Vietnam, Kamboçya, Tayland Turu

Bangkok (2) & Pattaya, Sıem Reap (2) & Ho Chı Mınh (3)

8 Gece - 9 Gün

Türk Hava Yolları Direkt Seferleri ile
1699,00 EUR 6880,95 TL
23.6.2017-1.7.2017 dönemi için geçerli kişibaşı fiyatıdır.
Gezi Programı gün gün tur programınız
Fiyat Listesi oda fiyatlarını öğrenin...
Gezilecek Şehirler genel bilgiler ve tavsiyeler
Vize Bilgileri vize için gerekenler

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “FİYAT OLUŞTUR” butonuna tıklayınız.

Gezi Programı

1/2.Gün  BANGKOK (Uçakta)

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminalinde 17:00’da bulunma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 64 sefer sayılı uçuş ile saat 20:10 ‘da Bangkok’a hareket ediyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.

2. Gün      BANGKOK

Yerel saat ile 09.25‘de Bangkok Havalimanı’na varışımıza istinaden pasaport ve bagaj işlemlerimiz tamamalayıp, Bangkok havalimanında geleneksel kıyafetli Taylı kızlarla çiçekli karşılanıyoruz. Özel otobüsümüz ile Bangkok şehir turumuz için hareket ediyoruz. İçinde dünyaca meşhur 46 metre uzunluğu ve 15 metre yüksekliğiyle, Yatan Buddha Heykeli, Oturan Buddha Heykeli, Stupa’lar (mezar taşları), Kraliyet Tapınağı Wat Pho ve içinde 5,5 ton ağırlığında Altın Buddha Heykeli bulunan Wat Traimit Tapınağı’nı geziyoruz. Çin Mahallesi, Çiçek Pazarı, Demokrasi Anıtı ve Caddesi, Bakanlıklar Caddesi, Parlamento Binası ve Tayland’ın şuandaki kralının Bangkok’taki malikanesi turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. Akşam “ Sea Food Market & Patong Gece Pazarı “ turu için otelimizden hareket ediyoruz. Turumuzda önce Tayland’ın en büyük deniz mahsulleri restoranına gidecek burda günlük getirilen deniz mahsullerinden seçerek istediğimiz şekilde pişirterek keyifli bir yemek yiyeceğiz. Bu restoranın sloganı “if it swims we have it” yani “yüzüyorsa bizde vardır”. Yemeğimizin ardından Bangkok’un en meşhur gece pazarı olan Çin ve Tayland stili alışveriş yapabileceğiniz, daha çok taklit ürünlerin (Rolex saat, Versace çanta v.s) ağırlıklı olduğu Patong gece pazarına geçiyoruz. Ünlü alışveriş ve barlar sokağında güzel vakit geçireceksiniz. Bol pazarlık yapmayı unutmayınız. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3. Gün    BANGKOK – PATTAYA – BANGKOK

Kahvaltının ardından tam günlük Pattaya Gezisi için otelimizden hareket. Bu tüm günlük gezide Bangkok’tan özel otobüsümüzle Tayland’ın en meşhur sayfiye yeri Pattaya’ya gidiyoruz. Yol üzerinde bir mücevher fabrikası gezecek, Tayland’da çıkan safir, yakut gibi değerli taşların nasıl işlendiğini ve mücevher haline getirildiğini göreceğiz. Varışta Pattaya Sahili’nden özel sürat teknelerimizle, palmiye ağaçları arasında mercan tozlarından oluşmuş beyaz kumsalı ile bütün gün turkuaz sularında yüzebileceğimiz Mercan Adası bizi karşılıyor. Turumuz esnasında alacağımız öğle yemeğimiz ızgara balık, salata ve tropik meyvelerden oluşuyor. Öğleden sonra Pattaya’ya dönüyor ve Timsah Çiftliği Gezisi için otobüsümüze biniyoruz. Burada timsahlarla yapılan tehlikeli gösteriyi izleyip, inanılmaz güzellikteki bahçeyi gezeceğiz. Arzu eden misafirlerimiz Kaplanlar ile hatıra fotoğrafı çektirip, bahçede yer alan Uzak Doğu’ya çeşitli has canlıları görebilirler. Tur bitimi, Pattaya merkezde serbest zamanın ardından, Bangkok’a hareket. Varışımıza istinaden dinlenmek üzere serbest saatler. Geceleme otelinizde.

