Mısır'da Altın Üçgen Turu - THY ile - 5 Gece

Hurghada (5)

6 Gece - 7 Gün

Tur Kalkış Yeri:İstanbul

 • İstanbul-İstanbul Yeni Havalimanı

Türk Havayolları ile
Vizesiz

TUR KODU:19326

4* Lemon & Soul Makadi Garden Hotel Vb.
Oda + Kahvaltı
942,00 USD27.647,50 TL
8.12.2023-14.12.2023 dönemi için geçerli kişibaşı fiyatıdır.

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “FİYAT OLUŞTUR” butonuna tıklayınız.

Dönem dönem fiyat listesi için tıklayın.

1. GÜN

İstanbul Hurgada

İstanbul Havalimanı Dış hatlar gidiş kontuarında 18:30 ‘da buluşmamızın ardından bagaj ve bilet işlemlerimizi tamamlıyor ve TÜRK Havayolları’nın tarifeli seferi ile Mısır’ın Hurghada kentine yolculuğumuz 22:00’da başlıyor.

2. GÜN

Hurgada

Yerel saat ile 00:50’de havalimanına varıyoruz ve herşey dahil konseptinde konaklayacağımız otelimize transferimiz yapılıyor ve konaklamak üzere odalarımıza çekiliyoruz. Sabah alacağımız kahvaltının ardından otelimizde deniz, güneş ve kumların tadını çıkaracağımız serbest saatlerimiz olacak. Konaklama Hurgada’da herşey dahil konaklama ile otelimizde.

3. GÜN

Kahire

Sabaha karşı Uçakla Kahireye gitmek üzere hurghada havalimanına transfer oluyoruz, Kahire’ye varışımızla ilk durağımız Dünya’nın yedi harikasından birisi olan ve isimlerini yaptıran firavunlardan almış Keops, Kefren ve Mikerinos piramitleri olacaktır. Binlerce yıl önce yapılan ve gizemlerini hala koruyan bu 3 piramit, aralarında Pisagor üçgeni olacak şekilde tasarlanmıştır. Pisagor’dan yıllar önce yapılan bu piramitler Mısırlıların çok gelişmiş matematik ve geometri bilgileri olduğunu göstermektedirler ayrıca alacağımız öğle yemeğinden sonra kafası Firavun, gövdesi aslan şeklinde olan, doğan güneşi ve firavun için yeniden dirilişi temsil eden Sfenks’i göreceğiz. Pençelerinin arasında tapınak bulunan, “yaşayan heykel” Sfenks’i gezdikten sonra serbest zaman verilecek. Tur bitiminde konaklamak için hurghadaya geri dönüyoruz.

4. GÜN

Hurgada

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizde deniz, güneş ve kumların tadını çıkaracağımız serbest saatlerimiz olacak. Geceleme Hurgada’da herşey dahil konaklama ile otelimizde.

5. GÜN

Luksor

Sabaha karşı otobüs ile yaklaşıl 5 saatlik yolculuğun ardından Luksor’a iniyoruz. Varışta ilk durağımız Mısır’daki en büyük tapınak kompleksi olan Karnak Tapınağı. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan, dünyada bugüne kadar inşa edilmiş en geniş antik yapı olan Karnak Tapınağını görmek üzere yola çıkıyoruz. 20 metre yüksekliğinde kerpiç kaplama duvarlarla çevrili olup, içerisinde birçok tapınağı barından bu ihtişamlı yapı, Mısır’ın tarihi ve mitolojisi hakkında önemli bilgiler vermektedir. Yapımı 2000 yılından fazla süren ve her firavunun kendinden önceki firavunun tapınağa yaptığı eklemelerden daha fazlasını yaptığı bu görkemli yapıyı gezerken kendimizi küçücük hissedeceğiz. Kral Vadisi Kraliçe Hatşepsut Tapınağı gezeceğimiz yerler arasında aynı zamanda öğle yemeği ve ayrıca nil nehrinde gerçekleştireceğimiz tekne turunun ardından Hurghada’ya transferimiz gerçekleşecek. Konaklama otelimizde.

