Fas Kraliyet Şehirleri Turu (Casablanca-Marrakech) - Türk Havayolları ile - 6 Gece

Casablanca (1) & Fas (2) & Marakeş (3)

Günübirlik

Tur Kalkış Yeri:

  2 yorum sonucu ortalama 6.7 puan [Yorumlar]

  TUR KODU:16667

  Fas Kraliyet Şehirleri Turu (Casablanca-Marrakech) - Türk Havayolları ile - 6 Gece bu dönemde satışa kapalıdır.
  error

  Fas Kraliyet Şehirleri Turu (Casablanca-Marrakech) - Türk Havayolları ile - 6 Gece bu dönemde satışa kapalıdır.

  Değerlendirmek isteyeceğiniz diğer turlar için tatil danışmanımızla görüşebilirsiniz.

  HEMEN ARAYIN:0850 466 77 44

  ya da

  Fas Kraliyet Şehirleri Turu (Casablanca-Casablanca) - Air Arabia Havayolları ile
  Fas Kraliyet Şehirleri Turu (Casablanca-Casablanca) - Air Arabia Havayolları ile3.01.2024 - 7.01.2024 fiyatıdır.4 Gece 5 Gün
  1.198,00 EUR
  Fas Kraliyet Şehirleri Turu (Cmn-Rak) - Türk Havayolları ile
  Fas Kraliyet Şehirleri Turu (Cmn-Rak) - Türk Havayolları ile13.12.2023 - 17.12.2023 fiyatıdır.4 Gece 5 Gün
  1.498,00 EUR
  Balkan Üçlüsü Turu - Otobüs İle
  Balkan Üçlüsü Turu - Otobüs İle6.12.2023 - 10.12.2023 fiyatıdır.4 Gece 5 Gün
  398,00 EUR
  Büyük Balkan 9 Günde 9 Ülke Turu - Bursa Hareketli
  Büyük Balkan 9 Günde 9 Ülke Turu - Bursa Hareketli 8.12.2023 - 16.12.2023 fiyatıdır.8 Gece 9 Gün
  1.058,00 EUR
  Büyük Balkan Turu 8 Günde 9 Ülke - Eskişehir Hareketli
  Büyük Balkan Turu 8 Günde 9 Ülke - Eskişehir Hareketli 9.12.2023 - 16.12.2023 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
  1.018,00 EUR
  Fas Turu - Sömestir Özel - Thy ile - Tüm Turlar Dahil
  Fas Turu - Sömestir Özel - Thy ile - Tüm Turlar Dahil21.01.2024 - 25.01.2024 fiyatıdır.4 Gece 5 Gün
  1.898,00 EUR

  1. GÜN

  ISTANBUL CASABLANCA

  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde uçuştan 3 saat önce buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 617 sefer sayılı uçuşu ile 11.00’da Casablanca’ya hareket. Yerel saat 13.50’de Casablanca’ya varış ve alanda bizleri bekleyen aracımız ile şehir turumuz başlıyor. Varışımızı istinaden yapacağımız şehir turunda; Dünyanın 3. büyük Camii’si Hassan II Camii, Medina, Muhammed V meydanı, Birleşmiş Milletler meydanı, Hobus semti, Atlas okyanusu kenarında yer alan Ain Diab bölgesi ve Corniche göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde

  2. GÜN

  CASABLANCA – RABAT MEKNES – FES

  Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Rabat’a hareket.(Rabat Turu, tur ücretine dâhildir) Varışımıza istinaden yapacağımız panoramik şehir turunda; Hassan Kulesi, Muhammed V Anıt mezarı, Kraliyet sarayı göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından Meknes’e doğru yola çıkıyoruz. (Meknes Turu, tur ücretine dâhildir) 17.yy da Molla İsmail tarafından kurulan ve yaklaşık 40 km lik surlarla çevrili olan Meknes’te, Agdal sulama havuzu, Bob Mansour şehir kapısı, El Hedim meydanı, Molla İsmail türbesi ve Musevi mahallesi gezilecektir. Turumuzun ardından Fes’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından Medina (Eski Şehir) turuna başlıyoruz. Attarine Medresesi, Eski Karaounie Üniversitesi, Andalous Camii, Nejarine Meydanı, Fas’a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı, zanaatkârlar çarsısı gezilecek, Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı tekniklerle derilerin işlendiği tarihi meydan görülecek yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  3. GÜN