4.Gün     BANGKOK – SIEM REAP

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Bizleri bekleyen özel aracımız ile havalimanına transfer. Yerel havayolları ile bulunduğu eyaletin başkenti Siem Reap’e uçuyoruz. Varışımıza istinaden alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Odalarımızın alınmasının ardından rehberimizin bildirdiği saatte otelimizden hareketle şehir turumuza çıkıyoruz. Kraliyet Rezidansı , Yeay Teap, Preah Ang Chek ve Prreah Ang Chorm anıtlarının bulunduğu şehrin ana caddesi üzerinden ana mabete ulaşacağız. Yapacağımız tapınak ziyaretimiz sonrası Antik Kamboçya kültüründe Chantiers Ecoles ve Les Artisans d’ Angkor isimi ile anılan taş yontma ve ağaç oymacılığı merkezini ziyaret ediyoruz. Tur bitiminde otelimize transfer. Dinlenmek üzere serbest saatler.

5.Gün     SIEM REAP

Kahvaltımızın ardından tam günlük “ Angkor Wat “ tapınaklar turu için otelimizden hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan, dünyanın en büyük tapınağı olan Angkor Wat’ı ve Kimer başkenti Angkor Thom’u ziyaret ediyoruz. 81 hektarlık bir araziye kurulmuş olan tapınak kompleksi Pekin'deki Emperyal Palas'tan dahi daha büyüktür.  Ayırt edici 5 kulesi Kamboçya Bayrağında yer almaktadır. Sanat tarihçilerine göre Khmer sanatı ve mimarisinin en iyi örneği olan bu baş yapıttaki kuleler; Meru'nın 5 tepesini sembolize etmektedir. Çevreleyen duvar dünyanın sonundaki dağları, duvarın ardındaki hendek de ötesindeki okyanusları sembolize eder. Alacağımız öğle yemeğinin ardından bölgedeki en güzel tapınaklardan biri olan Ta Prohm’u geziyoruz. Angelina Jolie’nin oynadığı Tomb Raider filmlerinde de kullanılan tapınak, keşfedildiği zamandan beri hiçbir restorasyon geçirmemiş olmasıyla meşhur. Bu gizemli tapınak içinde büyüyen ağaçlarla eşsiz bir görsel şölen oluşturuyor. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

6.Gün     SIEM REAP – HO CHI MINH

Kahvaltımızın ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Özel aracımız ile Siem Reap’in 10 km yer alan Chong Khenas “ Tonle Sap & Yuzen köy Gezisi “ için otelimizden hareket ediyoruz. Devasa Tonle Sap Gölünün üzerinde yüzen okullar, restoranlar, hastaneler ve daha nice binadan oluşan eşi benzeri bulunmayan bir yerleşim yeri olan Tonle Sap’da insanların suyun üzerinde geçen hayatlarına tanıklık edeceğiz. Turumuzun ardından Siem Reap Havalimanı’nda transfer. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, yerel havayolları ile Vietnam’in baskenti Ho Chi Minh’e uçuyoruz. Varışımızda alanda bilzeri bekleyn özel otobüsümüz ile otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

7.Gün      HO CHI MINH

Kahvaltının ardından özel aracımız ile panoramik olarak düzenleyeceğimiz şehir turumuz için otelimizden hareket edyoruz. Eski ismi ile Saigon olarak bilinen, Vietnamın en büyük ve aynı zamanda ekonomik, kültürel başkenti konumundaki Ho Chi Minh şehir turumuz sırasında Uzlaşma Sarayı, Fransız Koloni döneminden kalma tarihi Notre-Dame Katedrali, Posta Binası göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi Ben Tanh pazarında alışveriş için serbest zamanımız olacak. Öğleden sonra Cu Chi Tünelleri Gezimiz için özel aracımız ile hareket ediyoruz. Vietnam ile ABD arasında yapılan savaş esnasında Vietnam savunucularının yer altına yaklaşık 200 km uzunluğunda yaptıkları Cu Chi tünellerini, Amerika ile savaşın yaşandığı dönemde kullanılan savaş araç ve malzemelerinden örnekleri görme imkânımız olacak. Tur bitiminde otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

