Lapland Turu - Yılbaşı Özel - Freebird Özel Sefer ile

Tornio (3)

3 Gece - 4 Gün

Tur Kalkış Yeri:İstanbul

 • İstanbul-İstanbul Yeni Havalimanı

Freebird Havayolları ile
Vizeli

TUR KODU:19243

4* Park Otel
Oda + Kahvaltı
1.597,00 EUR50.625,00 TL
29.12.2023-1.01.2024 dönemi için geçerli kişibaşı fiyatıdır.

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “FİYAT OLUŞTUR” butonuna tıklayınız.

Dönem dönem fiyat listesi için tıklayın.

1. GÜN

İSTANBUL ROVANİEMİ - TORNİO

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 06.00’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz ardından 29 Aralık saat 09.00’da Freebird Havayolları’nın FH 811 özel sefer sayılı uçağı ile Rovaniemi’ye hareket ediyoruz. Rovaniemi’ye yerel saat ile 12.20’de varışımız ardından özel aracımız ile Santa Claus Köyü’ne hareket ediyoruz. 2008 yılından beri seyahat severlerin mutlaka seyahat edilmesi gereken yerler listesinde ilk 10’da yer alan Santa Clause Köyü’nde, Noel Baba ile tanışarak onunla fotoğraf çektirme ve Noel Baba’nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderme sansına sahip olacaksınız. Aynı zamanda alışveriş için oldukça geniş ve çeşitli mağazalarda serbest zamanınızda birbirinden özel ve farklı hediyeler ile sevdiklerinizi mutlu etme fırsatı yakalayacaksınız. Serbest zamanın ardından Tornio’daki otelimize hareket ediyoruz. Yol üzerinde termal kıyafetlerimizi alacağız( Tulum, bot, eldiven, yün çorap) Ardından Kuzey Işıkları Avı turu için hareket ediyoruz. Şansımız iyi giderse bu büyüleyici doğa olayına tanıklık edebiliriz. Konaklama Tornio’daki otelimizde.

2. GÜN

TORNİO

Sabah erkenden alacağımız kahvaltının ardından Kar Safarisi Turu (Snowmobile Turu) için Kemi’ye yola çıkıyoruz. Kar safari turumuz, Lapland’e özel kar motorları (snowmobile’lar) üzerinde 1 saatlik sürüş deneyimi yaşayacağız. Turumuzun ardından benzerine masallarda rastladığımız içerisinde buzdan heykeller, buzdan yapılan kaydırak, buzdan restoran bulunan Snowexperince 365’ı gezeceğiz. Dilerseniz buzdan masalarda oturup, içeceklerinizi yudumlayabilirsiniz. Konaklama Tornio’daki otelimizde.

3. GÜN

TORNİO

Sabah erkenden alacağımız kahvaltının ardından Ren Geyiği Çiftliği & Husky Safari turumuza için otelimizden hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte turumuz Ren Geyiği çiftliğine transferimiz ile başlıyor. Bu turda Ren Geyiği çiftliğinde kısa bir Ren Geyiği kızak sürüş deneyimi yaşıyoruz ve “Ren Geyiği Sürüş Sertifikası” alıyoruz,  ardından yanan ateş etrafında geleneksel Laponya çadırı içinde keyifli dakikalar geçireceğiz. Turumuzun devamında Husky çiftliğine transfer olarak sevimli soğuk mevsimin hayvanlarıyla zaman geçiriyor, kendi takımımızdaki Husky köpeklerinin nasıl yönlendirileceğini öğreniyor ve 3km boyunca Husky kızaklarının sürüşünün tadını çıkarıyoruz. Öğle yemeğini alacağımız restoranımızda tamamlayarak otelimize hareket ediyoruz. 

