Anlık Yazışma
Rezervasyona Devam Et

Afrika Büyüsü ( Güney Afrika, Victoria Şelaleleri, Botswana)

Afrika Büyüsü ( Güney Afrika, Victoria Şelaleleri, Botswana) bu dönemde pasiftir.
error
Afrika Büyüsü ( Güney Afrika, Victoria Şelaleleri, Botswana) bu dönemde pasiftir. Değerlendirmek isteyeceğiniz diğer turlar için tatil danışmanımızla görüşebilirsiniz.

HEMEN ARAYIN: 0850 466 77 44

ya da

Güney Afrika Turu Türk Hava Yolları İle Johannesburg Başlar
Güney Afrika Turu Türk Hava Yolları İle Johannesburg Başlar 19.01.2019 - 27.01.2019 fiyatıdır. 8 Gece 9 Gün
3998.00 USD
Elegant Uzakdoğu Turu
Elegant Uzakdoğu Turu 24.10.2018 - 04.11.2018 fiyatıdır. 11 Gece 12 Gün
2798.00 EUR

1. GÜN

İstanbul Cape Town

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 23:00’de (29.08.2017) buluşma . Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk  Havayolları’nın TK44 sefer sayılı uçuşu  ile saat 01:5’de Cape Town’a  hareket. Gece uçak yolculuğu.

2. GÜN

Cape Town

Yerel saat ile 12:10’da Cape Town’a varış ve bizi bekleyen özel aracımız ile şehir turu için hareket ediyoruz Afrika kıtasının en modern şehirlerinden biri olan Cape Town 1488’de Portekizli denizci Bartelemeu Dias tarafından keşfedilmiştir.Önce Boerler sonrasında ise İngilizler tarafından yönetilen şehir 1652 yılında Güney Afrika’da kurulan ilk Avrupa yerleşimidir. Şehir turumuz sırasında ; Ümit Kalesi Parlamento Binası ve Company Bahçeleri ile bu kozmopolit şehrin önemli noktalarını göreceğiz. Turumuzun ardından Cape Town’daki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

3. GÜN

Cape Town

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tam gün sürecek Cape Town gezimiz için hareket ediyoruz. İlk olarak UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Doğu ve Batı Cape Flora Alanı’nın bir parçası olarak milli parkın içersinde bulunan Masa Dağı “ Table Mountain” ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Belli bir noktadan sonra teleferik ile zirveye tırmanıp buradan Robben Island , Cape Town şehri ve Atlantik Okyanusu’nun muhteşem manzaralarını seyrediyoruz.Hava koşulları izin verirse buradan 360 derece Cape Town manzarasını fotoğraflayabilirsiniz. Sonrasında ise rotamız Cape Town’un doğusunda bulunan Stellenbosh ve ülkenin “ Mutfak Başkenti” Franschhoek Kasabaları olacak. Önce KVW çiftliğinde dünyanın en büyük şarap fıçılarını görebileceğiniz mahzenleri gezecek ve üretim hakkında bilgi alacağız.Sonrasında ise Dünyaca ünlü Güney Afrika ve Brandy’lerinden tadacağız. Ziyaretimizin ardından muhteşem şarap bağları manzaraları eşliğinde öğle yemeğimizi alacağımız Tokara Deli Restaurant’a gidiyoruz. Yemek sonrası Güney Afrika’nın en güzel kasabası kabul edilen ve Fransızlar tarafından kurulmuş olan Franschhoek kasabasında hareket ediyoruz. Bu şirin kasabanın sokaklarını keşif ve alış veriş için serbest zamanımız olacak.. Gezimizin bitiminde Cape Town’a dönüyoruz. Akşam yemeğinizi birbirinden güzel restoranların bulunduğu Waterfront bölgesinde alabilirsiniz. Konaklama otelimizde.

4. GÜN

Cape Town

Otelde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımız ile Atlantik Okyanusu’nun sevimli canlıları ile tanışmak üzere Cape Peninsula turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Afrika’nın kürklü fokları ile tanışağımız Duiker Adası olacak. Hautbay’dan kısa bir tekne yolculuğu ile ulaşacağımız Duiker Adası’nın üzerinde yüzlerce kürklü foku görecek ve fotoğraflama imkanına sahip olacağız. Sonrasında ise muhteşem Atlantik Okyanusu manzaraları eşliğinde Chapman’s Peak’ten geçerek Afrika Penguenlerinin yaşadığı Boulders Plajında bulunan milli parkı ziyaret edeceğiz. Granit kayalar arasında bulunan plaj dünyada nadir olarak penguen kolonilerinin yaşadığı ve çok yakından görülebildiği korunaklı alanlardan bir tanesidir. Gezimizin ardından öğle yemeği için lokal bir restorana gidiyoruz. Yemek sonrası ise Afrika kıtasının en güney ucu olarak kabul edilen ve geçmişte denizcilerin etrafını dolaşmak için büyük çabalar sarf ettiği “ Fırtınalar Burnu” olarak ta adlandırılan Ümit Burnu’nu ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizi meşhur “ Cape of Good Hope” tabelesının önünde çektireceğimiz fotoğraflar ile ölümsüzleştirdikten sonra otelimize geri dönmek üzere yola çıkıyoruz. Konaklama otelimizde.