8.Gün     HO CHI MINH – İSTANBUL

Sabah erken saatte alınacak kahvaltı sonrası düzenlenecek olan “Mekong Turu“ icin otelimizden hareket. İlk durağımız Ben Luc bölgesinde bulunan Cao Dai Tapınağı. 1919 yılında oluşturulan yeni bir din olan Caosinizm'e adanan bu tapınak, 1933 - 1955 yılları arasında inşa edilmiştir. Tapınak ziyareti sonrasında özel teknemiz ile birlikte Mekong Nehri’ne doğru yolculuğumuz başlıyor. Tekne turumuzda ilk olarak Vietnam’ın meyve bahçesi olarak adlandırılan Thoi Son adasını ziyaret edeceğiz. Birbirinden ilginç tropikal meyveleri tatma imkanımızın olacağı turumuzun ardından yerel bir köy yolu üzerinde 15 dakikalık atla yürüyüş imkanımız olacak. Yürüyüşümüzün ardından Chuong Duong Meyve Bahçelerine ulaşacağız. Bu bölgede hem tropikal meyveler hem de Vietnam’ın güzel yeşil çayını yerel Vietnam müziği eşliğinde deneyimleme imkanımız olacak. Öğle yemeğimizi lokal bir restauranda alıyoruz. Tur bitiminde havalimanına transfer. Türk Hava Yolları’nın TK 069 sayılı uçağı ile 20:25’te Istanbul’a hareket ediyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor

09.Gün  İSTANBUL

Yerel saat ile 05:40'da Istanbul Atatürk Havalimanı’na hoşgeldiniz

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

Türk Hava Yolları ile İstanbul – Bangkok  / Ho Chi Minh – İstanbul parkurunda ekonomik sınıfı uçak bileti,

Belirtilen otel kategorilerinde oda kahvaltı bazında konaklama,

Yerel Hava Yolları ile Bangkok – Siem Reap parkurunda ekonomik sınıf uçuşları (Bagaj 15 kg)

Yerel Hava Yolları ile Siem Reap – Ho Chi Minh parkurunda ekonomik sınıf uçuşları (Bagaj 15 kg)

Tüm havaalanı – otel – havaalanı transferleri

Bangkok, Siem Reap , Ho Chi Minh  panoramik şehir turlari,

Programda  belirtilen tüm çevre gezileri

Programda  belirtilen iki öğle yemeği ve bir akşam yemeği

Profesyonel türkçe rehberlik hizmetleri

Türsab Zorunlu Mesleki Sigortası

Havalimanı Vergileri

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

Seyahat sigortası (25 Euro)

Programda dahil olarak belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

Yurtdışı çıkış harcı bedeli

Kambocya Vizesi

Vietnam Vizesi

ÖNEMLİ BİLGİLER

Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.
Çocuk fiyatları ; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır.
Üç Yataklı odada ; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır.
Acentemiz  kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Vize işlemleri sırasında ve yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır.
Şehirler arası geçişlerin özel otobüs ile yapılan gezilerimizde minimum katılım sayısı 30 kişidir. Tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanları veya ören yerlerine  yönlendirilecektir.
Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.
Programlarda belirtilen gezilerin günleri yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen geziler yapılmaz. Bu gezilerin yapılamamasından Acentemiz  sorumlu tutulamaz.
65 yaş üzeri misafirlerimize seyahat sigortası için yaş periyodlarına göre sürprim uygulaması vardır. Detayları acentanızdan öğrenebilirisiniz.
Acentemiz  gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Acentemiz  misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.

