Gizemli Mısır Turu - EGYPT AİR ile

Kahire (2) & Dlx Nil Cruise (3) & Luxor (1)

6 Gece - 7 Gün

Tur Kalkış Yeri:İstanbul

 • İstanbul-İstanbul Yeni Havalimanı

EYGPT AIR ile
Vizesiz

TUR KODU:19566

5* Oteller
Oda + Kahvaltı
1.799,00 USD52.800,50 TL
15.01.2024-21.01.2024 dönemi için geçerli kişibaşı fiyatıdır.

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “FİYAT OLUŞTUR” butonuna tıklayınız.

Dönem dönem fiyat listesi için tıklayın.

1. GÜN

İstanbul Kahire

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde Egypt Air Hava Yolları kontuarı önünde SAAT 00:30’da bulunma. Saat 03:50’de Eygpt Airlines’a ait MS746 sefer sayılı uçuşumuz Kahire’ye hareket ediyoruz. Yerel saatle 05:05’te Kahire’ye varışımıza istinaden bizi bekleyen özel otobüsümüzle panoramik şehir turumuzla günümüze keyifli bir başlangıç yapıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Eski kahire (Koptik Kahire), Yeni Kahire (İslami Kahire), Khan El Halili çarşısı, El Ezher üniversitesi, El Huseyin camisi, Zamalek adası, Kahire kulesi, tahrir meydanı gibi başlıca yapılar olacak. Öğlen yemeğimiz yerel bir restoranda ekstra olarak alınacaktır, tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

2. GÜN

Kahire

Sabah kahvaltımızı erken saatlerde alıp önce eski dünyanın günümüze kalan tek harikası Giza Piramitlerini ve Sfenks heykelini göreceğiz. Üç piramidi aynı anda görebileceğimiz Panorama ardından Papirüs enstitüsünde Papirüs yapım teknikleri hakkında bilgi alıp alışveriş imkânı bulacağız. Öğlen yemeğimizi yerel bir restoranda ekstra olarak alacağız. Tüm mısırdan getirilmiş eserlerin yer aldığı Ulusal Mısır Müzesi’ni rehberimizin eşliğinde gezeceğiz. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3. GÜN

Kahire Aswan – Nile Cruise

Rehberimizin belirleyeceği saatte odalarımızın boşaltılması ve havalimanına transfer. Bagaj ve check-in işlemlerimiz sonrasında; Eygpt Airlines MS 082 sefer sayılı uçuşu ile saat 06:10’da Aswan’a hareket. Saat 07:35’te Aswan’a varışımıza istinaden gemiye transfer. Gemiden ayrılışımız sonrası öğle yemeği için serbest zaman. Öğle molasının ardından Aswan şehir turumuza başlıyoruz. Aswan Şehir turumuzda Aswan yüksek barajı, bitirilememiş Dikilitaş, Antik dünyanın önemli tapınaklarından Phile Tapınağı keşif duraklarımız arasında olacak. Tur sonrası gemiye transfer. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

4. GÜN

Aswan (Nile Cruise)

Aswan’da gemimizdeki kahvaltı, serbest zaman ve öğlen yemeğini takiben gemimiz Kom Ombo’daki Sobek Tapınağı’na doğru seyre başlayacak. Antik dünyanın önemli tıp merkezlerinden olan Sobek Tapınağı’nın kabartmalarında, eski Mısır’ın gizemlerini ve gelişmişliğine dair ayrıntıları keşfediyoruz. Gezimizin ardından, Edfu’ya doğru yola çıkacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

5. GÜN

Luxor (Nile Cruise)

Sabah kahvaltımızın ardından Edfu’daki Horus Tapınağı’na gezimiz başlayacak ve göreceğimiz yaşantılar ile “Zamanda Yolculuk” yapacağız. Edfu ziyaretimiz sonrası gemimiz antik dünyanın önemli kentlerinden Luxor’a doğru hareket edecek ve akabinde Karnak ve Luxor Tapınakları’nı ziyaret edeceğiz. Karnak ve Luxor Tapınakların’da Kadim Mısır Uygarlığının geldiği seviye gözler önüne serilecek. Rehberimizin anlatımıyla Antik Mısır’ın kültürü ve tarihi keşfediyoruz.

