Vietnam Kamboçya Turu

Saigon (2) & Hanoi (2) & Halong Bay (1) & Seam Reap (2) & Phnom Penh (1)

10 Gece - 11 Gün

Qatar Havayolları Tarifeli Seferi ile
2390,00 USD 8843,00 TL
9.11.2017-19.11.2017 dönemi için geçerli kişibaşı fiyatıdır.

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “FİYAT OLUŞTUR” butonuna tıklayınız.

Dönem dönem fiyat listesi için tıklayın.

1. GÜN

DOHA

Turumuz Saat 17.00’de Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Saat 19.45’te Qatar Havayolları QR-246 sefer sayılı uçuşla Doha’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 23.55’te varış.

2. GÜN

DOHA SAIGON (HO CHİ MINH)

Uçak değiştirerek QR-970 sefer sayılı uçuşu ile saat 02.20’de Ho Chi Minh’e (Saıgon) hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 13.25’te. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından havalimanında karşılanıyor ve özel aracımız ile öğle yemeğimizi lunch box olarak alıyoruz. Ardından panoramik Ho Chi Minh şehit turumuzu gerçekleştiriyoruz. Savaş Müzesi, Reunification Sarayı, Tarihi Posta Binası ve Notre-Dame Katedrali ziyaret edeceğiz. Serbest zaman sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda. Konaklama Saigon otelimizde.

3. GÜN

SAIGON (HO CHİ MINH) MEKONG DELTASI – SAIGON

Kahvaltının ardından Mekong Deltasında suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengarenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Daha sonra ev yapımı bal çayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz. Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi ve akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Konaklama Ho Chi Ming ( Saigon ) otelimizde.

4. GÜN

SAIGON (HO CHİ MINH) CU CHI TÜNELLERİ – HANOI

Kahvaltının ardından Cu Chi Tünellerine gidiyoruz. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Gezimizin ardından öğle yemeğimizi alacağımız restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası alış veriş yapabileceğimiz Ben Thanh Pazarına gideceğiz. Pazarda geçireceğimiz keyifli zamanın ardından havaalanına transfer. Yerel havayolları ile Hanoi’ye uçuyoruz. Varışımızım ardından akşam yemeğini yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Konaklama Hanoi otelimizde.

5. GÜN

HANOI

Kahvaltının ardından yapılacak panoramik Hanoi şehir turumuzda Hoan Kiem Gölü, Ly Thai To Büstü, Bgoc Son Tapınağı, Ho Chi Minh Mozalesi, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı, Ba Dinh Meydanı ve Pillar Pagoda’sı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası öğle yemeği için yerel restorana transfer oluyoruz. Akşam Hanoi’de Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası Tiyatrosunu izleyeceğiz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda, konaklama Hanoi otelimizde.

6. GÜN

HANOI HALONG BAY

Kahvaltın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’e hareket ediyoruz ve varışta keyifli bir tekne turuna çıkıyoruz. Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezde, adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi teknede alacağız. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimiz deniz ürünlerinden oluşan bir menü olacak. Otele transfer. Konaklama Halong Bay otelimizde.

7. GÜN

HALONG BAY SIEM REAP

Kahvaltın ardından serbest zaman. Rehberin belirlediği saatte Hano’i havaalanına transfer ve Siem Reap’e uçuş. Varışta otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8. GÜN

SIEM REAP ANGKOR THOM – ANGKOR WAT

Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor Thom turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Bayon Tapınağı, Baphuon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Phnom Ba Kheng Tapınağını gezdikten sonra Efsanevi insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat gezimizi güneşi batırarak tamamlıyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeğimizi yerel restoranda alacak ve otelimize döneceğiz. Konaklama Siem Reap otelimizde.

9. GÜN

SIEM REAP TONLE SAP GÖLÜ - PHNOM PENH

Kahvaltının ardından Güney Doğu Asya’nın en büyük gölü olan Tonle Sap Gölünde tekne turuna çıkacağız. Kamboçya’nın en fakir bölümünü oluşturan Viet göçmenlerin köyünü, timsah çiftliğini geziyoruz. Havaalanına transfer olup, yerel havayolları ile Phnom Penh’e uçuyoruz. Varışta otele transfer ve akşam yemeğini yerel restoranda alıyoruz. Konaklama Phnom Penh otelimizde.

10. GÜN

PHNOM PENH DOHA

Kahvaltımızın ardından yapılacak panoramik şehir turunda Kraliyet Sarayı, Silver Pagoda, Ulusal Müze ziyaretlerimiz olacak ardından Öğle yemeğimizi alacağız ve Kamboçya’nın yakın tarihini daha iyi anlayabileceğimiz Choeung Ek “Öldürme Alanı” ile başlıyoruz. Khmer Rejimi tarafından 1 milyonun üzerinde etnik farklı etnik kültüre ait insanların katledildiği yer olan Öldürme Alanı’nda zaman zaman tüylerimiz ürperecek savaşın çirkin yüzüne tanıklık edeceğiz. Ayrıca Katliam Müzesi’nde ziyaret edeceğiz. Havaalanına transfer oluyoruz. Qatar Havayollarının QR-971 sefer sayılı uçuşu ile 16.55’te Doha’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 23.50’de Doha’ya varış.

11. GÜN

DOHA İSTANBUL

Ardından saat 07.15’te Qatar Havayolları’nın QR-239 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul Atatürk Havalimanı’na varışımız yerel saat ile 12.00’de .

Gidiş: Atatürk Havalimanı - Qatar Havayolları QR-246 - Uçuş Saati 19.45
Aktarma: Qatar Havayolları QR-970 - Uçuş Saati 02.20

Dönüş: Qatar Havayolları QR-971 - Uçuş Saati 16.55
Aktarma: Qatar Havayolları QR-235 - Uçuş Saati 01:00

Qatar  Havayolları ile İstanbul – Doha – Ho Chi Mınh (Saigon) / Phnom Penh - Doha -İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri

Saigon  - Hanoi ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri

Hanoi - Siem Reap ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri

Siem Reap - Phnom Penh ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri

Programda belirtilen şehirlerde 4* otellerde oda-kahvaltı konaklamalar,

Tüm  öğle ve akşam yemekleri  ( 7.gün öğle yemeği hariç )

Programda belirtilen tüm geziler

Halong Bay’de ve Mekong  Deltası’nda tekne turu

Su Kuklası Tiyatrosu

Tonle Sap Gölü tekne turuna

Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları,

Türkçe rehberlik hizmeti

Yurtdışı çıkış fonu (15 TL)
Yemeklerde alınacak içecekler
Seyahat sigortası
Kişisel harcamalar
Bahşişler
Vietnam (çok girişli) ve Kamboçya vizeleri
Vietnam ve Kamboçya Türk Vatandaşları’na vize uygulamaktadır. Vietnam Yeşil Pasaporta vize uygulamamaktadır. Vietnam vizesi alabilmek için C1 Belgesi alınması zorunludur.
PEŞİN FİYATINA 9 TAKSİT! Ödeme seçenekleri için tıklayınız...

Misafir Değerlendirmeleri

Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Benzer Turlar

Vietnam Kamboçya Turu

TUR SAYFASINA DÖN

REZERVASYON YAP

Konum

Vietnam Kamboçya Turu