Anlık Yazışma
Rezervasyona Devam Et

Vietnam, Kamboçya Turu

Saıgon(2) & Seam Reap(2) & Hanoi(2) & Halong Bay(1)

8 Gece - 9 Gün

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile
1 yorum sonucu ortalama 10.0 puan [Yorumlar]
1799,00 USD 8635,20 TL
10.11.2018-18.11.2018 dönemi için geçerli kişibaşı fiyatıdır.

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “FİYAT OLUŞTUR” butonuna tıklayınız.

Dönem dönem fiyat listesi için tıklayın.

1. GÜN

İSTANBUL SAIGON(HO CHİ MINH)

Turumuz saat 23.00’te İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Saat 02.40’te Türk Havayolları TK168 sefer sayılı uçuşu ile Saigon’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 16.55’te Saigon’a varış. Özel aracımız ile otelimize transferimiz ardından dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam yemeğimizde yerel restoranda alınacaktır.

2. GÜN

SAIGON

Kahvaltının ardından panoramik Ho Chi Minh şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Savaş Müzesi, Opera Binası, Tarihi Posta Binası ve Notre-Dame Katedrali ve Ben Thanh Pazarını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğinin ardından dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan Cu Chi Tünelleri turumuza katılabilirler. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Turdan sonra havaalanına otele transfer. Geceleme otelimizde.

Alternatif Program

Cu Chi Tünelleri Turu

35 Dolar

3. GÜN

SAIGON SIEM REAP

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak “ Öğle yemekli Mekong Deltası” turuna katılabilirler. Suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengârenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Daha sonra ev yapımı bal çayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz. Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Turdan sonra havaalanına transfer ve Siem Reap’e uçuş. Varışta otele transfer ve geceleme otelimizde.

Alternatif Program

Öğle yemekli Mekong Deltası Turu

50 Dolar

4. GÜN

SIEM REAP ANGKOR THOM – ANGKOR WAT

Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor Thom turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Baphuon, Bayon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Daha sonra insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat ile gezimizi tamamlıyoruz. Gezimizin ardından otelimize döneceğiz. Konaklama Siem Reap otelimizde.

5. GÜN

SIEM REAP HANOI

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak Güney Doğu Asya’nın en büyük gölü olan Tonle Sap Gölü tekne turuna katılabilirler. Kamboçya’nın en önemli gelir kaynağı olan balıkçılıkla geçinen ailelerin, kazıklar üzerine oturtulmuş evleri ve yüzen evlerini, yapacağımız tekne turunda yakından görüyoruz. Tur bitimi havaalanına transfer olup, yerel havayolları ile Hanoi ’ye uçuyoruz. Varışta otele transfer ve geceleme Hanoi otelimizde.

Alternatif Program

Tonle Sap Gölü tekne turu

30 Dolar

6. GÜN

HANOI

Kahvaltının ardından yapılacak panoramik Hanoi şehir turumuzda Ho Chi Minh Mozalesi, Başkanlık Sarayı, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı ve Single Pillar Pagodası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası öğle yemeği için yerel restorana transfer oluyoruz. Tur bitiminde otelimize transfer. Akşamüzeri dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak “Öğle yemekli Su Kuklası Tiyatrosu” turuna katılabilirler. Hanoi’de Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası Tiyatrosunu izledikten sonra otele transfer ve geceleme Hanoi otelimizde.

Alternatif Program

Öğle yemekli Su Kuklası Tiyatrosu turu

45 Dolar

7. GÜN

HANOI HALONG BAY

Kahvaltın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’e hareket ediyoruz ve varışta keyifli bir tekne turuna çıkıyoruz. Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezde, adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi teknede alacağız. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda olacak. Otele transfer. Konaklama Halong Bay otelimizde.

8. GÜN

HALONG BAY - HANOİ ISTANBUL

Kahvaltın ardından rehberimizin belirlediği saatte Hanoi’ye doğru yola çıkacağız. Hanoi’de serbest zaman ve öğle yemeği. Daha sonra havaalanına transfer olacağız. Saat 22:15’te Türk Havayolları’na ait TK168 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.

9. GÜN

ISTANBUL

Yerel saat ile 05:30’ta İstanbul Atatürk Havalimanı’na hoş geldiniz.

Gidiş: Atatürk Havalimanı - Türk Hava Yolları TK168 - Uçuş saati 02:40

Dönüş: Türk Hava Yolları TK168 - Uçuş saati 22:15

Türk Havayolları ile İstanbul – Saigon/Hanoi - İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri

Saigon – Siem Reap ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri

Siem Reap – Hanoi ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri

Programda belirtilen şehirlerde 4* otellerde oda-kahvaltı konaklamalar

Programda belirtilen günlerde 4 öğle ve 2 akşam yemekleri

Programda dahil olduğu belirtilmiş geziler

Halong Bay’de tekne turu

Ho Chi Minh ve Hanoi  şehir turları

Türkçe rehberlik hizmeti

Yurtdışı çıkış fonu (15 TL)

Yemeklerde alınacak içecekler

Seyahat sigortası

Programda dahil olduğu belirtilmemiş geziler

Ekstra turlar

Programda dahil olduğu belirtilmemiş öğle ve akşam yemekleri

Kişisel harcamalar

Bahşişler

Vietnam (çok girişli) ve Kamboçya vizeleri

Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.
Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır. Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tarafınıza bildirilecektir. Acentemiz, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.
Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.


