Aramayı Değiştir

Kurban Bayramı Özel Yeşil Karadeniz ve Batum Turu 6 Gece Otel Konaklaması

Ankara, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Ayder, Hopa, Batum, Tokat, Amasya

Günübirlik

Tur Kalkış Yeri:

  TUR KODU:13823

  Kurban Bayramı Özel Yeşil Karadeniz ve Batum Turu 6 Gece Otel Konaklaması bu dönemde satışa kapalıdır.
  error

  Kurban Bayramı Özel Yeşil Karadeniz ve Batum Turu 6 Gece Otel Konaklaması bu dönemde satışa kapalıdır.

  Değerlendirmek isteyeceğiniz diğer turlar için tatil danışmanımızla görüşebilirsiniz.

  HEMEN ARAYIN:0850 466 77 44

  ya da

  Yeşil Karadeniz ve Batum Turu 6 Gece Otel Konaklaması
  Yeşil Karadeniz ve Batum Turu 6 Gece Otel Konaklaması2.10.2021 - 9.10.2021 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
  2.998,00 TL
  Bursa Çıkışlı Karadeniz Rüyası ve Batum Turu 5 Gece Otel Konaklaması
  Bursa Çıkışlı Karadeniz Rüyası ve Batum Turu 5 Gece Otel Konaklaması2.10.2021 - 8.10.2021 fiyatıdır.6 Gece 7 Gün
  2.478,00 TL
  İzmir Çıkışlı Karadeniz Rüyası ve Batum Turu 5 Gece Otel Konaklaması
  İzmir Çıkışlı Karadeniz Rüyası ve Batum Turu 5 Gece Otel Konaklaması2.10.2021 - 8.10.2021 fiyatıdır.6 Gece 7 Gün
  2.478,00 TL
  İzmir Çıkışlı Yeşil Karadeniz ve Batum Rüyası 6 Gece Otel Konaklaması
  İzmir Çıkışlı Yeşil Karadeniz ve Batum Rüyası 6 Gece Otel Konaklaması2.10.2021 - 9.10.2021 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
  2.998,00 TL
  Bursa Çıkışlı Yeşil Karadeniz ve Batum Turu 6 Gece Otel Konaklaması
  Bursa Çıkışlı Yeşil Karadeniz ve Batum Turu 6 Gece Otel Konaklaması2.10.2021 - 9.10.2021 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
  2.998,00 TL
  Eskişehir Çıkışlı Yeşil Karadeniz ve Batum Turu 6 Gece Otel Konaklaması
  Eskişehir Çıkışlı Yeşil Karadeniz ve Batum Turu 6 Gece Otel Konaklaması2.10.2021 - 9.10.2021 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
  2.998,00 TL

  1. GÜN

  İstanbul Ankara

  YEŞİL KARADENİZ VE BATUM TURU
  7 GECE 8 GÜN
  6 GECE OTEL  KONAKLAMASI
  SAMSUN - ORDU - GİRESUN - TRABZON - RİZE - AYDER YAYLASI - BATUM - HOPA - TOKAT - AMASYA
  ( KÜMBET YAYLASI VE KARAGÖL DAHİL )


  1.GÜN:HAREKET/GECE YOLCULUĞU


  22:00 Bakırköy Doğtaş Mağazası Onu
  23:00 Mecidiyeköy Mado Pastanesi Önü
  23:59 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otopark Önü 
  00:15 Kartal Köprüsü Altı ( Ankara istikameti)
  00:30 Çayırova Mc Donalds Önü
  01:15 İzmit Halkevi Durağı (Asya Otel Karşısı)

