Anlık Yazışma
Endonezya Turları

Endonezya Turları

Endonezya Cumhuriyeti, Güneydoğu Asya ve Okyanusya'da yer alan bir ülkedir. Endonezya’nın başkenti Cakarta’dır. Cakarta en çok ziyaret edilen şehirdir.

Devamını Oku »

Arama

Filtre

Endonezya Turları

1 adet Endonezya turu bulundu...

Malezya, Singapur, Endonezya Turu

9 gece 10 gün

Emirates Havayolları ile

Kuala Lumpur (2) & Singapur (2) – Bali

  • 24.01.2020 - 02.02.2020
  • 21.02.2020 - 01.03.2020
  • 20.03.2020 - 29.03.2020
  • 24.04.2020 - 03.05.2020
999,00 EUR 6.543,50

Endonezya Hakkında

Endonezya Cumhuriyeti, Güneydoğu Asya ve Okyanusya'da yer alan bir ülkedir. Endonezya’nın başkenti Cakarta’dır. Cakarta en çok ziyaret edilen şehirdir. Ekvator çizgisinde yer alan ülkenin iklimi ve doğal özellikleri biraz farklıdır. Endonezya para birimi Endonezya rupiahıdır.

Endonezya vize istemeyen yani sınırda vize veren ülkeler arasındadır. Endonezya adaları ile meşhurdur. 17.508 adadan oluşan Endonezya ülkesi, Malezya, Doğu Timor, Papua, Yine Gine ve Avustralya komşuları arasındadır. Deniz aşırı komşuları ise Palau, Filipinler, Vietnam, Singapur ve Hindistan’dır.

Endonezya hava durumu tatile çıkmadan önce kesinlikle kontrol etmeniz gereken detaylar arasındadır. Tropikal ve Muson iklimleri etkisinde olan ülkede sadece 2 mevsim yaşanmaktadır. Yağışsız yani kuru sezon Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül ve Ekim aylarıdır. Kasım ve Mart ayları arasında ise yağışlı hava hakimdir. Yıl boyu ise hava sıcaktır. Endonezya önemli şehirleri arasında ise Bali, Jakarta, Batam, Medan, Lombok ve Surabaya bulunmaktadır.

Endonezya’da ne yenir?
Endonezya kahvesi burada tadına bakmanız gereken en önemli lezzetlerden. Endonezya kahvesi Mutfağı ise pirinç, et ve balıktan oluşmaktadır. Acı sosları ise yemek yiyeceğiniz zaman yanında gelen soslar arasındadır. Ayrıca her bölgenin de yöresel lezzetleri kendine göre değişiklik göstermektedir.

Endonezya’dan ne alınır?
El yapımı hediyelik eşyalar, yöresel kıyafetler ve köylülerin yaptı takı modellerine göz gezdirmelisiniz. Ayrıca pek çok bölgede değişik hediyelik seçenekler bulabilirsiniz.

Endonezya gece hayatı
Gece hayatı oldukça hareketli olan Endonezya, turistlerin bu açıdan çok sevdiği ülkelerdendir. Gece hayatının en hareketli olduğu şehir ise Cakarta’dır. Şehir merkezinde yer alan kulüpler, barlar ve diskolar eğlence için sizi bekliyor.

Endonezya gezilecek yerler
Plajları ile doğal güzellikleri her zaman ön planda olan Endonezya’da Bali, Cakarta, Bandung, Lombok, Bintan, Yogyakarta, Ubud, Surabaya Hayvanat Bahçesi ve Malang görmeniz gereken yerler arasındadır.

Endonezya’nın hemen ardından seçiminizi farklı bir rotaya çevirmek isterseniz tercihinizi Malezya’dan yana yapabilirsiniz. Malezya turu ile çıkacağınız eğlenceli ve gece hayatının hareketli olacağı bir tur seçimlerinizi bekliyor olacak. Malezya turu fırsatları Gezinomi ile tur fırsatları arasında.

İLGİLİ KATEGORİLER