Fas Ve Büyük Sahra Çölü Turu Türk Havayolları ile

Marrakech (2) & Film Stüdyoları & Ait Benhaddou & Ouarzezete (1) & Tinghir & Erfoud (1) & Midelt & İfrane Fes (1) & Şafşavan (1) & Rabat & Casablanca (1)

7 Gece - 8 Gün

Tur Kalkış Yeri:İstanbul

 • İstanbul-3. Yeni Havalimanı

Türk Havayolları Tarifeli Seferi İle
Vizesiz

TUR KODU:17120

4* Oteller
Yarım Pansiyon
999,00 EUR19.730,50 TL
10.12.2022-17.12.2022 dönemi için geçerli kişibaşı fiyatıdır.

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “FİYAT OLUŞTUR” butonuna tıklayınız.

Dönem dönem fiyat listesi için tıklayın.

1. GÜN

İSTANBUL MARRAKECH

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan üç saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Marakeş uçuşumuz başlıyor. Marakeş havalimanına varışımıza istinaden, havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu. Koutubia minaresi ve Afrika’nın tüm renklerini buluşturan, sokak gösterileri, yılan oynatıcılar, açık hava restoranları ile hareketli, Afrika’nın en büyük meydanı Jmaa el Fna göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası Marakeş’deki otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve Konaklama otelimizde.

2. GÜN

MARRAKECH

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Marakeş’i saran ve birçok berberi köyünün yanısıra meşhur Ourika vadisini de barındıran Atlas dağları gezimizle günümüz başlıyor. Ourika vadisinde bol bol fotoğraf çekip yol boyunca bizi selamlayacak birçok berberi köyünden birine konuk olarak nane çaylarımızı içip ferahlamamızın ardından 1900’lerin başından itibaren özellikle Fransız olmak üzere pek çok Avrupa’lı modacı, sanatçı, müzisyen ve maceracının gözde mekânlarından Marakeş turumuz için hareket ediyoruz. Marakeş, 1900’lerin başından itibaren özellikle Fransız olmak üzere pek çok Avrupa’lı modacı, sanatçı, müzisyen ve maceracının gözde mekânlarından biri olmuştur. Afrika ticareti için önemli bir merkez noktası olması nedeniyle tüm Afrika’nın renklerini de içinde barındırıyor. Bir zamanlar İslam sanatı ve Felsefesine yön veren kent medinasında halen ortaçağdaki yaşam geleneklerini sürdürüyor. Sonrasında gideceğimiz Yves Saint Laurent’in gizli bahçesi Jardin Majorelle, Fas mimarisinin en iyi örneklerinden biridir. Ülkeye özgü çinilerle süslü Bahia Sarayı, ve Marakeş Medina göreceklerimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

3. GÜN

MARRAKECH – FİLM STÜDYOLARI – AIT BENHADDOU OUARZAZATE

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Ouarzazate’e hareket. Ouarzazate’e varışımızın öncesinde Çağrı, Nil’in Mücevheri, Mumya, Gladyatör, Büyük İskender, Babil gibi pek çok Hollywood filminin yanı sıra son yılların televizyon fenomeni Game of Thrones için de plato olarak kullanılmış, göz alıcı Ait Benhaddou ve Hollywood film stüdyoları göreceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında birçok Hollywood filmine ev sahipliği yapmış ve Brad Pitt, Cate Blanchett, Martin Scorsese ve daha birçok Hollywood ünlüsünü misafir etmiş Ouarzazate şehrindeki otelimize varıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama otelimizde.

4. GÜN

OUARZAZATE – TINGHIR ERFOUD

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Tinghir üzeri Erfoud’a doğru yola çıkıyoruz. Günümüz bir yol hikâyesi kıvamında geçecek. Yol boyunca bir tarafta çöl diğer tarafta Atlas dağları yer alacak. Su kanalları, Todra vadisi, M'gouna (gül sehri) uğrayacağımız yerler arasında. Akşamüstü Erfoud şehrine varışımızı takiben otelimize yerleşiyoruz. Sonrasında Merzouga’dan başlayacak ve deve üstünde devam edecek yolculuğumuzda unutulmaz bir gün batımı manzarası bizleri bekliyor olacak. Tur sonrası Erfoud’daki otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve Konaklama otelimizde.