5. GÜN

Cape Town Pilanesberg

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve havalimanına hareket ediyoruz. 2 saatlik bir uçuşun ardından Lanseria havalimanına varıyor ve bizi bekleyen aracımız ile Aslan Parkı’na hareket ediyoruz. Burada korunaklı alanlarda yaşayan bir Afrika aslanı ve beyaz aslanları görme imkanına sahip olacağız. Aynı zamanda parkta bulunan çita ve ya yavru aslanları ile fotoğraf çektirebileceğiz. Ziyaretimizin ardından Pilanesberg Milli Parkı’nın içerisinde bulunan “lodge” mize doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızı takiben otelimize yerleşecek ve akşamüzeri yapacağımız safariye kadar kısa bir süre dinleneceğiz. Akşamüzeri ise gerçek Afrika yaşamı ile tanışmak üzere Milli Park’ın içerisinde safarimize başlıyoruz. Yaklaşık 2.5 saat sürecek maceralı safarimiz sırasında Afrika’nın beş büyükleri olarak anılan aslan , buffalo , fil , zürafa ,gergedan gibi canlıların yanı sıra zebralar , antiloplar , vahşi köpek , çakal, leopar ve yüzlerce kuş çeşidini doğal yaşamları içerisinde görme imkanına sahip olacağız. Safarimiz sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi açık büfe olarak otelimizde alacağız. Konaklama otelimizde.

6. GÜN

Pilanesberg

Gün doğumu ile beraber uyanıyor ve henüz güneşin yakıcı ışınları ile ısınmaya başlayan Afrika savanlarında sabah safarimize çıkıyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sürecek safarimizin ardından otelimize dönüyor ve kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrası adeta bir vaha gibi milli parka 15 dakika mesafede konuşlanmış olan muhteşem oteller kompleksi Sun City’i görmek için yola çıkıyoruz. Burada bulunan meşhur Palace Otel’i , devasa dalga havuzunu ve kompleks içerisinde bulunan minik hayvanat bahçesini görebilirsiniz. Sun City’de alacağımız öğle yemeğinin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. GÜN

Pilanesberg Johannesburg

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Johannesburg’a gitmeden önce yolumuz üzerinde bulunan Lesedi Kültür Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Burası Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin zamanında yaşadığı evleri , yaşam şekilleri , gelenekleri ve kültürlerine ışık tutan keyifli bir tesis. Önce sırasıyla Zulu –Xhosa-Basotho ve Pedi köylerini gezecek ardından Afrika yerel dans gösterisi izleyeceğiz. Öğle yemeğimizi burada geleneksel Afrika yemeklerinin servis edildiği açık büfe restoranda alacağız. Yemeğin ardından Johannesburg’a doğru hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Nelson Mandela Meydanı’nda bulunan otelimize yerleşiyoruz. Otelinizin içinden ulaşabileceğiniz alış veriş merkezini ziyaret edebilir , akşam yemeğinizi hemen otelinizin içinden geçebileceğiniz Mandela Square’daki lezzetli ve şık restoranlarda yiyebilirsiniz. Konaklama otelimizde.

8. GÜN

Johannesburg Victoria Şelaleri

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Johannesburg havalimanına hareket ediyoruz. Yerel havayolları ile gerçekleştireceğimiz 1,5 saatlik uçuşun ardından Zimbabwe’de bulunan Victoria Falls havalimanına varıyoruz. Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından Zimbabwe ve Zambia’nın arasından geçen ve Victoria Şelaleleri’ne suyunu veren Zambezi Nehri’nde keyifli bir tekne turuna çıkacağız. Turumuz sırasında muhteşem manzaraların yanı sıra akşamüzeri su içmek için nehir kenarına gelen filler , hipopotomlar ve bir çok hayvanı görme şansına sahip olabiliriz. Gün batımını teknede ikram edilen içkilerimizi yudumlarken izledikten sonra turumuz sona eriyor ve otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği konaklama otelimizde.

