Aramayı Değiştir

Ekstra Turlar Dahil Prag Turu

Prag (3)

3 Gece - 4 Gün

Tur Kalkış Yeri:İstanbul

  • İstanbul-Sabiha Gökçen

Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

TUR KODU:12579

3* Şehir Dışı Oteller
Yarım Pansiyon
379,00 EUR3.866,00 TL
11.11.2021-14.11.2021 dönemi için geçerli kişibaşı fiyatıdır.

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “FİYAT OLUŞTUR” butonuna tıklayınız.

Dönem dönem fiyat listesi için tıklayın.

1. GÜN

İstanbul Prag

İstanbul Sabiha Gökçen Dış Hatlar Terminali’nde uçuştan 3 saat önce gerçekleştireceğiniz bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemleri sonrasında, uçuştan 1 saat önce uçağın biniş kapısı önünde buluşuyoruz. Pegasus Hava Yolları’nın PC 301 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 11.55 ’de Prag’a uçuş. Yerel saat ile 13.35 ’de Prag Havalimanı ‘na varışımız ardından havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turumuzu düzenlemek üzere hareket ediyoruz. Prag Şehir turumuz esnasında, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag’ı Bohemia'nın başkenti yapmış Kral IV. Charles adına yapılmış olan eski şehir meydanı ve dünyanın en eski çalışan saat olma özelliği ile bilinen Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında rehberimizin belirteceği saate kadar, kişisel aktiviteler ve çevre gezisi için şehir merkezinde serbest zaman sunuyoruz. Bu serbest zaman sonrasında Prag‘ın caddelerini ve estetik harikası tarihi yapılarını ve gece yaşantısını akşam ışıkları altında keşfedeceğimiz yemekli Prag Akşamları Turu’muzu düzenleyecek ve lokal restoranda akşam yemeğimizi aldıktan sonra otelimize ulaşacağız. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman.

2. GÜN

Prag

Sabah kahvaltısının ardından öğle yemekli Karlovy Vary Turu ‘muzu düzenlemek üzere hareket ediyoruz. Turumuzda, 17. ve 18. yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak yeri olmuş dönemin en meşhur kentlerinden Karlovy Vary’nin eşsiz doğası içinde yan yana inşa edilmiş onlarca sarayı, ATATÜRK’ün 1918 yılında kaldığı oteli, Dvorak’ın, Mozart’ın, Göethe’nin, Beethoven’in, Puşkin’in ve Rus Çarı büyük Petro’nun evlerini görecek; 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edecek ve kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı mağazalardan alışveriş yapmak imkanı bulacaksınız. Karlovy Vary turu sonrasında lokal restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından kişisel aktiviteler ve çevre gezisi için serbest zaman sunuyoruz. Rehberimizin belirteceği saatte Prag bölgesindeki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

3. GÜN

Prag

Sabah kahvaltısının ardından öğle yemekli Prag Şaheserleri Turu programımızı düzenlemek üzere hareket ediyoruz. Prag Şaheserleri turumuza dünyanın en büyük kalelerinden ve Guinness Rekorlar Kitabı’na göre dünyanın en büyük antik kalesi olan Prag Kalesi ile başlıyoruz. Prag Kalesi gezimiz esnasında, şehrin göz alıcı sembollerinden biri olan St. Vitus Katedrali, The Royal Palace (Eski Kraliyet Sarayı) ve birbirinden güzel Kraliyet Saray Avluları görülecek yerler arasındadır. Prag’ın en eski mahallelerinden olan Mala Strana (Azınlıklar Bölgesi), yine Mala Strana ‘da bulunan ve Beatles’in efsanevi solisti John Lennon ‘ın anısını koruyan ve üzerinde şarkı sözleri ile çeşitli grafitilerin yer aldığı Lennon Duvarı, dünyanın en eski köprülerinden Charles Köprüsü, Wenceslas Meydanı (Yeni Şehir Meydanı), eski şehrin tarihi giriş kapısı olan Powder Gate Tower ve eski kent ile çevrelenmiş Yahudi Mahallesi (Ghetto) Jewish Quarter turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Prag Şaheserleri Turu ve ardından lokal restoranda alacağımız öğle yemeği sonrasında kişisel aktiviteler ve çevre gezisi için serbest zaman sunuyoruz. Rehberimizin belirteceği saatte Prag bölgesindeki otelimize transfer ve dinlenmek içi serbest zaman.

4. GÜN

Prag İstanbul

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından serbest zaman. Rehberimizin belirteceği saatte, İstanbul’a gerçekleşecek uçuşumuz için Prag Havalimanı ‘na transfer. Bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları ‘nın PC 304 sefer sayılı uçuşu ile yerel saatle 17.25 ‘de İstanbul’a uçuyoruz. TSİ 21.05 ‘de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ‘na varış ve turumuzun sonu.