5. GÜN

ERFOUD– MIDELT – IFRANE FES

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Odaların boşatılmasının ardından Fes’e doğru yola çıkıyoruz. Muhteşem Ziz vadisinde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından yolumuz üzerinde bulunan Midelt kasabasında yerel bir restoranda öğle yemeği molamızı alıyoruz. Devamında gideceğimiz Atlas dağlarında bulunan İfrane, Fas’ın küçük İsviçre’si gibi, kayak merkezi ve İsviçre tarzı mimarisi ile dikkat çekici turistik bir merkezidir. Burada vereceğimiz kahve molasının ardından Fes’e devam ediyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

6. GÜN

FES ŞAFŞAVAN

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Fes turumuz için hareket ediyoruz. Fes’de kraliyet sarayının anıtsal kapısı Bab-el Makhzen ve onu çevreleyen Yahudi Mahallesi Mellah’ta yapacağımız yürüyüşün ardından geçmişte askeri gözetleme kulesi olarak kullanılan Borj Sud’e geçiyor ve Fes Medine’yi yukarıdan fotoğraflama imkanı buluyoruz. Devamında gerçekleştireceğimiz Medina turumuzda Attarine Medresesi, Karaouine Üniversitesi, Nejarine Meydanı, Fas’a özel takı ve bakır eşyaların satıldığı çarşı ve Fes Irmağı yakınına kurulmuş, günümüzde geleneksel usulle deri işlemeyi sürdüren tabakhane göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz esnasında Riyad’da geleneksel bir nane çayı molasını da ihmal etmiyoruz. Ardından şöhreti Fas sınırlarını çoktan aşmış Mavi Şehir Şafşavan’a gidiyoruz. Labirenti andıran masmavi sokakları arasında yapacağımız yürüyüşten sonra, dileyen misafirlerimiz için alışveriş yapmak için serbest zamanımız olacak. Rehberimizin belirteceği saatte buluşmamız ardından Şafsavan’daki otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. GÜN

ŞAFŞAVAN RABAT - CASABLANCA

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Odaların boşaltılmasının ardından ülkenin başkenti Rabat’a hareket ediyoruz. Okaliptüs ve Portekiz mantar ağacı ormanı ile çevrili Rabat, Bou Regreg ırmağının kıyısında yer alıyor. Sürgündeki kral dönüşünü bu şehirden ilan ettiğinden beri ülkeye başkentlik yapan Rabat’ta Kasbah Oudaya, Hasan kulesi ve 5.Muhammed mozolesi, ziyaretlerimizin ardından, bir zamanlar bölgede kurulan korsan cumhuriyetine de başkentlik yapmış şehirden ayrılıyor ve Casablanca şehir turumuz için hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden Casablanca filminin geçtiği mekandan esinlenerek yapılan Rick’s Cafe’yi, Hasan II camii ve cıvıl cıvıl kordon boyu Corniche göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası Casablanca’daki otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve Konaklama otelimizde.

8. GÜN

CASABLANCA İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Odaların boşaltılmasının ardından Casablanca şehir turumuz için hareket ediyoruz. 2. Dünya savaşında tarafların görüşmelerine ve çok yoğun casusluk faaliyetlerine ev sahipliği yapmış Casablanca şöhretini dönemi anlatan ve “Bir daha çal Sam” sözüyle hatırlanan, meşhur Casablanca Hollywood filmine borçludur. Günümüzde Afrika’nın ve ülkenin en büyük limanlarından birine sahip bir sanayi şehri olan Casablanca’da Hobous semti, Muhammed V. Meydanı gezilerimizi gerçekleştirerek Kazablanka havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

12 & 19 Kasım ve 10 Aralık 2022;

Gidiş:İstanbul Havalimanı - Türk Havayolları TK619 - Uçuş Saati 11:05

Dönüş: Türk Havayolları TK618 - Uçuş Saati 15.30

 

İstanbul (IST) – Marrakech (RAK) - Casablanca (CMN)  – İstanbul (IST) parkurunda Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıf uçak bileti
Havalimanı vergileri
Alan-otel-alan transferleri
Casablanca, Rabat, Meknes, Fes, İrfane, Midelt, Erfoud, Tinghir, Ourzazete, Aid Benhaddou, Marrakech şehir turları
7 Sabah Kahvaltısı & 7 Akşam Yemeği
Otel vergileri
Turist şehir vergileri
TURSAB mesleki sorumluluk sigortası
Türkçe Rehberlik hizmeti
Seyahat sağlık sigortası ( Covid-19 Kapsamlı )
PCR Testi
Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri

Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.
Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.
Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır.
Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
Acentemiz kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır.
Şehirlerarası geçişlerin özel otobüs ile yapılan gezilerimizde minimum katılım sayısı 30 kişidir. Tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanları veya ören yerlerine yönlendirilecektir.
Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.
65 yaş üzeri misafirlerimize seyahat sigortası için yaş periyodlarına göre sürprim uygulaması vardır. Detayları acentenizden öğrenebilirsiniz.
Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır.
Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.
Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

