Ekstra Turlar Dahil - Arnavutluk, Makedonya, Kosova- Kurban Bayramı Dönemi

Tiran(1) & Ohrid (1) & Üsküp (1)

Günübirlik

Tur Kalkış Yeri:

  TUR KODU:12693

  Ekstra Turlar Dahil - Arnavutluk, Makedonya, Kosova- Kurban Bayramı Dönemi bu dönemde satışa kapalıdır.
  error

  Ekstra Turlar Dahil - Arnavutluk, Makedonya, Kosova- Kurban Bayramı Dönemi bu dönemde satışa kapalıdır.

  Değerlendirmek isteyeceğiniz diğer turlar için tatil danışmanımızla görüşebilirsiniz.

  HEMEN ARAYIN:0850 466 77 44

  ya da

  Büyük Balkan Turu 9 Günde 9 Ülke - Ankara Hareketli
  Büyük Balkan Turu 9 Günde 9 Ülke - Ankara Hareketli 8.12.2023 - 16.12.2023 fiyatıdır.8 Gece 9 Gün
  1.098,00 EUR
  Büyük Balkan Turu 8 Günde 9 Ülke
  Büyük Balkan Turu 8 Günde 9 Ülke9.12.2023 - 16.12.2023 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
  898,00 EUR
  Baştanbaşa Balkanlar Turu - Ekstra Turlar Dahil - (Beg-Skp)
  Baştanbaşa Balkanlar Turu - Ekstra Turlar Dahil - (Beg-Skp)10.12.2023 - 17.12.2023 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
  1.398,00 EUR
  Balkanlarda 3 Ülke Turu - Türk Havayolları ile (Skp-Skp)
  Balkanlarda 3 Ülke Turu - Türk Havayolları ile (Skp-Skp)21.12.2023 - 24.12.2023 fiyatıdır.3 Gece 4 Gün
  998,00 EUR
  Büyük Balkan 9 Günde 9 Ülke Turu - Bursa Hareketli
  Büyük Balkan 9 Günde 9 Ülke Turu - Bursa Hareketli 8.12.2023 - 16.12.2023 fiyatıdır.8 Gece 9 Gün
  1.058,00 EUR
  Büyük Balkan Turu 8 Günde 9 Ülke - Eskişehir Hareketli
  Büyük Balkan Turu 8 Günde 9 Ülke - Eskişehir Hareketli 9.12.2023 - 16.12.2023 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
  1.018,00 EUR

  1. GÜN

  İstanbul Tiran – Ohrid

  Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar kontuarında Pegasus Havayolları check-in kontuarı önünde buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Pegasus Havayolları’na ait PC283 tarifeli sefer ile 00:35’de Tiran‘a hareket. Saat 01:20’de varış. Varışımızla beraber gümrük ve pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Tiran’da konaklayacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz. Geceleme Tiran otelimizde. Sabah kahvaltımız ardından otelden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz ve Tiran şehir turumuza başlıyoruz. Arnavutluk’un başkenti Tiran’da yapacağımız panoramik turda Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Turumuz ardından Ohrid’e hareket ediyoruz ve Ohrid şehir turumuza başlıyoruz. Ohrid Şehir Turumuz esnasında; Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleimon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi, Aziz Bakire Meryem Kilisesi, 13. yüzyıl Doğu Hıristiyanlığı’nın en görkemli mabedlerinden Aziz Bogorodica Perivleptos, Samoil Kalesi, Çınar Meydanı, Ohrid Pazarı ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro gibi yerler görülecektir. Ardından Ohrid otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

  2. GÜN

  Ohrid Bitola (Manastır) – Kalkandelen (Tetova) – Matka Kanyonu - Üsküp

  Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz ve Üsküp’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde ilk olarak, Bitola’yı ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından, Makedonların Tetova olarak adlandırdığı, Makedonya’nın 2.büyük şehri olan ve bizim tarihimizde Kalkandelen olarak bildiğimiz şehre gideceğiz. Burada dünyaca ünlü Alaca Camii ve külliyesinde bulunan medrese ve şehir merkezi görülecek yerler arasındadır. Sonrasında eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonunu ziyaret ediyoruz ve Üsküp’e hareket. Üsküp şehir turumuzda, Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk Çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Ardından Üsküp oteline transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  3. GÜN

