulunduğu odadan yazı
2. Antetli kağıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan, konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe
3.Vergi levhası fotokopisi
4.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi 

MAAŞLI ÇALIŞANLAR İÇİN

  (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Antetli kağıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ’’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı

2.belirtilmeden yazılacak dilekçe. (imzalar, firmanın imza sirkülerinde yer alan kişilere ait olmadır)
3.Firma imza sirküleri
4.Firmanın ticaret veya sanayi odasından faaliyet belgesi (yeni tarihli)
5.Vergi levhası fotokopisi
6.Ticaret sicil gazetesi fotokopisi

7.Son maaş bordrosu
8.Sigorta işe giriş ve son 4 aylık bildirgelerin fotokopisi
9.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi 

FİRMA SAHİPLERİ VE ŞİRKET ORTAKLARI İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Antetli kâğıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe
2.Firma imza sirküleri
3.Vergi levhası fotokopisi
4.Ticaret veya sanayi odasından faaliyet belgesi (yeni tarihli)
5.Ticaret sicil gazetesi fotokopisi (kuruluş gazetesi)
6.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi

BANKA ÇALIŞANLARI İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1. Bankanın antetli kağıdına seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ’’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe (imzalar, firmanın imza sirkülerinde yer alan kişilere ait olmadır)
2.Banka imza sirküleri
3.Son maaş bordrosu
4.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi

ÖĞRENCİLER İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

Öğrenci durum belgesi
Ebeveyn gelir durumunu belirten belgeler (yukarıda belirtilen katagorilere göre)

DEVLET MEMURU İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Konsolosluk Makamına, Antetli kâğıda İngilizce yazılmış, resmi ‘Vize Başvuru Dilekçesi’ (Gidiş nedeni ve göreviniz belirtilen, kurum imza yetkilisi tarafından ıslak imzalı ve mühürlü).

2.Son üç aya ait maaş bordrosu

3.Kurum Personel Tanıtma Kartı Fotokopisi

4.Banka Hesap Cüzdanı, Kredi Kartları, Araç Ruhsatı ve Gayrimenkul gibi maddi kaynak gösteren Belgelerin Fotokopisi.

5.Evlilik Cüzdan Fotokopisi

NOTLAR

*Evli çiftlerin evlilik cüzdanı fotokopileri vize başvurularında gerekmektedir.

* 2 adet fotoğraf (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)
* İlk defa shengen vizesi alabilmek için şahsi müracaat gereklidir. Pasaport geçerlilik süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.

* Tüm vize alacak meslek gruplarına istinaden Yurt dışında geçerli Seyahat Sağlık Sigortası (30.000 Euro limitli) gerekmektedir.

* Tüm vize alacak meslek gruplarına istinaden seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan, konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak şahsi dilekçe.

* Tüm vize alacak meslek gruplarına istinaden önlü ve arkalı kimlik fotokopisi ve ev & iş adres ve telefon bilgileri beraberinde vermeniz gerekmektedir.

Misafir Değerlendirmeleri

Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Benzer Turlar

Benelüks, Fransa, Almanya (LUX-STR) Ekstra Turlar Dahil - Kurban Bayramı Özel

Benelüks, Fransa, Almanya (LUX-STR) Ekstra Turlar Dahil - Kurban Bayramı Özel

15.06.2024 - 22.06.2024 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
2598.00 EUR
Elegant Benelüks- Alsace- Paris, Ekstra Turlar Dahil (AMS-BSL)

Elegant Benelüks- Alsace- Paris, Ekstra Turlar Dahil (AMS-BSL)

20.04.2024 - 27.04.2024 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
1998.00 EUR
Elegant Benelüks, Alsace, İsviçre, Almanya Turu - İzmir Hareketli (DUS-BSL)

Elegant Benelüks, Alsace, İsviçre, Almanya Turu - İzmir Hareketli (DUS-BSL)

24.08.2024 - 31.08.2024 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
2198.00 EUR
Elegant Benelüks, Alsace, İsviçre, Almanya Turu - İzmir Hareketli (BSL-DUS)

Elegant Benelüks, Alsace, İsviçre, Almanya Turu - İzmir Hareketli (BSL-DUS)

27.04.2024 - 4.05.2024 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
1998.00 EUR
Elegant Benelüks, Paris, Alsace Turu - İzmir Hareketli (DUS-BSL)

Elegant Benelüks, Paris, Alsace Turu - İzmir Hareketli (DUS-BSL)

20.04.2024 - 27.04.2024 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
1798.00 EUR
Elegant Benelüks, Paris, Alsace Turu - İzmir Hareketli (AMS-BSL)

Elegant Benelüks, Paris, Alsace Turu - İzmir Hareketli (AMS-BSL)

13.04.2024 - 20.04.2024 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
1898.00 EUR

Konum

Devri Alem Rotalar Atlantik Kıyıları, Romantik Köyler - Turlar Dahil - THY ile

İnternet sitemizin doğru biçimde çalışması için zorunlu olan çerezler kullanılmaktadır. Reklam/pazarlama, performans/analitik çerezleri ise üçüncü taraf çerezler olup ancak açık rıza vermeniz halinde kullanılabilecektir. Çerezler aracılığıyla kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında detaylı bilgiye "Çerez Aydınlatma Metni"nden ulaşabilirsiniz. Tüm çerezlerin kullanımına ve üçüncü taraf çerezler aracılığıyla toplanan kişisel verilerin yurt dışına aktarılmasına onay vermek için "Tümünü Kabul et" e, zorunlu olmayan çerezleri reddetmek için "Tümünü Reddet"e tıklayabilir ya da çerezlere ilişkin tercihlerinizi Çerez Tercihleri seçeneğinden yönetebilirsiniz.