Marrakech / 4* Labranda Targa Marrakech vb.
Ouarzazete / 4* Karam Palace vb.
Erfoud/ 4* Hotel Belere Hotel vb.
Fes / 4* Volubilis Hotel vb.
Casablanca / 4* Oum Palace Hotel vb.
*** Müze ve Ören Yerleri Girişleri:  Hassan II Camii, Fes Karaouin Mederesesi + Film Stüdyosu
+ Bahia Sarayı +Majorelle Bahçesi + Lokal Rehberler***
 Kişi başı 125€
 ***Tur esnasında rehberimize ödenecektir***

T.C. Vatandaşlarına Fas ülkesine vize uygulaması yoktur. Tur kalkış tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

Gezilecek Şehirler

Marakeş


Atlas dağlarının eteklerinde yer alan Marakeş, Fas turları sırasında en çok ziyaret edilen şehirlerdendir. Marakeş gezilecek yerler listenizi altta yer alan ve sizin hazırladığı detaylardan oluşturabilir, tadına bakmanız gereken lezzetleri de hemen not alabilirsiniz. Fas’ın tam ortasındaki bu harika şehri keşfetmek için sizi bekleyen kolay ödeme seçeneklerini hemen incelemelisiniz.

GÖRÜLMELİ

Marakeş görülmesi gereken yerler
 • Agadir
 • Fes
 • Kazablanka
 • Tanca plajı

TADILMALI

Marakeş ne yenir
 • Harira
 • Kuskus
 • Pastilla

Ouarzazate


Fas’ta Çölün Kapısı olarak bilinen Ourzazate, tarihte tüccarlar için bir geçiş noktasıydı ve günümüzde, Gladyatör ve Game of Thrones gibi pek çok film ve diziye ev sahipliği yaptı. Yurtdışı tatili planlayan pek çok gezgin, buranın sunduğu sayısız olanaktan habersiz, ancak Fas’a bir gezi planlıyorsanız, Ourzazate keşfetmek için harika bir yer olabilir. Buraya geldiğinizde, öncelikle büyüleyici Ait Ben Haddou köyünü görmelisiniz. Bu köy, özellikle gün batımını izlemek isteyenler için harika manzaralar sunmaktadır.

GÖRÜLMELİ

Ouarzazate görülmesi gereken yerler
 • Cinema Muesum
 • Kasbah de Tifoultoute
 • Taourirt Kasbah

TADILMALI

Ouarzazate ne yenir
 • Baharatlı Fas Çorbası
 • Kefta
 • Kuskus

Erfoud


Fas’ta Sahra Çölü’nde yer alan bir vaha olan Erfoud, Meknes şehrinden Merzouga şehrine doğru giderken güneyde kalan, yüzlerce yıl öncesinden kalma fosiller ve antik bir kente de ev sahipliği yapan ilgi çekici bir kasabadır. Yerel ve tarihi eşyalara ve taze ürünlere ev sahipliği yapan çarşısı, görülmeye değerdir. Erfoud ayrıca, her yıl Ekim ayında dans ve müzik eşliğinde popüler bir festivale de ev sahipliği yapmaktadır. Erfoud’a yapılacak bir ziyaret, size çöl yaşamı hakkında bilgi verebilir. Ayrıca, kasabadan sadece 10 km uzaklıktaki palmiye korusunun enfes manzarası da kaçırılmamalıdır. Buraya geldiğinizde, Sahra Çölü’nde deve ile bir tura çıkmayı da ihmal etmeyin.

GÖRÜLMELİ

Erfoud görülmesi gereken yerler
 • Atlas Dağları
 • Sahra Çölü

TADILMALI

Erfoud ne yenir
 • Kuskus
 • Salyangoz

Fes


Oldukça kalabalık bir şehir olan Fes, Fas’ın en özel şehirleri arasındadır. Gezinomi Fas turları ile tercih edebileceğiniz ve yakından tanıyabileceğiniz Fes şehri gezilecek yerler listenizi hemen yapabilir ve aşağıda yer alan tadına bakılması gereken lezzetlere göz atarak, turunuz için hazırlanmaya başlamalısınız. Gezinomi Fas turlar arasında olan Fes şehri turu için seçimlerinizi erkenden yapmalısınız.

GÖRÜLMELİ

Fes görülmesi gereken yerler
 • Al-Attarine Madrasa
 • Dar El Makhzen
 • Ibn Danan Sinagogu

TADILMALI

Fes ne yenir
 • Kefta
 • Kuskus
 • Salyangoz

Meknes


Fas’ın en popüler Roma bölgesi olan Meknes, kendine özgü bir cazibeye sahiptir. Burada, Volubilis kalıntılarını gezmenin yanı sıra, keşfedilecek daha pek çok farklı şey bulabilirsiniz. Fas’ın kalabalık şehirlerine geçmeden önce, sakin bir başlangıç noktası olarak tercih edebileceğiniz Meknes, dolambaçlı dar sokaklarında bir zamanlar Fas saltanatının evi olduğunu kanıtlıyor. Eski ihtişamlı günlerinden kalan tarihi binaları, mezarlıkları, tarihi kalıntıları ve popüler meydanları ile gezilecek yerler ve yapılacak şeylerle dolu olan Meknes, ülkenin bazı popüler turizm bölgelerine göre daha az turist çekse de; zamanda geriye yolculuk etmek ve daha az telaşlı bir tatil geçirmek için hoş bir yerdir. Dost canlısı insanları, tarihi noktaları ve eğlenceli gece hayatı ile de görülmeye değerdir.