 

Vietnam ve Kamboçya Türk Vatandaşlarına vize uygulamaktadır.

Vietnam; yeşil pasaporta vize uygulamamaktadır.

Vietnam vizesi alabilmek için (Multi-entry) C1 Belgesi alınması zorunludur.

Bu belgeyi acenteniz size 100 Usd karşılığında verecektir.

C1 belgesine ilave olarak misafirlerimiz kapıda 50-USD ödeme yaparak vizelerini alacaklardır.

Kapıda 2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6 cm boyutlarında) gerekmektedir.

Kamboçya Vizesi ise;  (Yeşil pasaporta vize alınması gerekmektedir.) 

Tur bitiş tarihi itibariyle geçerlilik süresinin minimum 6 ay olması ve yeni çipli pasaportlardan olması gerekmektedir. 

2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6cmboyutlarında) Misafirlerimiz kapıda 30USD ödeme yaparak vizelerini alabileceklerdir.  –

Kapı vize ücretleri ülke kararı ile değişiklik gösterebilir.)

Gezilecek Şehirler

Saigon


GÖRÜLMELİ

Saigon görülmesi gereken yerler
 • Cu Chi Tünelleri
 • Saigon Notre Dame Bazilikası
 • Yeniden Birleşme Sarauo
 • War Remnants Müzesi

TADILMALI

Saigon ne yenir
 • Egzotik Meyveler
 • Baharatlı Yiyecekler
 • Sebzeler
 • Pirinç Yemekleri

Hanoi


GÖRÜLMELİ

Hanoi görülmesi gereken yerler
 • Hoan Kiem Gölü
 • Ho Chi Minh Mozolesi
 • Ho Chi Minh Mozolesi
 • Vietman Müzesi

TADILMALI

Hanoi ne yenir
 • Balık çeşitleri
 • Pho Goa (tavuklu çorba)
 • Bia Hoi (birası)
 • Pirinç şarabı
PEŞİN FİYATINA 9 TAKSİT! Ödeme seçenekleri için tıklayınız...

Vietnam

hakkında bilmeniz gerekenler

italy
Konuşulan Dil
Viet, Çince, Fransızca, İngilizce
Para Birimi
Vietnam Dong
Saat Farkı
5
Voltaj
220 V

Genel: Başkenti Hanoi olan Vietnam’da tropikal bir iklim yaşanmaktadır. Hava sıcaklıkları 38 derecenin üzerine çıkabiliyor.

Telefon: Ülke kodu: 84 Konsolosluk: 84-4 822 24 60 (3 lines)

Vergiler: Vergi uygulaması bulunmuyor.

Bahşiş: Bahşiş için özel istek yoktur aksine verirseniz çok sevinilir.

Misafir Değerlendirmeleri

Otelin Toplam Puanı

1 yorum sonucu ortalama 10,00 puan almıştır.

10.0
Puan Detayları
Uçak / Otobüs Hizmeti
10.0
Otel Konaklaması
10.0
Tur Rehberi
10.0

Misafirlerin tur için yaptığı 1 yorum

img-avatar
F. D.
Olumlu yorumlar Rehberimiz çok ilgiliyi. Bazı olumsuzluklara ragmen güzel geçmesini sagladı. Otellerimiz kaliteli ve güzeldi. Olumsuz yorumlar Tayland a uçak bir saat rötar yaptı. Ancak tur programını gözden geçimenizi önerebilirim. Vietnamda bir günümüz boş geçti.
30.01.2018 tarihinde yorum yapıldı.
10.0puan

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Benzer Turlar

Bangkok, Pattaya, Phuket Turu Türk Hava Yolları İle
Bangkok, Pattaya, Phuket Turu Türk Hava Yolları İle 21.10.2018 - 27.10.2018 fiyatıdır. 6 Gece 7 Gün
1798.00 EUR
Bangkok, Pattaya Turu Singapur Hava Yolları İle
Bangkok, Pattaya Turu Singapur Hava Yolları İle 08.09.2018 - 17.09.2018 fiyatıdır. 9 Gece 10 Gün
1098.00 EUR
Bangkok, Pattaya Turu Türk Hava Yolları İle
Bangkok, Pattaya Turu Türk Hava Yolları İle 07.07.2018 - 15.07.2018 fiyatıdır. 8 Gece 9 Gün
1598.00 EUR
Ankara Hareketli Pattaya, Phuket Turu
Ankara Hareketli Pattaya, Phuket Turu 07.07.2018 - 15.07.2018 fiyatıdır. 8 Gece 9 Gün
1998.00 EUR
Phuket, Bangkok Turu
Phuket, Bangkok Turu 19.08.2018 - 27.08.2018 fiyatıdır. 8 Gece 9 Gün
1798.00 EUR
Phuket, Bangkok, Pattaya Turu
Phuket, Bangkok, Pattaya Turu 19.08.2018 - 27.08.2018 fiyatıdır. 8 Gece 9 Gün
1798.00 EUR

Vietnam, Kamboçya Turu

TUR SAYFASINA DÖN

REZERVASYON YAP

Konum

Vietnam, Kamboçya Turu