error
Doğu Avrupa'nın Mücevherleri bu dönemde pasiftir. Değerlendirmek isteyeceğiniz diğer turlar için tatil danışmanımızla görüşebilirsiniz.

HEMEN ARAYIN: 0850 466 77 44

ya da

Almanya, Polonya Kış Turu
Almanya, Polonya Kış Turu 4.12.2017 - 11.12.2017 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
698.00 EUR
Roma Turu
Roma Turu 17.11.2017 - 20.11.2017 fiyatıdır. 3 Gece 4 Gün
598.00 EUR
Baştanbaşa Balkanlar Orta Avrupa Turu 2
Baştanbaşa Balkanlar Orta Avrupa Turu 2 3.11.2017 - 13.11.2017 fiyatıdır. 10 Gece 11 Gün
398.00 EUR
Almanya, Polonya Turu 2
Almanya, Polonya Turu 2 21.10.2017 - 28.10.2017 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
798.00 EUR
Alplerin Gölgesinde 5 Ülke Turu
Alplerin Gölgesinde 5 Ülke Turu 4.3.2018 - 11.3.2018 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
698.00 EUR
Alplerin Gölgesinde 5 Ülke Turu 2
Alplerin Gölgesinde 5 Ülke Turu 2 1.12.2018 - 8.12.2018 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
698.00 EUR

Doğu Avrupa'nın Mücevherleri

Doğu Avrupa'nın Mücevherleri bu dönemde pasiftir.

1. GÜN

İSTANBUL LEIPZIG – POTSDAM – BERLİN

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 06.00’da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1337 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.20’de Leipzig’e hareket. Yerel saat ile 10.10’da varışın ardından 2010 yılında New York Times tarafından ziyaret edilecek şehirlerarasında 10. sırada yer alan Leipzig şehir turuna başlıyoruz. 1813 savaşlarında Napolyon’un aldığı büyük yenilgiyi anmak için yapılan, 150 metrelik yüksekliğiyle Avrupa’nın en büyük anıtı unvanına da sahip devasa Völkerschlachtdenkmal, komünist rejimin bastırılması sırasında örgütlenen halkın buluşma noktası olan St. Nicolas Kilisesi, tam karşısında ünlü besteci Bach’ın bir zamanlar aile evi olan Bosehaus, Avrupa’nın en önemli kültürel yapılarından opera binası, şehrin en eski ve en gösterişli, gün boyu hareketli bölgesi eski Pazar (Leipzig Markt), 1915 yılında inşa edilmiş, 26 platformu ile Avrupa’nın en büyüğü Leipzig Ana Tren İstasyonu, Dünyaca ünlü akustiğe sahip Leipzig’de sanat tutkunlarının buluşma noktası Yeni Orkestra Binası (Neues Gewandhaus) göreceğimiz yerler arasında. Leipzig turumuz sonrası doğal güzellikleri, mimarisi ve tarihiyle de görenleri büyüleyen Potsdam’a hareket UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne girmiş pek çok bölgesiyle Almanya'nın kültürel olarak en zengin şehri Postdam panoramik turumuzda peyzajı ve içindeki saraylar ile hayranlık uyandıran Sanssouci Parkı, sıra sıra dizilmiş eski kırmızı Hollanda evlerinin bulunduğu Hollaendische Viertel, müzeler ve canlı atmosferiyle şehrin ana caddesi Brandenburg, eski pazar meydanı, şatomsu mimarisiyle Nauener Kapısı, şehrin ayakta olan bir diğer kapısı avcı kapısı ve şehrin hareketli noktalarından Branderburg kapısını ziyaret ettikten sonra sadece 35 km uzaklıktaki Berlin’e varmış oluyoruz. Berlin’de otelimize yerleşme serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2. GÜN

