Ekstra Turlar Dahil İtalya' dan İsviçre' ye 4 Göl 5 Köy

Milano (2) & Torino (2) & Livorno (1)

5 Gece - 6 Gün

Tur Kalkış Yeri:İstanbul

 • İstanbul-3. Yeni Havalimanı

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile
Vizeli

TUR KODU:3159

4* Oteller
Oda + Kahvaltı
699,00 EUR12.861,50 TL
5.11.2022-10.11.2022 dönemi için geçerli kişibaşı fiyatıdır.

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “FİYAT OLUŞTUR” butonuna tıklayınız.

Dönem dönem fiyat listesi için tıklayın.

1. GÜN

ISTANBUL BOLOGNA – MİLANO

İstanbul havalimanı dış hatlar terminalinde 05.00’da buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1321 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:40’da Bologna’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10.15’de varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile Milano’ya hareket.Sanatın, modanın, otomotiv ve gösteri dünyasının merkezi sayılan Milano, İtalya’nın kuzeyinde ki Lombardiya Bölgesi sınırları içerisinde yer alıyor. Milano sokaklarında gezerken hem tarihi hem de modern dünyayı bir arada soluyabileceğiniz bir yaşam tarzına sahiptir. Castello Sforzesco (Milano Kalesi), Galleria Vittorio Emanuele (Dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden biri), Duomo Katedrali, La Scala (Dünyanın en büyük tiyatro binalarından) şehir turu esnasında görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelde.

2. GÜN

MİLANO COMO & LUGANO – MİLANO

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından; Madonna' dan, Sting' e sayısız ünlünün cazibe merkezi olan Como Gölü' ne doğru keyifli bir otobüs yolculuğuna çıkıyoruz. Lüksü, sakinliği ve doğal güzellikleri bir arada vaat eden Como; görkemli villaları, gurme dükkânları, sahil restoranlarıyla, İtalyanın göller bölgesinin bilinirliği en yüksek kentidir. Alplerin eteklerinde, ince ve uzun bir göl olan Como, aynı zamanda Roma İmparatorluğu zamanından beri yazarların, aristokratların ve ünlülerin sevilen inziva mekânı olmuştur. Turumuzun ardından bir başka cazibe merkezi olan İsviçrenin Lugano şehrine hareket ediyoruz. Şehir merkezine geldiğinizde sizi ana meydan ''Piazza della Riforma'' karşılayacak. Burada yan yana dizilmiş İtalyan restoranlarını ve İtalyan mimarisiyle çevrilmiş tarihi yapıları gördüğünüzde kendinizi muhtemelen İtalya'da sanacaksınız.Kantonlar halinde yönetilen İsviçre'nin İtalyan kantonu Ticino'da bulunan Lugano, sizi İtalyan kültürünün bütün sıcaklığıyla karşılayacaktır. Şık vitrinleriyle göz kamaştıran lüks mağazaları, yemyeşil doğası, tertemiz havası, sıcakkanlı insanları ve İtalyan mutfağının en güzel lezzetlerini sunan restoranlarıyla Lugano “anlatılmaz yaşanır” diye tabir ettiğimiz İsviçre şehirlerinden biri. Büyülü manzaralar eşliğinde İsviçre Alpleri, vadileri, doğayla uyum içindeki evleri, köprüleri seyrederek, güneyde Lugano şehrine ulaşıyoruz. Belediye binası, Lugano gölü, çiçekleriyle ünlü parkı, köşkleri görüyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.

3. GÜN

MİLANO STRESA – TORİNO

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından; İtalya' nın başka bir ünlü gölü olan Maggiore Gölü kıyısında ki Stresa Kasabası' na doğru yola çıkıyoruz. Tekne ile bu muhteşem gölde yer alan Isola Bella'ya gidiyoruz. Isola Bella aslında İtalyanca da Güzel Ada anlamına geliyor. Kendine has evleri, Palazzo Borromeo (Borromeo Sarayı), Teatro Massimo (Büyük Tiyatro) gibi eserlerin yanı sıra ada sadece mimarisiyle değil aynı zamanda siyasi önemiyle de öne çıkıyor. Edward Gibbon, Napoleon (karısı Joséphine ile birlikte) ve Wales Prensesi Caroline belirli dönemlerde burada kalan en önemli isimlerden. Ayrıca Fransa Dışişleri Bakanı Pierre Laval, İngiltere Başbakanı Ramsey Mac Donald ve İtalya Başbakanı Benito Mussolini 1935 yılında yine bu adada bir araya gelerek Stresa anlaşmasını imzalamışlar. Adayı gezdikten sonra otelimize transfer. Geceleme otelde.