Gidiş: Sabiha Gökçen Havalimanı - Pegasus Hava Yolları PC301 - Uçuş Saati 11:55

Dönüş: Pegasus Hava Yolları PC304- Uçuş Saati 17:25

28 Ocak & 11 Şubat & 11, 25 Mart & 28 Ekim & 11, 25 Kasım & 02 Aralık 2021 Tarihleri İçin Uçuş Detayı;

Gidiş: Sabiha Gökçen Havalimanı - Pegasus Hava Yolları PC301 - Uçuş Saati 12:35

Dönüş: Pegasus Hava Yolları PC302- Uçuş Saati 14:00

Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile Sabiha Gökçen HL – Prag – Sabiha Gökçen HL parkurunda uçak bileti,
Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
3 yıldızlı şehir dışı otelde toplam 3 gece oda kahvaltı konaklamalar,
2 öğle yemeği ve 1 akşam yemeği,
Havalimanı – otel – havalimanı transferleri,
Prag panoramik şehir turu,
Prag Akşamları Turu – Akşam Yemeği Dahil
Karlovy Vary Turu – Öğle Yemeği Dahil
Prag Şaheserleri Turu – Öğle Yemeği Dahil
Programda belirtilen tur ve çevre gezileri,
Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 3€- 5€ arası değişen konaklama vergileri dahildir
Türkçe rehberlik hizmetleri (10 kişinin altında katılım olan turlarda İngilizce lokal rehberlik hizmeti sunulacaktır)
TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

Vize ücreti ve servis bedeli
Yurt dışı çıkış harcı bedeli (50 TL)
Tüm yemeklerde alınacak içecekler,
İç hat bağlantılı uçuş ücretleri,
Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
Programda belirtilmeyen ekstra tur ve geziler,
Panoramik şehir turunda ve programda belirtilen turlardaki müze ve ören yerleri girişleri,
İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)
İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (20  Euro)

- Yarım Pansiyon:1 öğle yemeği Karlovy Vary Turu ‘nda, 1 öğle yemeği Prag Şaheserleri Turu ‘nda, 1 akşam yemeği ise Prag Akşamları Turu ‘nda verilecektir.
- Programda belirtilen öğle yemekleri lokal restoran veya otelde, açık büfe veya set menü olarak sağlanabilir. İçecekler fiyata dahil değildir.
- Programa dahil olan turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Farklı turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.

 

 

Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.
Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır. Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tarafınıza bildirilecektir. Acentemiz, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.
Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Gezilecek Şehirler

Prag


Başkent Prag, Çek Cumhuriyeti’nin en büyük şehridir. Prag turları sırasında gezilecek noktaları merak ediyorsanız ve kendiniz için en uygun olanları yakalamak istiyorsanız aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz. Prag’a özel lezzetleri de tercih edebileceğiniz pek çok noktada karşınıza çıkacak en özel tatlarda burada yer alıyor. Prag turları ile en uygun fiyat seçeneklerini hemen değerlendirebilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Prag görülmesi gereken yerler
  • Astronomik Saat Kulesi
  • Eski Kent meydanı
  • Karl Köprüsü
  • St. Vitus katedrali

TADILMALI

Prag ne yenir
  • Dumplings
  • Knedlik
  • Patates
  • Tavuk
3 TAKSİT İMKANI!Ödeme seçenekleri için tıklayınız...

Çek Cumhuriyeti

hakkında bilmeniz gerekenler

Çek Cumhuriyeti
Konuşulan Dil
Çekçe
Para Birimi
Karuna
Saat Farkı
-1
Voltaj
220 V

Genel: Orta Çağ’a ait yapıları ile dikkat çeken Çek Cumhuriyeti, Polonya, Almanya, Avusturya ve Slovakya ile komşudur. Karasal iklim yaşanan ülkede kışlar soğuk, yazlar sıcak geçiyor.

Telefon: Ülke kodu:42 Konsolosluk:(2) 243 11402

Vergiler: % 18 oranında vergi uygulanıyor.

Bahşiş: Genellikle restoranlarda % 10 kadar bahşiş hesaba eklenir.

Misafir Değerlendirmeleri

Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Benzer Turlar

Roma Turu Pegasus Havayolları İle

Roma Turu Pegasus Havayolları İle

18.11.2021 - 21.11.2021 fiyatıdır.3 Gece 4 Gün
698.00 EUR
Ekstra Turlar Dahil Amsterdam Turu

Ekstra Turlar Dahil Amsterdam Turu

4.11.2021 - 7.11.2021 fiyatıdır.3 Gece 4 Gün
798.00 EUR
Lviv Turu Pegasus Havayolları İle

Lviv Turu Pegasus Havayolları İle

1.11.2021 - 4.11.2021 fiyatıdır.3 Gece 4 Gün
698.00 EUR
Kiev Turu

Kiev Turu

13.08.2021 - 16.08.2021 fiyatıdır.3 Gece 4 Gün
698.00 EUR
Ekstra Turlar Dahil Barcelona Turu

Ekstra Turlar Dahil Barcelona Turu

18.11.2021 - 21.11.2021 fiyatıdır.3 Gece 4 Gün
998.00 EUR
Odessa Turu Türk Hava Yolları İle

Odessa Turu Türk Hava Yolları İle

7.10.2021 - 10.10.2021 fiyatıdır.3 Gece 4 Gün
798.00 EUR

Konum

Ekstra Turlar Dahil Prag Turu