  2. GÜN

  Sinop Samsun

  İSTANBUL – ANKARA- KASTAMONU –SİNOP – SAMSUN


  Siz değerli Gezinomi misafirleri ile belirlenen kalkış noktalarında buluşmanın ardından Karadeniz turumuza araç içi ikramlar eşliğinde Düzce – Bolu – Ankara istikametini kullanarak başlıyoruz . Karadeniz turumuza ilk olarak evliyalar şehri olarak da bilinen Kastamonu ile başlıyoruz . Kastamonu’nun bilinen geçmişi, Hitit İmparatorluğu ile başlar. Hititlerden sonra Frigya , Lidya Krallıkları , Makedonya , Pontus , Bizans , Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluklarına ev sahipiliği yapan tarihi bir şehirdir. Kastamonu’ya sabah erken saatlerde vardıktan sonra ilk olarak serpme kahvaltımızı alıyoruz ( ekstra ) . Kahvaltı sonrasında gezimize ilk olarak Kurtuluş savaşında İnebolu'dan Kastamonu'ya cephane taşıyan kahraman Türk kadınını temsil eden Şerife Bacı anıtı ile başlıyoruz. Ardından 131 yıllık tarihi ile İstanbul’dan dönemin padişahı II. Abdülhamit tarafından sürgün olarak Kastamonu’ya gönderilen Saat kulesi'ni görüp Kastamonu'nun en büyük ve en eski camiisi olan Nasrullah Camii gezimizi yaptıktan sonra Kastamonu Kalesini panaromik görüyoruz. Cumhuriyet Dönemi'nin en önemli mimarlarından Vedat Tek tarafından inşaa edilen hükümet konağını fotoğraflayıp Kastamonu ' ya veda ederek Türkiye’nin en kuzey noktasına , üç tarafı denizler ile çevrili ,  tarihi bir liman kent olan Sinop’a doğru hareket ediyoruz . Sinop gezimize ilk olarak  UNESCO'nun Dünya Miraslar Listesinde yer alan günümüzde müze olarak kullanılan tarihi Sinop Cezaevi ile başlıyoruz . Sinop Cezaevi gezisinin ardından öğlen yemeğimizi almak üzere  meşhur Sinop mantısı ile öğle yemeğimizi(extra) aldıktan sonra  Karadeniz'in en cezbedici manzaralarından birini sunan Hamsilos Fiyorduna  hareket ediyoruz . Fiyord buzulların oluşturduğu vadilerin deniz suyu ile dolmasıyla oluşan dik yar ve kayalıkların arasındaki dar deniz koycuklarına verilen isimdir. Burada verilecek olan fotoğraf molasının ardından Sinop ‘a veda ediyor ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Kızılırmak ve Yeşilırmak’ın denize döküldüğü bölgede yer alan Samsun'a varıyoruz . Samsun gezimize ilk olarak  Samsun'un simgesi haline gelen Atatürk Heykeli olacak. Avusturyalı Heykeltıraş H. Kriphel'e 1931 tarihinde yaptırılmış olan bu anıtı görüp hatıra fotoğraflarımızı çektirdikten sonra Mustafa Kemal ATATÜRK'ün milli mücadeleyi başlatmak için 19 Mayıs 1919 'da 18 arkadaşıyla birlikte Samsun'a geldikleri vapur olan Bandırma Vapuru'nu ziyaret ediyoruz. Kısa bir fotoğraf molası ardından . Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a ayak bastığı iskelenin olduğu yer, Samsun Limanının yapımı sırasında kayalarla doldurulmuştur. Günümüzde kıyıdan 250m. İçeride olan İlk Adım Anıtını ziyaret ediyoruz ve  Samsun gezimizi sonlandırarak akşam yemeği ve konaklama için otelilimize doğru hareket ediyoruz .


  Sabah Kahvaltısı: Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır.(Ekstra)
  Öğle Yemeği: Sinop’da  menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
  Konaklama Oteli: My House Otel  - Konaks Otel - Kubaliç Otel - Aripsas Otel  vb oteller

  3. GÜN

  Samsun Trabzon

  ORDU BOZTEPE – GİRESUN – GİRESUN KALESİ - TRABZON- AYASOFYA MÜZESİ - ATATÜRK KÖŞKÜ - SÜMELA MANASTIRI


  Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında rehber anlatımları eşliğinde Ordu Boztepe’ye doğru yola çıkıyoruz . Boztepe 485 metre yüksekliğe teleferik ile çıkarak şehrin muhteşem manzarası eşliğinde kahve ve fotoğraf molası veriyoruz . ( teleferik ücreti ekstra ) . Boztepe gezisinin ardından Giresun’a doğru hareket ederken yavaş yavaş Karadeniz ‘in yeşili ve doğa güzellikleri ile haşır neşir olmaya başlıyoruz . Giresun’dan geçerken bir yanımızda yakın tarihimizin bir parçası, Milli Mücadelenin önemli isimlerinden Topal Osman’ın Mezarının da içinde bulunduğu Giresun Kalesi (Panoramik), diğer tarafımızda ise Karadeniz’in tek adası olan Giresun Adasını (Panoramik) görerek Karadeniz’in incisi Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz . Trabzon’a doğru gelmeden Akçaabat’ta meşhur Köftelerin tadına bakmak için öğle yemeği molası veriyoruz.( öğlen yemeği ekstra ) . Öğlen yemeği ardından Trabzonda ilk gezi noktamız olan 13.yy da I. Manuel Komnenos zamanında yapılmış, 1572 de camiye çevrilmiş, 1964 tarihinde müzeye çevrilmiş Kommenos Devletinin önemli eserlerinden biri olan Ayasofya Müzesini geziyoruz. Sonrasında Soğuksu Mevkiine doğru yola çıkıyoruz. Trabzon’a has olan Telkari Sanatının örneklerini görebileceğimiz ve satın alabileceğimiz Telkari Atölyesi ve Mağazası gezintinin ardından  20.yy şaheseri olan Atatürk Köşkü'nü geziyoruz. Ulu Önder bu köşktü 1924 ve 1930’da iki kez ziyaret etmiş,1937 yılında burada kalmış, vasiyetinin bir kısmını da bu köşkte yazmıştır. Köşk’ün mimarisi ve bahçesi sizleri büyüleyecek. Atatürk Köşk’ü sonrasında, Ardından Altındere Milli Parkına gitmek üzere Maçka’ya geri dönüyor ve Altın Dere’yi sağımıza alarak Vadi boyunca ilerliyoruz. Sonrasında otobüsümüzden iniyor ve Karadağ’ın eteklerinde kurulmuş olan Sümela Manastırını vadi tabanından görüp vereceğimiz serbest zamanda doğanın tadını çıkarabilir, muhteşem fotoğraflar çekinebilirsiniz. (T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Sümela Manastırı 2015 yılından beri restorasyon ve güçlendirme çalışması içerisinde olduğundan manastır içerisine ziyaret yapılamamaktadır. Hava şartları dâhilinde, sis olmazsa manastırı sadece dışardan fotoğraflama şansımız olacaktır. akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz .


