Elegant Vietnam,Kamboçya Turu - Türk Havayolları ile (SGN-HAN)

Saigon(3),Siem Reap(2),Hanoi(2)

7 Gece - 8 Gün

Tur Kalkış Yeri:İstanbul

 • İstanbul-İstanbul Yeni Havalimanı

Türk Havayolları ile
Vizeli

TUR KODU:20662

4* Oteller
Yarım Pansiyon
2.099,00 EUR72.415,50 TL
18.05.2024-25.05.2024 dönemi için geçerli kişibaşı fiyatıdır.

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “FİYAT OLUŞTUR” butonuna tıklayınız.

Dönem dönem fiyat listesi için tıklayın.

1. GÜN

İSTANBUL SAIGON

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan üç saat önce buluşuyoruz. (gidiş uçuş tarihinden 1 takvim günü önce) buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Saigon’a uçuş. Gecemiz uçakta geçiyor.

2. GÜN

SAIGON

Varışımıza istinaden havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüze geçiyoruz. Akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Ardından Saigon’daki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3. GÜN

SAIGON

Otelde alacağımız kahvaltının ardından panoramik Saigon şehir turumuz için hareket. Turumuzda Savaş Müzesi, Opera Binası, Tarihi Posta Binası, Notre-Dame Katedrali ve Ben Thanh Pazarı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Cu Chi Tünelleri turumuz için hareket. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Turumuzun ardından Saigon’daki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

4. GÜN

SAIGON

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Mekong turumuz için hareket. Turumuzda ilk durağımız Ben Luc bölgesinde bulunan Cao Dai Tapınağı. 1919 yılında oluşturulan ve yeni bir din olan Caosinizm'e adanan bu tapınak, 1933 - 1955 yılları arasında inşa edilmiştir. Tapınak ziyareti sonrasında özel teknemiz ile birlikte Mekong Irmağına yolculuğumuz başlıyor. Tekne turumuzda ilk olarak Thoi Son adası ziyaretimiz olacaktır. Bu ada Vietnamın Meyve Sepeti olarak adlandırılmaktadır. Bu adada birbirinden ilginç tropikal meyveleri tatma imkanınız olacaktır. Ada ziyareti sonrasında yerel bir köy yolu üzerinde 15 dakikalık atla yürüyüş imkanımız olacaktır. Bu yürüyüş sonunda Chuong Duong Meyve Bahçelerine ulaşacağız. Bu bölgede hem tropikal meyveler hem de Vietnam’ın güzel yeşil çayını yerel Vietnam müziği eşliğinde tatma imkanımız olacak. Öğle ve Akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Turumuzun ardından Saigon’daki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

5. GÜN

SAIGON SIEM REAP

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve havalimanına hareket. Yerel havayolları ile Siem Reap’e uçuş. Vize ve valiz işlemlerimizin ardından otelinize transfer ve serbest zaman. Siem Reap’e varışımıza istinaden Tonle Sap turumuz için hareket. Siem Reap’in 10 km yer alan Chong Khenas “Tonle Sap“ Güneydoğu Asya’nın en büyük gölüdür. Devasa Tonle Sap Gölünün üzerinde yüzen okullar, restoranlar, hastaneler ve daha nice binadan oluşan eşi benzeri bulunmayan bir yerleşim yeri olan Tonle Sap’da insanların suyun üzerinde geçen hayatlarına tanıklık edeceğiz. Öğle ve Akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Turumuzun ardından Siem Reap’deki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

6. GÜN

SIEM REAP

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tam günlük Angkor Wat Tapınaklar turumuz için hareket. UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan, dünyanın en büyük tapınağı olan Angkor Wat’ı ve Kimer başkenti Angkor Thom’u ziyaret ediyoruz. 81 hektarlık bir araziye kurulmuş olan tapınak kompleksi Pekin'deki Emperyal Palas'tan dahi daha büyüktür. Ayırt edici 5 kulesi Kamboçya Bayrağında yer almaktadır. Sanat tarihçilerine göre Khmer sanatı ve mimarisinin en iyi örneği olan bu baş yapıttaki kuleler; Meru'nın 5 tepesini sembolize etmektedir. Çevreleyen duvar dünyanın sonundaki dağları, duvarın ardındaki hendek de ötesindeki okyanusları sembolize eder. Alacağımız öğle yemeğinin ardından bölgedeki en güzel tapınaklardan biri olan Ta Prohm’u geziyoruz. Angelina Jolie’nin oynadığı Tomb Raider filmlerinde de kullanılan tapınak, keşfedildiği zamandan beri hiçbir restorasyon geçirmemiş olmasıyla meşhur. Bu gizemli tapınak, içinde büyüyen ağaçlarla eşsiz bir görsel şölen oluşturuyor. Akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Turumuzun ardından Siem Reap’deki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

