Hindistan Altın Üçgen Rotası

Agra (1) & Fatehpur Sikri & Jaipur (2) & Delhi (2)

6 Gece - 7 Gün

Tur Kalkış Yeri:İstanbul

 • İstanbul-3. Yeni Havalimanı

Türk Havayolları Tarifeli Sefer ile
Vizeli

TUR KODU:7062

5* Ramada Plaza vb.
Yarım Pansiyon
1.497,00 USD42.140,50 TL
17.12.2023-23.12.2023 dönemi için geçerli kişibaşı fiyatıdır.

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “FİYAT OLUŞTUR” butonuna tıklayınız.

Dönem dönem fiyat listesi için tıklayın.

1. GÜN

İSTANBUL DELHİ

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. Türk Hava Yolları’na ait uçak ile Delhi’ye hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.

2. GÜN

DELHİ AGRA

Sabaha doğru Delhi’ye varıyoruz. Havalimanından ayrılıp kahvaltımızı yapacak ve özel transfer aracımız ile Agra’ya doğru hareket edeceğiz. Keyifli yolculuğumuz ardından Agra’ya varıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve Dünyanın Yedi Harikasından birisi olan Tac Mahal’i keşfedeceğiz. Gezimizin ardından “Kızıl Kale”’de olarak bilinen Agra Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz Akşam Etkinliği olarak Mohabbat Taj Show’na katılabilirler. Bu turumuzda Şah Cihan’ın, eşi kraliçe Mumtaz Mahal’e olan dillere destan aşkını ve eşi için yaptırdığı mimari harikası Taj Mahal’in hikayesini anlatan müzikal tiyatro gösterisiyle eşsiz anlar yaşayabilirsiniz. Konaklama otelimizde.

Alternatif Program

Mohabbat Taj Show

70 USD

3. GÜN

AGRA FATEHPUR SİKRİ – JAİPUR

Kahvaltının ardından Jaipur’a doğru hareket edeceğiz yaklaşık 5-6 saatlik yolculuğumuz olacak. Yolumuzun üzerinde İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırdığı sarayları, camileri ve kaleleri ve yapımından 14 yıl sonra politik sebeplerden ötürü terk edilen çöl şehir Fatehpur Sirki mimari yapısını ziyaret edeceğiz. Burada geniş avlu (Diwan-ı am), büyük dörtgen avlu (Diwan-ı Khas) ve Pachisi’nin yanısıra, Jodha Bai Sarayı, Mariam Sarayı veya Altın Oda (Sunehra Makan), Birbal Sarayı, Rüzgâr Sarayı (Hawa Mahal), Panch Mahal ve Fatehpur Sıkri’nin sembollerinden, Şeh Salim Chisti’nin onuruna yapılmış Cuma Camisi ve Salim Chisti’nin mozolesini göreceğiz. Sonrasından Jaipur’a doğru devam ediyoruz. Varışımızın ardından otelimize gidiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Jaipur’daki otelimizde.

4. GÜN

JAİPUR

Kahvaltımızın ardından Jaipur’un 11 kilometre dışında bulunan ve 1728’e kadar o bölgenin başkenti olan Amber Kalesi’ni ziyaret gideceğiz. Jeepler ile bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkarken burada aynı zamanda aynalardan dolayı görkemli ışıltıya sahip Sheesh Mahal, diğer adıyla Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağını da görme fırsatı yakalayacağız. Ardından Jaipur’un merkezinde bulunan Şehir Sarayı, astrolojik gözlem evi olan Jantar Mantar ziyaret edecek ve Rüzgar Sarayı’nın önünde fotoğraf molası vereceğiz. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. GÜN

JAİPUR DELHİ

Sabah kahvaltımızın ardından Delhi’ye hareket ediyoruz, Varışımızla birlikte Yeni Delhi’nin daha modern kısmında Hindistan’ın en yüksek taş külesi olan Zafer Kulesi (Qutub Minar) görecek ve yorucu günün ardından otelimize gideceğiz. Yenilenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. GÜN

DELHİ

Kahvaltımızın ardından şehir turumuz için hareket ediyoruz. Tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, beş yüz yıldan beri Yamuna nehri kıyısında yer alan ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’nin eski şehir merkezini keşfedeceğiz. Gezimizde Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Red Fort’u ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi’ni görerek devam edeceğiz. Daha sonra turumuza, Yeni Delhi’de Birinci Dünya Savaşı Anıtı India Gate, Başkanlık Sarayı, Narayan Tapınağı Parlamento ve Hükümet Binalarını gördükten sonra otelimize transfer oluyoruz. Gezimizin bitiminde otelimize dönecek ve akşam yemeğimizi otelimizde alacağız. Geceleme Delhi’deki otelimizde. Akşamüzeri dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olarak Bollywood Şovu’a katılabilir. Renkli ve çoşkulu bu gösterinin ardından otelimize döneceğiz.