  Sabah Kahvaltısı:  Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
  Öğle Yemeği: Akçabat’ta köfte menü olarak alınacaktır (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
  Konaklama Oteli: Arsen Otel  - Konak Park Otel - Söğüt Park Otel - Sümela Holiday Otel vb oteller

  4. GÜN

  Trabzon Rize

  SÜRMENE – MEMİŞAĞA KONAGI – RİZE – FIRTINA VADİSİ – ZİLKALE – PALOVİT ŞELALESİ- AYDER YAYLASI

   

  Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında Sürmene ilçesinde bulunan tarihi dokusu bozulmamış Memişağa Konağını gezip bahçesinde çay tarlasında fotoğraflar çekiyoruz. Dileyen misafirlerimiz burada yöreye özgü bal alışverişi yapabilirler. Yol güzergâhımız üzerinde Sürmene’de bulunan Bıçak Sarayında yapılan el yapımı bıçakları gördükten sonra İyidere de bulunan  bulunan Çay Fabrikamıza giderek Çay’ın dalından koparılıp bardaklarımıza gelişine dek izlediği süreci yerinde öğreniyoruz. Gıda Mühendisinden alacağımız bilgiler sonrasında dileyenler Hediyelik Çay alışverişini bu noktadan yapabilirler. Çay fabrikası ziyaretimizin ardından  öğlen yemeği için Fırtına vadisine geçiyoruz. Fırtına vadisinde alınacak olan öğle yemeği ( ekstra )  sonrasında 2 tane tur alternatifi sunuyoruz sizlere . Alternatifi turlara katılım sağlamak istemeyen misafirlerimiz için Çamlıhemşin’de serbest zaman verilecektir.


  1. Tur seçeneği :Zilkale, Çat Vadisi ve Palovit Şelalesi Turu ( Ekstra 50 TL ): Çamlıhemşin’den bineceğimiz minibüslerle muhteşem bir tura başlıyoruz. Fırtına vadisini oluşturan önemli vadilerden olan Çat Vadisi’ne giriş yapıyoruz. İlk olarak Ortan Köyü’nden geçerek SEVDALUK dizisi ve diğer birçok yapımın çekimlerinin de yapıldığı ve eski adı Çinçiva olan Şenyuva Köyü’nü görüyoruz. Burada vadi içerisinde onlarcası olan Taş Köprülerden, geniş ve uzun olanlarından birinde fotoğraf molası vereceğiz. Bu bölgede bulunan ve ülkemizin en yaşlı konakları olan Fırtına Konaklarının arasından Çat Vadisi’nin vahşi doğasında yükselen Zilkale'ye doğru yola çıkıyoruz. Zilkale’nin Kartal Yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız. Deniz seviyesinden 750 mt, Çat Deresi’nden ise 100 mt. yükseklikte bulunan Zilkale’de geçireceğimiz zamanda, hayatınızın en güzel fotoğraf karelerine ulaşabilirsiniz. Güzel dakikaların ardından daha da yukarı tırmanıp, muhteşem manzarası ve yazı kışa çeviren serinliğiyle ünlü Palovit Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Yaşayacağımız hoş dakikaların ardından Şenyuva Köyü’ne dönerek sizlere çay molası veriyoruz. Harika manzaraya karşı çaylarınızı yudumladıktan sonra minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e geri dönüyoruz.


  2. Tur seçeneği:Fırtına Deresinde Rafting ( Ekstra 75 TL )  Konusunda uzman eğitmenlerin bilinmesi gerekenleri anlatması sonrasında Fırtına Deresi'nin coşkun sularında yaklaşık 1,5 saat süren hafif bir parkurda rafting heyecanını yaşayacaksınız.


  Alternatif turlara katılmayan misafirlerimiz Çamlıhemşin merkezde serbest zaman veriyoruz . Serbest zaman ve alternatif tur programlarının bitmesinin ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize doğru hareket ediyoruz .