4. GÜN

TORİNO SAN GİULİO – TORİNO

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından “Avrupa' nın En Güzel Gölleri” listesinde yer alan Orta Gölü ve San Guilio Adası' na hareket ediyoruz. Bir dağ sırasının Maggiore Gölün^' den ayırdığı Orta Gölü diğer üç göle göre daha az bilinen bir yer. Göldeki küçük San Giulio Adası' na bakan mağazalar ve kafelerin çevirdiği ana meydanı, 18. yüzyıldan kalma binalar süslüyor. Burada içeceğiniz bir kahvenin hatırı kırk yılı da geçebilir. Üzerinde Orta Çağdan kalan kiliselerin, manastırların bulunduğu San Guilio Adası muhteşem manzaraları ile İtalya' nın gizli noktalarından birisidir. Doğa harikasına karşı kahvenizi yudumlarken alacağınız huzuru daha önce hissetmediğinizi anlayacaksınız.Turumuz akşam saatlerine doğru sona erdiğinde gördüğünüz anları hafızlarınızdan silemeyeceksiniz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.

5. GÜN

TORİNO CİNQUE TERRE – LA SPEZİA - LİVORNO

Sabah kahvaltısının ardından; erken saatlerde başlayan otobüs yolculuğumuz sonunda gezimizin son noktası olan Cinque Terre’ye varıyoruz. İtalya'nın Ligurya bölgesinde, La Spezia Limanı' na yakın bu köyler deniz kenarında, dağların eteğinde konumlanmıştır. Kelime olarak da "cinque" İtalyanca'da "beş", "terre" ise "toprak" anlamına geliyor. Karayolu ile gidilmeyen bu beş köye sadece tekneler ve tren yolu ile ulaşılabiliyor. Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola ve Riomaggiore bu köylerin isimleri. Rehberimiz eşliğinde bu köylerin üç tanesini gezme fırsatı bulacaksınız. Rengârenk evlere, dik yokuşlara ve lezzetli deniz ürünlerine hazır olun. Buralarda verilecek molalarda kendinize harika hatıralar bırakmak için çevreyi fotoğraflayabilirsiniz. Turumuzun ardından akşam saatlerinde İtalya kıyılarının en gözde yerleşim merkezlerinden biri olan Livorno'ya doğru yola çıkıyoruz. Otelimize yerleştikten sonra serbest zaman. Geceleme otelde.

6. GÜN

LİVORNO-BOLOGNA İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından; Bologna’ya hareket. Varışımızla birlikte Bologna şehir turumuz başlıyor. Yapılacak olan panoramik şehir turumuzda, Piazza Maggiore Meydanı, Basilica Di San Petronio, Palazzo Del Podesta yönetim sarayı, Palazzo Comunale Belediye Binasi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Bologna Havalimanı' na hareket. Türk Hava Yollarının TK 1326 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:00’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 23:35 ’de varış ve turumuzun sonu.

Gidiş:İstanbul Havalimanı - Türk Hava Yolları TK1321 - Uçuş Saati 08.40

Dönüş:Türk Hava Yolları TK1326 - Uçuş Saati 19.00

05, 19 Kasım uçuşları TK 1853 IST – BCN 09.25’de hareket edip yerel saat ile 10.05’de varacaktır.

Dönüş ise TK 1326 BLQ – IST 19.00’da hareket edip 23.35’de varacaktır.

• Türk Havayolları ile İstanbul – Bologna - İstanbul arası uçak bileti,
• Havalimanı Vergileri,
• Alan – otel – alan transferleri ve şehirler arası transferler,
• Milano,Como, Lugano, Stresa,  Isola Bella,San Giulio , Cinque Terre,Bologna  Turları
• 4* Otellerde 5 Gece - 6 Gün konaklama
• Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri,

• Vize Ücreti
• Yurtdışı çıkış harcı
• Seyahat Sağlık Sigortası
• Paket fiyatına dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her turlu hizmet,
• Müze ve ören yeri girişleri,
• İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri (Tavsiye Edilen Kişi Başı 5 Euro)
• Şehir Vergileri (Direkt otel resepsiyonuna ödenir)

Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.
Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır. Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tarafınıza bildirilecektir. Acentemiz, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.
Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