Alternatif Program

Bollywood Şovu

65 Dolar

7. GÜN

DELHİ İSTANBUL

Gece yarısından sonra 30 dakika uzaklıkta bulunan havalimanına hareket ediyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin tamamlanmasının ardından Türk Havayollarına ait uçak ile İstanbul’a geçiyoruz. Yaklaşık 6 saat sürecek yolculuğumuzun ardından sabah saatlerinde İstanbul Havalimanına varıyoruz. Bir sonraki keşfinizde görüşmek üzere…

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati:21 Nisan Cuma saat 17:30
21 Nisan   TK 716       Istanbul – Delhi            20:20 – 04:40 (Delhi’ye varış 22 Nisan)
27 Nisan   TK 717       Delhi – İstanbul            06:55 - 11:30

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati:25 Haziran Pazar saat 17:30
25 Haziran   TK 716       Istanbul – Delhi            20:20 – 04:40 (Delhi’ye varış 26 Haziran¬)
1 Temmuz    TK 717       Delhi – İstanbul            06:55 - 11:30

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati:12 Kasım Pazar saat 17:30
12 Kasım    TK 716       Istanbul – Delhi            20:20 – 04:40 (Delhi’ye varış 13 Kasım¬)
18 Kasım    TK 717       Delhi – İstanbul            06:55 - 11:30

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati:17 Aralık Pazar saat 17:30
17 Aralık    TK 716       Istanbul – Delhi            20:20 – 04:40 (Delhi’ye varış 18 Aralık¬)
23 Aralık    TK 717       Delhi – İstanbul            06:55 - 11:30

 Türk  Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul – Delhi  gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 Havalimanı vergileri
 5* Otellerde 5 gece konaklama
 Sabah Kahvaltıları ve Akşam yemekleri
 Programda belirtilen tüm geziler
 Tac Mahal gezisi giriş ücreti
 Amber Kalesi’ne giriş ücretleri
 Agra Kalesi giriş ücretleri
 Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
 Türkçe Rehberlik Hizmeti
 TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır).

 Öğle Yemekleri
 Yemekler esnasında alınacak olan içecekler
 Yurtdışı çıkış fonu
 Vize Ücreti  (Yeşil pasaporta da vize gerekmektedir)
 Ekstra turlar ve akşam etkinlikleri,
 Covid-19 Sigortası Sürprimi
 Kişisel harcamaları
 Şoför tipleri 5-10 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı)

SAĞLIK
• Hindistan için de aşı zorunluluğu yoktur ancak Sarıhumma hastalığının görüldüğü bir ülkeden gelen ve Sarıhumma hastalığının görüldüğü bir ülkenin havalimanından transit geçiş yapan yolculardan Sarıhumma aşısı yapıldığını gösteren Uluslararası Aşı Sertifikası istemektedir. Bizim programıza göre Türkiye’den Hindistan’a gelen misafirlerden ülkemizde Sarı Humma salgını olmadığından böyle bir belge istenmez.
• Düzenli kullandığınız ilaçları lütfen yanınızda getiriniz.
• Şehir suyu içime uygun değildir. Musluk suyu içilmemeli, kapalı şişe suları tercih edilmelidir.
Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.

Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır. Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.

Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tarafınıza bildirilecektir. Acentemiz, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.


Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.


Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.

Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

 

 

• Hindistan, Umuma Mahsus, Hizmet ve Yeşil Pasaport sahibi TC vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Diplomatik Pasaport sahipleri ise 20 güne kadar yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Hindistan, parmak izi tanıma sistemine geçmiş olduğundan, sadece randevu ile şahsi başvuru kabul etmektedir.
Gerekli belgeler:
• Gezinin bitiş tarihi itibariyle 6 ay geçerli pasaportun kendisi ve fotokopisi,
• Eski pasaportlar (varsa),
• Online vize başvuru formu,
• Gelir belgesi / Banka hesap dökümü (Güncel tarihli ve minimum 5.000 TL bakiyeli olmalıdır),
• Nüfus Müdürlüğünden alınacak ikametgâh belgesi (Muhtarlıktan alınan ikametgâhlar ve misafir adına düzenlenmiş faturalar kabul edilmemektedir),
• Nüfus cüzdanının önlü-arkalı fotokopisi,
• 2 adet biyometrik fotoğraf,
• Gezinin ayrıntılı programı,
• Otel rezervasyonları,

Gezilecek Şehirler

Delhi


17 milyon nüfusu ile Delhi, Hindisatan’ın en büyük ikinci şehridir. Aynı zamanda yurt dışı tur seçenekleri ile en çok gezilen şehirlerden olan Delhi’yi yakından tanımak için Gezinomi Hindistan turlarına hemen göz atmalısınız. Delhi gezilecek yerler listenizde var ise aşağıda yer alan detayları kesinlikle not almalısınız.