BERLİN DRESDEN – WROCLAW

Sabah kahvaltısının ardından Berlin panoramik şehir turuna başlıyoruz. Gösterişli Quadriga'sıyla kum taşı yapıtı Alman klasisizminin en güzel örneklerinden, şehrin en tanınmış simgesi Brandenburg kapısı, "Goldelse" isimli dev Viktoria'sıyla Zafer Sütunu, oldukça enteresan ve etkileyici parlamento binası Reichstag, Berlin’in ulaşım merkezi olmasının yanı sıra, tepesinde çok güzel şehir manzarası sunan TV kulesinin bulunduğu Alexanderplatz, Berlin'in en tanınmış bulvarı olan Unter den Linden ve içinde eski Almanya şansölyesi ve krallarının mezarlarının bulunduğu etkileyici Berlin Katedrali, heyecan verici cam ve çelik konstrüksiyonlar, güncel mimarinin muhteşem örneklerin bulunduğu Postdamer platz, Batı Berlin'in merkezi ve sayısız dükkân ile alışveriş merkezi barındıran popüler bir alışveriş bölgesi Kurfürstendamm, savaşta zarar gören, günümüzde sulh ve barış için anıt olarak kabul edilen Kaiser Wilhelm Anıt Kilisesi, Doğu ve Batı’yı ayıran en önemli kontrol noktası ve tüm soğuk savaşın geriliminin en yüksek noktada olduğu yer Checkpoint Charlie ile şehir gezimizi tamamlayarak doğu Almanya’nın mücevheri ve Elbe’nin Floransa’sı olarak anılan Dresden’e hareket. Varışa istinaden yapacağımız panoramik şehir turunda; yapımı 1728 yılında bitmiş, devasa avlu içerisinde yer alan bahçeler, havuzlar, çeşmeler ve birbirine bağlı 5 köşkün bulunduğu Dresden’in olağanüstü barok başyapıtı Zwinger (Kale Avlusu), Rönesans döneminden kalma eski kraliyet sarayı Residenzschloss (Royal Palace), romantik periyottan modern periyota kadar uzanan dünyanın en muhteşem galerilerinden biri Albertinum, ünlü tiyatro Semperoper, Dresden şehrini yakından tanımak isteyenlerin ilk ziyaret yeri Brühl Terasa, II. Dünya savaşında SS subayları tarafından havaya uçurulan 17.yy barok köprüsünün tekrar yapılmış hali Augustus Köprüsü, dev kare şekli ve onu çevreleyen sokaklarıyla, 1970’lerden kalmış muhteşem yapı Altmarkt görülecek yerler arasındadır. Dresden gezimiz sonrası Elbe Nehri’nin 200 metre yüksekliğinde, devasa kaya oluşumlarının arasında göz kamaştırıcı bir manzara sunan Bastei Köprüsü görüldükten sonra kuzey’in Venedik’i olarak bilinen, 124 köprü ile birbirine bağlı ve 12 ada üzerine kurulmuş Wroclaw kentine varıyoruz Geceleme Wroclaw otelimizde.

3. GÜN

WROCLAW VARŞOVA

Sabah kahvaltısının ardından Wroclaw panoramik şehir turumuza başlıyoruz.124 köprü ile birbirine bağlı ve 12 ada üzerine kurulmuş 2016 Avrupa Kültür başkenti olan Wroclaw, şehrin her yanını saran cüce heykellerinden dolayı “cüceler şehri” olarak anılmaktadır. Yapacağımız panoramik şehir turumuz sırasında; Avrupa’nın ikinci büyük eski şehir meydanında yer alan Gotik Belediye binası, St. John Katedrali, Ortaçağ “Kasaplar Çarsısı”, Wroclaw Üniversitesi Rektörlük Binası ve Profesörler Bahçesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası başkent Varşova’ya hareket. Varışımız ile yapılacak panoramik şehir turunda Kraliyet Kalesi’nden Lazienski Park’a kadar giden Kraliyet Yolu, 1944 yılındaki Varşova ayaklanmasında çok büyük olaylara sahne olan Trzech Krzyzy Meydanı, Polonya tarihinin en acı olaylarına şahitlik etmiş ve şimdilerde rengarenk binalarla sıralı, turistler için oldukça popüler noktalardan biri olan Kale Meydanı, defalarca kez yok edilen ve yine defalarca farklı mimaride yeniden yapılan, kulesinden Varşova’yı kuşbakışı izleyebileceğiniz St. Anne’s Kilisesi, Varşova’daki önemli dini merkezlerden biri olan, Fransa’daki Versay Sarayından esinlenerek inşa edilmiş ve içerisinde devasa ağaçlarla kaplı Saxon Garden, Charles de Gaulle Meydanı, Stalin mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Bilim ve Kültür Sarayı, III. Zygmunt’un sütun heykeli, Kraliyet Sarayı, Saint Jan Kilisesi ve Çanlı Meydan görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4. GÜN