EMEKLİLER İÇİN

 (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Emeklilik hesap cüzdanı fotokopisi
2.Ev tapusu fotokopisi
3.Banka hesap cüzdanı fotokopisi
4.Kredi kartı fotokopisi 

SERBEST MESLEK MENSUPLARI İÇİN

 (Avukat, doktor, mali müşavir vs.) (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Baglı bulunduğu odadan yazı
2. Antetli kağıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan, konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe
3.Vergi levhası fotokopisi
4.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi 

MAAŞLI ÇALIŞANLAR İÇİN

  (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Antetli kağıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ’’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı

2.belirtilmeden yazılacak dilekçe. (imzalar, firmanın imza sirkülerinde yer alan kişilere ait olmadır)
3.Firma imza sirküleri
4.Firmanın ticaret veya sanayi odasından faaliyet belgesi (yeni tarihli)
5.Vergi levhası fotokopisi
6.Ticaret sicil gazetesi fotokopisi

7.Son maaş bordrosu
8.Sigorta işe giriş ve son 4 aylık bildirgelerin fotokopisi
9.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi 

FİRMA SAHİPLERİ VE ŞİRKET ORTAKLARI İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Antetli kâğıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe
2.Firma imza sirküleri
3.Vergi levhası fotokopisi
4.Ticaret veya sanayi odasından faaliyet belgesi (yeni tarihli)
5.Ticaret sicil gazetesi fotokopisi (kuruluş gazetesi)
6.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi

BANKA ÇALIŞANLARI İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1. Bankanın antetli kağıdına seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ’’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe (imzalar, firmanın imza sirkülerinde yer alan kişilere ait olmadır)
2.Banka imza sirküleri
3.Son maaş bordrosu
4.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi

ÖĞRENCİLER İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

Öğrenci durum belgesi
Ebeveyn gelir durumunu belirten belgeler (yukarıda belirtilen katagorilere göre)

DEVLET MEMURU İÇİN  

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Konsolosluk Makamına, Antetli kâğıda İngilizce yazılmış, resmi ‘Vize Başvuru Dilekçesi’ (Gidiş nedeni ve göreviniz belirtilen, kurum imza yetkilisi tarafından ıslak imzalı ve mühürlü).

2.Son üç aya ait maaş bordrosu

3.Kurum Personel Tanıtma Kartı Fotokopisi

4.Banka Hesap Cüzdanı, Kredi Kartları, Araç Ruhsatı ve Gayrimenkul gibi maddi kaynak gösteren Belgelerin Fotokopisi.

5.Evlilik Cüzdan Fotokopisi

NOTLAR

*Evli çiftlerin evlilik cüzdanı fotokopileri vize başvurularında gerekmektedir.

* 2 adet fotoğraf (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)
* İlk defa shengen vizesi alabilmek için şahsi müracaat gereklidir. Pasaport geçerlilik süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.

* Tüm vize alacak meslek gruplarına istinaden Yurt dışında geçerli Seyahat Sağlık Sigortası (30.000 Euro limitli) gerekmektedir.

* Tüm vize alacak meslek gruplarına istinaden seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan, konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak şahsi dilekçe.

* Tüm vize alacak meslek gruplarına istinaden önlü ve arkalı kimlik fotokopisi ve ev & iş adres ve telefon bilgileri beraberinde vermeniz gerekmektedir.

Gezilecek Şehirler

Milano


Geçmişten günümüze dünyanın en önemli sanatın ve modanın kalbinin attığı yer olarak bilinen Milano, milyonlarca turistin her yıl ilgi odağı olmaktadır. Gotik tarzdaki mimarisi, alışveriş mekanları, sanat müzeleri, gün içinde binlerce insanın gelip geçtiği ünlü caddeleri ile tam bir cazibe merkezi olan şehri Gezinomi ayrıcalığı ile ziyaret edebilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Milano görülmesi gereken yerler
 • Brera alışveriş merkezi
 • La Scala opera binası
 • Milano Katedrali
 • Santa Maria Kilisesi

TADILMALI

Milano ne yenir
 • Bonfile
 • Makarna
 • Pizza
 • Tiramisu

Como


İtalya'nın Lombardiya bölgesindeki kendi adını taşıyan bölgenin il merkezidir Milano şehrinin 50 km uzaklıkta ve en çok ziyaret edilen şehirdir. Como Gölü ise görülmeye değer manzarası ile kusursuz bir tur sunacaktır.

