Aramayı Değiştir

Orta Avrupa'nın Başkentleri Turu Budapeşte Gidiş

Budapeşte(2) & Bratislava, Viyana(2) & Cesky Krumlov, Prag (3)

Günübirlik

Tur Kalkış Yeri :

  TUR KODU : 12660

  Orta Avrupa'nın Başkentleri Turu Budapeşte Gidiş bu dönemde satışa kapalıdır.
  error

  Orta Avrupa'nın Başkentleri Turu Budapeşte Gidiş bu dönemde satışa kapalıdır.

  Değerlendirmek isteyeceğiniz diğer turlar için tatil danışmanımızla görüşebilirsiniz.

  HEMEN ARAYIN: 0850 466 77 44

  ya da

  Orta Avrupa'da 5 Ülke Turu Berlin Başlar
  Orta Avrupa'da 5 Ülke Turu Berlin Başlar 7.12.2020 - 14.12.2020 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
  798,00 EUR
  Orta Avrupa'da 5 Ülke Turu Budapeşte Başlar
  Orta Avrupa'da 5 Ülke Turu Budapeşte Başlar 14.12.2020 - 21.12.2020 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
  498,00 EUR
  Baştan Başa Orta Avrupa Turu Prag Başlar
  Baştan Başa Orta Avrupa Turu Prag Başlar 19.11.2021 - 26.11.2021 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
  798,00 EUR
  Mega Orta Avrupa Turu Budapeşte Başlar
  Mega Orta Avrupa Turu Budapeşte Başlar 19.02.2021 - 26.02.2021 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
  898,00 EUR
  Büyük ve Yeni Orta Avrupa Turu Prag Başlar
  Büyük ve Yeni Orta Avrupa Turu Prag Başlar 5.11.2021 - 12.11.2021 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
  798,00 EUR

  1. GÜN

  İSTANBUL BUDAPEŞTE

  İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde saat 09.00da buluşmanın ardından Türk Havayollarının TK 1033 sefer sayılı 11:55 uçağı ile Budapeşteye hareket ediyoruz. Yerel saat ile 13.00de Budapeşteye varıyoruz. Varışımızı takiben Budapeşte şehir turumuz başlıyor. Yapılacak olan şehir turumuzda yapılacak olan şehir turumuzda; Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Parlamento Binası, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otele transfer. Dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği, Avrupanın incisi Budapeşteyi nehirden izleme ve binaların tarihini dinlerken içeceklerini yudumlama fırsatı bulacakları 1 içecek dahil Tuna Nehri turuna katılabilirler (35 Euro). Radyo sanatçılarının sesinden muhteşem tarih yorumları ile Türkçe anlatımların yapıldığı turumuzu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Geceleme Budapeşte de ki otelimizde.

  Alternatif Program

  Tuna Nehri turu

  35 Euro

  2. GÜN

  BUDAPEŞTE

  Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Estergon & Visegrad & Szentendre öğle yemekli turuna katılabilirler. Bu turumuzda Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Estergon Kalesi ve Macar Katolik Kilisesinin merkezi olan Estergon Bazilikasını geziyoruz. Estergon sonrası Visegrad kasabasinda Rönesans atmosferini yansıtan bir mekanda öğle yemeğini alıyoruz. Yemek sonrası Szentendere Artistler Köyüne gidiyoruz. Macaristanın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacağınız serbest zaman sonrasında Budapeşte ye doğru yola çıkıyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlenceli turumuza katılabilirler. Bu turumuzda gideceğimiz şarap mahzeninde hem yerel şarapların ve yemeklerin hem de Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkaracaksınız. Sizlerde şovun bir parçası olabilirsiniz. Geceleme otelimizde.