7. GÜN

SIEM REAP HANOI

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve havalimanına transfer. Yerel havayolları ile Hanoi’ye uçuş. Pasaport ve valiz işlemlerimizin ardından şehir turumuz için hareket. Turumuzda Ho Chi Minh Mozalesi, Başkanlık Sarayı, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı ve Single Pillar Pagodası görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Check in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Akşam Yemekli Su Kuklası Tiyatrosu ve Gece turumuz için hareket. Hanoi’de Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası tiyatrosunu izleyip akşam yemeğimizi alacağız. Eski kent merkezinde yerel bir ulaşım aracı olan çekçeklerle (rickshow) yapacağımız gece turumuzun ardından Hanoi’deki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

8. GÜN

HANOI HALONG BAY

Otelde alacağımız kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay turumuz için hareket. Keyifli bir tekne turunda dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezi keşfedeceğiz. Adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi teknede alıyoruz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda. Turumuzun ardından Hanoi’deki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

9. GÜN

HANOI İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve havalimanına transfer. Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş.

10. GÜN

İSTANBUL

İstanbul Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

TK 162 IST-SGN 02.00 – 16.20
TK 165 HAN-IST 23.05 – 04.45*
Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul (IST)-Saigon (SGN) gidiş, Hanoi (HAN)-İstanbul (IST) dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Yerel Hava Yolları ile Saigon – Siem Reap parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti (20 kg bagaj)
Yerel Hava Yolları ile Siem Reap – Hanoi parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti (20 kg bagaj)
Havalimanı vergileri
4* otellerde 7 gece yarım pansiyon konaklama
4 Öğle Yemeği, 7 Akşam Yemeği
Alan-otel-alan transferleri
Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri
Saigon Panoramik Şehir Turu
Chu Chi Tünelleri Turu
Mekong Turu
Hanoi Panoramik Şehir Turu
Akşam Yemekli Su Kuklası Tiyatrosu Turu
Hanoi Gece Turu
Halong Bay Turu
Tonle Sap Turu
Angkor Wat Tapınaklar Turu
Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

Vize ücreti, servis bedeli
C1 belgesi
Turist şehir vergileri
Seyahat sağlık sigortası
Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
Şoför tipleri 5 Euro/ kişibaşı (isteğe bağlı)


VİETNAM;

Vietnam vizesi için C1 Belgesi alınması gerekmektedir. Acentenizden 85USD ücret karşılığı bu belgeyi temin edebilirsiniz. C1 Belgesine ek olarak kapıda 50 USD ödeme yaparak vizeler kapı vizesi olarak alınacaktır. Kapıda; 2 adet resim (arka fonu beyaz, 3.5x4.5 boyutlarında) bulundurulması zorunludur.

 

KAMBOÇYA;

 Kapı vizesi olarak alınmaktadır. Ülkeye girişte 30 USD olarak ödenmektedir.

Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.
Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır. Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tarafınıza bildirilecektir. Acentemiz, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.
Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

4* Oteller

Saigon / 4* Saigon Bay Hotel vb.
Siem Reap / 4* Sokha Palace vb.
Hanoi / 4* Kuretaka Inn vb.

Kamboçya Vize Evraklar ;
• Kapıda alınacak olup, misafirlerin 1 ad. vesikalık fotoğraf yanlarında bulundurmaları yeterlidir.

Vietnam Vize Evrakları ;
• Kapıda alınacak olup, misafirlerin 1 ad. vesikalık fotoğraf yanlarında bulundurmaları yeterlidir.
• Vizenin kapıda alınabilmesi için gerekli ek belgeler;
Pasaportun renkli taranmış hali,
Vietnam vize başvuru formunun resim yapıştırılarak , doldurulması ve imzalanması ve taratılarak tarafımıza gönderilmesi yeterlidir. (Vize başvuru formunu tarafımızdan isteyiniz)

Gezilecek Şehirler

Saigon


Vietnam’ın en büyük şehri olan Saigon, Kuzey Vietnam'ın lideri Ho Chi Minh'ten ismini almış olan Saigon, Fransız Koçinçin kolonisinin başkentiydi. Eski Fransız sömürgesini gezip görmek ve geriye kalanları keşfetmek için Gezinomi Vietnam turlarını tercih edebilirsiniz. Saigon turları sırasında gezilecek yerler ve tadına bakmanız gereken lezzetler aşağıdaki listede sizi beklemektedir.

