Radisson BLU Resort & Spa Çeşme

8.8

İzmir / Çeşme

Yarım Pansiyon

Tesisin açılış kapanış tarihi : 2 Nisan - 29Aralık
18 taksitle tatil!
Sağlık Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu sağlık ve hijyen kurallarını uygulayan ve ‘Güvenli Turizm Sertifikası’ almaya hak kazanmış otelleri inceleyerek tatilinizi güvenle planlayabilirsiniz

Güvenli Turizm Sertifikasına Sahip Olan Oteller

Sağlık Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu sağlık ve hijyen kurallarını uygulayan ve ‘Güvenli Turizm Sertifikası’ almaya hak kazanmış otelleri inceleyerek tatilinizi güvenle planlayabilirsiniz Detaylar

Radisson BLU Resort & Spa Çeşme Hakkında

İzmir, Çeşme beldesi ile yaz sezonunu en canlı en eğlenceli geçiren yerler arasında. Hem farklı otel seçenekleri hem kaliteli hizmet anlayışları ile size mükemmel olanı vermektedir.

Radisson Blu Resort & Spa, Çeşme’nin en iyi spa otelleri arasındadır. Spa’sında rahatlayacak, konforlu odalarında rahat edecek ve en başarılı seçimleri ile size mükemmel olanı getirecektir.

18 adet masaj odası bulunan otel, havaalanına 80 km, şehir merkezine 4 km ve denize sıfır konumlanmış durumdadır. Yarım Pansiyon hizmet veren otelde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği açık büfe sunulmaktadır.

Modern tasarıma sahip oda seçenekleri ile yılın en güzel dokunuşlarını size sunacak olan Radisson Blu Resort & Spa Çeşme, keyfinizi yerine getirecek fiyatları ile Gezinomi’de.

Meyve, şarap ve çikolata ikramı
Oda süslemesi

*Balayı konsepti konaklama tarihinden maksimum 1 ay önce evlenen çiftler için geçerlidir. Evlilik cüzdan ibrazı gerekir.

** İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge kapsamında Spa&Hamam ve Fitness Faaliyetlerimiz geçici olarak durdurulmuştur.

Dulcis Spa Faaliyette olan diğer hizmetler:

- Masajlar
- Kapalı Havuz
- Fitness Salonu
- Termal Havuz
- Sauna & Hamam

* Standartlar gereği kullanımları; her misafir için, aynı aileden maksimum 3 kişi ve maksimum 30 dakika olmak üzere sınırlıdır.
* Otel plajı ve havuzu sadece otelde konaklayan misafirlerin kullanımı için açıktır. Günlük girişler ve plaj kullanımı için dışarıdan misafir kabul edilmemektedir.

- 31 Mart 2021 tarihine kadar, konaklama süresince misafirler Dulcis Thermal Spa&Hammam’a ücretsiz giriş hakkına sahiptir.
- Kapali havuz, termal havuz, fitness salonu, sauna ve hamam” hizmet vermeye devam etmektedir.

Tesiste termal havuz bulunmaktadır.

Yarım Pansiyon

Geçerli konsept saatlerinde: Sabah ve akşam açık büfe yemekler tesisin belirlediği alan ve saatlerde hizmet vermektedir. Belirtilen hizmetler dışındaki ekstra hizmetler ekstra ücretlidir.

07:00 - 10:30 Kahvaltı ( Hafta İçi )
07:00 - 10:30 Kahvaltı ( Hafta Sonu)
18:30 - 21:30 Akşam Yemeği

Tesis odalarına giriş saati 14:00 ile başlar, odalardan çıkış saati ise en geç 12:00'dir.
Evcil hayvan kabul edilmemektedir.
Taze sıkılmış meyve suları, Türk kahvesi ve import içecekler ücretlidir.
Tesiste hizmet veren açık alanların kullanımı mevsim koşullarına bağlıdır.