PEŞİN FİYATINA 9 TAKSİT! Ödeme seçenekleri için tıklayınız...

Vietnam

hakkında bilmeniz gerekenler

italy
Konuşulan Dil
Viet, Çince, Fransızca, İngilizce
Para Birimi
Vietnam Dong
Saat Farkı
5
Voltaj
220 V

Genel: Başkenti Hanoi olan Vietnam’da tropikal bir iklim yaşanmaktadır. Hava sıcaklıkları 38 derecenin üzerine çıkabiliyor.

Telefon: Ülke kodu: 84 Konsolosluk: 84-4 822 24 60 (3 lines)

Vergiler: Vergi uygulaması bulunmuyor.

Bahşiş: Bahşiş için özel istek yoktur aksine verirseniz çok sevinilir.

Cambodia

hakkında bilmeniz gerekenler

italy
Konuşulan Dil
Kmer, İngilizce ve Fransızca
Para Birimi
Kamboçya Rieli
Saat Farkı
5
Voltaj
220 V

Genel: Kamboçya, Tayland Körfezi’ne kıyısı bulunan bir ülkedir. Tropik iklimin yaşandığı Kamboçya’da Nisan ve Aralık ayında sıcaklık 40 dereceye kadar çıkıyor.

Vergiler: Vergi uygulaması bulunmuyor.

Bahşiş: Restoranlarda % 5 ile bahşiş bırakılabiliyor.

Singapore

hakkında bilmeniz gerekenler

italy
Konuşulan Dil
İngilizce, Çince, Malayca
Para Birimi
Singapur Doları
Saat Farkı
5
Voltaj
220 V

Genel: Malay Yarımadası’nın güneyindeki ada devlettir. Malezya ve Endonezya ile komşudur. Ülkede sıcak ve nemli muson iklimi yaşanmaktadır.

Telefon: Ülke kodu: 65 Konsolosluk: 732 9211

Vergiler: % 7 oranında vergi uygulanıyor.

Bahşiş: Bahşiş miktarı kişiye bağlıdır.

Gezilecek Şehirler

Ho Chi Minh


Vietnam'ın en büyük şehri olan Ho Chi Minh, ismini eski Vietnam liderinden almıştır. Önceki ismi Saygon'dur. Şimdi ise gelişmiş ve eşsiz güzellikler ile turistlerin en uğrak noktasıdır.

GÖRÜLMELİ

Ho Chi Minh görülmesi gereken yerler
 • Yeniden Birleşme Sarayı
 • Savaş Müzesi
 • Notre Doma Bazilikası
 • Saigon Postanesi

TADILMALI

Ho Chi Minh ne yenir
 • Balık çeşitleri
 • Pho Goa (tavuklu çorba)
 • Bia Hoi (birası)
 • Pirinç şarabı

Can Tho


Vietnam'ın Mekong Deltası bölgesinde yer alan şehirdir. Vietnam'da beşinci büyük şehridir. Cần Thơnun ikiye bölünmesi ile kurulmuş bir şehir merkezidir. Farklı yapısı ile dikkat çekmektedir.

GÖRÜLMELİ

Can Tho görülmesi gereken yerler
 • Ong Tapınağı
 • Binh Thuy House
 • Can Tho Müzesi
 • Tham Tuong Kilisesi

TADILMALI

Can Tho ne yenir
 • Makarna çorbası
 • Balık çeşitleri
 • Pho Goa (tavuklu çorba)
 • Bia Hoi (birası)

Hanoi


Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti'nin başkenti olan Hanoi, uzun yıllar Fransız sömürgesinin yönetim merkezi olmuş bir şehirdir. Farklı yeşil tonlarını göreceğiniz ve yapısı ile size ilginç gelecek olan bir şehirdir.