VARŞOVA CZESTOCHOWA – KRAKOW

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve 1955 yılında Varşova Paktı Anlaşması’nın imzalanması şerefine Stalin’in kente hediyesi Bilim ve Kültür Sarayı’nı ziyaret ediyor, kentin en yüksek noktasından Varşova’yı seyrediyoruz. Sonrasında tarihi 18. yüzyıla dayanan, 84 hektarlık büyüklüğü ile Avrupa’nın en güzel parklarından biri olan, içerisinde Chopin Anıtı, Su Ustu Kral Sarayı ve III. Jan Sobieski Anıtı’nı göreceğimiz Lazienki Parkı’nı ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından Czestochowa kentine geçiyor ve Jasna Gora bölgesinde bulunan Polonya’nın dini merkezinde Bakire Meryem Tapınağı içinde yer alan Kara Madonna tablosunu görüyoruz. Ardından 700 yıl Lehistan İmparatorluğu’na başkentlik yapmış ve hiçbir savaşta yıkılmamış Avrupa’nın yegane şehri Krakow’a akşam saatlerinde giriş yapıyoruz. Otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5. GÜN

KRAKOW

Sabah kahvaltısının ardından panoramik Krakow şehir turu. Turumuz sırasında 700 yıllık görkemli bir geçmişe sahip, tüm Polonya’nın da en önemli tarihi mirası Wawel Sarayı Kompleksi, St. Mary kilisesi, kapalı çarşı Skiennice, sokak sanat eserleri, kafeler, restoranlar, şehrin renkli ruhunu yansıtan ihtişamlı meydan Rynek Glownly, Osmanlı ataklarına önlem olarak inşa edilmiş Aziz Florian Kapısı, gözetleme kulesi Barbakan, Vistülü (Wisla) Nehri, Kopernik’in evi, Maria Magdelena Meydanı ve 12 Havariler Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası dünyadaki en antik madenlerden biri olan Wieliczka Tuz Madeni turumuza başlıyoruz. 13.yüzyıldan itibaren hiç ara vermeden işletilen, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki madenin tünellerinin uzunluğu 300 km, derinliği 327 metre, 2040 oda ve 200 koridordan oluşmaktadır. Ziyaretçilerin gezebildiği madenin sadece % 2’si olan 3,5 km kısımdır. İnsanı hayrete düşüren tuzdan yapılma dev avizeler, duvara oyulmuş üç boyutlu tablolar, yeraltı gölleri, tuza oyulmuş kabartmalar, heykelcikler son derece gizemli romantik bir atmosfer oluşturmakta ve gezdikçe insanın aklını almaktadır. Gezi sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