Hes Kodu Zorunluluğu

* Bakanlığımızın ilgili Genelgeleri doğrultusunda şehir içi veya şehirlerarası toplu ulaşımda HES kodu sorgulaması yapılması zorunluluğu getirilmiştir.
* Gelinen aşamada HES kodu kontrolü uygulaması bakımından 30.09.2020 tarihinden itibaren geçerli olacaktır.
1. Herhangi bir ayrım olmaksızın (özel-kamu, turizm işletme belgeli/belgesiz, ruhsat veren idare gibi) tüm konaklama tesislerinde (otel, motel, pansiyon, misafirhane, kamp vb.) müşterilerden Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması kodu istenmesi ve gerekli sorgulama yapıldıktan sonra konaklama tesisine müşterinin kabul edilmesi otelce zorunlu hale getirilmiştir.
2. HES kodu sorgulamasının hem rezervasyon yapılırken (internet-telefon üzerinden veya yüz yüze) hem de müşterilerin konaklama tesisine kabulü sırasında yapılması, yapılan sorgulama sonucunda herhangi bir risk bulunmayan (tanılı ya da temaslı olmayan) kişilerin rezervasyon ve
tesise kabul işlemlerinin gerçekleştirilecektir.
3. 1774 sayılı Kimlik Bildirme Kanununun 2 nci ve ek 1 inci maddesi hükümlerine göre konaklama tesislerince genel kolluk kuvvetlerine bildirilen müşteri bilgileri ilgili genel kolluk kuvveti birimince Sağlık Bakanlığı ile sağlanan veri entegrasyonu çerçevesinde Covid-19 tanısı konulma ya da temaslı olma durumuna göre de sorgulanması,
4. Gerek konaklama tesisine kabul gerekse genel kolluk kuvvetlerince yapılan sorgulama sırasında Covid-19 tanısı konulduğu ya da temaslı olduğu tespit edilen kişilerle ilgili olarak ilgi (a) Genelgemiz ve Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinin “Konaklama Tesislerinde Alınması Gereken
Önlemler” başlıklı maddesinin 87.2 numaralı bölümü hükümlerine göre gerekli iş ve işlemlerin yerine getirilmesi, Bu çerçevede Covid-19 tanısı konulduğu ya da temaslı olduğu tespit edilen kişilerle ilgili olarak;
- 50 oda ve üzeri tüm konaklama tesislerinde; ilgi (b) Genelgemizle getirilen “Güvenli Turizm Sertifikası” alma uygulaması gereğince ayrılması zorunlu olan “misafir izolasyon odalarına” alınmaları,
- 50 odanın altındaki tüm konaklama tesislerinde; ilgi (c) Genelgemiz doğrultusunda “geçici nitelikteki ikamet yerlerinde izolasyona alınmaları mümkün olmayanlar” olarak değerlendirilerek Valiliklerce tespit edilen yurt/pansiyonlarda izolasyona alınmaları,
5. Bu Genelge hükümlerine yönelik gerçekleştirilen denetimler sonucunda HES kodu sorgulaması yapılmaksızın veya sorgulama sonucuna göre kabul edilmemesi gereken müşterilerinin konaklamasına izin veren konaklama tesislerinin İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı doğrultusunda ilgili Valilik/Kaymakamlıkça 10 gün süre ile faaliyetten men edilmesi, Gerektiği değerlendirilmektedir.

Spa Paketi
- 06 Kasım – 30 Aralık 2020 (dahil) arasını kapsamaktadır.
- Kahvaltı , Akşam Yemeği, termal ile kapalı havuz ve fitness kullanımı, ayrıca; Her kalış günü için 1 adet 40 dakikalık; Tüm vücut, Geleneksel bali, Aromaterapi veya Klasik İsveç masajı dahildir.
- Bu paketten faydalanılabilmek için, en az bir gün öncesinde rezervasyon yapılmalı ve masaj için randevu alınmalıdır.
- Sosyal mesafe kuralları gereği termal havuz içinde aynı anda en fazla 10 kişi olmalıdır.
- Kapalı yüzme havuzunda ise 22 kişi olmalıdır.
- 15 yaşından küçüklerin kemik gelişimini engellediği için termal havuz kullanımı yapması yasaktır.
- Spa alanı Sabah 08:00 ile Akşam 20.30 arası misafirlerimizin kullanımına açıktır.

