error
Romantik Yol Almanya & İsviçre Turu bu dönemde pasiftir. Değerlendirmek isteyeceğiniz diğer turlar için tatil danışmanımızla görüşebilirsiniz.

HEMEN ARAYIN: 0850 466 77 44

ya da

Baştanbaşa Balkanlar Orta Avrupa Turu 2
Baştanbaşa Balkanlar Orta Avrupa Turu 2 3.11.2017 - 13.11.2017 fiyatıdır. 10 Gece 11 Gün
398.00 EUR

Romantik Yol Almanya & İsviçre Turu

Romantik Yol Almanya & İsviçre Turu bu dönemde pasiftir.

1. Gün: İSTANBUL – FRIEDRICHSHAFEN – (PFAHLBAUTEN – MEERSBURG)

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 06.00’da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1385 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.30’da Friedrichshafen’e hareket. Yerel saat ile 10.25’te varışın ardından ilk olarak Unteruhldingen Plajı’nın yanında bulunan Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki Pfahlbauten Parkı’nda Taş-Bronz devrine ait bulgular ışığında yapıların tekrar oldukları yerde, gölün üzerine kazık temelli evler olarak inşa edilmiş halini simülasyon sunumuyla gezerken çok etkileneceksiniz. Buradan eski sokakları, kalesine ve göle tepeden bakan manzarasıyla oldukça keyifli bir yer Meersburg’da geçireceğimiz zamanın ardından Friedrichshafen’de otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

2. Gün: FRIEDRICHSHAFEN – MAINAU ADASI – KONSTANZ

Sabah kahvaltısının ardından Almanya, Avusturya ve İsviçre’ye ait irili ufaklı yerleşim yerleriyle, meyve bahçeleriyle, nefis şarapların üretildiği üzüm bağlarıyla gerçek bir cennet Bodensee Göl’ü kıyılarını gezmeye, Ren nehri ile Bodense gölünün birleşmesinin yarattığı doyumsuz manzara sonrası binbir çeşit çiçek, palmiye ağaçları, bitki bahçeleri, kırk çeşit kelebek, hayvanat bahçesi, çocuk parkları ve sarayı ile Mainau Adası’ndan başlıyoruz. Daha sonra ıhlamur ağaçlarıyla bezenmiş gölün en büyük adası Lindau’da Bavyera Aslan Heykeli, karşısındaki deniz feneri, Bismark Meydanı’ndaki çok renkli ve etkileyici desenlerle bezenmiş tarihi Historic Town Hall görülecektir. Son olarak Konstanz’da görüldükten sonra otele yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

3. Gün  KONSTANZ – LUZERN – ZÜRİH – FUSSEN

Sabah kahvaltısının ardından ünlü şair Alexander Dumas’ın “İsviçre bir istiridye, Luzern onun içindeki incidir” dediği Luzern’e hareket ediyoruz. Kuğuların yüzdüğü gölde Kapel köprüsü, köprünün içinde tavanlarda üçgen 100’e yakın yağlı boya resmi, bu köprüye bağlı sekizgen su kulesi ve göl boyu şehrin doyumsuz manzarası görüldükten sonra dünyada yaşam kalitesi en gelişmiş şehir olan Zürih’e hareket. Varışımıza istinaden panoramik şehir turu. Bu turumuzda Zürih Gölü, eski gar,  Zürih Katedrali, Saat Kulesi ile dünyanın en meşhur caddelerinden biri Banhoff Strasse görülecek yerler arasındadır. Limmat Nehri kıyısındaki Zürih‘i hem su seviyesinden, hem de panoramik tepe manzarasından görebiliyor, İsviçre‘nin en büyük saatinin bulunduğu St.Peterskirche Kilisesi’ndeki saat kulesine şaşırıyor, eski şehrin sokaklarındaki süslü cumbalara ve birbirinden değişik özenle restore edilmiş binalara hayran oluyor, Zürih Gölü’nü kenarından selamlayarak nehrin karşı kıyısındaki bölgede, Zurich‘in barlar sokağında gece hayatına dair ufak bir fikir edinmiş olarak Zürih gezimizi tamamlıyoruz. Tur sonrası Fussen’e gidip otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

