error
Konya Kapadokya Şeb-i Arus Turu bu dönemde pasiftir. Değerlendirmek isteyeceğiniz diğer turlar için tatil danışmanımızla görüşebilirsiniz.

HEMEN ARAYIN: 0850 466 77 44

ya da

Venedik, Floransa Kurban Bayramı Turu
Venedik, Floransa Kurban Bayramı Turu 20.08.2018 - 24.08.2018 fiyatıdır. 4 Gece 5 Gün
898.00 EUR
Almanya, Polonya Kış Turu
Almanya, Polonya Kış Turu 5.03.2018 - 12.03.2018 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
698.00 EUR
Lapland Sömestir Turu 2
Lapland Sömestir Turu 2 21.01.2018 - 24.01.2018 fiyatıdır. 3 Gece 4 Gün
1898.00 EUR
Bangkok, Pattaya, Phuket Turu 2
Bangkok, Pattaya, Phuket Turu 2 11.03.2018 - 17.03.2018 fiyatıdır. 6 Gece 7 Gün
1898.00 EUR
Barcelona Turu
Barcelona Turu 8.03.2018 - 11.03.2018 fiyatıdır. 3 Gece 4 Gün
698.00 EUR
Büyük ve Yeni İspanya Turu 2
Büyük ve Yeni İspanya Turu 2 10.11.2018 - 17.11.2018 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
998.00 EUR

Konya Kapadokya Şeb-i Arus Turu

Konya Kapadokya Şeb-i Arus Turu bu dönemde pasiftir.

1. GÜN

İstanbul İzmit – Düzce – Bolu – Ankara – Aksaray – Nevşehir

Siz konuklarımızı Bakırköy Ömür Plaza, Beşiktaş Yıldız Camii önü, Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı, Çayırova Mc Donalds Önü, Ankara Aşti Otogarından siz konuklarımızı alarak, Kapadokya’ya olan yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 7 saat süren yolculuk sonrasında sabah saatlerinde Aksaray Orhan Ağaçlı Dinlenme Tesislerine varış.

2. GÜN

Avanos – Ürgüp Göreme

Verilen serbest kahvaltı molamızın ardından siz konuklarımız ile birlikte Kapadokya bölgesinde yer alan gezimize başlamak üzere Avanos şehir merkezine hareket ediyoruz. Avanos şehir merkezine varışımızın ardından şehir merkezinde tarihi beş yıl savaşlarına ve eski Avanos gençlerinin aşklarına ev sahipliğ yapan Kızılırmak kenarında kısa bir yürüyüş sonrasında alacak olduğumuz temiz hava ve oksijen ile birlikte yol yorgunluğumuzu üzerimizden atarak halk arasında aşk köprüsü diğer bir adıyla aşıklar köprüsü olarak bilinen asma köprüden geçerek eski Avanos'dan yeni Avanos’a doğru tarih ve doğa ile iç içe geçmiş Avanos şehir gezimizi gerçekleştiriyoruz. Avanos şehir gezimizin ardından Kızılırmak deltasındaki toprağın Avanoslu ustaların hünerleriyle bütünleştiği çanak – çömlek aAtölyelerini ziyaret ile turumuza devam ediyoruz. Çömlek atölyelerinin ardından onyx atölyelerine uğruyoruz. Onyx atölyelerinden ayrılarak yolculuğumuza develi vadiye doğru devam ediyoruz. Deve şeklini andıran peri bacasında verecek olduğumuz fotoğraf molasının ardından siz konuklarımız ile birlikte ürgüp şehir merkezine geçiyoruz. Şehir merkezinde yapacak olduğumuz panoramik şehir turumuzun ardından üç güzel peri bacalarına geçiyoruz. Burada da verilecek olan kısa bir fotoğraf molasının ardından güvercinlik vadisine ulaşıyoruz. Güvercinlik vadisinde yer alan peri bacalarını fotoğraf karelerinize alırken büyüleneceksiniz. Öğle yemeğinin ardından siz konuklarımız ile birlikte Uçhisar şehir merkezinde yer alan gezimizin ardından Paşabağ’a olan yolculuğumuza başlıyoruz. Paşabağ’a varış ve dileyen konuklarımız peri bacalarının aralarında yürüme şansına sahip olabilirler. Verilen serbest zaman sonrasında siz konuklarımız ile birlikte otelimize doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuğumuz sonrasında otele varış ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Alternatif Program

Öğle Yemeği

20 TL

Öğle yemeği restaurantımıza varış ile yemeğimizi yiyip turumuza devam ediyoruz.

Alternatif Program

Ekstra Türk Gecesi Turu

60 TL

Keyifli bir gece sizi bekliyor.