Yılbaşı Konaklama Paketi
- 31 Aralık 2020 akşamı Element Restauran’ta Yılbaşına Özel ”Zengin Açıkbüfe Akşam Yemeği” servisi olacaktır ( içecekler hariç).

Denize sıfır konumlanmış olan tesisin kendine ait plajı bulunmaktadır.

Covid - 19 Radisson Hotels Güvenlik Protokolü

Radisson Hotel Group olarak misafirlerimiz ve çalışanlarımız için temiz ve güvenli bir ortam sunma taahhüdüyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. COVID-19, tüm dünyayı temelinden etkiledi ve değiştirdi. Yeni bir yolculuk çağında kapılarımızı tekrar açarken çalışanlarımızı, misafirlerimizi ve iş ortaklarımızı korumak için çaba harcamamız büyük önem taşıyor. Bunu sağlamak amacıyla konaklama deneyimini her yönüyle detaylı bir şekilde inceledik ve Radisson Hotels Güvenlik Protokolü programımızı oluşturmak ve yürütmek için SGS ile işbirliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz.

- Oteldeki tüm alanların, özellikle çok temas edilen yüzeylerin temizlik ve dezenfeksiyon
sıklığını artırmak
- Otelin girişinde ve ortak alanlarda alkol bazlı el dezenfektanı üniteleri ve eldiven bulundurmak
- Tüm oda anahtarlarını dezenfekte etmek ve check-in sırasında güvenli bir şekilde sunmak
- Teması minimuma indirmek için misafirlere hızlı check-out seçeneği sunmak
- Nakitsiz ödeme şekillerinin oluşturulması ve desteklenmesi
- Her odada uygulanan temizlik ve dezenfeksiyon prosedürlerini gösteren kapı askıları
- Çalışanlara kapsamlı hijyen ve koruma eğitimleri vermek
- Çalışanlara maske ve eldiven gibi Kişisel Koruyucu Ekipman sağlamak

Covid 19 Kapsamında Alınan Önlemler

- Tüm ıslak kullanım alanları (Sauna, hamam, buhar odası, kapalı havuz, termal havuz, macera duşu) geçici süreliğine hizmet dışıdır.
- Spa İçerisinde yeralan fitness salonu otel misafirlerine hizmet vermeye devam etmektedir.
- Bakımlarımızın tamamı (hamam bakımları hariç) hizmete açıktır.
- Otel plajı ve havuzu sadece otelde konaklayan misafirlerin kullanımı için açıktır. Günlük girişler ve plaj kullanımı için dışarıdan misafir kabul edilmemektedir.

03.02.2020 (dahil) – 29.02.2020 (dahil) tarihleri arasında konaklayan misafirler, paket kapsamında Dulcis Thermal Spa & Hammam'a (Kapalı havuz, Termal havuz, Fitness merkezi, Sauna, Buhar banyosu ve Hamam) ücretsiz giriş sağlayabilecekler.

Tesisin Almış Olduğu Sertifikalar;

 • Mavi Bayrak Sertifikası: Tesis; Mavi Bayraklı Özel Plaj’a sahiptir.
 • Green Key Sertifikası: Tesis; çevresel sorumluluk ve sürdürülebilir turizm çerçevesinde sunmuş olduğu hizmet standatları sayesinde, Green Key sertifikası ile ödüllendirilmiştir.
 • Safe Hotels Sertifikası: Tesis; Safe Hotels Programına göre 6 bölümden oluşan 220 kritere göre değerlendirilmiş olup, Premium Sertifika almaya hak kazanmıştır.