  Üsküp Prizren - Priştine

  Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman Arnavutlardan oluşan, dünyanın en genç devletlerinden olan Kosova’ya doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak Prizren gezimizi gerçekleştiriyoruz. Balkanların belki de en şirin şehirlerinden biri olan Prizren’de yapacağımız tur esnasında 17. yy.’dan kalma Türk Hamamı, 1615’de yapılmış Sinan Paşa Camii, Prizren Kalesi, Ortodoks Kilisesi, Christ Saviour Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Ve ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Ardından başkent Priştine’ye doğru hareket. Varışımızla beraber Priştine şehir turumuza başlıyoruz. Çok yakın bir zaman önce bir insanlık dramının yaşandığı eski Osmanlı topraklarında, duygu yüklü bir gün geçireceğiz. Göreceğimiz yerler arasında, Çarşı, 15. yy.’da Sultan Beyazıt tarafından yaptırılmış Çarşı Camii, 19.yy.’da halka namaz saatlerini hatırlatabilmek üzere yapılmış saat kulesi, 1461 yılında II. Fatih Sultan Mehmed tarafından yaptırılmış Sultan Murad Camii, 19. yy.’dan kalma hamam, 16.yy.’da inşasına başlanıp 19.yy.’da tamamlanabilmiş Yaşar Paşa Camii, Kosova Bilim ve Sanat Akademisi olarak kullanılan 19. yy.’dan kalma Osmanlı konağı var. Şehir turumuz ardından rehberimizin belirleyeceği restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Transfer saatine kadar serbest zaman. Ardından Priştine Havalimanı’na doğru 23:30’da hareket ediyoruz.

  4. GÜN

  Priştine İstanbul

  Varışımızla beraber Pegasus Havayolları’na ait PC342 nolu sefer ile 02:55’de İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz ve turumuzun sonu.

  Gidiş:Sabiha Gökçen Havalimanı - Pegasus Havayolları PC283- Uçuş Saati 00.35

  Dönüş:Pegasus Havayolları PC342- Uçuş Saati 02.55

  İLGİLİ TURUMUZUN, SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI BULUŞMA TARİHİ 27 HAZİRAN 2023, SAAT 23:30’DUR. HAREKET TARİHİ 28 HAZİRAN 2023’TÜR. BU TURUMUZUN BULUŞMASI İÇİN 27 HAZİRAN 2023 AKŞAMI SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI’NA DOĞRU YOLA ÇIKILMALIDIR.

  Pegasus Havayolları ile Istanbul – Tiran / Pristine – Istanbul Ekonomi Sınıf Uçuş Biletleri
  Yerel Ulaşım Hizmetleri
  Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
  4* Otellerde 1 Gece Tiran, 1 Gece Ohrid , 1 Gece Üsküp’te Oda Kahvaltı konaklama
  3 akşam yemeği dahil
  Tiran , Ohrid , Üsküp , Pristine Panoramik şehir turları
  Matka Kanyonu gezisi dahil
  Tetova ve Kalkandelen gezileri dahil
  Bitola (Manastır) gezisi dahil
  Prizren gezisi dahil
  Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
  Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
  Şehir Vergileri
  Gümrük Vergileri
  Programda belirtilen panoramik şehir turları
  Havalimanı vergileri ve servis bedelleri
  Müze ve ören yeri giris ücretleri.
  Otelde alınan ekstralar.
  Tüm kişisel harcamalar
  Ekstra turlar
  Öğle yemekleri
  Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar.
  İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri
  Yurtdışı çıkış harcı 150 TL.
  Yurtdışı seyahat sağlık sigortası

  Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

  Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.
  Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
  Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır. Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
  Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tarafınıza bildirilecektir. Acentemiz, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

  Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
  Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
  Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
  Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

  Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
  Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.
  Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
  Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
  18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

  Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

  TÜM EKSTRA TURLAR VE 3 AKŞAM YEMEĞİ DAHİLTÜM EKSTRA TURLAR VE 3 AKŞAM YEMEĞİ DAHİL

  T.C. Vatandaşlarına vize uygulaması yoktur. Tur kalkış tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

  Gezilecek Şehirler

  Ohrid


  İçindeki Ohri gölü ile ünlü olan ve masal dünyasından çıkıp gelmiş gibi hissedeceğiniz Ohrid şehrini keşfetmeye ne dersiniz? Makedonya'nın en büyük sekizinci şehri bu yıl sizin için de gezilecek yerler listesinde yer alıyorsa, fırsatları hemen yakalamanızı tavsiye ederiz. Arnavutluk sınırına yakınlığı ile bilinen Ohrid şehrini keşfetmek için Gezinomi Makedonya turlarını ya da Ohrid turlarını incelemelisiniz.