GÖRÜLMELİ

Saigon görülmesi gereken yerler
 • Cu Chi Tünelleri
 • Saigon Notre Dame Bazilikası
 • Yeniden Birleşme Sarauo
 • War Remnants Müzesi

TADILMALI

Saigon ne yenir
 • Egzotik Meyveler
 • Baharatlı Yiyecekler
 • Sebzeler
 • Pirinç Yemekleri

Seam Reap


Kamboçya’nın en güzel şehirlerinden biri olan Seam Reap’te farklı bir tur planı yapabilir ve keşiflere çıkabilirsiniz. Gezinomi Kamboçya turları arasında yer alan Seam Reap’te gezilecek yerler listesi yapmalı ve Seam Reap’te tatmanız gereken lezzetleri hemen öğrenebilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Seam Reap görülmesi gereken yerler
 • Angkor Vat
 • Angkor Thom
 • Bayon
 • Banteay Srei Tapınağı

TADILMALI

Seam Reap ne yenir
 • Yumurtalı Kızarmış Tofu
 • Patates Kızartması
 • Pirinç Yemekleri

Hanoi


Vietnam’ın başkenti olan Hanoi, her yıl pek çok turistin ziyaret ettiği şehirler arasında yer almaktadır. Hanoi gezilecek yerler ve burada tatmanız gereken lezzetleri de şimdi öğrenebilirsiniz. Gezinomi Hanoi turlarına hemen göz atabilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Hanoi görülmesi gereken yerler
 • Hoan Kiem Gölü
 • Ho Chi Minh Mozolesi
 • Ho Chi Minh Mozolesi
 • Vietman Müzesi

TADILMALI

Hanoi ne yenir
 • Balık çeşitleri
 • Pho Goa (tavuklu çorba)
 • Bia Hoi (birası)
 • Pirinç şarabı

Vietnam

hakkında bilmeniz gerekenler

Vietnam
Konuşulan Dil
Viet, Çince, Fransızca, İngilizce
Para Birimi
Vietnam Dong
Saat Farkı
5
Voltaj
220 V

Genel: Başkenti Hanoi olan Vietnam’da tropikal bir iklim yaşanmaktadır. Hava sıcaklıkları 38 derecenin üzerine çıkabiliyor.

Telefon: Ülke kodu:84 Konsolosluk:84-4 822 24 60 (3 lines)

Vergiler: Vergi uygulaması bulunmuyor.

Bahşiş: Bahşiş için özel istek yoktur aksine verirseniz çok sevinilir.

Kamboçya

hakkında bilmeniz gerekenler

Kamboçya
Konuşulan Dil
Kmer, İngilizce ve Fransızca
Para Birimi
Kamboçya Rieli
Saat Farkı
5
Voltaj
220 V

Genel: Kamboçya, Tayland Körfezi’ne kıyısı bulunan bir ülkedir. Tropik iklimin yaşandığı Kamboçya’da Nisan ve Aralık ayında sıcaklık 40 dereceye kadar çıkıyor.

Vergiler: Vergi uygulaması bulunmuyor.

Bahşiş: Restoranlarda % 5 ile bahşiş bırakılabiliyor.

Misafir Değerlendirmeleri

Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Benzer Turlar

Elegant İtalya Turu (Bgy-Fco) - Ekstra Turlar Dahil - Pegasus HY ile

Elegant İtalya Turu (Bgy-Fco) - Ekstra Turlar Dahil - Pegasus HY ile

12.10.2024 - 19.10.2024 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
1898.00 EUR
Kuzey Amerika Güzelleri (Jfk-Iad) Ekstra Turlar Dahil

Kuzey Amerika Güzelleri (Jfk-Iad) Ekstra Turlar Dahil

12.10.2024 - 19.10.2024 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
7798.00 USD
Elegant İtalya Turu (MXP-MXP) - İzmir Çıkışlı - Turlar Dahil - SunExpress ile

Elegant İtalya Turu (MXP-MXP) - İzmir Çıkışlı - Turlar Dahil - SunExpress ile

4.05.2024 - 11.05.2024 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
1798.00 EUR
Elegant İtalya Turu - Tüm Turlar Dahil - THY ile - 2024 (MXP-NAP)

Elegant İtalya Turu - Tüm Turlar Dahil - THY ile - 2024 (MXP-NAP)

2.11.2024 - 9.11.2024 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
1858.00 EUR
Elegant Küba - Türk Havayolları ile - 2024

Elegant Küba - Türk Havayolları ile - 2024

9.11.2024 - 16.11.2024 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
3898.00 EUR

Konum

Elegant Vietnam,Kamboçya Turu - Türk Havayolları ile (SGN-HAN)

İnternet sitemizin doğru biçimde çalışması için zorunlu olan çerezler kullanılmaktadır. Reklam/pazarlama, performans/analitik çerezleri ise üçüncü taraf çerezler olup ancak açık rıza vermeniz halinde kullanılabilecektir. Çerezler aracılığıyla kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında detaylı bilgiye "Çerez Aydınlatma Metni"nden ulaşabilirsiniz. Tüm çerezlerin kullanımına ve üçüncü taraf çerezler aracılığıyla toplanan kişisel verilerin yurt dışına aktarılmasına onay vermek için "Tümünü Kabul et" e, zorunlu olmayan çerezleri reddetmek için "Tümünü Reddet"e tıklayabilir ya da çerezlere ilişkin tercihlerinizi Çerez Tercihleri seçeneğinden yönetebilirsiniz.