6. GÜN

KRAKOW AUSCHWITZ/BIRKANEU KAMPLARI – OSTRAVA – BRNO – BRATISLAVA

Kahvaltı sonrası gezimizin en can alıcı, hüzünlü ve insanlık tarihinin en utanç verici bölgesine, II.dünya savaşında sırasında insanlık dışı yöntemlerle tarihin en büyük katliamına sahne olan, toplamda 6 milyon insanın hayatını kaybettiği, Avrupa’nın en büyük Yahudi toplama kampı Auschwitz ve Birkenau Kampı turumuza başlıyoruz. 1940 yılında Naziler tarafından Oswiechim kasabasının dış tarafında kurulmuş, savaş sonrasında soykırımın kanıtlarını sergileyen bir müze haline gelmiş toplama kampında çok sayıda insanın Ölüm Duvarı’nda hayatını kaybettiği 11 numaralı blok, 70.000’den fazla kişinin öldüğü gaz odaları ve daha sonra Oswiechim’den yaklaşık 3 km uzaklıktaki II Birkaneu kampı ile gezimizi tamamlıyoruz. Tur sonrası yol üzerinde Ostrava’da verilecek molanın ardından, Çek Cumhuriyeti’nin önemli bir şehri olan Brno’ya hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yapacağımız turumuz sırasında St. Peter ve Paul Katedrali, Denis Bahçeleri, Özgürlük Meydanı, 13.yy.da yapılmış St. James Kilisesi ve Moravian Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Slovakya’nın başkenti ve en büyük şehri olan Bratislava’ya hareket büyüleyici meydanlar, pastel sıcaklığında 18. Yüzyıl’dan kalma tarihi binalar, ortaçağdan günümüze uzanan kalenin gölgesi altındaki Arnavut kaldırımlı dar sokaklar ve meşhur heykelleri ile Bratislava gezimize başlıyoruz. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde bulunan şehir turumuzda araç trafiğine kapalı şehrin en güzel bölgesi 'Hlavné Namestie', 1805 istilasını hatırlatmak amacıyla yapılan ünlü Cumil heykeli, 1572 yapımı ünlü Maximilian Çeşmesi, Art-Nouveau şaheserlerinden 'Kutscherfeld Sarayı' ve dışındaki hediyelik eşya dükkânları, tezgâhları, kafelerle dolu sokakları, bir köprüden geçerek yeni şehre ulaşılan şehrin kapısı Michael Gate, Tuna Nehri'nden 85 metre yükseklikteki görkemli kale bölgesi ve şehrin en güzel sarayı Primate görülecek yerler arasındadır. Bratislava turu sonrası Avusturya’nın başkenti Viyana’ya hareket yaklaşık 80 km yolculuk sonrası Viyana varış. Geceleme otelimizde.

7. GÜN

VİYANA

Sabah kahvaltısının yapılacak panoramik şehir turumuzda; Gotik mimariye sahip Viyana’nın en önemli simgesi Aziz Stephan Katedrali, Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun birçok yöneticisine ve hanedanına ev sahipliği yapmış şehrin tarihi yapısı Holfburg Sarayı, sanat dünyasına göre dünya operasının merkezi Opera Binası, 1883’te yapımı tamamlanan ünlü Parlamento Binası, kütüphanesinde 6,5 milyon kitabın olduğu Avrupa’nın en büyüğü Viyana Üniversitesi, birçok mağaza, bar, kafe ve restoranın bulunduğu Mariahilferstrasse, tam ortasından Tuna Nehri geçen 65.000 metre karelik bir alana kurulmuş yemyeşil Stadpark ve aklınıza gelebilecek her çeşit oyuncağın olduğu Prater Lunaparkı görülecek yerler arasındadır. Geceleme otelimizde.

8. GÜN

VİYANA İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1886 sefer sayılı uçuşu ile 14.15’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 17.10’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Gidiş : Atatürk Havalimanı - Türk Hava Yolları TK1337 - Uçuş Saati 08.20

Dönüş : Türk Hava Yolları TK1886 -Uçuş Saati 14.15

Türk Havayolları ile İstanbul –  Leipzig / Viyana  – İstanbul parkurunda uçak bileti ve havalimanı vergileri,

Alan/otel /alan transferleri ve şehirlerarası transferler,

Belirtilen kategori otellerde toplamda 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,

Leipzig, Potsdam, Berlin Dresden, Wroclaw, Varşova, Czestochowa, Krakow, Brno, Bratislava ve Viyana panoramik şehir turları,

Auschwitz toplama kampı ve Wieliczka tuz madeni turları (giriş ücretleri dahil),

Türkçe tur liderliği hizmeti.

Yurtdışı çıkış harcı bedeli (15 TL)

Vize ücreti (120 Euro)

Zorunlu Seyahat Sigortası (15 Euro)

Kişisel harcamalar 

Öğle ve akşam yemekleri

Programda belirtilmeyen tüm geziler

Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.
Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.
Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır.
Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
Acentemiz kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır.
Şehirlerarası geçişlerin özel otobüs ile yapılan gezilerimizde minimum katılım sayısı 30 kişidir. Tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanları veya ören yerlerine yönlendirilecektir.
Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.
65 yaş üzeri misafirlerimize seyahat sigortası için yaş periyodlarına göre sürprim uygulaması vardır. Detayları acentenizden öğrenebilirsiniz.
Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır.
Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.
Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
PEŞİN FİYATINA 9 TAKSİT! Ödeme seçenekleri için tıklayınız...

Misafir Değerlendirmeleri

Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Doğu Avrupa'nın Mücevherleri

TUR SAYFASINA DÖN

REZERVASYON YAP

Konum

Doğu Avrupa'nın Mücevherleri