GÖRÜLMELİ

Hanoi görülmesi gereken yerler
 • Hoan Kiem Gölü
 • Ho Chi Minh Mozolesi
 • Ho Chi Minh Mozolesi
 • Vietman Müzesi

TADILMALI

Hanoi ne yenir
 • Balık çeşitleri
 • Pho Goa (tavuklu çorba)
 • Bia Hoi (birası)
 • Pirinç şarabı

Halong Bay


Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti sınırları içinde yer alan bir bölgedir. Doğa Asya’da oldukça meşhur bir tatil cennetidir. Alçalan Ejderha anlamına gelen ismi ile bilinir ve 1994 yılında UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer almıştır.

GÖRÜLMELİ

Halong Bay görülmesi gereken yerler
 • Ha Long Körfezi
 • Cat Be Adası
 • Dau Be Adası
 • Balık Çiftliği

TADILMALI

Halong Bay ne yenir
 • Pirinç şarabı
 • Tavuk yemekleri
 • Balık çeşitleri
 • Yöresel içecekler

Siem Reap


Siem Reap Eyaleti'nin başkenti olan ve aynı ismi taşıyan şehirdir. Angkor Vat Tapınakları'na en yakın şehirdir. Farklı bir tur seçimi yapmış olacağınıza enim olabilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Siem Reap görülmesi gereken yerler
 • Angkor Tapınağı
 • Banteay SreiTapınağı
 • Bayon Tapınağı
 • Preah Khan Tapınağı

TADILMALI

Siem Reap ne yenir
 • Izgara muz
 • Tavuk yemeği
 • Noodle Çorbası
 • Amok

Angkor


1177 yılından sonra imparator VII. Jayavarman’ın kurduğu şehir. Budaya adanan ve Bayon adı verilen büyük bir tapınakları ile ünlü olan şehirdir. UNESCO koruması altındadır ve Kamboçya ekonomisine en büyük katkısı turizmdendir.

GÖRÜLMELİ

Angkor görülmesi gereken yerler
 • Phnom Bakheng Tapınağı
 • Phnom Bakheng Tapınağı
 • Chong Khneas Yüzen Köy
 • Angkor Müzesi

TADILMALI

Angkor ne yenir
 • Yerli Bira
 • Deniz ürünleri
 • Khmer Mutfağı
 • Balut

Singapur


Gece hayatının hareketli oluşu, en keyifli şehir hayatını tanıyabileceğiniz Singapur, yeni bir kültüre şahitlik edebileceğiniz harika bir yerdir. Singapur turu ile size kusursuz bir tur sunulacağından emin olabilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Singapur görülmesi gereken yerler
 • Sentosa
 • Singapur Flyer
 • Universal Stüdyoları
 • Night Safari Hayvanat Bahçesi

TADILMALI

Singapur ne yenir
 • Karides
 • Noddle
 • Hokkien mee
 • Hokkien mee

Misafir Değerlendirmeleri

Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Benzer Turlar

Güney Afrika Turu
Güney Afrika Turu 18.11.2017 - 26.11.2017 fiyatıdır. 8 Gece 9 Gün
3255.00 EUR
Küba Turu
Küba Turu 23.7.2017 - 31.7.2017 fiyatıdır. 8 Gece 9 Gün
3800.00 EUR
Güney Afrika Ramazan Bayramı Turu 2
Güney Afrika Ramazan Bayramı Turu 2 24.6.2017 - 2.7.2017 fiyatıdır. 8 Gece 9 Gün
3635.00 EUR
Güney Afrika Ramazan Bayramı Turu
Güney Afrika Ramazan Bayramı Turu 24.6.2017 - 2.7.2017 fiyatıdır. 8 Gece 9 Gün
3453.00 EUR
Büyük Balkanlar Turu
Büyük Balkanlar Turu 23.6.2017 - 1.7.2017 fiyatıdır. 8 Gece 9 Gün
598.00 EUR
Güney Afrika Kurban Bayramı Turu
Güney Afrika Kurban Bayramı Turu 26.8.2017 - 3.9.2017 fiyatıdır. 8 Gece 9 Gün
3255.00 EUR

Vietnam, Kamboçya, Tayland Turu

Vietnam, Kamboçya, Tayland Turu

TUR SAYFASINA DÖN

REZERVASYON YAP

Konum

Vietnam, Kamboçya, Tayland Turu