GÖRÜLMELİ

Meknes görülmesi gereken yerler
 • Meknes Medina
 • Moulay Idriss
 • Volubilis

TADILMALI

Meknes ne yenir
 • Badem Sütü
 • Frangi Ban
 • Kruvasan

Rabat


Fas'ın başkentini gelin hep beraber keşfedelim. Rabat turları ile oldukça farklı bir başkente seyahat etmiş olacaksınız. Bou Regreg Irmağının denize döküldüğü noktada sizi karşılayacak olan Rabat, en keyifli tur seçeneklerindendir. Gezinomi Rabat turları ve daha fazlasını incelemek için fırsatların ne kadar çok olduğunu hemen görebilir, tura çıkmadan evvel Rabat gezilecek yerler listenizi hazırlamanızı tavsiye ederiz.

GÖRÜLMELİ

Rabat görülmesi gereken yerler
 • Chellah
 • Hassan Tower
 • Kasbah Of The Udayas
 • V. Muhammed Mozolesi

TADILMALI

Rabat ne yenir
 • Harira
 • Kuskus
 • Tajine

Kazablanka


Atlas Okyanusunun kıyısındaki, şiirlere ve filmlere bile konu edilmiş şehir olan Kazablanka, Fas’ın en büyük şehridir. Gezinomi Fas turları ile tercih edebileceğiniz Kazablanka, gezilecek yerler listesi ve tadına bakmanız gereken en özel lezzetleri ile sizi beklemektedir. Bunun için altta yer alan listelerden hemen yararlanabilirsiniz. Farklı bir kültürü yakından tanımak için Kazablanka seçimlerinizi bekliyor.

GÖRÜLMELİ

Kazablanka görülmesi gereken yerler
 • Agadir
 • Fes
 • Marakeş
 • Tanca plajı

TADILMALI

Kazablanka ne yenir
 • Harira
 • Kuskus
 • Pastilla
3 TAKSİT İMKANI!Ödeme seçenekleri için tıklayınız...

Fas

hakkında bilmeniz gerekenler

Fas
Konuşulan Dil
Arapça, Fransızca
Para Birimi
Dirhem
Saat Farkı
-3
Voltaj
220 V

Genel: Rabat başkentidir. En popüler şehri ise Kazablanka’dır. Kuzey Afrika’nın en çok merak edilen ülkelerindendir. Yazlar sıcak ve çöl iklimi, kışlar ise soğuk geçmektedir.

Telefon: Ülke kodu:212 Konsolosluk:776 2605 - 776 2658

Vergiler: Herhangi bir vergi uygulaması bulunmuyor.

Bahşiş: 10 Dirhem arası bahşiş verilmesi uygundur.

Misafir Değerlendirmeleri

Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Benzer Turlar

Elegant Fas Kraliyet Şehirleri Turu - Ekstra Turlar Dahil

Elegant Fas Kraliyet Şehirleri Turu - Ekstra Turlar Dahil

26.12.2022 - 2.01.2023 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
1998.00 EUR
Süper Promosyon Phuket Turu

Süper Promosyon Phuket Turu

10.12.2022 - 17.12.2022 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
1998.00 EUR
Elegant Fas Kraliyet Şehirleri Turu

Elegant Fas Kraliyet Şehirleri Turu

25.02.2023 - 4.03.2023 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
1758.00 EUR
Flash Promosyon Mega Fas Turu (Casablanca-Casablanca)

Flash Promosyon Mega Fas Turu (Casablanca-Casablanca)

9.01.2023 - 16.01.2023 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
1198.00 EUR
Elegant Sahra Çölü, Fas Turu (Marrakech - Casablanca)

Elegant Sahra Çölü, Fas Turu (Marrakech - Casablanca)

22.04.2023 - 29.04.2023 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
1998.00 EUR
Elegant Fas Kraliyet Şehirleri Turu - Ekstra Turlar Dahil - Türk Havayolları ile

Elegant Fas Kraliyet Şehirleri Turu - Ekstra Turlar Dahil - Türk Havayolları ile

23.04.2023 - 30.04.2023 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
1998.00 EUR

Konum

Fas Ve Büyük Sahra Çölü Turu Türk Havayolları ile