Anlık Yazışma

Kapadokya Turu 1 Gece Konaklamalı

TUR KODU : 3323

Kapadokya Turu 1 Gece Konaklamalı bu dönemde pasiftir.
error

Kapadokya Turu 1 Gece Konaklamalı bu dönemde pasiftir.

Değerlendirmek isteyeceğiniz diğer turlar için tatil danışmanımızla görüşebilirsiniz.

HEMEN ARAYIN: 0850 466 77 44

ya da

1. GÜN

İstanbul Kapadokya

21:00 Bakırköy Doğtaş Mobilya Önü 22:00 Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü 22:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı 22:50 Kartal Köprüsü Altı 23:10 Çayırova Mc Donalds Önü 00:10 İzmit Asya Otel karşısı Halkevi Otobüs Durağı Mola yerleri: Düzce Tursan Tesisleri, Kulu Ayrancı Dinlenme tesisleri

2. GÜN

Kapadokya

Gece devam eden yolculuk sonrası sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası, Tuz Gölü’nü panoramik olarak görüyoruzardından hareket ederek Kapadokya oluşumun en önemli bileşenlerinden birisi olan Hasan Dağı manzarası eşliğinde ilk durağımız olan Ihlara Vadisi’ne ulaşacağız. 14 km. lik uzunluğunda doğal bir oluşum olan ve Hristiyanlığın önemli inziva mekânlarından birisi Ihlara Vadisi’nde rehberimiz eşliğinde gezimize başlayacağız. Vadi boyunca sayıları oldukça fazla olan kaya oyma kiliselerin başlıcaları, Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliselerini anlatımlar eşliğinde görerek Melendiz Çayı’nın hoş akışı boyunca yürüyerek Ihlara Vadisi gezimizi sonlandıracağız. Günümüz devam ederken sonraki durağımız Narlı Kuyu Krater Gölü olacak. Manzarada servis yapılan sıcak içeceklerimizle tadını çıkardığımız zaman ardından sonraki durağımız Kaymaklı Yeraltı Şehri’ne ( veya Derinkuyu Yeraltı Şehri ) doğru devam edeceğiz. İhtiyaç oldukça kazılarak alta doğru galerilerin oluşturulduğu ve çok sayıda kişinin bir arada barınabileceği yeraltı şehrini rehberimiz eşliğinde tanıyacağız. Ayrılmamızı takiben ise öğlen yemeğimiz için restoranımıza hareket edeceğiz. Yemek sonrası ise durağımız ise Hristiyanlığının tarihsel gelişimde en önemli yerlerden birisi olan Göreme Açık Hava Müzesi olacak. Rehberimizin anlatımları eşliğinde görebileceğimiz açık hava müzesinde Aziz Basil, Azize Barbara, Elmalı Kilise, Yılanlı ( Onophrius ) Kilise, Mutfak ve bağlantılı alanlar ( Kiler, Yemekhane ) gezilerimiz sonrası Göreme’den ayrılacağız. Göreme programımızın bitimini takiben yerel ve dünyaca tanınmış şaraplık üzümlerden yapılan şaraplar hakkında bilgi almak ve tadına bakabilmek için Turasan Şarap Fabrikası’nı ziyaret edeceğiz. İsteyenler ise buradaki sürede çok yakın olan Asmalı Konak ziyareti gerçekleştirebilirler. Programın bitimi ile günün yorgunluğunu atabileceğimiz otelimize hareket edeceğiz. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Kapadokya Türk Gecesine katılabilirler. Gecenin bitimi ardından sizleri tekrar otelinize transfer edeceğiz.

Alternatif Program

Halay Han'da Türk Gecesi Turu

60 TL

Belirlenen saatte buluşma ardından tur aracımızla hareket ederek gecenin yapılacağı mekâna hareket edeceğiz. Bizler için rezerve edilmiş yerlerimize oturduktan sonra gece başlayacak ( 19.30 – 20.30 ). Ülkemizin tüm bölgelerinden ( Doğu, Güneydoğu, Ege, Akdeniz, Karadeniz, İç Anadolu ) halkoyunlarının sergilendiği şov boyunca keyifli anlar geçireceksiniz ve kültürel zenginliğimize tekrar hayran kalacaksınız. Dilerseniz sizde belli aralıklarla ekibe katılabilirsiniz. Gecenin sonunda ise pist sizlere kalacak.