4. GÜN

TORNİO ROVANİEMİ - İSTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından havalimanına transfer oluyoruz. 01 Ocak Saat 14.30’da Freebird Havayolları’na ait FH 812 özel sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız 19.35’te İstanbul Havalimanı’na olacaktır. Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere

 Freebird FH 811 29  Aralık  İstanbul – Rovaniemi 13:00-17:20
 Freebird FH 812  01 Ocak Rovaniemi – İstanbul 14:30 -19:35 

Özel Havayolları ile İstanbul - Rovaniemi - İstanbul gidiş-dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
Havalimanı vergileri
4*Otellerde 3 gece oda kahvaltı konaklama
Alan-otel-alan transferleri
Özel otobüs ile tüm transferler
1. Günden son güne kadar Termal kıyafet kullanımı (45 Euro)
Noel Baba Köyü gezisi (30 Euro)
35 Euro değerindeki Kuzey Işıkları Avı turu dâhil
170 Euro değerindeki Kar Safarisi Turu (Snowmobile Turu)  dâhil
275 Euro değerindeki Ren Geyiği Çiftliği & Husky Safari dâhil
Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
Otel ve turist şehir vergileri
Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır.)
TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
Vize ücreti ve hizmet bedeli
İç hat bağlantı bileti
Öğle ve akşam yemekleri
Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası
Şoför tipleri

Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.
Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır. Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tarafınıza bildirilecektir. Acentemiz, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.
Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Park Otel 4*

Butik Mustaparta Otel 4*

 

EMEKLİLER İÇİN

 (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Emeklilik hesap cüzdanı fotokopisi
2.Ev tapusu fotokopisi
3.Banka hesap cüzdanı fotokopisi
4.Kredi kartı fotokopisi

 

SERBEST MESLEK MENSUPLARI İÇİN

 (Avukat,doktor,mali müşavir v.s.) (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Baglı bulunduğu odadan yazı
2. Antetli kağıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan, konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe
3.Vergi levhası fotokopisi
4.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi

 

MAAŞLI ÇALIŞANLAR İÇİN

  (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Antetli kağıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ’’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı

2.belirtilmeden yazılacak dilekçe. (imzalar, firmanın imza sirkülerinde yer alan kişilere ait olmadır)
3.Firma imza sirküleri
4.Firmanın ticaret veya sanayi odasından faaliyet belgesi (yeni tarihli)
5.Vergi levhası fotokopisi
6.Ticaret sicil gazetesi fotokopisi

7.Son maaş bordrosu
8.Sigorta işe giriş ve son 4 aylık bildirgelerin fotokopisi
9.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi

 

FİRMA SAHİPLERİ VE ŞİRKET ORTAKLARI İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Antetli kağıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe
2.Firma imza sirküleri
3.Vergi levhası fotokopisi
4.Ticaret veya sanayi odasından faaliyet belgesi (yeni tarihli)
5.Ticaret sicil gazetesi fotokopisi (kuruluş gazetesi)
6.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi

BANKA ÇALIŞANLARI İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1. Bankanın antetli kağıdına seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ’’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe (imzalar, firmanın imza sirkülerinde yer alan kişilere ait olmadır)
2.Banka imza sirküleri
3.Son maaş bordrosu
4.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi

ÖĞRENCİLER İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

Öğrenci durum belgesi
Ebeveyn gelir durumunu belirten belgeler (yukarıda belirtilen katagorilere göre)

NOTLAR
*Evli çiftlerin evlilik cüzdanı fotokopileri vize başvurularında gerekmektedir.

* 2 adet fotoğraf (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)
* İlk defa shengen vizesi alabilmek için şahsi müracat gereklidir. Pasaport geçerlilik süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.

* Tüm vize alacak meslek gruplarına istinaden önlü ve arkalı kimlik fotokopisi ve ev & iş adres ve telefon bilgileri beraberinde vermeniz gerekmektedir. 