3. GÜN

Avanos – Aksaray - Konya İstanbul

Sabah otelde alacak olduğumuz açık büfe kahvaltı sonrasında eşyalarımız ile birlikte otelden ayrılıyoruz. Yaklaşık 2 saat süren yolculuğumuz sonrasında Konya şehir merkezine varış ve sonrasında Konya şehir turumuzun başlangıcı. Varışımızı takiben ilk olarak 1.Alâeddin Keykubad'ın tamamladığı Alâeddin Tepesi üzerindeki Alâeddin Camii çevresinde otobüsle yapılan panoramik tur sonrası Selimiye Cami, Üçler Türbesi (Üç Erenler Türbesi), 16 dilimli Yeşil Kubbe (Kubbe-i Hadra), Mevlana, babası ve Sultan Veled'in sandukaları ile birçok ulemanın çini sandukalarının bulunduğu Mevlana Türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki müze giriş işlemlerimiz sonrasında Mevlevi giysileri, müzik aletleri, el yazması kitaplar, maketler, resimler, halıların ve eski eserlerin bulunduğu Mevlana Müzesi ile Mevlevi Dergâhı gezilerini çarşı içinde verilen serbest zaman sonrasında Mevlana'nın can dostu olan ve çok yakın olduğu için Mevlana'yı halktan uzaklaştırdığı düşünüldüğünden dolayı öldürüldüğü ileri sürülen Şems Türbesi ziyaret ediliyor. Türbe yanındaki Sadreddin Kon Evi Camisi ile yıldırım düşmesi nedeniyle yarım minareli olan İnce Minareli Cami, İplikçi Cami ve Medresesi'ni panoramik olarak gördükten sonra şehir merkezinde serbest zaman. Serbest zaman sonrasında siz konuklarımız ile birlikte buluşarak ekstra olarak Konya Mutfağı Lezzetleri için anlaşmalı restoranımıza hareket ediyoruz. Serbest alınacak yemeğimizde Konya mutfağının eşsiz lezzetlerinden meşhur Etli ekmeği, Mevlana Pidesi ve Tandırı seçeneklerinden tatma imkânına buluyoruz. Yemek sonrasında başlayacak gösteriler için kültür merkezindeki yerimizi alıyoruz. Hz. Mevlana’nın Vuslat Yıl Dönümü Anma Törenleri dâhilindeki Mevlevi Törenlerini izlemek üzere tören alanına gidiyoruz. Semazenlerin ve izleyenlerin kendinden geçtiği bu eşsiz Sema gösterilerini izliyoruz. Sema gösterisi sonrasında aracımız ile birlikte Konya dan ayrılarak İstanbul’a doğru geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece geç saatlerde İstanbul’a siz konuklarımızı almış olduğumuz noktalara bırakarak bir başka turda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Programda  Belirtilen Çevre Gezileri, Lüks Otobüslerle Ulaşım
Zengin Araç içi İkramları ve zorunlu Türsab seyahat sigortası
1 Gece Yarım Pansiyon 4* veya 5* Yıldızlı Otellerde Konaklama.
1 Akşam Yemeği, 1 Sabah Kahvaltısı
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
Tören Bileti (Cumartesi veya Pazar Günü Gündüz veya Gece Seansı)
Müze ve Ören Yeri Girişleri
İlk gün sabah kahvaltısı, Tüm Öğle Yemekleri ve son gün akşam yemeği,
Ekstra eğlence ve turlar
Otelde yapılacak ekstralar
Tüm yemeklerde alınacak içecekler
Kişisel harcamalar ve tipler

Konya ilinde her yıl düzenlenmekte olan Şeb-i Arus Hz. Mevlana Etkinlikleri yerli ve yabancı birçok katılımcıyı misafir ediyor. Mevlana Celaleddin-i Rumi hazretlerinin 17 Aralık 1273 yılında Konya'da vefat etmesinden sonra sevenleri bu tarihi ''Düğün Gecesi'' manasına gelen Şeb-i Arus Törenleri ile anmaya devem etmektedirler.
Günümüzde, Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri olarak isimlendirilen törenler 2 haftalık bir periyodu kapsamaktadır. Bu süre boyunca Günün çeşitli saatlerinde Konya Mevlana Kültür Merkezinde 'Sema Ayinleri' düzenlenmektedir. Mevlana Celaleddin-i Rumi hazaretlerinin vefatından sonra zamanla belirli kaideler ile çerçevelenmiş olan Sema ayini, günümüzde belirli bir disiplinle ve belirli bir akış ile gerçekleştirilmektedir.
Kişinin Mevlâna’dan aldığı ilham ile Allah’a ulaşmak için yaptığı manevi yolculuğu, yani insanın Mirâc’ını anlatan bu törene de Mukabele veya Sema töreni, bir başka deyişle “Mevlevi Mukâbelesi” adı verilmişti. “Karşılaşma” anlamındaki Mukâbele terimiyle anlatılmak istenen iki olay vardı. Birincisi ruhların beden sahibi olmadan önce Bezm-i Elest’teki karşılaşmalarıydı. Ruhlar, insan denen elbiseyi giymeden ve bu dünyaya gelmeden önce nasıl birbirleri ile karşılaşmışlarsa, Mevlevi Mukâbele’si için bir araya gelen canlar, ruhların o hali gibi saf ve tertemiz olarak birbirleriyle karşılaşıyorlardı. Diğer anlam ise şuydu; kişi, içindeki özün farkında değildi ve Mevlâna binlerce beyitlik kitapları ile günlerce süren sohbetlerinde gerçekte bir tek konuyu anlatmıştı, o da “insan”dı. Çünkü insan hazineler üzerinde yatıp açlıktan ölecek kadar şaşkın bir varlıktı. Mevlâna her şeyin insanın kendi içinde olduğunu ve ne ararsa kendi içinde araması gerektiğini söylemiş, ona gönlünün kapılarını açması, gerçeği ortaya çıkarması için yol göstermiş, yardım etmişti.
Konya Mevlana Kültür Merkezinde düzenlenen Hz. Mevlana Anma Vuslat Törenleri, Konya Şeb-i Arus Turları ile Konya 'ya gelen binlerce kişinin katılımı ile heryıl gerçekleşmektedir.

