FİLTRE

SIRALA

ARA

Hindistan Turları

4 adet tur bulundu...

Nepal, Hindistan Buda’nın Rotası
‘Juzdan ile Öde’ye Özel 1.000 TL’ye Varan Chip-para!

Türk Hava Yolları

8 gece 9 gün

Tur Kalkış Yeri:İstanbul

Tur Periyotları
Oda + Kahvaltı
2.497,00 USD58.679,50
Hindistan Altın Üçgen Turu - İndigo Hava Yolları ile
‘Juzdan ile Öde’ye Özel 1.000 TL’ye Varan Chip-para!

Indigo Hava Yolları Tarifeli Seferleri ile

6 gece 7 gün

Tur Kalkış Yeri:İstanbul

Tur Periyotları
Yarım Pansiyon
999,00 EUR25.274,50
Hindistan Altın Üçgen Rotası
‘Juzdan ile Öde’ye Özel 1.000 TL’ye Varan Chip-para!

Türk Havayolları Tarifeli Sefer ile

6 gece 7 gün

Tur Kalkış Yeri:İstanbul

Tur Periyotları
Yarım Pansiyon
1.497,00 USD35.179,50
Elegant Hindistan Altın Üçgen Turu
‘Juzdan ile Öde’ye Özel 1.000 TL’ye Varan Chip-para!

Türk Havayolları ile

5 gece 6 gün

Tur Kalkış Yeri:İstanbul

Tur Periyotları
Yarım Pansiyon
1.279,00 EUR32.358,50

Hindistan Hakkında

Hindistan Cumhuriyeti, Güney Asya'da bulunan dünyanın en büyük yedinci coğrafi alanına sahip ve en büyük ikinci nüfusuna sahip olan ülkedir. Hindistan başkenti Yeni Delhi’dir. Hindistan para birimi Hindistan rupisidir. Hindistan’a vize almalısınız, hava alanında kapıda vize uygulaması bulunmamaktadır. Hindistan’a uçak bileti ve Hindistan otel detayları gibi tur içerisinde yer aldığını bilmelisiniz. Hindistan turu kapsamında merak ettiğiniz her şeyi bulabilirsiniz. Şimdi bu güzel ve farklı kültürü merak ediyorsanız gelin, Hindistan’ı gezelim.

Hindistan’a ne zaman gidilir?
Hindistan hava durumu bu ülkeye gitmeden önce kesinlikle kontrol edilmesi gereken detaydır. Çünkü yaz mevsimi çok uzun ve çok sıcak geçmektedir. 40 dereceyi aşan sıcaklığı ile Temmuz ve Ağustos aylarında gitmenizi kesinlikle tavsiye etmeyiz. Bunun dışındaki diğer aylarda Hindistan’a yolculuk daha keyifli olacaktır.

Hindistan düğünleri, Hindistan müzikleri, Hindistan çölleri, Hindistan bayramları, Hindistan filmleri, Hindistan adaları ve Hindistan adetleri ve Hindistan gelenekleri en çok merak edilen özelliklerin başında gelmektedir. Hepsi kendi kültürüne has ve yaşam biçimlerine özeldir.

Hindistan gece hayatı gece 12 ye kadar hareketlidir. Saat 12’den sonra sokakta insan görmek biraz imkansızdır. Hint müziği eşliğinde düzenlenen eğlenceler ve özel geceler dışında farklı bir seçenek bulunmamaktadır.

Hindistan’dan ne alınır?
Kına, Hindistan çayı, Hindistan elbiseleri, antikalar, el yapımı ürünler ve ipek şallar alabilirsiniz. Hediyelik eşya bulma konusunda maddi anlamda sıkıntı çekmeyeceğiniz bir ülkedesiniz.

Hindistan yemekleri
Hint yemekleri dünyaca ünlüdür. Bol baharatlı ve acılı yemeklerini bilmeyen yoktur. Yemeklerin yanındaki sosları, kuzu, koyun ve keçi etinden yapılan pilavlı yemeklerin tadına bakılmalıdır. Ayrıca farklı tatlıları da bulunmaktadır.

Hindistan gezilecek yerler
Taç Mahal, Kutub Minar, Amer Fort Sarayı, Hümayun Türbesi, Ganj nehri, The Res Fort Sarayı, Altın Tapınak, Akshardham Tapınağı ve Hawa Mahal Saray görmeniz gereken yerler arasındadır. Hindistan hakkında daha fazla bilgi için bakınız; Hindistan Gezilecek Yerler

Hindistan gibi eşsiz bir tarihe ve mimari özelliklere sahip ülkeyi gezdikten hemen sonra diğer gideceğiniz ülkeyi seçmekte zorlanabilirsiniz. Ancak seçim yapmanız için size birkaç tavsiyemiz olabilir. Nepal Turu ya da Çin Turu seçeneklerinden birini değerlendirebilirsiniz. Çin büyük bir ülkedir ancak Tibet ya da Hong Kong Turu seçenekleri gerçekten bambaşka bir kültüre yolculuk yapmanızı sağlayabilir. Gezinomi Hong Kong turu fırsatlarını değerlendirmelisiniz.

İLGİLİ KATEGORİLER