  FES

  Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası ‘’Yer Gök Mavi Şehir Şafşavan’’ Turu’na katılıyoruz. (Şafşavan Turu, tur ücretine dâhildir) Rif dağlarının eteklerine kurulmuş olan bu şehir, fotoğrafçılara ender güzellikte fotoğraflar çekme imkânı sunmaktadır. Ayrıca daracık geçitlere açılan merdivenli sokakları, o sokaklar üzerine sıralanan otantik evleri, o evlerin ortasına gizlenmiş küçücük avluları ve o avlulara açılan el işçiliğinin en güzel örneğine bu kasabada şahit olabilirsiniz. Turumuzun ardından Fes'deki otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

  4. GÜN

  FES MARRAKECH

  Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Marrakeş’e doğru yola çıkıyoruz. Marrakech’e varışımızın ardından şehir turumuz başlıyor. Dar sokakları ile size yüzyıllar öncesine götürecek olan Marrakech’i keşfetmeye başlıyoruz. Ba Ahmed’in Bhia Sarayı, Moresk Mimari’sinin 800 yıllık örneklerinden Koutoubia Minaresi, Majorella bahçeleri, Souklar ve Mucizeler Avlusu olarak adlandırılan Jma El Fna şehir meydanı göreceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Chez Ali Turu’na katılıyoruz. (Chez Ali Turu, tur ücretine dâhildir) Dünyaca ünlü ve sadece Fas’a özgü Chez Ali’de binbir gece masallarını andıran müzisyenler ve folklör gösterileri eşliğinde alacağımız içeçeğimizin ardından atlı süvarilerin yapacağı muhteşem gösterinin sonrasında otelimize transfer. Geceleme otelde

  5. GÜN

  MARRAKECH

  Sabah kahvaltısının ardından Bir Dünya Mirası Essaouira Turu’na katılıyoruz.(Essaouira Turu, tur ücretine dâhildir) Atlas okyanusu kıyısında yer alan, ilk bakışta bize eski Bodrum’u anımsataan bu şehir dünyaca ünlü eski Portekiz şehirlerinden biridir. Unesco tarafından ‘’Dünya Mirası’’ listesinde yer alan bu şehir, Atlas okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı olup sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil kasabasıdır. Şehrin kalesi, balıkçı limanı ve eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen Medina gezilecek yerler arasındadır. Gezmeye doyamayacağınız daracık dolambaç sokakları arasında şehri keşfedebilir ve keyifli alışverişler yapabilirsiniz. Tur sonrası Marrakech’e dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  6. GÜN

  MARRAKECH

  Sabah kahvaltısının ardından Atlas Dağları Turu’na katılıyoruz. (Atlas Dağları Turu, tur ücretine dâhildir) Muhteşem manzaralı pistleri, berberi köyleri, coğrafi yapıları keşfedeceğimiz bu turun ardından Ourika vadisi, Lalla Takerkust gölü kenarında mola veriyoruz. Gezimizden sonra Marrakech e dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  7. GÜN

  MARRAKECH ISTANBUL

  Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 620 sefer sayılı uçuşu ile 15.15’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 22.10’da varışımızın ardından turumuzun sonu.

  Gidiş:İstanbul Havalimanı - Türk Havayolları ile TK617 - Uçuş Saati 11:00

  Dönüş:Türk Havayolları ile TK620 - Uçuş Saati 15.15

  29 Nisan & 15 ve 19 Mayıs 2023;

  Gidiş:İstanbul Havalimanı - Türk Havayolları ile TK617 - Uçuş Saati 12.15 

  Dönüş:Türk Havayolları ile TK 620 - Uçuş Saati 16.05

  26 Haziran 2023;

  Gidiş:İstanbul Havalimanı - Türk Havayolları ile TK617 - Uçuş Saati 12.15

  Dönüş:Türk Havayolları ile TK618 - Uçuş Saati 16.45

  Türk Havayolları ile İstanbul – Casablanca // Marrakech - İstanbul arası uçak bileti,
  Havalimanı Vergileri,
  Alan – otel – alan transferleri ve Şehirler arası transferler,
  4* Otellerde 6 Gece – 7 Gün konaklama,
  6 Sabah Kahvaltısı, 6 Akşam Yemeği,
  Casablanca, Rabat, Meknes, Fes ve Marrakech, Essaouira Şehir Turları,
  Yer Gök Mavi Şafşavan Turu,
  Atlas Dağları Turu,
  Chez Ali Turu,
  Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri,

   

  • Yurtdışı çıkış harcı
  • Seyahat Sağlık Sigortası
  • Paket fiyatına dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
  • Kişisel harcamalar
  • Müze ve Ören Yeri Girişleri + Otel Vergileri (Majorelle Bahçesi Girişi + Bahia Sarayı Girişi + Yerel Rehberlikler + Otel Vergileri:  Kişi Başı 50 Euro (Tur Esnasında Direkt Rehbere Ödenir)
  • İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri

  Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

  Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.
  Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
  Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır. Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
  Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tarafınıza bildirilecektir. Acentemiz, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

  Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
  Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
  Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
  Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

  Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
  Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.
  Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
  Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
  18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

  Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

   

   


   

  T.C. Vatandaşlarına Fas ülkesine vize uygulaması yoktur. Tur kalkış tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

  Gezilecek Şehirler

  Kazablanka


  Atlas Okyanusunun kıyısındaki, şiirlere ve filmlere bile konu edilmiş şehir olan Kazablanka, Fas’ın en büyük şehridir. Gezinomi Fas turları ile tercih edebileceğiniz Kazablanka, gezilecek yerler listesi ve tadına bakmanız gereken en özel lezzetleri ile sizi beklemektedir. Bunun için altta yer alan listelerden hemen yararlanabilirsiniz. Farklı bir kültürü yakından tanımak için Kazablanka seçimlerinizi bekliyor.

  GÖRÜLMELİ

  Kazablanka görülmesi gereken yerler
  • Marakeş
  • Agadir
  • Fes
  • Tanca plajı

  TADILMALI

  Kazablanka ne yenir
  • Kuskus
  • Harira
  • Pastilla

  Fas


  Fas Krallığı, tam anlamı ile bir Kuzey Afrika ülkesidir. %99’u Müslüman olan bir ülkede tadına bakmanız gereken lezzetleri, gezip görmeniz gereken yerleri ve tabi ki farklı kültürlerin birleşimi ile ortaya çıkan eğlence seçeneklerini araştırmalısınız. Fas turları ile Gezinomi yurt dışı tur seçeneklerini hemen incelemeli ve kararınız erkenden vermelisiniz.

  GÖRÜLMELİ

  Fas görülmesi gereken yerler
  • Marakeş
  • Kazablanka
  • Agadir

  TADILMALI

  Fas ne yenir
  • Kuskus
  • Pastilla
  • Harira

  Marakeş


  Atlas dağlarının eteklerinde yer alan Marakeş, Fas turları sırasında en çok ziyaret edilen şehirlerdendir. Marakeş gezilecek yerler listenizi altta yer alan ve sizin hazırladığı detaylardan oluşturabilir, tadına bakmanız gereken lezzetleri de hemen not alabilirsiniz. Fas’ın tam ortasındaki bu harika şehri keşfetmek için sizi bekleyen kolay ödeme seçeneklerini hemen incelemelisiniz.