Gezilecek Şehirler

Tornio


Finlandiya’da bir şehir olan Tornio özellikle yılbaşı zamanında tercih edilmektedir. Tornio gezilecek yerler listesi yapmalı, Lapland gibi farklı bir noktada tadına bakmanız gereken lezzetleri yakalamalısınız. Tornio turları için Gezinomi Lapland turları seçimleriniz ile hayat bulur. Ayrıca sizi bekleyen peşin fiyatına 9 taksit ile ödeme imkânınızdan da hemen yararlanabilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Tornio görülmesi gereken yerler
 • Kiasma
 • Ulusal Finlandiya Müzesi
 • Linnanmaki Tema Parkı
 • Santa Claus Village (Kutup Işıkları izleme noktası)

TADILMALI

Tornio ne yenir
 • Kalakukko
 • Balık
 • Kırmızı Pancar

Rovaniemi


Finlandiya'daki turistik bir şehir olan Rovaniemi, Laponya Bölgesi'nin de başkentidir. Rovaniemi gezilecek yerler listesi yapmak ve özellikle karın tamamen kapladığı bu eşsiz şehri yakından görmek için kış zamanını tercih etmelisiniz. Belki de harika bir yılbaşı geçirebilirsiniz. Rovaniemi gezilecek yerler listenizi yapın, tadına bakmanız gereken lezzetleri not alın ve hemen Gezinomi Rovaniemi turlarını inceleyerek, hazırlanmaya başlayın.

GÖRÜLMELİ

Rovaniemi görülmesi gereken yerler
 • Santa Claus Köyü
 • Oulanka Doğal Parkı
 • Arktikum Science Müzesi
 • Pyha-Luosto Doğal Parkı

TADILMALI

Rovaniemi ne yenir
 • Geyik Eti
 • Peynir Çeşitleri
 • Sıcak Şarap

Finlandiya

hakkında bilmeniz gerekenler

Finlandiya
Konuşulan Dil
Fince, İsveçce
Para Birimi
Euro
Saat Farkı
0
Voltaj
220 V

Genel: Baltık Denizi’ne kıyısı olan Finlandiya’nın başkenti Helsinki ile her yıl pek çok turist konuk etmektedir. Mayıs ve Eylül ayları ziyaret için hava en uygun zamandır. Ortalama sıcaklık 17 derecedir. Diğer zamanlarda -5’e kadar düşmektedir.

Telefon: Ülke kodu:358 Konsolosluk:(00 358-0) 65 57 55

Vergiler: Belirli miktarın alışverişler için vergi alınıyor.

Bahşiş: Bütün restoranlar hesaba servis ücretini dahil edilir.

Misafir Değerlendirmeleri

Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Benzer Turlar

Belgrad Turu - Yılbaşı Dönemi - THY ile

Belgrad Turu - Yılbaşı Dönemi - THY ile

29.12.2023 - 1.01.2024 fiyatıdır.3 Gece 4 Gün
2398.00 EUR
Lapland Turu - Yılbaşı Özel - 3 Gece

Lapland Turu - Yılbaşı Özel - 3 Gece

29.12.2023 - 1.01.2024 fiyatıdır.3 Gece 4 Gün
2394.00 EUR
Balkanlarda 3 Ülke - Ekstra Turlar Dahil - THY ile - Yılbaşı Özel

Balkanlarda 3 Ülke - Ekstra Turlar Dahil - THY ile - Yılbaşı Özel

29.12.2023 - 1.01.2024 fiyatıdır.3 Gece 4 Gün
1398.00 EUR
Phuket Turu - Emirates HY İle - Yılbaşı Özel - Turlar Dahil

Phuket Turu - Emirates HY İle - Yılbaşı Özel - Turlar Dahil

28.12.2023 - 4.01.2024 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
3398.00 EUR
Selanik Turu - Otobüs ile - Yılbaşı Özel

Selanik Turu - Otobüs ile - Yılbaşı Özel

29.12.2023 - 1.01.2024 fiyatıdır.3 Gece 4 Gün
338.00 EUR
Kuzey İtalya Turu (Vce-Vce) THY ile -Ekstra Turlar Dahil - Yılbaşı Özel

Kuzey İtalya Turu (Vce-Vce) THY ile -Ekstra Turlar Dahil - Yılbaşı Özel

29.12.2023 - 1.01.2024 fiyatıdır.3 Gece 4 Gün
1498.00 EUR

Konum

Lapland Turu - Yılbaşı Özel - Freebird Özel Sefer ile