Elegant Ürdün, Petra Turu - 4 Gece

Amman (2) & Jerash Antik Kenti & Medeba & Nebo Dağı & Ölüdeniz & Petra ve Rum Vadisi (1) & Akabe (1)

4 Gece - 5 Gün

Tur Kalkış Yeri:İstanbul

 • İstanbul-İstanbul Yeni Havalimanı

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi İle
Vizesiz

TUR KODU:2174

4* Oteller
Oda + Kahvaltı
1.029,00 EUR33.134,00 TL
11.12.2023-15.12.2023 dönemi için geçerli kişibaşı fiyatıdır.

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “FİYAT OLUŞTUR” butonuna tıklayınız.

Dönem dönem fiyat listesi için tıklayın.

1. GÜN

İSTANBUL AMMAN – JERASH ANTİK KENTİ – AMMAN

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan iki buçuk saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Amman’a gerçekleşecek uçuşumuzun ardından, havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüze geçiyor ve panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Ürdün’ün modern başkenti Amman, geçmişte Roma gibi 7 tepe üzerine kurulmuş, günümüzde 19 tepeyi kapsayan bir şehirdir. Modern ve eskinin karışımı olan bu şehirde, altı bin kişilik kapasitesiyle halen kültür ve sanat etkinlikleri için kullanılan Roma Tiyatrosu, Amman'ı oluşturan 7 tepeden birinin üzerindeki Amman Kalesi, eski şehir kalıntılarından oluşan Emevi Sarayı ve Ulusal Müze panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Jerash Antik Kenti turumuz için hareket ediyoruz. Antik Roma döneminde ‘Geresa’ adıyla bilinen kalıntıları M.Ö 6500’lere dayanan ve uzun süre birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, Romalılardan günümüze sağlam kalmayı başarabilmiş kent özelliği taşıyan Jerash Antik Kenti ziyaretimiz sırasında geçmişe kısa bir yolculuk yapacağız. Turumuzun ardından, otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

2. GÜN

AMMAN ÖLÜDENİZ – MEDEBA – NEBO DAĞI – AMMAN

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Medeba & Nebo Dağı & öğle yemekli Ölüdeniz turumuz için hareket ediyoruz. Önce Amman’ın güneybatısında bulunan kiliseler şehri Medeba’ya gidiyoruz. St. George Rum Ortodoks Kilisesi, Kutsal Topraklar'ın bilinen en eski haritası olan Medeba mozaik haritası ile tanınmaktadır. Milattan sonra 6. yüzyıldan kalma, 21.5x7 cm boyutlarındaki bu harita eski Byblos'tan (bugün Cübeyl, Lübnan) Teb'e (Mısır) kadar uzanan bölgeyi kapsamaktadır. Sonrasında Nebo Dağı’na hareket ediyoruz. Nebo, Ürdün'de deniz seviyesinden yaklaşık 817 metre yükseklikte olup, parçası olduğu Avarim Dağlarının en yüksek noktasıdır. Tanah’ta, vadedilmiş Toprakların Musa’ya gösterildiği yer olarak geçmektedir. Turumuzda Ölü Deniz’e doğru devam ediyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz hava koşullarına bağlı olarak Ölüdeniz ’de yüzebilirler. Öğle yemeği molasının ardından, otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3. GÜN

AMMAN PETRA – RUM VADİSİ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, öğle yemekli Petra ve akşam yemekli Rum Vadisi turumuzu gerçekleştirmek için hareket ediyoruz. Turumuza, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan ve dünyanın 7 harikasından biri seçilen, MÖ 400 ile MS 106 yılları arasında Nebati Krallığı'nın başkenti olan, Petra Antik Kenti gezimize başlıyoruz. Turumuz esnasında, pembe, kırmızı, sarı ve turuncu kayaların renginden dolayı "Pembe Şehir" olarak da bilinen şehirde Al-Khazneh (Hazine), Roma tiyatrosu ve Kral mezarları görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği ardından, Ürdün’ün en büyük vadisi olan Rum Vadisi’ne hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden kamp odalarımıza yerleşmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Rum Vadi kampımızda.