3. GÜN

Kapadokya İstanbul

Ekstra düzenlenecek olan Balon turuna katılabilirsiniz. Bitiş ile birlikte tekrar otele transfer gerçekleştirilecek olup bu günkü programlanmış turumuza hazırlık yeterli zaman bulacaksınız.Sabah kahvaltısı ardından, sabah rehavetini üzerimizden atacağımız ve büyük / şapkalı peribacalarının en yoğun olduğu yer olan Paşabağ yürüyüşümüz güne güzel bir başlangıç olacak. Sonrasında ise her yörenin farklı karakterlere benzettiği farklı peri bacalarının olduğu Dervent diğer mola noktamız olacak. Dervent gezisi sonrasında volkanik özellikten dolayı değerli ve yarı değerli taşlara sahip olan Kapadokya’nın ve dünyanın çeşitli yerlerinden getirilen taşların işlenip değerli madenlerle birleştirildiği ve aynı zamanda onyx ürünlerinde yapıldığı Onyx – Taş Atölyesi sonraki ziyaret noktamız olacak. Burada verilen bilgi sonrası dileyenler alışveriş yapabilirler. Aracımız ise bizleri bölgenin en güzel panorama noktalarından birisi olan Güvercinlik Vadisi manzarasında bekliyor olacak. Nazar ve çömlek ağaçları ile birleşince muhteşem fotoğraflar veren doğal güzellik ardından Güvercinlik Vadisi’nden ayrılacağız. Öğlen yemeğimiz sonrasında ise bölge için binyılların geleneksel işçiliği olan Çanak-Çömlek işçiliğini tanıyıp, bilgi alabilmek için atölyeye gideceğiz. Verilen bilgi sonrası serbestçe alışveriş yapabilirsiniz. Alışveriş sonrasında gelecek olan gezi noktamız ise müze olarak ziyarete açık olan Anadolu’nun en kutsanan mekânlarından birisi olan Hacı Bektaş Veli Dergâhı olacak. Dış avluda bulunan Üçler Çeşmesi, Ana Avlu ( Mutfak, Meydan Evi ) ve Son Avlu ( Pir Evi, Hacı Bektaş Veli Türbesi, Balım Sultan Türbesi ) anlatım eşliğinde ziyaret noktalarımız olacak.Ardından dönüş için yolumuza devam edeceğiz ve sizleri aldığımız duraklara bırakarak tekrar başka turlarda görüşmek dileği ile turumuzu sonlandırmış olacağız.

Alternatif Program

Balon Turu

100 Euro

Balon turu için sabah erken saatte ( 04.00 – 05.00 ) lobi de transfer için buluşma ardından kalkış alanına hareket edilmektedir. İkram edilen çay-poğaça eşliğinde balonların hazırlanmasını izleyerek hazırlık sonunda kalkış gerçekleştirilir. Ortalama bir saat boyunca ve gün doğumu eşliğinde doğanın sanatının eşsizliğini sergileyen tüm bölge balondan izlenecek ve tekrar belirlenen alana iniş gerçekleştirilecektir. İniş ardından şampanya ardından verilen sertifikalar mutlaka yapılması gereken aktivite olarak kabul edilen ‘’Kapadokya Balon Turu’nu unutulmaz hale getirecek.

21:00 Bakırköy Doğtaş Mobilya Önü,

 22:00 Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü,

 22:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı,

 22:50 Kartal Köprüsü Altı,

 23:10 Çayırova Mc Donalds Önü,

 00:10 İzmit Asya Otel karşısı Halkevi Otobüs Durağı 

Yükseller Otel , Mustafa Otel , Büyük Avanos vb Oteller

Lüks Araçlar İle Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)

Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri

Araç İçi İkramlar

Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı

Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği

1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Programda Belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı

Programda belirtilen son gün akşam yemeği

Tüm Öğlen Yemekleri

Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

Tüm Özel Harcamalar

Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Tüm müze ören yeri ve müze giriş ücretleri

Müze kart – (Rezervasyon sırasında 50 TL karşılığında eklenebilir. Turizm ve Kültür Bakanlığı’na bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)

Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda şirketimiz misafirlerimize 1(bir)gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez.