4. Gün      FUSSEN–LANDSBERG AM LECH–NEUSCHWANSTEIN&HOHENSCHWANGAU ŞATOLARI–MÜNİH

Sabah kahvaltısının ardından gezimizin mihenk taşı sayılabilecek şatolar turumuz için hareket ediyoruz. Bavyera Karlı II. Ludwig tarafından inşa ettirilen Hohenschwangau ve Neuschwanstein şatoları masalsı görünümüyle romantik yolun parlayan incisi niteliğinde. Şatoları gezerken karşınıza çıkacak resimli temalar; aşk, ihanet ve pişmanlıkla beraber yoğunlukla Hristiyanlığın saflık sembolü ”kuğu” olacaktır. Yarım günden fazla zaman alacak son derece keyifli şatolar turumuzdan sonra tam ortasından geçen Lech nehrinin, yapay şelalesinin yarattığı gür su sesi, dinlendirici ferah görüntüsü ile romantik yola çok yakışan harika bir dinlence yeri Landsberg am Lech de kısa bir molamız olacak. Ardından Avrupa’nın en önemli sanat, teknoloji, finans, kültür, inovasyon, eğitim ve turizm merkezlerinden Bavyera eyaletinin başşehri Münih’e hareket. Varışımıza istinaden otele yerleşme. Geceleme otelimizde.

5. Gün  MÜNİH – AUGSBURG – ROTHENBURG – BAMBERG

Sabah kahvaltısının ardından panoramik Münih şehir turu. Şehir turumuzda ilk durak etrafı müzeler, kiliseler, dükkanlar, kafelerle çevrili, şehrin kalbinin attığı yer Marienplatz, zarif kubbeleri, etkileyici çan kulesiyle ilgi çekici güzelliğe sahip Eski Belediye Binası (Altes Rathaus), Münih denilince ilk akla gelen yapılardan, şehrin adeta sembolü Yeni Belediye Binası (Neues Rathaus), 14.yüzyıl gotik tarzda inşa edilmiş İsator Kapısı, yine Münih’in simgesi olarak kabul edilen Kral Ludwing’in altın mezarı ve birçok hazinenin sergilendiği Fraunenkirche (Meryemana Kilisesi) görülecektir.  Tur sonrası yapacağımız kısa bir yolculuğun ardından Augsburg’a varıyoruz. Dünyadaki ilk sosyal konutlar olarak meşhur olmuş, 1521 yılında ünlü zengin Jakob Fugger tarafından şehrin fakir Katolik ailelerini barındırmak için inşa ettirilmiş, 67 ev 140 daire ile bugün halen 150 kişi oturduğu mahalle Fuggerei’yi ziyaret ediyoruz. Şehrin meydanında 70 metre yükseklikteki Perlach Kulesi, en önemli Rönesans yapılarından biri Rathaus (Belediye Binası), bölgenin 4 nehrini kadın figürü şeklinde resmeden, göğüslerinden şakır şakır suların aktığı 418 yıllık Agustus Çeşmesi ve Maxmilian Caddesi Augsburg’da göreceğimiz önemli yerler. Bugünkü son durağımız evlerin, kulelerin, kale kapılarının ve surların arasında gezinirken kendinizi adeta Ortaçağ’da geçen bir masalın kahramanı olarak hissedeceğiniz romantik yolun gözbebeği, hatta Romantik yolun en güzel kasabası Rothenburg. Çeşmeli meydanlara açılan Arnavut kaldırımlı sokaklar, bakımlı eski evler, çimleri özenle kesilmiş vadi manzaralı kale bahçeleri, Rothenburg’un en güzel ve en fotojenik meydanı Plönlein, belediye binasının (Rathaus) bulunduğu şehrin ana meydanı Markt Meydanı gezildikten sonra Rothenburg’a veda ederek yaklaşık 1,5 saatlik yolculuk sonrası Bamberg’e geçiyor ve otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