6. GÜN

Luxor

Sabah gemimizde alacağımız kahvaltının ardından, gemimizle vedalaşıp Luxor’un bu kez batı kesimini ziyaret ediyoruz. Turumuzda Krallar Vadisi, Hatcepsut Tapınağı, Amenofis Heykelleri ve Alabastır Atölyeleri göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeği ekstra olarak gerçekleşecektir. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

7. GÜN

Luxor İstanbul

Sabah otelde kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Önemli Not:Otellerde odalardan çıkış ve anahtar teslim saati 12:00’dır. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ile havalimanına transfer. Havalimanına varışımıza istinaden bagaj ve check-in işlemleri sonrasında Eygpt Air Havayolları ait MS 067 sefer sayılı uçuşumuz ile saat 19:45’te Kahire aktarmalı İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Saat 20:55’te Kahire’ye varış ve aktarma uçuşumuz olan Eygpt Airlines’a ait MS 745 sefer sayılı uçuşu ile saat 23:25’te İstanbul’a hareket. 02:50’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki seyahatimizde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

GİDİŞ

MS 746 IST 03:50 CAI 05:05

 

ARA UÇUŞ

MS 082 CAI 06:10 ASW 07:35

 

DÖNÜŞ

 MS 067 LXR 19:45 CAI 20:55
 MS 745 CAI 23:25 IST 02:50

Eygpt Air Hava Yolları ile İstanbul Kahire / Luxor - Kahire – İstanbul Yeni Havalimanı Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Biletleri
Havalimanı Vergileri
Programda belirtilen 5*oteller veya benzer standartta başka bir otellerde Kahire’de 2 gece Luxor’da 1 gece oda – kahvaltı dahil konaklamalar
Programda belirtilen 5* Dlx Nile Cruise’da tam pansiyon (sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeği) dahil konaklamalar
Havalimanı / Otel / Havalimanı Arası Transferler
Programda belirtilen geziler ve ziyaret noktaları giriş ücretleri
Türkçe Rehberlik Hizmeti
Yurtdışı Çıkış Harç Pulu
Tur Programında Belirtilmeyen Tüm Geziler
Mısır vizesi (Havalimanında 25 USD ye Mısır Vizesi almanız gerekmektedir.)
Tüm öğle yemekleri
Akşam yemekleri (Gemi konaklaması hariç.)
Yemeklerde alınan alkollü ve alkolsüz içecekler
Cruise gemisinde zorunlu bahşiş ücretleri
Kaptan ve rehber için isteğe bağlı bahşişler (Kişi başı 10.- 15. usd tavsiye olunur.)
Kişisel Harcamalar

Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.

Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır. Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.

Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tarafınıza bildirilecektir. Acentemiz, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.


Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.


Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.

Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

5* Pyramisa Hotel Cairo vb. (2 gece)
5* Dlx Nile Cruise ; M/S Al Nabilatan vb. (3 gece)
5* Aracan Eatabe Hotel Luxor vb. (1 gece)

Umuma mahsus pasaport  ( Bordo ) sahipleri vizeye tabidir.  Yeşil pasaporta vize uygulaması yoktur.

Gezilecek Şehirler

Kahire


Mısır'ın başkenti ve en çok ziyaret edilen şehri Kahire, Afrika'nın en büyük kentidir. Nil Nehrinin ikiye ayrıldığı bu noktada eşsiz bir şehri yakından tanımak isterseniz, sizi bekleyen en özel tur seçeneklerini hemen incelemelisiniz. Gezinomi Kahire turları için Mısır turlarını şimdi gözden geçirmelisiniz. Belki de bu yıl sizin içinde harika bir tur fırsatı karşınıza çıkabilir.

GÖRÜLMELİ

Kahire görülmesi gereken yerler
 • Gize Piramitleri
 • Kahir Mısır Müzesi
 • Han El-Halili Pazarı
 • Basamaklı Piramit

TADILMALI

Kahire ne yenir
 • Balık
 • Et Yemekleri
 • Tahıllı Yemekler
 • Koshary

Asvan


<P>Güney Mısır’da Nil Nehri’nin kıyısında yer alan Asvan turistik açıdan adını duyurmayı başarmış şehirlerden biridir. Köklü tarihi bulunan şehirde Nubiya nüfusu oldukça yoğundur. Tapınakların varlığını sürdürdüğü ve mitolojik tanrıların anıldığı Asvan’da çok farklı bir tatil deneyimi sizi bekliyor. Devasa heykelleri ve onlara dair anlatılan hikayeleri ile hayal gücünüzü zorlayacak efsanelere hazırlıklı olun. Ayrıca şehirde bulunan baharat ve çayların satıldığı Pazar tezgahlarına mutlaka uğrayın.</P>