6. GÜN

Hurgada

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından deniz, güneş ve kumların tadını çıkaracağımız serbest saatlerimiz olacak ve Öğle saatinde odalarımızı boşaltıyoruz. Grubumuza özel öğle ve akşam yemeğimizi otelimizde ücretsiz olarak alıyoruz. Daha sonra rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transferimiz yapılıyor.

7. GÜN

Hurgada İstanbul

Türk Havayollarının tarifeli seferi ile uçuş saatimiz 01:35. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Türkiye saati ile 04:35 dolaylarında varıyoruz ve turumuz sona eriyor.

20 Ekim   TK1429    İstanbul      22:00    -  Hurgada    00.45                  
26 Ekim   TK1430    Hurgada     01.35    -  İstanbul     04.25

27 Ekim   TK1429    İstanbul      22:00    -  Hurgada    00.45                  
02 Kasım TK1430    Hurgada     01.35    -  İstanbul     04.25

03 Kasım TK1429    İstanbul      22:00    -  Hurgada    00.45                  
09 Kasım TK1430    Hurgada     01.35    -  İstanbul     04.25

24 Kasım TK1429    İstanbul      22:00    -  Hurgada    00.45                  
30 Kasım TK1430    Hurgada     01.35    -  İstanbul     04.25

01 Aralık  TK1429    İstanbul      22:00    -  Hurgada    00.45                  
07 Aralık  TK1430    Hurgada     01.35    -  İstanbul     04.25

08 Aralık  TK1429    İstanbul      22:00    -  Hurgada    00.45                  
14 Aralık  TK1430    Hurgada     01.35    -  İstanbul     04.25

10 Aralık  TK1429    İstanbul      22:00    -  Hurgada    00.45                  
16 Aralık  TK1430    Hurgada     01.35    -  İstanbul     04.25

15 Aralık  TK1429    İstanbul      22:00    -  Hurgada    00.45                  
21 Aralık  TK1430    Hurgada     01.35    -  İstanbul     04.25

17 Aralık  TK1429    İstanbul      22:00    -  Hurgada    00.45                  
23 Aralık  TK1430    Hurgada     01.35    -  İstanbul     04.25

Türk Hava Yolları ile İstanbul (IST) - Hurgada (HRG) - İstanbul (IST) parkurlarında gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Havalimanı vergileri
Hurgada (HRG) – Kahire (CAI) - Hurgada (HRG) parkurlarında gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Lemon & Soul Makadi Garden Hotel vb. Otellerde 5 gece Konaklama.
Luxor Turu ve öğlen yemeği
Kahire Turu ve Öğlen yemeği
Alan-otel-alan transferleri
Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
Otel ve turist şehir vergileri (25-30 USD)
TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)
Vize ücreti ve servis bedeli
Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Kahire ve Luxor turlarında alınacak içecekler
Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası
Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
Opsiyonel geziler/etkinlikler

Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.

Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır. Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.

Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tarafınıza bildirilecektir. Acentemiz, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.


Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.


Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.

Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

4* Lemon & Soul Makadi Garden Hotel Vb. Oteller

Umuma mahsus pasaport  ( Bordo ) sahipleri vizeye tabidir.  Yeşil pasaporta vize uygulaması yoktur.

Vize hizmeti (Yeşil Pasaporta vize istenmemektedir. Yeşil pasaport sahibi olmayan 18 yaşından büyük ve 45 yaşından küçük olan misafirler için vize sürecinin belirsiz olmasından dolayı, tura kabul edilmemektedir.)