  Sabah Kahvaltısı:  Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
  Öğle Yemeği: Fırtına vadisinde  (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
  Konaklama Oteli: Green Otel - Aydoğan Otel - Oris Otel - Valley Palace Otel - Keleş Otel vb oteller

  5. GÜN

  Rize Batum

  BATUM TURU – GONİO (APSAROS)  KALESİ - ÇORUH NEHRİ TİYATRO BİNASI - MEDEA HEYKELİ - BATUM LİMANI - MERYEM ANA KATEDRALİ - ORTA CAMİİ – SARP SINIR KAPISI - MENÇUNA ŞELALESİ – KARAGÖL

   

  Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında,  Batum'a hareket ediyoruz. Sarp Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan’a geçiyor ve gezimize ilk olarak  Hz. İsa’nın On İki Havarisinden biri olan St. Mathias`in mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio (Apsaros Kalesi'ni)  (Panoramik) görüyoruz. Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü göreceğiz. Sonrasında şehir merkezine giderek Tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi'ni, Tarihi Orta Camii, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı'nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa Meydanı’nı göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman vereceğiz. Serbest zaman ardından Sarp Sınır Kapısı'ndan çıkış işlemlerini yapıp . Artvin Borçka’da bulunan Karagöl’e hareket ediyoruz . Karagöl Şehirden uzakta, dağların arasına saklanmış ve keşfedilmeyi bekleyen büyülü bir doğa harikasıdır.Karagöl, 19. Yüzyıl başlarında bir toprak kayması sonucu oluşmuştur. Bugünkü Klaskur (Aralık) yaylasının yakınlarındaki bir tepede toprak kaymasının Klaskur (Aralık) deresinin önünü kapatması sonucu bu güzel göl oluşmuştur. Etrafı dağlarla çevrili olan Borçka Karagöl, yaklaşık olarak 1480 metre yüksekliktedir.  bir doğa harikası Karagöl’de göl kenarında çayınızı yudumlarken güzel manzaranın tadına doyamayacaksınız. Karagöl ve etrafı geçtiğimiz yıllarda ise Benim İçin Üzülme dizisine de ev sahipliği yapmıştı. Bölgeyi gezdikten sonra otobüsümüze geri dönüp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

   

  NOT: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum'a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet, kurum kimlikleri vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM'A geçişleri için NOTER’den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. Kimlikler yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir. Gürcü memurları zaman zaman 10 yıldan eski olan kimlikleri kabul etmemektedir.
   
  DİKKAT: TC NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ. 50 TL OLAN ÇIKIŞ ÜCRETİ MİSAFİR TARAFINDAN ÖDENİR.

   

  1 Eylül tarihi ile beraber, eski kimlikle geçiş kesinlikle mümkün olmayacaktır. Çıkan yeni kanun ile birlikte 1 Eylül ve sonrasında yalnızca yeni çipli kimlikler ve pasaport ile geçiş mümkün olacaktır
   
  ALTERNATİF PROGRAM Mençuna Şelalesi Turu  (Ekstra 50 TL): Batum’a geçemeyen ya da geçmek istemeyen misafirlerimiz, arzu ederlerse Ekstra Mençuna Şelalesi turumuza katılabilirler (Katılımcı sayısının minumum 10 kişi olmalıdır.). Arhavi’den bineceğimiz minibüsümüz Çiftekemer Köprüsü’nden geçerek Küçükköy’e ulaşacaktır. Küçükköy’de minibüslerimizden inerek asma köprüden karşıya geçip çok keyifli bir yürüyüşe başlıyoruz. Yaklaşık 30 dakika sürecek yolculuğumuzda Botanik Parkı andıran ağaçların arasından geçeceğiz. Yine aynı rota üzerinde çay bahçelerinin arasından geçerek Lazca anlamı “Ulaşılamaz” olan Mençuna’ya ulaşıcağız. Bu muhteşem turun ardından Arhavi’ye geri dönerek grubumuzla ve otobüsümüzle buluşuyoruz.

   

  Sabah Kahvaltısı:  Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
  Öğle Yemeği: Batumi Restaurant:  Haçapuri, Çoban Kavurma, Armut Suyu (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
  Konaklama Oteli: Heyamo Otel - Peronti Otel - Terzioğlu Otel - Sarp Otel - Rize Green Otel vb oteller

  6. GÜN

  Hopa Giresun

  RİZE BEZİ ATÖLYESİ - UZUNGÖL - LUSTRA GARESTER YAYLA TURU - HALDİZEN DERESİ DEMİRKAPI YAYLASI YAYLA EVİ TURU -VAKFIKEBİR GİRESUN 

   

  Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrası Rize'ye doğru yola çıkıyoruz. Rize bezleri yapım atölyesini göreceğimiz ve alışveriş yapabileceğimiz RİZE BEZİ mağazasına gidiyoruz. Rize bezinin(Feretiko) en büyük özelliği vücuttaki teri çekip vücudun serin olmasını ve nemsiz kalmasını sağlamasıdır. Rize bezi alışverişimizin ardından aracımıza binip Of - Çaykara - Taşkıran güzergahında Solaklı Deresi ve Vadisi boyunca ilerleyip,  heyelan sonucu kayan kayaların vadi onunun kapatmasıyla oluşmuş bir set gölü olan Uzungöl'e ulaşıyoruz. Burada misafirlerimiz aşağıdaki turlara katılama fırsatı bulabilirler.(Hava durumuna göre grupça 2 turdan mümkün olan 1 tanesine gidilebilecektir.)