  GÖRÜLMELİ

  Ohrid görülmesi gereken yerler
  • Aziz Yuhanna Kilisesi
  • Çar Samuel Kalesi
  • Ohri Ayasofya Kilisesi
  • Ancient Tarihi Tiyatro

  TADILMALI

  Ohrid ne yenir
  • Köfte
  • Shopska Salatası
  • Börek
  • Ajvar

  Üsküp


  Makedonya'nın başkenti ve en büyük kentidir. Politik ve kültürel açıdan oldukça önemli bir şehirdir. Üsküp gezilecek yerler listenizde yer alması gereken en güzel detayları hemen incelemeli ve seçimlerinizi yapmalısınız. Üsküp turları hakkında en detaylı seçenekleri hemen incelemek için fırsatlar burada. Gezinomi Makedonya turlarına göz atmalısınız.

  GÖRÜLMELİ

  Üsküp görülmesi gereken yerler
  • Taşköprü
  • Milenyum Haçı
  • Makedonya Müzesi
  • Skopje Müzesi

  TADILMALI

  Üsküp ne yenir
  • Simit Poğaça
  • Mekitsa
  • Cevabdzinica

  Priştine


  Kosava’nın başkenti olan Priştine, Golyak Dağları’nın eteklerine kurulu her geçen gün eğitim ve kültürel alanda gelişim gösteren şehirlerden biridir. Köklü bir tarihi geçmişi olan Priştine’de Osmanlı döneminden kalma pek çok tarihi yapıyı görebilirsiniz. Priştine ziyaretinizin sonunda “Neden daha önce gelmedim?” sorusunu mutlaka soracaksınızdır kendinize. Priştine gezilecek yerleri keşfetmek için Gezinomi Priştine turunu tercih edebilirsiniz.

  GÖRÜLMELİ

  Priştine görülmesi gereken yerler
  • Germia Parkı
  • Newborn Anıtı
  • Kosovo Müzesi

  TADILMALI

  Priştine ne yenir
  • Plejeskavica
  • Lahana Salatası
  • Börek
  • Trileçe Tatlısı

  Makedonya

  hakkında bilmeniz gerekenler

  Makedonya
  Konuşulan Dil
  Makedonca, Sırpça, Arnavutça, Hırvatça
  Para Birimi
  Denar
  Saat Farkı
  -1
  Voltaj
  220 V

  Genel: Balkanların en çok dikkat çeken ülkesidir. Başkenti Üsküp’tür. Sırbistan, Yunanistan, Arnavutluk ve Bulgaristan ile komşu olan Makedonya’da Osmanlı’dan kalma pek çok ize rastlayabilirsiniz.

  Telefon Ülke kodu: 389 Konsolosluk:389 (2) 310 4710

  Vergiler: Genelde % 18 olan KDV uygulaması bulunmaktadır.

  Bahşiş: Restoran, bar ve taksilerde % 10 bahşiş hesaba eklenebiliyor.

  Kosova

  hakkında bilmeniz gerekenler

  Kosova
  Konuşulan Dil
  Arnavutça, Sırpça
  Para Birimi
  Euro
  Saat Farkı
  -1
  Voltaj
  220 V

  Genel: Resmi adı Kosova Cumhuriyetidir. Balkanlar'da yer alan ve denize kıyısı olmayan bir ülke olan Kosova’nın başkenti Priştine’dir.

  Telefon kodu: +383

  Bahşiş: İsteğe bağlı bırakılabilir.

  Misafir Değerlendirmeleri

  Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

  Tur Nasıldı?

  Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

  Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

  5 TL GeziPara Kazan

  Konum

  Ekstra Turlar Dahil - Arnavutluk, Makedonya, Kosova- Kurban Bayramı Dönemi