6. Gün  BAMBERG – WÜRZBURG – FRANKFURT 

Sabah kahvaltısının ardından Bamberg şehir turumuza başlıyoruz. Ortaçağ ve Barok Alman şehirciliğinden hiç bozulmadan kalmış Bamberg, Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki yapılarıyla tanınıyor. Bu yapılar sayesinde “Almanya’daki Roma” olarak biliniyor. Bir tarafta ünlü Dom Katedrali, bitişiğinde eski piskoposluk sarayı, diğer yanda yeni Residenz binasının bulunduğu Domeplatz sizi tarihin içinde bir yolculuğa çıkarıyor. Şehrin iki yakasını bağlayan köprüler 450’lerden beri aynı şeklini, güzelliğini koruyor. Neptün Çeşmesi’nin bulunduğu alan Bamberg’in en çok bilinen meydanlarından. Bamberg gezimizden sonra Würzburg’a hareket ediyoruz. Würzburg gezimizin başlangıç noktası harika Würzburg panoramasının olduğu Marienberg Kalesi. Ardından 1120 yılında inşa edilmiş, Marienberg Kalesi ile eski şehri birbirine bağlayan, 185 mt. uzunluktaki Almanya’nın ilk taş köprüsü Alte Meinbrücke, Würzburg piskoposlarının zenginliğini göstermek için 18.yy’da inşa ettiği “Dört Kıta’’ adlı dünyanın en büyük tavan freski ile ünlü Almanların tüm saraylardan daha üstün saray dedikleri Unesco Dünya Kültür Mirası Residence’ı da gezerek son durağımız olan Almanya’nın finans ve kültür şehri Frankfurt’a hareket ediyoruz. Frankfurt varışımıza istinaden şehir turuna başlıyoruz. Savaş sonrasında aslına uygun olarak yapılmış ve oldukça renkli Romer Meydanı (eski şehir meydanı), Frankfurt Belediye binası, meydandaki Adalet Heykeli, meydanın arka kısmında oldukça büyüleyici bir görüntüye sahip Dom katedrali, Main nehri üzerinden şehri en güzel fotoğraflayabileceğiniz Eisener Steg Köprüsü, araç trafiğine kapalı olan Fressgasse Caddesi, caddedeki eski opera binası olan Alte Oper, Mozart ve Goethe'nin heykelleri turumuzda görülecek yerler arasında. Sokak çalgıcıları, güzel ve şık kafeler ile ilginç hediyelik eşya mağazalarının bulunduğu Zeli Caddesi ile Frankfurt gezimizi tamamlayarak otele yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

7. Gün  FRANKFURT – RUDESHEİM – RUDESHEİM ROMANTİK REN NEHRİ GEZİSİ – KOBLENZ

Sabah kahvaltısının ardından kısa bir yolculuğun ardından Rudesheim’a varış. Birbirinden güzel romantik evlerin, şık restoran ve kafelerin olduğu ünlü Dosselgasse sokağında serbest zaman. Daha sonra teleferikle Rudesheim’in en yüksek tepesine çıkıyoruz. 1871’de Almanya’nın birleşmesi şerefine yapılmış devasa boyuttaki Neiderwalt Anıtı’nın olduğu parktan aşağıdaki yemyeşil bağların ve Ren Nehri’nin seyir keyfi sizleri bekliyor. Ardından Rudesheim Limanı’ndan “Romantik Ren Nehri Turu” için hareket ediyoruz. İsviçre Alpleri’nden doğup, Hollanda’da Kuzey Denizi’ne dökülen Ren Nehri’nin en popüler bölgesi Almanya’da Rudesheim ile Koblenz arasındaki bölüm, nehrin her iki yanında bulunan yemyeşil kasabaların ortasında yükselen şatolar ve muhteşem manzara kendinizi bir ortaçağ film setinin içerisinde hissetmenize neden olacak. Akşam saatlerinde Rhein ve Mosel'in birleştiği Almanya’da nehirlerin kraliçesi olarak adlandırılan Koblenz’deyiz. Otele yerleşme. Geceleme otelimizde.  
 
8. Gün   KOBLENZ – KÖLN – İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Koblenz şehir turu. Turumuzda şehrin en eski köprüsü, Rhein ve Mosel nehirlerinin birleştiği burunda şehrin en görkemli yapıtı I. Wilheim Heykeli, tam karşısında teleferikle çıkarak Koblenz’in muhteşem manzarasını seyredebileceğiniz Ehrenbreıtstein Fortres, cok detaylı işçilikle Koblenz’in 2 bin yıllık tarihini anlatan 10 metre boyundaki, 3 boyutlu Anıt Çeşme (Historiensueule) ve Alman-Fransız akrabalığına atıfta bulunan, ağzından su fışkıran çocuk motifli çeşmenin bulunduğu Jesuıtenplatz Meydanı görülecektir. Turumuzun ardından yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğun ardından Köln’e varış ve panoramik şehir turu. Kentin coğrafi ve manevi kalbi olup, yılda 6 milyon turist çeken, 632 yılda tamamlanmış, Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki muhteşem Köln Dom Katedrali, katedralin hemen yanında Ren nehri üzerinde bulunan, genç aşıkların üzerine sevdiklerinin adını yazdıkları ve rengarenk asma kilitlerle renklendirdiği Hohenzollern Köprüsü, yine nehrin hemen kıyısında  Köln’ün meşhur birası ve ulusal içeceğini tadabileceğiniz şehrin en canlı yeri Alstadt Bölgesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası havalimanına gidiyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1674 sefer sayılı uçuşuyla 19.35’te İstanbul’a hareket. Saat 23.55’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

Türk Havayolları ile İstanbul – Friedrichshafen / Köln – İstanbul parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti, 

Havalimanı vergileri,  Alan/otel /alan transferleri ve şehirlerarası transferler,