Program Akışı
Mevlana – Mevlevilik – Şeb-i Aruz Sunum – Konuşma
Ahmet Özhan Tasavvuf Musikisi Konseri
Sema Gösterisi

Gezilecek Şehirler

Avanos


Nevşehir’e bağlı olan Avanos, antik devirden bu yana yerleşimin olduğu tarihi bir yerdir. Antik Devirde Venessa, Zuwinasa ya da Ouenasadır isimleri ile anılmaktadır. Avanos gezilecek yerler listesi yapmak ve Avanos’ta özellikle tatmanız gereken lezzetleri araştırmalısınız. Gezinomi Avanos turları için Kapadokya turları seçimlerinizi bekliyor.

GÖRÜLMELİ

Avanos görülmesi gereken yerler
 • Göreme Açık Hava Müzesi
 • Zelve Açık Hava Müzesi
 • Paşabağ

TADILMALI

Avanos ne yenir
 • Testi Kebabı
 • Et Yemekleri
 • Şarap Çeşitleri

Ürgüp


Nevşehir’in en çok ziyaret edilen şehirlerinden olan Ürgüp, Kapadokya bölgesinin en önemli turistik noktasıdır. Tarihi özellikleri ve kalıntıları ile bugün milyonlarca turist ziyaret etmektedir. Kapadokya turları arasından kendiniz için en uygun olan Ürgüp turunu tercih edebileceğiniz yerdesiniz.

GÖRÜLMELİ

Ürgüp görülmesi gereken yerler
 • Açık Hava Müzeleri
 • Paşabağ
 • Temenni Tepesi

TADILMALI

Ürgüp ne yenir
 • Testi Kebabı
 • Şarap Çeşitleri
 • Et Yemekleri

Göreme


Nevşehir’in merkezine bağlı olan Göreme, antik çağlarda Matiana, Korama, Maccan ve Avcılar isimleri ile anılmıştır. Göreme gezilecek yerler listesini sizin için hazırladık ayrıca Göreme’de tatmanız gereken lezzetleri de hemen araştırmalısınız. Gezinomi Göreme turları için Nevşehir turları sizi bekliyor.

GÖRÜLMELİ

Göreme görülmesi gereken yerler
 • Göreme Açık Hava Müzesi
 • Göreme Milli Parkı
 • Güvercinlik Vadisi.

TADILMALI

Göreme ne yenir
 • Şarap Çeşitleri
 • Testi Kebabı
 • Et Yemekleri

Konya


Türkiye’nin yüz ölçümü ile en büyük şehri olan Konya aynı zamanda en kalabalık yedinci şehirdir. Özellikle Şeb-i Aruz kutlamaları ile oldukça kalabalık dönem geçiren Konya sizi de konuk edebilir. Gezinomi Konya turları arasından en uygun zamanı dilediğiniz gibi seçebilir ve kolay ödeme seçenekleri ile turunuzu hemen planlayabilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Konya görülmesi gereken yerler
 • Mevlana Müzesi
 • Karatay Medresesi
 • Aleaddin Tepesi

TADILMALI

Konya ne yenir
 • Etli Ekmek
 • Kebap Çeşitleri
 • Tirit Yemeği
PEŞİN FİYATINA 9 TAKSİT! Ödeme seçenekleri için tıklayınız...

Türkiye

hakkında bilmeniz gerekenler

italy
Konuşulan Dil
Türkçe
Para Birimi
Türk Lirası
Saat Farkı
0
Voltaj
220 V

Genel: Resmi adıyla Türkiye Cumhuriyeti, Anadolu, Balkanlar ve Trakya’nın bir bölümünü içine alan ülkedir.

Ülke kodu: + 90

Vergiler: % 18'e kadar değişen vergi sistemi bulunmaktadır.

Bahşiş: Miktarı size kalan bahşiş uygulaması vardır.

Misafir Değerlendirmeleri

Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Konya Kapadokya Şeb-i Arus Turu

TUR SAYFASINA DÖN

REZERVASYON YAP

Konum

Konya Kapadokya Şeb-i Arus Turu