9. GÜN

Victoria Şelaleri

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Dünyanın 8 harikasından biri kabul edilen Victoria Şelalleri’ni yakından görmek üzere Şelaleleri içersinde barındıran Milli Parka gidiyoruz. Etap etap Şelaleleri her yönden görebilme ve fotoğraflama imkanına sahip olurken aynı zamanda flora ve fauna hakkında da bilgiler alacağız. Öğle yemeğimizi şelale manzarasına karşı lokal bir restoranda aldıktan sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğine kadar dinlenme ve doğanın tadını çıkarmak için serbest zaman. Akşam muhteşem Zimbabwe dansları ve yerel mutfağının bir çok çeşidinin sunulduğu Boma Restoran’da alacağız. Eğlenceli yemeğimizden sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

10. GÜN

Victoria Şelaleri Botswana

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve özel araçlarımız ile Botswana’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğumuzun ardından sınır işlemlerimizi tamamlıyor ve Kesane’de bulunan otelimize yerleşiyoruz. Otelde alacağımız öğle yemeği ve kısa bir dinlenmenin ardından hemen otelimizin önünde bulunan tekneler ile Chobe Nehrin’de günbatımı safarisine çıkıyoruz. Namibya , Botswana , Zambia ve Zimbabwe’nin buluştuğu konumda yer alan Chobe Nehri ve etrafındaki milli park bir çok vahşi hayvana ev sahipliği yapmaktadır. Safari boyunca birçok Hipopotom , Timsah , Afrika balıkçıl kartalı , nehir kenarında buffalo , zürafa , fil ve benzeri bir çok canlıyı görme şansına sahip olacağız. Teknede muhteşem manzara ile günbatımını izledikten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

11. GÜN

Botswana İstanbul

Sabah erkenden Botswana’daki Kesane Milli Parkı’nın muhteşem vahşi doğasını bir de karadan keşfetmek için sabah safarisine çıkıyoruz. 2 Saat sürecek safarimizin ardından otelimize dönüyor ve kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrası odalarımızı boşaltıyor ve Victoria Falls havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Yerel havayolları ile Johannesburg’a uçuş ve varışımızın ardından uçak değiştirme. Türk Havayolları’nın TK43 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:15’te İstanbul’a hareket. Gece uçak yolculuğu.

12. GÜN

İstanbul

Yerel saat ile 05:00’te İstanbul’a varış ve sizi bekleyen özel aracınız ile evinize transfer. Turumuzun sonu.

Gidiş: Atatürk Havalimanı Türk Hava Yolları TK 44 - Uçuş Saati 01:05

Dönüş: Türk Hava Yolları TK 43 - Uçuş Saati 18:15

Türk  Havayolları ile İstanbul /Cape Town, Johannesburg /İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

Yerel Havayolları ile Cape Town / Johannesburg uçak bileti

Yerel Havayolları ile  Johannesburg/ Victoria Falls uçak bileti

Cape Town’da 4 yıldızlı otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama

Pilanesberg’te 2 gece 4 yıldızlı lodge’de yarım pansiyon konaklama ( kahvaltı ve akşam yemeği)

Johannesberg’te 1 gece 4 yıldızlı otelde oda kahvaltı konaklama

Victoria Şelaleleri’nde 2 gece 4 yıldızlı otelde  yarım pansiyon konaklama ( kahvaltı ve akşam yemeği)

Botswana’da Cresta Mowana Lodge’de 1 gece yarım pansiyon konaklama ( kahvaltı ve akşam yemeği)

Programda belirtilen tüm geziler , safariler , park girişleri.

Toplamda 10 kahvaltı , 6 öğle ,5 Akşam yemeği

Tüm şehirler arası transferler.

Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmeti

Lokal rehberlik hizmetleri ve bahşişler

Yurt dışı çıkış harcı

Zimbabwe Kapı vizesi ( Ülke girişinde kapıda ödenecektir)

Programda belirtilmeyen her türlü hizmet

Programda belirtilmeyen öğle yemekleri

Yemeklerde  alınan içecekler

Kişisel harcamalar ve otel ekstraları

Fazla bagaj ücreti *** Ara uçuşlarda bagaj hakkı kişi başı tek parça ve 20 kilodur. Kabin bagajı hakkı kişi başı 8 kilodur***

Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.
Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır. Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tarafınıza bildirilecektir. Acentemiz, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.
Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

 

 


 

PEŞİN FİYATINA 6 TAKSİT! Ödeme seçenekleri için tıklayınız...

Misafir Değerlendirmeleri

Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Afrika Büyüsü ( Güney Afrika, Victoria Şelaleleri, Botswana)

TUR SAYFASINA DÖN

REZERVASYON YAP

Konum

Afrika Büyüsü ( Güney Afrika, Victoria Şelaleleri, Botswana)