  Alternatif Program

  Estergon & Visegrad & Szentendre öğle yemekli

  65 Euro

  Alternatif Program

  Çigan Gecesi

  50 Euro

  3. GÜN

  BUDAPEŞTE BRATİSLAVA - VİYANA

  Sabah kahvaltısının ardından Viyana yolculuğumuz başlıyor. Dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Bratislava turuna katılabilirler. (Bu tura iştirak etmeyen misafirlerimiz şehir girişindeki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) Bratislava şehir turumuzdan sonra yolumuza devam edip Viyana ya varıyoruz. Varışımızı takiben Viyana şehir turumuz başlıyor. Turumuz esnasında Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater , Holfburg ve Müzeler bölgesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzu takiben rehberinizin anlatımlarıyla serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte otele transfer ve yerleşme. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği yemekli ve sınırlı içecekli Grinzing Meyhaneleri turuna katılabilirler

  Alternatif Program

  Grinzing Meyhaneleri turu

  50 Euro

  Alternatif Program

  Bratislava turu

  30 Euro

  4. GÜN

  VİYANA

  Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Wienerwald Turuna katılabilirler . Nazi Almanyasının 2.Dünya savaşında ilk jet fabrikası olarak da kullandığı Avrupanın en büyük yer altı gölü olan Seegrottede tekne turu yapıyoruz, Viyananın muhteşem ormanlarında geçilecek bir sonraki durağımız, Beethovenin 9. Senfonisini bestelediği Kaplıcalar ve tabiat şehri Baden olacak. Schönbrunn Sarayın Bahçesini geziyor ve Viyana şehir merkezine dönüyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Klasik müziğin başkenti Viyana da klasik müzik konserlerine katılabilirler. Geceleme otelimizde

  Alternatif Program

  Wienerwald Turu

  55 Euro

  Alternatif Program

  Viyana da klasik müzik konserleri

  55 Euro

  5. GÜN

  VİYANA CESKY KRUMLOV - PRAG

  Sabah kahvaltımızın ardından Praga doğru hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği bir Orta Çağ Kasabası olan Cesky Kurumlov Turuna katılabilirler. (Bu tura iştirak etmeyen misafirlerimize şehir girişindeki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) Çek Cumhuriyetinin değerli bir mücevheri olmakla beraber aynı zamanda Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kasabadır. Komünizmin en koyu dönemlerinde harap duruma gelmiş olan Cesky Kurumlov 1990lardan itibaren tekrar yeniden doğuşunu yaşamış ve güzelliklerini ziyarete gelen tüm misafirlerine yansıtmıştır. Cesky Krumlov`a hayran kalacaksınız. Kısa bir mola ardından Praga hareket ediyoruz. Varışımızda Prag şehir turumuza başlıyoruz. Hradcany Kale Bölgesi, Loretta Kilisesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs Katedrali, Simyacılar sokağı, Franz Kafka nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği açık büfe akşam yemekli Vltava Nehri tekne turuna katılabilirler.

  Alternatif Program

  Orta Çağ Kasabası olan Cesky Kurumlov Turu

  30 Euro

  Alternatif Program

  Vltava Nehri tekne turu

  50 Euro

  Prag’ın muhteşem gece manzarasını müzikli açık büfe yemek eşliğinde izliyoruz.

  6. GÜN

  PRAG KARLOVY VARY

  Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Karlovy Vary Kültür ve Alışveriş (öğle yemekli + 1 içecekli) turuna katılabilirler. 17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak şehri olan Karlovy Varynin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürkün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak`ın Mozart`ın ,Göethe`nin Beethoven`ın, Rus Çarı Büyük Petronun ve Puşkin`in evlerini gördükten sonra 12 farklı suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrası yerel bir restorantda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası serbest zamanınızda kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı mağazalarda geçirebilirsiniz. Serbest zaman sonrası rehberinizin bilgilendireceği saatte Prag a transfer gerçekleştiriyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Ortaçağ Gecesi turuna katılabilirler. Ortaçağ eğlencesi ve yemeği yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekanımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda limitsiz yemek ve içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

  Alternatif Program

  Karlovy Vary Kültür ve Alışveriş (öğle yemekli + 1 içecekli) turu

  60 Euro

  Alternatif Program

  Ortaçağ Gecesi turu

  65 Euro

  7. GÜN

  PRAG (TEREZIN & DRESDEN ALMANYA)

  Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Terezin & Dresden (Almanya) (öğle yemeksiz) turuna katılabilirler. Pragtan yaklaşık 50 dakikalık mesafede bulunan Terezin, Çekyanın en büyük nazi kampıdır. 1780 yılında kale olarak inşa edilmiştir. 2. Dünya Savaşında Almanların Çekyaya girişiyle birlikte bu kale toplama kampına ve tüm Terezin şehri de Gettoya dönüştürülmüş. Buradaki Museviler çalışma kampı adı altında tutulmuştur. Terezinden sonra Dresdene devam edeceğiz. Praga 160 km mesafedeki Elbenin Floransası olarak adlandırılan, II. Dünya Savaşı sonrası küllerinden doğan ve barok mimarisi ile inşa edilmiş muhteşem şehir merkezini ziyaret ederek şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Fraunkirche, Zwinger Sarayı, Bruhl terası, kral yolu, Elbe Nehri ve Martin Luther heykeli görülecek yerler arasındadır. Ardından Almanyanın en güzel şehirlerinden olan ve UNESCO NUN Dünya Mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman. Tur sonrası otelimize transfer.

  Alternatif Program

  Terezin & Dresden (Almanya)"

  90 Euro

  8. GÜN

  PRAG İSTANBUL

  Sabah otelde alınacak kahvaltısının ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve uçuş işlemlerinin ardından Türk Havayolları nın TK1772 sefer sayılı uçuşu ile saat 14:40`da İstanbul`a hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından İstanbul`a 18:10`da varış ve turumuzun sonu.

  Gidiş : İstanbul Havalimanı - Türk Havayolları ile TK10300 - Uçuş Saati 11.55 - 13.00

  Dönüş: Türk Havayolları ile TK1772 - Uçuş Saati 14.40 - 18.10

  24 Ekim Ulaşım Detayı;

  TK1033 24OCT  ISTBUD 1155 1300
  TK1772 31OCT  PRGIST 1520 1950

  Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Budapeşte gidiş / Prag - İstanbul (IST) dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
  3*-4* otellerde Budapeştede 2 gece, Viyanada 2 gece ve Prag da 3 gece olmak üzere toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama
  Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli
  Prag - Viyana - Budapeşte panoramik şehir turları
  Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferler
  Profesyonel rehberlik hizmetleri
  Yurtdışı çıkış vergisi, 50 TL (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.)
  Tüm kişisel harcamalar
  Vize ücreti 140 €
  Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar
  Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar
  Öğle yemekleri,
  Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
  Şoför Bahşişi
  Seyahat Sağlık Sigortası

  Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

   

  Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.

  Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

  Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır. Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.

  Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tarafınıza bildirilecektir. Acentemiz, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

   

  Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

  Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

  Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

  Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

   

  Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

  Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.

  Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

  Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

  18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

   

  Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

   

   

  Gezilecek Şehirler

  Budapeşte


  Keyifli bir Budapeşte turu planı yapmak isterseniz, tercihlerinizi hemen Gezinomi ile yapabilirsiniz. Budapeşte turları sırasında gezilecek yerleri ve mutlaka tadına bakmanız gereken lezzetleri aşağıdaki listeden öğrenebilirsiniz. Macaristan turları ile başkent Budapeşte’yi ziyaret edebilir, kendiniz için en uygun tarihi hemen belirleyerek, turunuzu satın alabilirsiniz.

  GÖRÜLMELİ

  Budapeşte görülmesi gereken yerler
  • Buda Kalesi
  • Budapeşte Andrassy Caddesi
  • Budapeşte Aslanlı Köprü
  • St. Stephen Bazilikası

  TADILMALI

  Budapeşte ne yenir
  • Et yemekleri
  • Gulaş çorbası
  • Hamur işi çeşitleri
  • Sebze yemekleri

  Viyana


  Avusturya’nın başkenti olan Viyana’da farklı keşifler yapabileceğiniz tur seçenekleri sizleri bekliyor. Viyana turları sırasında tadına bakabileceğiniz en özel lezzetler ve mutlaka görmeniz gereken yerler listesi aşağıda. Gezinomi Avusturya turları ile uzun tur fırsatlarını değerlendirebilir ya da Viyana turları ile rahat edeceğiniz tur seçeneklerini hemen inceleyebilirsiniz.