4. GÜN

RUM VADİSİ AKABE

Kampımızda alacağımız kahvaltının ardından, Rum Vadisinde yapacağımız safari turu için hareket.74000 hektarlık bir alanda pembe kum ve eşsiz doğa oluşumlarını göreceğimiz Rum Vadisi'nde araçlarla safari turu yapacağız. Tur bitiminde, Akabe’ye hareket. Varışımıza istinaden panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Ürdün’ün Kızıldeniz ile bağlantısını sağlayan ve tarihte konumu itibari ile büyük önem taşıyan "Kızıldeniz'in Gelini" olarak adlandırılan Akabe, Mısır ve Suudi Arabistan ile sınır komşusudur. 300 güneşli gün ile Deniz sıcaklığı yıl boyunca değişmediği için şehirde yüzmek her zaman mümkün olabilmektedir. Bölgeye ve ülkeye özel ürünleri bulabileceğiniz Akabe’de, alışveriş ve öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından, otelimize transfer. Otelde alacağımız akşam yemeğinin ardından, rehberimizin bildireceği transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin belirteceği saatte havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz.

5. GÜN

AKABE İSTANBUL

Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul'a hareket varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

29 Haziran & 13 Temmuz & 31 Ağustos & 12 Ekim
TK816  IST   AMM    12:05    14:20
TK832  AQJ   IST       02:05    04:50

13 Kasım & 07, 11 Aralık  2023
*** TK816  IST   AMM    07.55    10.10
*** TK819  AQJ   IST       04.35    07.25

24 Ekim 2023
*** TK816  IST   AMM    12.05    14.20
*** TK834  AQJ   IST       00.30    04.50

 Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul (IST)-Amman (AMM) gidiş - Akabe (AQJ)-İstanbul (IST) dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 Havalimanı vergileri
 4* otellerde Amman’da 2 gece oda & kahvaltı konaklama
 Rum Vadisi kamp konaklama 1 gece yarım pansiyon
 4* otellerde Akabe’de 1 gece akşam yemekli konaklama
 Alan-otel-alan transferleri
 Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri
 Amman Şehir Turu
 Akabe Şehir Turu 
 Jerash Antik Kenti Turu
 Madaba Turu
 Nebo Dağı Turu
 Öğle Yemekli Ölüdeniz Turu
 Öğle Yemekli Petra Turu
 Rum Vadisi Safari Turu
 Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 TURSAB mesleki sorumluluk sigortası
 Seyahat sağlık sigortası (Covid-19 Kapsamlı)
 Programda belirtilmeyen tüm öğle ve akşam yemekleri
 Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 Müze ve Ören yeri giriş ücretleri  (ZORUNLU)
 Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 Şoför tipleri 5 Euro/ kişibaşı (isteğe bağlı)

Jerash Antik Kenti+ Petra Antik Kenti + Rum Vadisi Giriş + Lokal Rehberler
90 Euro (ZORUNLU)
***Tur esnasında rehberimize ödenecektir***

Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

 

Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.

Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır. Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.

Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tarafınıza bildirilecektir. Acentemiz, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.


Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.


Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.

Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Jerash Antik Kenti+ Petra Antik Kenti + Rum Vadisi Giriş + Lokal Rehberler
90 Euro (ZORUNLU)
***Tur esnasında rehberimize ödenecektir***
T.C vatandaşları için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

Gezilecek Şehirler

Amman


Ürdün’ün başkenti ve en büyük şehri olan Amman, Orta Doğu’da tatil deneyiminin keyfini çıkarmanın en kolay adreslerinden biridir. Muhteşem Roma kalıntıları, uluslararası standartlarda bir müze, camiler ve kahvehanelerle dolu şehir merkezi, ayrıca kafeler, barlar, modern alışveriş merkezleri ve sanat galerileri de yer alıyor. Osmanlı mimarisini ve renkli grafitileri bir arada bulabileceğiniz ünlü alışveriş caddesinde yer alan dondurma tezgahlarında ise nefis dondurmalar ve sorbeler servis ediliyor. Amman’ın kalbindeki eski şehir merkezinde ise çok sayıda dükkan ve hareketli marketler var. Amman’a geldiğinizde, şehrin popüler aktivitelerden biri olan nargile deneyimini de kaçırmayın.

