İbiza Turları

İbiza Turları

Akdeniz'deki Balear Adaları arasında yer alan ve İspanya yönetiminde olan bir adadır. İbiza doğal güzellikleri ve kendine has tarzı ile pek çok insanın dikkatini çekmektedir. İbiza ve güzel bir tatil seçimi yapmak zor olmayacaktır. İbiza turu kapsamında gezmek isteyeceğiniz pek çok plaj ve nokta olabilir.

Devamını Oku »

Sizi Arayalım? Telefon numaranızı gönderin, Gezinomi Tatil Danışmanımız İbiza Turları için sizi arasın...

İbiza Hakkında

Akdeniz'deki Balear Adaları arasında yer alan ve İspanya yönetiminde olan bir adadır. İbiza doğal güzellikleri ve kendine has tarzı ile pek çok insanın dikkatini çekmektedir. İbiza ve güzel bir tatil seçimi yapmak zor olmayacaktır. İbiza turu kapsamında gezmek isteyeceğiniz pek çok plaj ve nokta olabilir. İspanya İbiza turu seçenekleri ve en farklı tur fırsatları ile sizi bekliyor. İbiza hava durumunu kontrol ederek tatil çıkacağınız zamanı iyi seçmelisiniz. Yaz sezonu boyunca yani Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim ve Kasım aylarında ortalama sıcaklık 25 ile 30 derece arasında değişirken kışın ortalama 10 derece de kalabiliyor. Para birimi Euro olan İbiza’da neler yapabileceğinizi biliyor musunuz?

İbiza gezilecek yerler
İbiza plajları ile ünlüdür. Adaya gittiğiniz zaman neredeyse her gün bir plaj gezebilir ve her gün farklılık yaparak tüm adayı dolaşabileceğinizi keşfedersiniz. İbiza hakkında daha fazla bilgi için bakınız; İbiza Gezilecek Yerler

İbiza gece hayatı da oldukça hareketlidir. Tam bir yaz mevsiminde eğlence, plajlarda canlı performans sergileyen Dj’ler eşliğinde partiler ya da yöresel ezgiler eşliğinde harika bir akşam yemeğini tercih edebilirsiniz. İbiza’da alışverişte zevklidir. Gözlük, şapka, şemsiye ya da küçük süs eşyalarını satın alabilirsiniz. Hatta yazın giyebileceğiniz ince kumaşlardan yapılmış elbiseler ya da şortlar bile bulabilirsiniz. Bunun dışında festivalleri ile ünlüdür. Nisan, Mayıs, Ağustos aylarında birbirinden farklı festivaller düzenlenir ve inanılmaz eğlenceli olabilir. Özellikle bu dönemleri de seçebilirsiniz.

İbiza’da ne yenilir?
İspanyol mutfağı size çok yabancı gelmeyecek. Katalan kültürü yani Akdeniz’in güzel yemeklerini İbiza’da da yiyebilirsiniz. Deniz ürünleri ve taze sebze yemekleri adada karşınıza çıkabilir. Flao ve Ensaimada adaya özgü yemek seçeneklerindendir.

İbiza çevresinde gezilecek yerler
İbiza turlarını değerlendirmeli ve gideceğiniz plajları özelliklerine göre ayırt etmelisiniz. Adada bir yerden diğer bir yere ulaşım otobüs ile sağlanıyor ve hem fiyatları uygun hem de sürekli otobüs seferleri mevcut. İspanya turları başlı başına bir seçenektir. İspanya’da dilediğiniz nokta da tatilinizi planladınız ve hemen ardından İbiza’ya geçmek isterseniz güzel bir seçim yaptığınızı söyleriz. Ama tam tersi de olabilir. İbiza’da güzel bir tatil yaptınız ve ardından Madrid ya da Barcelona gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz.