Fas Turu - Sömestir Özel - Thy ile - Tüm Turlar Dahil

CASABLANCA(1) & MARRAKECH(3)

4 Gece - 5 Gün

Tur Kalkış Yeri:İstanbul

 • İstanbul-İstanbul Yeni Havalimanı

Türk Hava Yolları ile
Vizesiz

TUR KODU:19472

4* Oteller
Oda + Kahvaltı
949,00 EUR30.368,00 TL
21.01.2024-25.01.2024 dönemi için geçerli kişibaşı fiyatıdır.

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “FİYAT OLUŞTUR” butonuna tıklayınız.

Dönem dönem fiyat listesi için tıklayın.

1. GÜN

ISTANBUL CASABLANCA

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde uçuştan 3 saat önce buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 617 sefer sayılı uçuşu ile 11:50’de Casablanca’ya hareket. Yerel saat 14:40’da Casablanca’ya varış ve alanda bizleri bekleyen aracımız ile şehir turumuz başlıyor. Dünyanın 3. büyük Camii’si Hassan II Camii, Medina, Muhammed V meydanı, Birleşmiş Milletler meydanı, Hobus semti, Atlas okyanusu kenarında yer alan Ain Diab bölgesi ve Corniche göreceğimiz yerler arasında. Şehri şekillendiren Modern ve geleneksel etkilerin büyüleyici karışımına hayran kalacaksınız.Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

2. GÜN

CASABLANCA RABAT - MARRAKECH

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Kuzey Atlantik kıyısında yer alan Fas’ın başlenti Rabat’a hareket.(Rabat Turu, tur ücretine dâhildir).Tarihinin büyük bölümünde korsan saldırılarıyla boğuşan Rabat, diğer imparatorluk şehirleri Fes,Meknes ve Marakeş’in gölgesinde kalmasına karşın 1912’den günümüze Ülkenin başkenti olarak hizmet verdi.Varışımızı istinaden yapacağımız panoramik şehir turunda; Hassan Kulesi, Muhammed V Anıt mezarı, Kraliyet sarayı göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından Marrakeş’e doğru yola çıkıyoruz. Marrakech’e varışımızın ardından şehir turumuz başlıyor. Dar sokakları ile size yüzyıllar öncesine götürecek olan Marrakech’i keşfetmeye başlıyoruz. Ba Ahmed’in Bahia Sarayı, Kuzey Afrika'daki Berberi kültüründen, İslam öncesi İberya'dan (Roma, Bizans ve Vizigotik) ve İslami Orta Doğu'daki sanatsal akımlardan etkileri harmanlayarak oluşan Mağrip mimarisinin 800 yıllık örneklerinden ve UNESCO’nun ‘’Müslüman mimarisinin önemli bir anıtı’’ olarak ilan ettiği 77 metre yüksekliğinde Koutoubia Minaresi, Majorella bahçeleri, Souklar ve Mucizeler Avlusu olarak adlandırılan Jemaa El Fnaa şehir meydanı göreceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Chez Ali Turu’na katılıyoruz. (Chez Ali Turu, tur ücretine dâhildir) Dünyaca ünlü ve sadece Fas’a özgü Chez Ali 40 yıldır konuklarına geleneksel şarkı – danslar ile binicilik akrobasisini birleştiren folklorik bir gösteri sunuyor. Binbir Gece masallarına yakışır bir ortamda, efsanevi Fas Folklörüne hayran kalacaksınız. Atalardan kalma Berberi kutlamalarını yeniden canlandıran Bu güzel eğlence eşliğinde akşam yemeğimizi alacağız.Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme Otelimizde.

3. GÜN

MARRAKECH ESSAOUIRA – MARRAKECH

Sabah kahvaltısının ardından Bir Dünya Mirası Essaouira Turu’na katılıyoruz. (Essaouira Turu, tur ücretine dâhildir) Essaouira Zengin tarihi, canlı kültürü ve baş döndürücü doğal güzelliği zahmetsizce bir araya getiren büyüleyici bir kıyı cevheri. Unesco tarafından ‘’Dünya Mirası’’ listesinde yer alan bu şehir, Atlas okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı olup sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil kasabasıdır. Şehrin antik surlarının ötesinde, altın sarısı kumlar, serin esintiler ve çok sayıda su sporu sunan ışıltılı Atlantik Okyanusu sizi bekliyor. Şehrin kalesi, balıkçı limanı ve eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen Medina gezilecek yerler arasındadır. Canlı pazarlar, yerel el sanatları ve nefis Fas mutfağının aromalarıyla dolu dar, dolambaçlı Sokaklarda keşfe çıkıyoruz. Gnawa müziğinin büyüleyici seslerinden gökyüzünü boyayan unutulmaz gün batımlarına kadar Essaouira, kalbinizde Silinmez bir iz bırakacak.Tur sonrası Marrakech’e dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4. GÜN

MARRAKECH

Sabah kahvaltısının Atlas Dağları Turu’na katılıyoruz. (Atlas Dağları Turu, tur ücretine dâhildir) Muhteşem manzaralı pistleri, berberi köyleri, coğrafi yapıları keşfedeceğimiz bu turun ardından Ourika vadisi, Lalla Takerkust gölü kenarında mola veriyoruz. Gezimizden sonra Marrakech e dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5. GÜN

MARRAKECH

Sabah kahvaltısın ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Daha sonra rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 622 sefer sayılı uçuşu ile 23:25’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 06:30’da varış ve turumuzun sonu.

İstanbul Havalimanı - Türk Havayolları - TK 617 - 11:50

Türk Havayolları - TK 622 - 23:25

Türk Havayolları ile İstanbul –Casablanca //  Marrakech - İstanbul arası uçak bileti
Havalimanı vergileri
Alan – otel – alan transferleri ve şehirlerarası transferler
4* Otellerde 4 Gece – 5 Gün konaklama
Otellerde alınacak 4 sabah kahvaltısı ve 4 akşam yemeği
Casablanca, Rabat, Marrakech, Essaouira şehir turları
Atlas Dağları Turu
Chez Ali Turu
Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmeti
Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Şoför tipleri
Kaza ve Sağlık Sigortası

Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.

Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır. Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.

Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tarafınıza bildirilecektir. Acentemiz, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.


Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.


Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.

Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Casablanca - 4 * Kenzi Basma vb.
Marrakech - 4 * Ayoub Hotel Vb.

T.C. Vatandaşlarına Fas ülkesine vize uygulaması yoktur. Tur kalkış tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

Gezilecek Şehirler

Kazablanka


Atlas Okyanusunun kıyısındaki, şiirlere ve filmlere bile konu edilmiş şehir olan Kazablanka, Fas’ın en büyük şehridir. Gezinomi Fas turları ile tercih edebileceğiniz Kazablanka, gezilecek yerler listesi ve tadına bakmanız gereken en özel lezzetleri ile sizi beklemektedir. Bunun için altta yer alan listelerden hemen yararlanabilirsiniz. Farklı bir kültürü yakından tanımak için Kazablanka seçimlerinizi bekliyor.

GÖRÜLMELİ

Kazablanka görülmesi gereken yerler
 • Marakeş
 • Agadir
 • Fes
 • Tanca plajı

TADILMALI

Kazablanka ne yenir
 • Kuskus
 • Harira
 • Pastilla

Marakeş


Atlas dağlarının eteklerinde yer alan Marakeş, Fas turları sırasında en çok ziyaret edilen şehirlerdendir. Marakeş gezilecek yerler listenizi altta yer alan ve sizin hazırladığı detaylardan oluşturabilir, tadına bakmanız gereken lezzetleri de hemen not alabilirsiniz. Fas’ın tam ortasındaki bu harika şehri keşfetmek için sizi bekleyen kolay ödeme seçeneklerini hemen incelemelisiniz.

GÖRÜLMELİ

Marakeş görülmesi gereken yerler
 • Kazablanka
 • Agadir
 • Fes
 • Tanca plajı

TADILMALI

Marakeş ne yenir
 • Kuskus
 • Pastilla
 • Harira

Fas

hakkında bilmeniz gerekenler

Fas
Konuşulan Dil
Arapça, Fransızca
Para Birimi
Dirhem
Saat Farkı
-3
Voltaj
220 V

Genel: Rabat başkentidir. En popüler şehri ise Kazablanka’dır. Kuzey Afrika’nın en çok merak edilen ülkelerindendir. Yazlar sıcak ve çöl iklimi, kışlar ise soğuk geçmektedir.

Telefon: Ülke kodu:212 Konsolosluk:776 2605 - 776 2658

Vergiler: Herhangi bir vergi uygulaması bulunmuyor.

Bahşiş: 10 Dirhem arası bahşiş verilmesi uygundur.

Misafir Değerlendirmeleri

Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Benzer Turlar

Fas Kraliyet Şehirleri Turu (Casablanca-Casablanca) - Air Arabia Havayolları ile

Fas Kraliyet Şehirleri Turu (Casablanca-Casablanca) - Air Arabia Havayolları ile

3.01.2024 - 7.01.2024 fiyatıdır.4 Gece 5 Gün
1198.00 EUR
Fas Kraliyet Şehirleri Turu (Cmn-Rak) - Türk Havayolları ile

Fas Kraliyet Şehirleri Turu (Cmn-Rak) - Türk Havayolları ile

6.12.2023 - 10.12.2023 fiyatıdır.4 Gece 5 Gün
1498.00 EUR
Kuzey Işıkları, Lapland Turu - Sömestir Özel - THY ile

Kuzey Işıkları, Lapland Turu - Sömestir Özel - THY ile

21.01.2024 - 25.01.2024 fiyatıdır.4 Gece 5 Gün
5498.00 EUR
Ürdün Turu - Sömestir Özel - THY ile

Ürdün Turu - Sömestir Özel - THY ile

22.01.2024 - 26.01.2024 fiyatıdır.4 Gece 5 Gün
2598.00 USD
Ekspress İtalya Turu (FCO-BLQ) - Tüm Turlar Dahil - THY ile

Ekspress İtalya Turu (FCO-BLQ) - Tüm Turlar Dahil - THY ile

24.01.2024 - 28.01.2024 fiyatıdır.4 Gece 5 Gün
1498.00 EUR
Elegant Fas Turu - THY ile - Turlar Dahil - 2024 (CMN-RAK)

Elegant Fas Turu - THY ile - Turlar Dahil - 2024 (CMN-RAK)

14.02.2024 - 18.02.2024 fiyatıdır.4 Gece 5 Gün
1598.00 EUR

Konum

Fas Turu - Sömestir Özel - Thy ile - Tüm Turlar Dahil