   

  Lustra - Karaster Yayla Turu  (Ekstra; 60 TL): Uzungöl'ü kuşbakışı görebileceğiniz bu tura Uzungöl'den minibüslere binerek başlıyoruz Lustra Yaylası'ndaki fotoğraf molasının ardından tekrar minibüslere binerek Garester Yaylası'na ulaşıyoruz araçlarımızdan indikten sonra kısa bir yürüyüş yaparak mola yerimize ulaşıyoruz burada muhteşem bir manzara eşliğinde dileyenler ücretlerini ödeyerek çay, ayran veya süt içebilir ve Trabzon'un meşhur sütlaçından yiyebilirler. Mola sonrası minibüslerde buluşup Uzungöl'e geri dönüyoruz.


  Haldizen Deresi - Demirkapı Yaylası Turu (Ekstra; 60 TL):Haldizen Deresi, Uzungöl'ün varlık nedenidir. En uzak dağ köylerinden biri olan Demirkapı Yaylası'nda şehrin gürültüsünden uzak doğanın kucağında bulutların öte yanında yayla evlerinin sıcaklığını gezip görüyor çok eski bir yayla evini ziyaret ediyoruz. Dileyenler ücretini ödeyerek yayla suyunda demlenmiş çay içebilir, kuzine sobada fırınlanmış patates yiyebilirler. Ziyaret sonrasında minibüslerde buluşarak Uzungöl'e geri dönüyoruz.


  Keyifli yayla turumuzun ardından Uzungöl'de vereceğimiz serbest zamanın ardından, Karadeniz in müthiş lezzetlerini yanınızda götürebilmek için tamamı yörede yaşayanlar tarafından üretilen, gerçek TEREYAĞ ve PEYNİR in bir çok çeşidinin alışverişi yapabileceğimiz mağazaya gidiyoruz. Ayrıca KÖME ve PESTİL alışverişi için yine bir mağaza da mola veriyoruz.Trabzon ekmeğini almak için Vakfıkebir’de kısa bir alışveriş molası sonrası Karadeniz’in tüm güzelliklerini tekrardan gözünüzde canlandırabileceğiniz Karadeniz sahil yolu üzerinden Giresuna hareket ediyoruz . Konaklama ve akşam yemeği otelimizde


  Sabah Kahvaltısı:  Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
  Öğle Yemeği: Bölge restoranlarında serbest menü olarak alıancaktır ( ekstra)
  Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
  Konaklama Oteli: Avcı Otel - Aripsas Otel - Kubaliç Otel vb oteller

  7. GÜN

  Giresun Tokat

  KÜMBET YAYLASI – EĞRİBEL GEÇİDİ – TAMZARA MAHALLESİ – ŞEBİNKARAHİSAR- TOKAT


  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Karadeniz’in en bilindik yaylarından olan Kümbet Yaylasına doğru hareket ediyoruz . Kümbet yaylasının muhteşem görüntüsünü fotoğrafladıktan sonra Eğribel Geçidi ve Eğribel Tünelini fotoğrafladıktan sonra  eski bir Ermeni yerleşimi olan ve adını bir halk oyununa da veren Tamzara ‘ya geçiyoruz. Burada öğlen yemeğimizi aldıktan sonra El değmemiş bu yerleşimde rehberimizin belirleyecegi sürede serbest zamanınız olacak. Bu süre içerisinde Tamzara dokumalarını inceleyip alişveriş yapabilirsiniz. Tamzara'daki dilek çeşmesinde dilek diliyor, akıl suyundan içip serinliyoruz. Serbest zamanın ardından Şebinkarahisar’ı gezmeye başlıyoruz . 1 Ekim 1924 de Şebinkarahisar’I ziyareti esnasında Mustafa Kemal Atatürk’ün bir gece kaldıgı geleneksel Şebinkarahisar Atatürk Evi’nin gezilmesinin ardından, Şebinkarahisar Kalesini ve Taşhanları görüyor ve Kelkit Vadisinin son kısımlarını görerek yolda Karakaya Barajında fotoğraf molası vererek Tokat’a gidiyoruz .  Taşhan , Tokat Müzesi ,  göreceğimiz yerler arasındadır. Buradaki gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.