GÖRÜLMELİ

Como görülmesi gereken yerler
 • Como Gölü
 • Sant’Abbondio Kilisesi
 • Tempio Voltiano Müzesi
 • Villa Olmo Bahçeleri

TADILMALI

Como ne yenir
 • Carpaccio
 • Peynir çeşitleri
 • Pizza
 • Şarap

Lugano


<P>İsviçre’nin tüm güzelliğini üzerinde toplamış olan şehri Lugano, manzaraya doymak isteyenler için mükemmel bir seyahat fırsatı sunmaktadır. Alplerin kıyısında büyülü bir konuma sahip olan Lugano, küçük bir şehir olmasına rağmen doğal güzellikleri, palmiyelerle süslü caddeleri, mimarisi, müzeleri, göl ve dağ manzarasının muhteşem uyumunu gözler önüne seren manzaralarıyla ziyaretçilerini etkisi altına almaktadır. </P>

GÖRÜLMELİ

Lugano görülmesi gereken yerler
 • Lugano Gölü
 • Lungolago
 • Parco Civico

TADILMALI

Lugano ne yenir
 • Çikolata
 • Fondü
 • Rösti

Stresa


İtalya’da Piyemonte bölgesinde yer alan Stresa, 19. yüzyılın sonlarından bu yana ülkede sanatçı ve yazarların favorilerinden biridir. Arnavut kaldırımlı sokakları, eski şehir merkezi, etkileyici bir şekilde korunan sahil bölgesi, Borromean Adaları’na olan yakınlığı, arka planındaki dağları ve tarihi atmosferi ile keyifli bir tatil deneyimi sunan Stresa şehrinin merkezinde; kafeler, hediyelik eşya ve yerel ürünler satın alabileceğiniz çok sayıda küçük dükkanlar bulunmaktadır. Keşfedilmeyi bekleyen bu büyüleyici kasaba, göl boyunca uzanan mesire alanının yanı sıra, çevre adalara yapılacak bir tekne gezisi de oldukça keyifli olacaktır. Stresa sokaklarında yürürken, sevimli sokaklarını süsleyen ve bakımlı bahçeleri ile dikkat çeken güzel, görkemli evleri de mutlaka görmelisiniz. Bu evlerden bazıları, günümüzde küçük, sevimli butik oteller olarak hizmet vermektedir.

GÖRÜLMELİ

Stresa görülmesi gereken yerler
 • Isola Bella
 • Isola dei Pescatori
 • Mottarone

TADILMALI

Stresa ne yenir
 • Bicerin
 • Gianduiotto Çikolatası
 • Trüf

Torino


İtalya’nın en güzel şehirlerinden biri olan Torino, ziyaretçilerine keşfedilecek ve unutulmaz bir seyahat olarak hatırlayacakları pek çok güzellik sunmaktadır. İtalya’nın kuzeyinde Piyemonte bölgesinde bulunan şehir; Barok mimarisinin örneklerini görebileceğiniz yapılarıyla, tarihiyle, kültürüyle İtalya turlarının uğrak noktalarından biri olmaktadır.

GÖRÜLMELİ

Torino görülmesi gereken yerler
 • Savoy Kraliyet Hanedanı Sarayları

TADILMALI

Torino ne yenir
 • Spagetti

Cinque Terre


İtalyan Rivierası'nın en çok sevilen ve dikkat çeken noktalarından olan Cinque Terre, en güzel fotoğrafların vazgeçilmez karesidir. İtalya’nın belki de keşfedilmeyi bekleyen en güzel yerleri arasında yer alan Cinque Terre turu için Gezinomi İtalya turlarını incelemelisiniz.

GÖRÜLMELİ

Cinque Terre görülmesi gereken yerler
 • Corniglia
 • Manarola
 • Monterosso al Mare
 • Vernezza

TADILMALI

Cinque Terre ne yenir
 • Balık
 • Peynir Çeşitleri
 • Şarap

La Spezia


İtalya’nın batı kıyısında yer alan La Spezia, ülkenin turizm bölgelerine oldukça yakın bir konumda, önemli bir liman şehridir. Turistik bir tatil bölgesi olarak La Spezia’da tarihi binaları ve muhteşem manzaraları bir arada bulabilirsiniz. Dolambaçlı sokakları ile son derece atmosferik caddeleri, İtalyan mutfağının muhteşem lezzetleri, yürüyüş yapmak ve güzel havanın tadını çıkarmak için ziyaret edebileceğiniz limanı, tarihi kale ve binaları ve İtalya’nın en önemli deniz müzelerinden biri ile La Spezia’da keyifli bir tatil yapabilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