GÖRÜLMELİ

Delhi görülmesi gereken yerler
 • Kızıl Kale
 • Kutub Minar
 • Hümayun Türbesi

TADILMALI

Delhi ne yenir
 • Etli pilav yemekleri
 • Yemek sosları
 • Tatlıları

Agra


Hindistan’da en çok ziyaret edilen şehirlerin başında gelen Agra, Yamuna Nehri kıyılarındaki en eski şehirler arasındadır. Agra gezilecek yerler listesi yapmak ve Agra’da özellikle tatmanız gereken lezzetleri öğrenmek için seçimleriniz hemen Gezinomi Agra turlarının yer aldığı Hindistan turlarından yana yapabilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Agra görülmesi gereken yerler
 • Tac Mahal
 • Agra Kalesi
 • Yamuna Nehri

TADILMALI

Agra ne yenir
 • Etli pilav yemekleri
 • Yemek sosları
 • Tatlıları

Fatehpur Sikri


Hindistan’ın Uttar Pradesh eyaletine bağlı Agra ilinde kent olan Fatehpur Sikri, yurt dışı tur seçenekleri arasında tercih edilenlerden. Hindistan turları ile görebileceğiniz Fatehpur Sikri şehrini yakından tanımak için aşağıda yer alan detaylardan yararlanabilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Fatehpur Sikri görülmesi gereken yerler
 • Buland Darwaza
 • Tomb of Salim Anıtı
 • Jodha Bai’s Palace

TADILMALI

Fatehpur Sikri ne yenir
 • Etli pilav yemekleri
 • Yemek sosları
 • Tatlıları

Jaipur


Caypur olarak da bilinen Jaipur, Pembe şehirdir. Hindistan'ın Racasthan eyaletinin başkenti olan Jaipur, 1728 yılında kurulmuş eski bir şehirdir. Jaipur gezilecek yerler hakkında ve tatmanız gereken lezzetler hakkında bir şeyler öğrenmek isterseniz seçimlerinizi yapabileceğiniz yerdesiniz. Gezinomi Jaipur turları sizi bekliyor.

GÖRÜLMELİ

Jaipur görülmesi gereken yerler
 • Amber Kalesi
 • Hawa Mahal
 • City Palace

TADILMALI

Jaipur ne yenir
 • Etli pilav yemekleri
 • Yemek sosları
 • Tatlıları

Hindistan

hakkında bilmeniz gerekenler

Hindistan
Konuşulan Dil
Hintçe
Para Birimi
Hindistan Rupisi
Saat Farkı
4
Voltaj
220 V

Genel: Başkenti Yeni Delhi ile en çok ziyaret edilen ülkelerden olan Hindistan, örf ve adetleri ile de oldukça farklıdır. Himalaya Vadileri’nde 4 mevsim görülürken, güneyde tropikal iklim yaşanıyor.

Telefon: Ülke kodu:91 Konsolosluk:11 601701

Vergiler: Vergi iadesi bulunmuyor.

Bahşiş: % 10 bahşiş hesaba eklenebiliyor.

Misafir Değerlendirmeleri

Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Benzer Turlar

Elegant Ürdün, Petra Turu - 4 Gece

Elegant Ürdün, Petra Turu - 4 Gece

23.10.2023 - 27.10.2023 fiyatıdır.4 Gece 5 Gün
1898.00 EUR
Elegant Hindistan Altın Üçgen Turu

Elegant Hindistan Altın Üçgen Turu

22.10.2023 - 28.10.2023 fiyatıdır.6 Gece 7 Gün
2598.00 EUR
Phuket Turu - THY ile - 6 Gece

Phuket Turu - THY ile - 6 Gece

25.11.2023 - 1.12.2023 fiyatıdır.6 Gece 7 Gün
3108.00 USD
Hindistan Altın Üçgen Turu - İndigo Airlines ile

Hindistan Altın Üçgen Turu - İndigo Airlines ile

11.11.2023 - 17.11.2023 fiyatıdır.6 Gece 7 Gün
2660.00 USD
Mısır'da Altın Üçgen Turu - THY ile - 5 Gece

Mısır'da Altın Üçgen Turu - THY ile - 5 Gece

27.10.2023 - 2.11.2023 fiyatıdır.6 Gece 7 Gün
1884.00 USD
Gizemli Mısır Turu - EYGPT AİR ile

Gizemli Mısır Turu - EYGPT AİR ile

11.12.2023 - 17.12.2023 fiyatıdır.6 Gece 7 Gün
3598.00 USD

Konum

Hindistan Altın Üçgen Rotası