MÜZE KART
Müze kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile indirimli Müze kart 20 TL, tam Müze kart 50 TL ücret karşılığında alınabilir. Maximum kredi kartı olan misafirler kimlik ibraz ederek müze kart indiriminden yararlanırlar.

İNDİRİMLİ MÜZE KART
T.C. vatandaşı olan Öğrenciler, öğretmenler, gaziler, şehit ve gazilerin eş ve çocukları, engelliler ile bir refakatçisi, er ve erbaşlar, basın kimlik kartı sahipleri, seyahat acentesi sahibi ve sorumlu müdürleri, kokartlı turist rehberleri, Kültür Bakanlığı personeli ve emeklileri ile eş ve çocukları kimliklerini ibraz etmeleri durumunda 20 TL ücret karşılığında satın alabilirler

Gezilecek Yerler

Avanos


Kapadokya Turlarının en önemli destinasyonlarından Avanos, çanak çömlek sanatı denince aklımıza ilk gelen yer olmaktadır. Bölgenin killi toprağının Kızılırmak’ın sularıyla birleşmesinden doğan çanak çömlek sanatı Hititler’den bu yana bu topraklarda nesilden nesile yaşatılmaktadır. Avanos’a gelince mutlaka bu çanak atölyelerine uğramalı, turistik mekanlarını ziyaret etmelisiniz.

GÖRÜLMELİ

Avanos görülmesi gereken yerler
 • Göreme Açık Hava Müzesi
 • Paşabağ
 • Zelve Açık Hava Müzesi

TADILMALI

Avanos ne yenir
 • Et Yemekleri
 • Şarap Çeşitleri
 • Testi Kebabı

Ürgüp


Nevşehir’in en turistik bölgelerinden biri olan Ürgüp, Kapadokya Turlarının vazgeçilmez ve es geçilemez duraklarından biridir. Nevşehir’e 20 km uzaklıktaki bu turistik bölge, peribacalarının ve vadi oluşumlarının en güzel örneklerini görebileceğiniz bir doğa harikasıdır adeta.

GÖRÜLMELİ

Ürgüp görülmesi gereken yerler
 • Açık Hava Müzeleri
 • Paşabağ
 • Temenni Tepesi

TADILMALI

Ürgüp ne yenir
 • Et Yemekleri
 • Şarap Çeşitleri
 • Testi Kebabı

Göreme


Nevşehir’in yaklaşık 14 km doğusundaki, ülkemizin en büyük açık hava müzesi Göreme için seyahat planlarını Gezinomi Kapadokya Kültür Turları ile hayata geçirmenin şimdi tam zamanı. Gezilecek yerler bakımından ziyaretçilerine oldukça fazla seçenek sunan Göreme; kayalara oyulmuş evleri, kiliseleri, gökyüzünü süsleyene sıcak hava balonları ile göz alıcı manzaralar sunmaktadır.

GÖRÜLMELİ

Göreme görülmesi gereken yerler
 • Göreme Açık Hava Müzesi
 • Göreme Milli Parkı
 • Güvercinlik Vadisi.

TADILMALI

Göreme ne yenir
 • Et Yemekleri
 • Şarap Çeşitleri
 • Testi Kebabı
PEŞİN FİYATINA 12 TAKSİT! Ödeme seçenekleri için tıklayınız...

Türkiye

hakkında bilmeniz gerekenler

italy
Konuşulan Dil
Türkçe
Para Birimi
Türk Lirası
Saat Farkı
0
Voltaj
220 V

Genel: Resmi adıyla Türkiye Cumhuriyeti, Anadolu, Balkanlar ve Trakya’nın bir bölümünü içine alan ülkedir.

Ülke kodu: + 90

Vergiler: % 18'e kadar değişen vergi sistemi bulunmaktadır.

Bahşiş: Miktarı size kalan bahşiş uygulaması vardır.

Misafir Değerlendirmeleri

Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Kapadokya Turu 1 Gece Konaklamalı

TUR SAYFASINA DÖN

REZERVASYON YAP

Konum

Kapadokya Turu 1 Gece Konaklamalı