La Spezia görülmesi gereken yerler
 • Piazza Garibaldi
 • San Giorgio Kalesi
 • Tohon de Revel Köprüsü

TADILMALI

La Spezia ne yenir
 • Balık
 • Makarna
 • Pizza

Livorno


Livorno; en kalabalık şehirlerden biri olmasa da, İtalya’nın en önemli şehirlerinden biridir. Devasa limanı ile ülkedeki en büyük üçüncü limana ev sahipliği yapan şehir, İtalya’nın merkezindeki kıyı konumu ile her zaman önemli bir şehir olmuştur. Rönesans döneminde Livorno’ya çok sayıda kule, kale ve duvar inşa edildi ve günümüzde, eski tarihi şehir merkezinde bunları hala görmek mümkündür. Livorno, Akdeniz ikliminin hakim olduğu eşsiz bir cazibeye sahiptir ve tarihi, kültürü, gün batımı, berrak ve temiz havası, su sporları ve yemek gelenekleri ile de görülmeye değerdir.

GÖRÜLMELİ

Livorno görülmesi gereken yerler
 • Fortezza Nuova
 • Livorno Limanı
 • Nuova Venezia

TADILMALI

Livorno ne yenir
 • Cacciucco
 • Crudites di Mare
 • Torta di ceci
3 TAKSİT İMKANI!Ödeme seçenekleri için tıklayınız...

İtalya

hakkında bilmeniz gerekenler

İtalya
Konuşulan Dil
İtalyanca
Para Birimi
Euro
Saat Farkı
-1
Voltaj
220 V

Genel: Bir Akdeniz ülkesi olan İtalya, yemek kültürü ve sıcak kanlı insanları ile bize çok tanıdık gelmektedir. Kışları ılık ve yağışlı geçen ülkede yaz sezonu boyunca hava oldukça sıcak ve rutubetlidir.

Telefon: Ülke kodu:39 Konsolosluk:2 551 3370

Vergiler: Vergi miktarı değişiklik göstermektedir.

Bahşiş: % 5´e kadar bahşiş istenebilir.

İsviçre

hakkında bilmeniz gerekenler

İsviçre
Konuşulan Dil
Almanca, Fransızca, İtalyanca
Para Birimi
İsviçre Frangı
Saat Farkı
-1
Voltaj
220 V

Genel: İsviçre, dünyanın en gelişmiş ülkelerinin başında geliyor. Yaşam standartları oldukça yüksektir. Almanya, Fransa ve Avusturya ile komşudur. Başkenti Bern’dir. Dağlık alanlarda iklim serttir ancak diğer kısımlarda ılıman iklim görülür.

Telefon: Ülke kodu:41 Konsolosluk:31 351 1691

Vergiler: % 6,5 oranında vergi uygulanıyor.

Bahşiş: Tutarın % 5 kadar bahşiş veriliyor.

Misafir Değerlendirmeleri

Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Benzer Turlar

Alplerin Gölgesinde 6 Ülke Turu

Alplerin Gölgesinde 6 Ülke Turu

28.10.2022 - 4.11.2022 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
898.00 EUR
Alplerin Gölgesinde 6 Ülke Turu Kış Dönemi

Alplerin Gölgesinde 6 Ülke Turu Kış Dönemi

2.12.2022 - 9.12.2022 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
698.00 EUR
Güney İtalya Turu

Güney İtalya Turu

14.10.2022 - 19.10.2022 fiyatıdır.5 Gece 6 Gün
998.00 EUR
Almanya, İsviçre, Fransa Turu

Almanya, İsviçre, Fransa Turu

19.10.2022 - 23.10.2022 fiyatıdır.4 Gece 5 Gün
898.00 EUR
Ekstra Turlar Dahil Alpler'de 5 Ülke Turu

Ekstra Turlar Dahil Alpler'de 5 Ülke Turu

3.12.2022 - 10.12.2022 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
1494.00 EUR
İtalya Trio Turu

İtalya Trio Turu

14.11.2022 - 19.11.2022 fiyatıdır.5 Gece 6 Gün
1414.00 EUR

Konum

Ekstra Turlar Dahil İtalya' dan İsviçre' ye 4 Göl 5 Köy