  Sabah Kahvaltısı:  Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
  Öğle Yemeği: Bölge restoranlarında serbest menü olarak alıancaktır ( ekstra)
  Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
  Konaklama Oteli: Tokat Çavuşoğlu  , Alin Otel vb Oteller  

  8. GÜN

  Amasya İstanbul

  AMASYA-MUMYA MÜZESİ-AMASYA ARKEOLOJİ MÜZESİ-BAYEZİD KÜLLİYESİ-YALI BOYU EVLERİ-SAAT KULESİ-ŞEHZADELER GEZİ YOLU-HAZERANLAR KONAĞI-FERHAT İLE ŞİRİN-KRAL KAYA MEZARLARI-ÇORUM- İSTANBUL


  Karadeniz turumuzdaki son günümüze otelimizde alacağımız kahvaltımız ile başlıyoruz. Ardından Osmanlılar döneminde şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya’ya hareket ediyoruz. Şirine olan aşkı uğruna Ferhat’ın deldiği dağ olarak bilinen Ferhat su kanalını görüp hikayelerini tekrar dinleyip fotoğraf molası veriyoruz. Ardından  Amasya ve çevresinde bulunan yirmi bini aşkın eserin sergilendiği Amasya Arkeoloji Etnoğrafya ve Mumya  Müzesi ile başlıyoruz. Müzede Hititlerden Romalılara, Selçukludan, Osmanlıya kadar birçok medeniyete ait eser sergilenmektedir. Müze gezimizin ardından Amasya’nın yöresel menülerinden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Bayezid Külliyesi, Yalı Boyu evleri , Şehzadeler Parkı, Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı gezileri sonrasında Yeşilırmak Vadisi kıyısında yer alan görüntüsüyle ve hikâyesi ile büyüleyen Kral Kaya Mezarlarının panoramik görüp fotoğraflayıp  Amasya’dan ayrılıyoruz. Çorumda vereceğimiz leblebi alışverişi molasının ardından dönüş yolculuğumuza başlıyoruz . Yolda verilecek molaların ardından sizleri aldığımız noktalara bırakarak   bir başka Gezinomi organizasyonunda  buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

   

  Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
  Öğlen Yemeği: Çınar Restaurant, Lalehan Restaurant, Mavi Ocak Tesisleri ( Ekstra )
  Akşam Yemeği: Yol güzergahında tesislerde extra olarak alınacaktır.
  Konaklama: Dönüş Günüdür Konaklama Yapılmayacaktır

   

  İPTAL VE İADE GÜVENCE PAKETİ


  Tura çıkış gününden; 72 Saat (3 Gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor. Konaklamalı turlarda sigorta bedeli  3 gün konaklamaya kadar 25 TL 4 gün ve üzeri konaklamalarda 40 TL dir

  22:00 Bakırköy Doğtaş Mağazası Onu
  23:00 Mecidiyeköy Mado Pastanesi Önü
  23:59 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otopark Önü 
  00:15 Kartal Köprüsü Altı ( Ankara istikameti)
  00:30 Çayırova Mc Donalds Önü
  01:15 İzmit Halkevi Durağı (Asya Otel Karşısı)
  Otellerde 6 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
  Lüks Otobüsler İle Ulaşım
  Gezinomi kalite ve  güvencesi    
  Gezinomi  otobüs içi ikramları 
  Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  Açık Büfe 6 Sabah Kahvaltısı
  Açık Büfe veya Set Menü 6 Akşam Yemeği
  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
  Karagöl Gezisi
  İlk gün Sabah Kahvaltısı
  Son gün Akşam Yemeği
  Öğle Yemekleri
  Tüm Yemeklerde alınan içecekler
   Yurtdışı çıkış harcı
  Eksta belirtilen tüm organizasyonlar
  Tüm özel harcamalar
  Ordu Boztepe Teleferik Ücreti
  Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

  Paket fiyatlarımız otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır. Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir. Rehber hava koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Gezinomi  kesinlikle sorumlu değildir.Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa turlarımızda rotasyon uygulanmaz. Bu uygulama en az 4 (Dört) gece konaklamalı turlarda geçerlidir.   Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.Uçaklı Turlarımızda, Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortaları Uçak ulaşımını kapsamaz. Turlarımızda kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. (Uçaklı tur programlarında 'ekonomik sınıf' kullanılmaktadır.)Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 3 gün öncesine kadar Gezinomi de saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Gezinomi misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür. 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.1618 nolu zorunlu seyahat sigortası kapsamı Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.İptal Güvence Paketi satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır.Tüm Kültür turları ürünlerimizde kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.Yeterli katılım oluşmadığında en yakın hareket noktasına biletleme yapılarak misafirlerimizin tura katılımı sağlanabilir. Tur bitiminde varılacak saatler ile alakalı bilgiler paket programda yazdığı gibi olup, mücbir sebeplerle gelişecek gecikmelerden Gezinomi  sorumlu değildir. Misafirlerimiz alındığı noktalarda bırakılacaktır. Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda Gezinomi  sorumluluğu yoktur.Araç içerisindeki kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde kişiye aittir. Gece Turları, Ekstralar; Tüm Gece Turları Ekstra Olup Katılıma ve Kişi Sayısına Bağlı Olarak gerçekleştirilir.