  GÖRÜLMELİ

  Viyana görülmesi gereken yerler
  • Aziz Stefan Katedrali
  • Innere Stadt
  • Museumsquartier
  • Schönbrunn Sarayı

  TADILMALI

  Viyana ne yenir
  • Et yemekleri
  • Kahve
  • Şarap
  • Şnitzel

  Bratislava


  Slovakya’nın başkenti yakından tanımaya hazır olun! En keyifli tur seçenekleri ve en farklı lezzetleri yakalamak için harika bir seçim olacaktır. Viyana'nın 50 km mesafede yer Bratislava aslında kusursuz bir tur planının en güzel parçası olabilir. Bratislava turlarını incelemek için Slovakya turlarını hemen gözden geçirmeli ve kendiniz için en uygun olanı tercih etmelisiniz.

  GÖRÜLMELİ

  Bratislava görülmesi gereken yerler
  • Bratislava Devin Kalesi
  • Bratislava Kalesi
  • St. Martin Katedrali

  TADILMALI

  Bratislava ne yenir
  • Et Yemekleri
  • Özel Tatlılar
  • Yöresel İçecekler

  Cesky Krumlov


  Çek Cumhuriyeti'nde turların vazgeçilmez şehridir. Cesky Krumlov aslında kalesi ile ünlü küçük bir şehirdir. UNESCO Dünya Miras Listesinde yer almaktadır. Tarihi özelliklerini keşfetmek ve Cesky Krumlov’da tatmanız gereken lezzetleri şimdiden öğrenmek için aşağıda yer alan listeden yararlanabilirsiniz.

  GÖRÜLMELİ

  Cesky Krumlov görülmesi gereken yerler
  • Franz Kafka'nın Evi
  • Musevi Mahallesi
  • Namesti Republiky
  • Wenceslas Meydanı

  TADILMALI

  Cesky Krumlov ne yenir
  • Atıştırmalıkları
  • Dumpling
  • Kızartmaları
  • Şarapları

  Prag


  Başkent Prag, Çek Cumhuriyeti’nin en büyük şehridir. Prag turları sırasında gezilecek noktaları merak ediyorsanız ve kendiniz için en uygun olanları yakalamak istiyorsanız aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz. Prag’a özel lezzetleri de tercih edebileceğiniz pek çok noktada karşınıza çıkacak en özel tatlarda burada yer alıyor. Prag turları ile en uygun fiyat seçeneklerini hemen değerlendirebilirsiniz.

  GÖRÜLMELİ

  Prag görülmesi gereken yerler
  • Astronomik Saat Kulesi
  • Eski Kent meydanı
  • Karl Köprüsü
  • St. Vitus katedrali

  TADILMALI

  Prag ne yenir
  • Dumplings
  • Knedlik
  • Patates
  • Tavuk

  Karlovy Vary


  Çekya’nın muhteşem güzelliklere ev sahipliği yapan şehri Karlovy Vary, gezilecek görülecek yerler listenizde mutlaka olması gereken destinasyonlardan bir tanesidir. Çekya için önemli bir turizm merkezi olan Karlovy Vary, şehrin ortasından geçen nehir kenarına sıralanmış rengarenk evleri, Orta Çağ atmosferini yaşatan mimari yapıları, şifa dağıtan termal su kaynakları ile her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir.

  GÖRÜLMELİ

  Karlovy Vary görülmesi gereken yerler
  • Diana Gözlem Kulesi
  • Saint Jan Becher Museum
  • St. Luke Wax Museum

  TADILMALI

  Karlovy Vary ne yenir
  • Houbova Omacka
  • Kapr
  • Koprova Omacka

  Dresden


  Almanya’nın özellikle pazarları ile ismini duyurmuş olan Saksonya eyaletinin merkezi Dresden, her yıl pek çok turisti konuk etmektedir. Çok sayıda sanat eserine ev sahipliği yapan Dresden, Almanya turları ile gezip görebileceğiniz ve özellikle yılbaşı gibi özel dönemlerde en güzel alışveriş pazarlarını ziyaret edebileceğiniz şehirdir. Siz de Dresden turları için en uygun tarihi hemen tercih edebilirsiniz.

  GÖRÜLMELİ

  Dresden görülmesi gereken yerler
  • Dresden Kalesi
  • Frauenkirche Kilisesi
  • Grünes Müzesi
  • Zwinger Sarayı

  TADILMALI

  Dresden ne yenir
  • Cheesecake
  • Et yemekleri
  • Sebze haşlama
  • Yöresel içecekler
  3 TAKSİT İMKANI! Ödeme seçenekleri için tıklayınız...