Gezilecek Şehirler

Hurghada


Luksor


Mısır’da Nil Nehri’nin kıyısında yer alan, mango tarlaları ve çöllerle çevrili olan Luksor şehri, çarpıcı antik anıtları içeren dünyanın en büyük açık hava müzesi olarak tanımlanmaktadır. Bugün hala çok iyi şekilde korunan firavun mezarları, anıtları, tapınakları, arkeolojik alanları, nefes kesici derecede güzel nehir manzaraları ve tarihi yerleri ile keşfedilecek şeylerle doludur. Luksor’da, gün boyunca tapınak ve mezarlıklara yapacağınız bir gezinin ardından, dinlenmek için adaya sadece 5 km uzaklıktaki Muz Adası’na gidebilirsiniz. Buraya geldiğinizde, şehrin en popüler etkinliklerinden biri olan sıcak hava balonlarına binmeyi de unutmayın.

GÖRÜLMELİ

Luksor görülmesi gereken yerler
 • Karnak Tapınakları
 • Krallar ve Karaliçeler Vadileri
 • Hatşepsut Tapınağı

TADILMALI

Luksor ne yenir
 • Melukya
 • Koshari
 • Full

Kahire


Mısır'ın başkenti ve en çok ziyaret edilen şehri Kahire, Afrika'nın en büyük kentidir. Nil Nehrinin ikiye ayrıldığı bu noktada eşsiz bir şehri yakından tanımak isterseniz, sizi bekleyen en özel tur seçeneklerini hemen incelemelisiniz. Gezinomi Kahire turları için Mısır turlarını şimdi gözden geçirmelisiniz. Belki de bu yıl sizin içinde harika bir tur fırsatı karşınıza çıkabilir.

GÖRÜLMELİ

Kahire görülmesi gereken yerler
 • Gize Piramitleri
 • Kahir Mısır Müzesi
 • Han El-Halili Pazarı
 • Basamaklı Piramit

TADILMALI

Kahire ne yenir
 • Balık
 • Et Yemekleri
 • Tahıllı Yemekler
 • Koshary

Mısır

hakkında bilmeniz gerekenler

Mısır
Konuşulan Dil
Arapça, Modern Standart Arapça
Para Birimi
Mısır Lirası
Saat Farkı
2
Voltaj
220 V

Genel: Mısır ya da resmî adıyla Mısır Arap Cumhuriyeti, ya da kısa ve yaygın adıyla sadece Mısır denilir. Mısır, cumhuriyetle yönetilen bir Arap ülkesidir. Halkının çoğunluğu Müslüman Araplardan oluşur. Başkenti Kahire'dir.

Telefon: Ülke kodu:20 Konsolosluk:86 558 78 89

Vergiler: Değişen vergi sistemi bulunmaktadır.

Bahşiş: Miktarı size kalan bahşiş uygulaması vardır.

Misafir Değerlendirmeleri

Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Benzer Turlar

Süper Promo Kuzey İtalya ve Göller Turu - THY ile

Süper Promo Kuzey İtalya ve Göller Turu - THY ile

11.12.2023 - 17.12.2023 fiyatıdır.6 Gece 7 Gün
1550.00 EUR
Gizemli Mısır Turu - EGYPT AİR ile

Gizemli Mısır Turu - EGYPT AİR ile

15.01.2024 - 21.01.2024 fiyatıdır.6 Gece 7 Gün
3598.00 USD
Sharm El Sheikh Turu - Yılbaşı Özel - PGS ile

Sharm El Sheikh Turu - Yılbaşı Özel - PGS ile

29.12.2023 - 1.01.2024 fiyatıdır.3 Gece 4 Gün
1698.00 USD
Dubai Turu - THY ile (SHJ-SHJ)

Dubai Turu - THY ile (SHJ-SHJ)

10.12.2023 - 16.12.2023 fiyatıdır.6 Gece 7 Gün
938.00 EUR
Dubai Turu - Türk Havayolları ile - Ekstra Turlar Dahil (SHJ-SHJ)

Dubai Turu - Türk Havayolları ile - Ekstra Turlar Dahil (SHJ-SHJ)

17.12.2023 - 23.12.2023 fiyatıdır.6 Gece 7 Gün
1498.00 EUR

Konum

Mısır'da Altın Üçgen Turu - THY ile - 5 Gece