   

  KULLANILACAK ARAÇLAR


  Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısına göre belirlenmektedir.
  38 kişi ve üzeri Otokar Doruk Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner
  31 kişiye kadar lüks Otokar Sultan Maxi
  27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan
  18 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır.

  Gezilecek Yerler

  Sinop


  Karadeniz’in en uç noktası Boztepe Burnu üzerinde kurulu olan Sinop; doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel zenginliği ile ülkemizin gidilip görülmesi gereken şehirler listenizde mutlaka olması gereken yerlerden biridir. Mavi ve yeşilin tüm tonlarını gözler önüne seren ve manzaralarıyla kendine bağımlı kılan Sinop gezilecek görülecek yerleri ile de tüm seyahat severleri kendine çekmektedir. Siz de Gezinomi ile bu şehrin güzelliklerini uygun fiyatlarla keşfetmenin ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. .

  GÖRÜLMELİ

  Sinop görülmesi gereken yerler
  • Ayhan Kotra Gemi Yapımı
  • Erfelek Şelalesi
  • Hamsilos Koyu
  • Tarihi Sinop Cezaevi

  TADILMALI

  Sinop ne yenir
  • Cevizli Sinop Mantısı
  • Katlama
  • Mısır Çorbası
  • Nokul

  Kastamonu


  Dört mevsim bambaşka güzelliklerle ziyaretçilerini selamlayan Kastamonu’yu Gezinomi ile keşfetmek, tarihinde zaman yolculuğunda çıkmak için doğru yerdesiniz. Batı Karadeniz’in en bakir ve en güzel şehirlerinden olan Kastamonu’da Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerini yansıtan konaklardan camilere, medreselerden hamamlara kadar pek çok tarihi yapılar, doğal güzellikler, yöresel lezzetler sizi bekliyor olacak. .

  GÖRÜLMELİ

  Kastamonu görülmesi gereken yerler
  • Kastamonu Kalesi
  • Kastamonu Saat Kulesi
  • Nasrullah Camii
  • Şerife Bacı Anıtı

  TADILMALI

  Kastamonu ne yenir
  • Banduma
  • Çekme Helva
  • Püryan Kuyu Kebabı
  • Simit Tiridi

  Trabzon


  Şehir hayatının arasında sıkışıp kaldığınızı ve beton yığınlarından kurtulup yeşilin her tonunu ve doğanın muhteşem uyumunu yakalayacağınız bir seyahat planı yapıyorsanız gideceğiniz rotalar arasına mutlaka Trabzon’u da eklemelisiniz. Ormanlarla kaplı yaylaları, tadı damaklarda bırakan yöresel lezzetleri, tarihi durakları ile Karadeniz’in en güzel şehirlerinden Trabzon’u Gezinomi Karadeniz Turları ile keşfetmenin şimdi tam zamanı! .

  GÖRÜLMELİ

  Trabzon görülmesi gereken yerler
  • Ayasofya Müzesi
  • Sümela Manastırı
  • Trabzon Müzesi
  • Uzungöl

  TADILMALI

  Trabzon ne yenir
  • Hamsi Kuşu
  • Karalahana Sarması
  • Mıhlama
  • Mısır Ekmeği

  Rize


  Bütün sıkıntılarınızı ardınızda bırakıp Karadeniz Turu’na katılıp, doğanın büyüleyici güzelliklerine tanık olmak istiyorsanız gidip göreceğiniz rotalarınız arasında mutlaka Rize de bulunmalı. Dereleri, yeşilin bin bir tonuna şahit olacağınız ormanları, yüzlerce yıllık tarihi yaşatan köprüleri, yaylaları ve daha nice güzellikleri ile Karadeniz Turlarının vazgeçilmez lokasyonu Rize, Gezinomi Kültür Turları sayfamızda şimdi sizi bekliyor! .

  GÖRÜLMELİ

  Rize görülmesi gereken yerler
  • Ayder
  • Fırtına Vadisi
  • Kaçkar Dağı
  • Zilkale

  TADILMALI

  Rize ne yenir
  • Enişte Lokumu
  • Hamsikoli
  • Hamsili Pilav
  • Laz Böreği
  • Turşu Kavurma

  Batum


  Gürcistan’ın özerk bölgesi Batum’u Gezinomi Karadeniz Turları ile keşfetmek için şimdi yerinizi ayırmalısınız. Acara Cumhuriyeti’nin başkenti olan Batum, eğlence dolu geceleri, casinoları, masmavi denizi, tertemiz plajları ve gezilip görülecek yerleri ve Türkiye’ye olan yakınlığı ile en çok turist çeken yerlerden biridir. Siz de Batum’u keşfetmek, güzelliklerini yerinde görmek istiyorsanız Karadeniz Turları arasından seçimlerinizi yapmalısınız. .