  Almanya

  hakkında bilmeniz gerekenler

  Almanya
  Konuşulan Dil
  Almanca
  Para Birimi
  Euro
  Saat Farkı
  -1
  Voltaj
  220 V

  Genel: Avrupa’nın tarihi açıdan en kötü geçmişlerinden birine sahip olan Almanya, bugün en çok turist alan ülkelerin başında geliyor. Başkenti Berlin olan Almanya’da kışlar sert ve yağışlı, yaz ayları ise oldukça ılık ve geceleri serin geçmektedir.

  Telefon: Ülke kodu: 49 Konsolosluk: 30 275 850

  Vergiler: Almanya’da hizmetlere bağlı olarak % 16 oranında KDV uygulanıyor.

  Bahşiş: % 10 oranında bahşiş talep edilebilir.

  Avusturya

  hakkında bilmeniz gerekenler

  Avusturya
  Konuşulan Dil
  Almanca
  Para Birimi
  Euro
  Saat Farkı
  -1
  Voltaj
  220 V

  Genel: Orta Avrupa’nın en çok merak edilen ülkelerindendir. Viyana başkentidir ve sanat-kültürün en güzel tarafını burada tanıyabilirsiniz. İtalya, Slovenya, İsviçre, Almanya ve Macaristan ülkenin komşuları arasındadır.

  Telefon: Ülke kodu: 43 Konsolosluk: 1 505 7338

  Vergiler: % 20 oranında vergi uygulaması vardır.

  Bahşiş: Genellikle % 10 servis ücreti hesaba ekleniyor.

  Çek Cumhuriyeti

  hakkında bilmeniz gerekenler

  Çek Cumhuriyeti
  Konuşulan Dil
  Çekçe
  Para Birimi
  Karuna
  Saat Farkı
  -1
  Voltaj
  220 V

  Genel: Orta Çağ’a ait yapıları ile dikkat çeken Çek Cumhuriyeti, Polonya, Almanya, Avusturya ve Slovakya ile komşudur. Karasal iklim yaşanan ülkede kışlar soğuk, yazlar sıcak geçiyor.

  Telefon: Ülke kodu: 42 Konsolosluk: (2) 243 11402

  Vergiler: % 18 oranında vergi uygulanıyor.

  Bahşiş: Genellikle restoranlarda % 10 kadar bahşiş hesaba eklenir.

  Macaristan

  hakkında bilmeniz gerekenler

  Macaristan
  Konuşulan Dil
  Macarca
  Para Birimi
  Forint
  Saat Farkı
  -1
  Voltaj
  220 V

  Genel: Kış aylarında en çok turist kabul eden ülke, Orta Çağ’dan kalma kusursuz mimarisi ile sizi de konuk edebilir. Romanya, Ukrayna ve Avusturya ile komşu olan Macaristan’da kışları soğuk, yazları yağmurlu geçmektedir.

  Telefon: Ülke kodu: 36 Konsolosluk: 1 155 1975

  Vergiler: Belirli alışverişler de için vergi alınabiliyor.

  Bahşiş: Restoranlarda genellikle % 10 bahşiş verilir.

  Slovakya

  hakkında bilmeniz gerekenler

  Slovakya
  Konuşulan Dil
  Slovakça
  Para Birimi
  Euro
  Saat Farkı
  -1
  Voltaj
  220 V

  Genel: 1993 yılında bağımsızlığına kavuşan ülkenin başkenti Bratislava’dır. İsmine turlar düzenlenen şehir görülmeye değerdir. Slovakya’da yaz ve kış arasında büyük farklılıklar vardır. Kışları sert ve soğuk, yazlar serin geçmektedir.

  Telefon: Ülke kodu: 421 Konsolosluk: +421 2 5949 0900

  Bahşiş: Restoranlarda genellikle % 10 bahşiş veriliyor.

  Misafir Değerlendirmeleri

  Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

  Tur Nasıldı?

  Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

  Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

  5 TL GeziPara Kazan

  Konum

  Orta Avrupa'nın Başkentleri Turu Budapeşte Gidiş