  GÖRÜLMELİ

  Marakeş görülmesi gereken yerler
  • Kazablanka
  • Agadir
  • Fes
  • Tanca plajı

  TADILMALI

  Marakeş ne yenir
  • Kuskus
  • Pastilla
  • Harira

  Rabat


  Fas'ın başkentini gelin hep beraber keşfedelim. Rabat turları ile oldukça farklı bir başkente seyahat etmiş olacaksınız. Bou Regreg Irmağının denize döküldüğü noktada sizi karşılayacak olan Rabat, en keyifli tur seçeneklerindendir. Gezinomi Rabat turları ve daha fazlasını incelemek için fırsatların ne kadar çok olduğunu hemen görebilir, tura çıkmadan evvel Rabat gezilecek yerler listenizi hazırlamanızı tavsiye ederiz.

  GÖRÜLMELİ

  Rabat görülmesi gereken yerler
  • Hassan Tower
  • Kasbah Of The Udayas
  • Chellah
  • V. Muhammed Mozolesi

  TADILMALI

  Rabat ne yenir
  • Kuskus
  • Tajine
  • Harira

  Meknes


  Fas’ın en popüler Roma bölgesi olan Meknes, kendine özgü bir cazibeye sahiptir. Burada, Volubilis kalıntılarını gezmenin yanı sıra, keşfedilecek daha pek çok farklı şey bulabilirsiniz. Fas’ın kalabalık şehirlerine geçmeden önce, sakin bir başlangıç noktası olarak tercih edebileceğiniz Meknes, dolambaçlı dar sokaklarında bir zamanlar Fas saltanatının evi olduğunu kanıtlıyor. Eski ihtişamlı günlerinden kalan tarihi binaları, mezarlıkları, tarihi kalıntıları ve popüler meydanları ile gezilecek yerler ve yapılacak şeylerle dolu olan Meknes, ülkenin bazı popüler turizm bölgelerine göre daha az turist çekse de; zamanda geriye yolculuk etmek ve daha az telaşlı bir tatil geçirmek için hoş bir yerdir. Dost canlısı insanları, tarihi noktaları ve eğlenceli gece hayatı ile de görülmeye değerdir.

  GÖRÜLMELİ

  Meknes görülmesi gereken yerler
  • Volubilis
  • Moulay Idriss
  • Meknes Medina

  TADILMALI

  Meknes ne yenir
  • Kruvasan
  • Frangi Ban
  • Badem Sütü

  Fas

  hakkında bilmeniz gerekenler

  Fas
  Konuşulan Dil
  Arapça, Fransızca
  Para Birimi
  Dirhem
  Saat Farkı
  -3
  Voltaj
  220 V

  Genel: Rabat başkentidir. En popüler şehri ise Kazablanka’dır. Kuzey Afrika’nın en çok merak edilen ülkelerindendir. Yazlar sıcak ve çöl iklimi, kışlar ise soğuk geçmektedir.

  Telefon: Ülke kodu:212 Konsolosluk:776 2605 - 776 2658

  Vergiler: Herhangi bir vergi uygulaması bulunmuyor.

  Bahşiş: 10 Dirhem arası bahşiş verilmesi uygundur.

  Misafir Değerlendirmeleri

  Turun Toplam Puanı

  2 yorum sonucu ortalama 6,66 puan almıştır.

  6.7

  Puan Detayları

  Uçak / Otobüs Hizmeti
  6.0
  Tur Rehberi
  10.0

  Misafirlerin tur için yaptığı 2 yorum

  img-avatar
  A. M.
  Olumsuz yorumlarDüşünülmeden planlanmamış bir tur gibiydi çok memnun kalmadık. Otellerden memnun kalmadık.
  27.02.2023 tarihinde yorum yapıldı.
  7.3puan
  img-avatar
  N. S.
  Olumlu yorumlarotobüs şöföründen ve rehberden çok memnun kaldıkOlumsuz yorumlarotobüs güzel bir otobüs değildi. Otel kaliteleri arttırılabilir.
  27.02.2023 tarihinde yorum yapıldı.
  6.0puan

  Tur Nasıldı?

  Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

  Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

  5 TL GeziPara Kazan

  Konum

  Fas Kraliyet Şehirleri Turu (Casablanca-Marrakech) - Türk Havayolları ile - 6 Gece