GÖRÜLMELİ

Asvan görülmesi gereken yerler
 • Nubian Müzesi
 • Bitmemiş Dikilitaş
 • Fatımi Mezarları
 • Asvan Botanik Bahçeleri

TADILMALI

Asvan ne yenir
 • Falafel
 • Ful Mudammas
 • Koşeri

Luksor


Mısır’da Nil Nehri’nin kıyısında yer alan, mango tarlaları ve çöllerle çevrili olan Luksor şehri, çarpıcı antik anıtları içeren dünyanın en büyük açık hava müzesi olarak tanımlanmaktadır. Bugün hala çok iyi şekilde korunan firavun mezarları, anıtları, tapınakları, arkeolojik alanları, nefes kesici derecede güzel nehir manzaraları ve tarihi yerleri ile keşfedilecek şeylerle doludur. Luksor’da, gün boyunca tapınak ve mezarlıklara yapacağınız bir gezinin ardından, dinlenmek için adaya sadece 5 km uzaklıktaki Muz Adası’na gidebilirsiniz. Buraya geldiğinizde, şehrin en popüler etkinliklerinden biri olan sıcak hava balonlarına binmeyi de unutmayın.

GÖRÜLMELİ

Luksor görülmesi gereken yerler
 • Karnak Tapınakları
 • Krallar ve Karaliçeler Vadileri
 • Hatşepsut Tapınağı

TADILMALI

Luksor ne yenir
 • Melukya
 • Koshari
 • Full

Mısır

hakkında bilmeniz gerekenler

Mısır
Konuşulan Dil
Arapça, Modern Standart Arapça
Para Birimi
Mısır Lirası
Saat Farkı
2
Voltaj
220 V

Genel: Mısır ya da resmî adıyla Mısır Arap Cumhuriyeti, ya da kısa ve yaygın adıyla sadece Mısır denilir. Mısır, cumhuriyetle yönetilen bir Arap ülkesidir. Halkının çoğunluğu Müslüman Araplardan oluşur. Başkenti Kahire'dir.

Telefon: Ülke kodu:20 Konsolosluk:86 558 78 89

Vergiler: Değişen vergi sistemi bulunmaktadır.

Bahşiş: Miktarı size kalan bahşiş uygulaması vardır.

Misafir Değerlendirmeleri

Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Benzer Turlar

Phuket Turu Egzotik Rotalar - THY ile

Phuket Turu Egzotik Rotalar - THY ile

13.01.2024 - 19.01.2024 fiyatıdır.6 Gece 7 Gün
3216.00 USD
Mısır'da Altın Üçgen Turu - THY ile - 5 Gece

Mısır'da Altın Üçgen Turu - THY ile - 5 Gece

8.12.2023 - 14.12.2023 fiyatıdır.6 Gece 7 Gün
1884.00 USD
Ürdün Turu - Bayram Dönemi - THY ile

Ürdün Turu - Bayram Dönemi - THY ile

16.06.2024 - 22.06.2024 fiyatıdır.6 Gece 7 Gün
2954.00 USD
Los Angeles, Las Vegas Turu - Bayram Dönemi - THY ile

Los Angeles, Las Vegas Turu - Bayram Dönemi - THY ile

17.02.2024 - 23.02.2024 fiyatıdır.6 Gece 7 Gün
3598.00 USD
Bali Turu - Türk Havayolları ile

Bali Turu - Türk Havayolları ile

4.12.2023 - 10.12.2023 fiyatıdır.6 Gece 7 Gün
4298.00 EUR
Mısır Şaheserleri Turu - İskenderiye, Kahire, Hurghada

Mısır Şaheserleri Turu - İskenderiye, Kahire, Hurghada

3.01.2024 - 9.01.2024 fiyatıdır.6 Gece 7 Gün
698.00 USD

Konum

Gizemli Mısır Turu - EGYPT AİR ile