  GÖRÜLMELİ

  Batum görülmesi gereken yerler
  • Alfabe Kulesi
  • Batum Bulvarı
  • Eski Postane Binası
  • Medea Heykeli
  • Tiyatro Meydanı

  TADILMALI

  Batum ne yenir
  • Haçapuri
  • Harço Çorbası
  • Hinkal
  • Sulguni Peyniri

  Giresun


  Kirazı ve fındığı ile ünlü, oksijen deposu yaylalarıyla ülkemizin ne temiz havasına sahip şehri olarak bilinen Giresun, Karadeniz Turlarının es geçilmez rotalarından biridir. El değmemiş doğal güzellikleri, tertemiz ve 122 km’lik sahiliyle tüm büyüsünü ziyaretçilerine saklayan Giresun, doğal güzelliklerinin yanı sıra yöresel lezzetleri, tarihi değerleri ile de binlerce turisti kendine çekmeyi başarmaktadır. .

  GÖRÜLMELİ

  Giresun görülmesi gereken yerler
  • Giresun Adası
  • Giresun Kalesi
  • Karagöl
  • Kümbet Yaylası

  TADILMALI

  Giresun ne yenir
  • Fasulye Dibesi
  • Hamsi Böreği
  • Mısır Ekmeği
  • Yağlaş

  Ordu


  İnsanın tüylerini diken diken eden güzellikleri kucakmış Karadeniz’in adeta gizli hazinesi Ordu için şimdi Gezinomi ile seyahat planları yapmanın tam sırası! Tertemiz havası, birbiriyle kıyaslanamayacak kadar eşsizlikteki doğal güzellikleri, tarihi yapıları, kültürü, şelaleleri ile Karadeniz’in en turistik noktalarındadır. .

  GÖRÜLMELİ

  Ordu görülmesi gereken yerler
  • Boztepe Köyü
  • Çambaşı Yaylası
  • Perşembe Yaylası
  • Yason Burnu
  • Yason Kilisesi

  TADILMALI

  Ordu ne yenir
  • Balık
  • Gürcü Kavurması
  • Malahto
  • Pide

  Samsun


  Karadeniz’in incisi Samsun’u Gezinomi Kültür Turları ile keşfetmeye hazır olun! Orta Karadeniz Bölümünde bulunan Samsun, bölgenin en kalabalık ve en gelişmiş şehirlerinden biridir. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş sürecinde de büyük bir önemi olan şehir; tarihi dokusunun yanında plajları, masmavi denizi ve doğal güzellikleri ile gidilip görülmeyi hak etmektedir. .

  GÖRÜLMELİ

  Samsun görülmesi gereken yerler
  • Amisos Tepesi
  • Bandırma Vapuru
  • Onur Anıtı
  • Samsun Kent Müzesi

  TADILMALI

  Samsun ne yenir
  • Bafra Pidesi
  • Haluçka
  • İçli Mantı
  • Nokul

  Amasya


  Karadeniz’in en güzide şehirlerinden Amasya’yı Gezinomi ile keşfetmeye hazırsan Karadeniz Turları arasından seçimlerinizi hemen yapmalısınız. ‘Şehzadeler Şehri’ olarak bilinen ve tarihte pek çok medeniyete kucak açmış bu şehir, Yeşilırmak Nehri kıyısı boyunca dizelenmiş Yalıboyu evleriyle, doğasıyla ve huzurlu atmosferiyle büyük şehirlerin kalabalığından kaçıp sakinlik arayan seyahat severler için ideal bir gezi rotası olmaktadır. .

  GÖRÜLMELİ

  Amasya görülmesi gereken yerler
  • 2. Bayezid Külliyesi
  • Arkeoloji ve Mumyalar Müzesi
  • Ferhat ile Şirin
  • Yeşilırmak

  TADILMALI

  Amasya ne yenir
  • Amasya Çöreği
  • Bakla Dolması
  • Bişi
  • Keşkek
  18 TAKSİT İMKANI!Ödeme seçenekleri için tıklayınız...

  Gürcistan

  hakkında bilmeniz gerekenler

  Gürcistan
  Konuşulan Dil
  Gürcüce
  Para Birimi
  Gürcistan Larisi
  Saat Farkı
  0
  Voltaj
  220 V

  Genel: Gürcistan Cumhuriyeti, Karadeniz’in doğu kıyısında yer alan ve en çok uğranan şehri Batum ile bilinmektedir. Güney Kafkasya ülkesi olan Gürcistan’ın başkenti Tiflis’tir.

  Telefon kodu: +995

  Bahşiş: İsteğe bağlıdır.

  Misafir Değerlendirmeleri

  Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

  Tur Nasıldı?

  Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

  Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

  5 TL GeziPara Kazan

  Konum

  Kurban Bayramı Özel Yeşil Karadeniz ve Batum Turu 6 Gece Otel Konaklaması