GÖRÜLMELİ

Amman görülmesi gereken yerler
 • Amman Kalesi
 • Roma Amfitiyatrosu
 • Kraliyet Otomobil Müzesi

TADILMALI

Amman ne yenir
 • Humus
 • Falafel
 • Mansaf

Petra


Ürdün’ün gizemli şehri Petra; giderek daha popüler bir turizm merkezi haline gelen, çok sayıda ünlü filmin çekildiği, büyük bir arkeolojik sit alanına ev sahipliği yapan, etkileyici bir tatil destinasyonudur. Rüzgara boğulmuş manzaraları, mezar alanları, sessiz kanyonları, antik kenti ile insanlık tarihini kucaklayan bu gizemli şehir; her tarafında sütunlar bulunan ilginç caddeleri, tapınakları, tarihi mezarlık alanlarının dışında, akşamları canlı müzik yapan mekanlara da sahiptir.

GÖRÜLMELİ

Petra görülmesi gereken yerler
 • The Siq
 • Al-Kazneh
 • Royal Tombs

TADILMALI

Petra ne yenir
 • Mansaf
 • Falafel
 • Maklube

Akabe


Berrak ve ılık suları ve mercanlarla dolu kayalıkları ile Kızıldeniz’in en iyisi olan Akabe, Ürdün’ün önemli bir liman kentidir. Mısır ya da Eylat kadar popüler olmadığı için, nispeten daha sakindir. Dalış yapmak için ideal bir yerdir ve yunuslar ve renkli tropikal balıklar da dahil olmak üzere heyecan verici bir sualtına sahiptir. Sabah sualtını keşfettikten sonra, Ürdün’ün en değerli hazinesi kabul edilen Petra’nın antik pembe taş kalıntılarını görmeye gidebilirsiniz. Hareketli sahili ve tarihi kalıntılarından sonra, bir de şehir merkezini keşfetmek için geleneksel kafelerden birine girerek lezzetli kahve ve tatlıların tadını çıkarabilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Akabe görülmesi gereken yerler
 • Akabe Miras Müzesi
 • Akabe Kalesi
 • South Beach Highway

TADILMALI

Akabe ne yenir
 • Sayadiya
 • Falafel
 • Mansaf

Ürdün

hakkında bilmeniz gerekenler

Ürdün
Konuşulan Dil
Arapça
Para Birimi
Dinar
Saat Farkı
2
Voltaj
250 V

Genel:  Ortadoğu Arap ülkelerinden biridir. Başkenti, en büyük şehri olan Amman’dır.

Telefon Kodu:+962

Misafir Değerlendirmeleri

Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Benzer Turlar

Fas Kraliyet Şehirleri Turu (Casablanca-Casablanca) - Air Arabia Havayolları ile

Fas Kraliyet Şehirleri Turu (Casablanca-Casablanca) - Air Arabia Havayolları ile

3.01.2024 - 7.01.2024 fiyatıdır.4 Gece 5 Gün
1198.00 EUR
Elegant Sicilya Turu - Ekstra Turlar Dahil - 4 Gece

Elegant Sicilya Turu - Ekstra Turlar Dahil - 4 Gece

28.12.2023 - 1.01.2024 fiyatıdır.4 Gece 5 Gün
1498.00 EUR
Hindistan Altın Üçgen Rotası

Hindistan Altın Üçgen Rotası

17.12.2023 - 23.12.2023 fiyatıdır.6 Gece 7 Gün
2994.00 USD
Elegant Benelüks, Paris, Alsace Turu (Lux-Lux) - Ekstra Turlar Dahil

Elegant Benelüks, Paris, Alsace Turu (Lux-Lux) - Ekstra Turlar Dahil

16.12.2023 - 23.12.2023 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
1898.00 EUR
Brüksel, Brugge, Paris Disneyland Turu - İzmir Çıkışlı

Brüksel, Brugge, Paris Disneyland Turu - İzmir Çıkışlı

24.01.2024 - 28.01.2024 fiyatıdır.4 Gece 5 Gün
1994.00 EUR
Dubai, Abu Dhabi Turu - İzmir Çıkışlı

Dubai, Abu Dhabi Turu - İzmir Çıkışlı

9.02.2024 - 13.02.2024 fiyatıdır.4 Gece 5 Gün
898.00 EUR

Konum

Elegant Ürdün, Petra Turu - 4 Gece