Belirtilen kategori otellerde toplamda 7 gece oda+kahvaltı konaklamalar, 

Otel konaklama turist vergileri,

Rudesheim – Koblenz romantik Ren nehri turu

Köln, Koblenz, Rudesheim, Frankfurt, Wurzburg, Bamberg, Rothenburg, Landsberg Am Lech, Augsburg, Münih, Hohenschwangau,  Neuschwanstein,  Fussen, Zürih, Luzern, Konstanz, Mainau Adası, Friedrichshafen, Phahlbauten ve Meersburg şehir turları,

Türkçe tur liderliği hizmeti.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

Yurt Dışı Çıkış Harcı Bedeli (15 TL)

Vize Ücreti, Servis Bedeli (120 Euro)

Zorunlu Seyahat Sigortası (15 Euro)

Her Türlü Kişisel Harcamalar Ve Otel Ekstraları

Müze Ve Ören Yerleri Girişleri

Programda belirtilmeyen tüm turlar

Rehber Ve Şoför Tipleri.

 

ÖNEMLİ BİLGİLER

Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.
Çocuk fiyatları ; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır.
Üç Yataklı odada ; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır.
Acentemiz  kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Yeşil pasaport sahiplerine vize gerekmemektedir.

Shengen vize işlemleri sırasında ve yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır.
Şehirler arası geçişlerin özel otobüs ile yapılan gezilerimizde minimum katılım sayısı 30 kişidir. Tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanları veya ören yerlerine  yönlendirilecektir.
Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.
Programlarda belirtilen gezilerin günleri yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen geziler yapılmaz. Bu gezilerin yapılamamasından Acentemiz  sorumlu tutulamaz.
65 yaş üzeri misafirlerimize seyahat sigortası için yaş periyodlarına göre sürprim uygulaması vardır. Detayları acentanızdan öğrenebilirisiniz.
Acentemiz  gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Acentemiz  misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.

EMEKLİLER İÇİN

 (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Emeklilik hesap cüzdanı fotokopisi
2.Ev tapusu fotokopisi
3.Banka hesap cüzdanı fotokopisi
4.Kredi kartı fotokopisi

 

SERBEST MESLEK MENSUPLARI İÇİN

 (Avukat,doktor,mali müşavir v.s.) (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Baglı bulunduğu odadan yazı
2. Antetli kağıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan, konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe
3.Vergi levhası fotokopisi
4.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi

 

MAAŞLI ÇALIŞANLAR İÇİN

  (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Antetli kağıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ’’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı

2.belirtilmeden yazılacak dilekçe. (imzalar, firmanın imza sirkülerinde yer alan kişilere ait olmadır)
3.Firma imza sirküleri
4.Firmanın ticaret veya sanayi odasından faaliyet belgesi (yeni tarihli)
5.Vergi levhası fotokopisi
6.Ticaret sicil gazetesi fotokopisi

7.Son maaş bordrosu
8.Sigorta işe giriş ve son 4 aylık bildirgelerin fotokopisi
9.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi

 

FİRMA SAHİPLERİ VE ŞİRKET ORTAKLARI İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Antetli kağıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe
2.Firma imza sirküleri
3.Vergi levhası fotokopisi
4.Ticaret veya sanayi odasından faaliyet belgesi (yeni tarihli)
5.Ticaret sicil gazetesi fotokopisi (kuruluş gazetesi)
6.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi

BANKA ÇALIŞANLARI İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1. Bankanın antetli kağıdına seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ’’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe (imzalar, firmanın imza sirkülerinde yer alan kişilere ait olmadır)
2.Banka imza sirküleri
3.Son maaş bordrosu
4.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi

ÖĞRENCİLER İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

Öğrenci durum belgesi
Ebeveyn gelir durumunu belirten belgeler (yukarıda belirtilen katagorilere göre)

NOTLAR
*Evli çiftlerin evlilik cüzdanı fotokopileri vize başvurularında gerekmektedir.

* 2 adet fotoğraf (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)
* İlk defa shengen vizesi alabilmek için şahsi müracat gereklidir. Pasaport geçerlilik süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.

* Tüm vize alacak meslek gruplarına istinaden önlü ve arkalı kimlik fotokopisi ve ev & iş adres ve telefon bilgileri beraberinde vermeniz gerekmektedir.

PEŞİN FİYATINA 9 TAKSİT! Ödeme seçenekleri için tıklayınız...

Misafir Değerlendirmeleri

Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Romantik Yol Almanya & İsviçre Turu

TUR SAYFASINA DÖN

REZERVASYON YAP

Konum

Romantik Yol Almanya & İsviçre Turu