Altı (6) yaşına kadar (6 yaş dahil) çocuklar, oda başına en fazla (1) çocuk olmak üzere ebeveynleriyle aynı odayı paylaşarak ekstra bir yatakta veya karyolada ücretsiz olarak kalacaklardır. 7-12 yaş arası çocuklar oda başına en fazla (1) çocuk olmak üzere ebeveynleriyle aynı odada %50 indirimli olarak kalacaklardır.

 • Hava Alanına Uzaklığı 88 km Adnan Menderes Havalimanı
 • Şehir Merkezine Uzaklığı 5 km Çeşme
 • Denize Uzaklığı 0 m

(*) ile işaretli hizmetler ücretlidir.

Tesis Kapasitesi

311 Oda

Otel Özellikleri

 • Tesis Yapim Yılı2009
 • Tesis Yenileme Yılı2011
 • Araç Kiralama *
 • Asansör
 • Bar *
 • Doktor *
 • Emanet Kasası *
 • Kuru Temizleme *
 • Kuaför *
 • Toplantı Salonu *
 • Çamaşırhane hizmetleri *
 • Oda Sayısı

Plaj ve Havuz Özellikleri

 • Plaj Havlusu
 • Şezlong
 • Özel Plaj
 • Şemsiye
 • İskele
 • Minder
 • Açık Havuz
 • Kapalı Havuz

Aktiviteler

 • Basketbol
 • Dart
 • Fitness
 • Spa *
 • Hamam *
 • Masa Tenisi
 • Masaj *
 • Sauna *
 • Wireless İnternet *
 • Buhar Odası *

Çocuklar İçin

 • Bebek Bakımı *
 • Çocuk Havuzu
 • Çocuk Kulübü
 • Çocuk Parkı
Tesisin Açılış Tarihi: 02 NisanTesisin Kapanış Tarihi: 29 Aralık

Misafir Değerlendirmeleri

Otelin Toplam Puanı

5 yorum sonucu ortalama 8,83 puan almıştır.

8.8
Puan Detayları
Oda Hizmeti
9.4
Lokasyon
8.8
Personel
9.4
Aktiviteler
7.0
Yeme / İçme
9.2
Hijyen
9.0
Fiyat / Kalite
8.8
Misafir Görüşleri

Radisson BLU Resort & Spa Çeşme misafir yorumları

5
Puan Detayları
Çocuklu Aileler
2
Arkadaş
1
Çiftler
2
Tek Misafir
0
img-avatar
İlker İ.
Çiftler
İstanbul
12-10-2020 tarihinde yorum yapıldı.
8.1puan
img-avatar
Hamit K.
Çiftler
Olumlu yorumlar gayet güzel otel memnun kalınabilir.
26-03-2019 tarihinde yorum yapıldı.
10.0puan
img-avatar
Osman Ç.
Çocuklu Aileler
Olumlu yorumlar yemekler güzel otel temiz hizmet iyi gidilebilir bir otel
07-11-2017 tarihinde yorum yapıldı.
7.6puan
img-avatar
Ali B.
Çocuklu Aileler
Olumlu yorumlar Çalışanlar her yerde, odalarda, yiyeceklerde, masaj, spa, sağlık bölümlerinde çok çok yardımcıydı buradan teşekkürler. Sık sık gittiğimiz bir otel ve her zamanki gibi çok memnun kaldık.
06-09-2011 tarihinde yorum yapıldı.
9.1puan
img-avatar
Çiğdem K.
Arkadaş
Olumlu yorumlar Tek kelime ila harika! personeller inanılmaz güleryüzlü ve gerçekten içten yaklaşıyorlar. çeşmede fark rekabeti arttıran bir yer, tebrikler.
07-08-2011 tarihinde yorum yapıldı.
9.3puan

Otel Nasıldı?

Yemekler lezzetli miydi?

Personel güler yüzlü müydü?

5 TL GeziPara Kazan