Lübnan Turları

Doğu Akdeniz kıyısında bir Arap ve Ortadoğu ülkesi olan Lübnan, tarihteki Fenike uygarlığının vatanıdır. Suriye ve İsrail ile komşu olan ülkenin başkenti Beyrut’tur.

Devamını Oku »

FİLTRE

SIRALA

ARA

Lübnan Turları

2 adet Lübnan turu bulundu...

Maldivler Turu Türk Havayolları İle 5 Gece

Türk Havayolları Tarifeli Seferleri ile

5 gece 6 gün

Tur Kalkış Yeri : İstanbul

Tur Periyotları
Herşey Dahil
1.999,00 EUR 19.090,50
Beyrut Turu Türk Havayolları ile

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

3 gece 4 gün

Tur Kalkış Yeri : İstanbul

Tur Periyotları
Oda + Kahvaltı
599,00 USD 4.762,00

Lübnan Hakkında

Doğu Akdeniz kıyısında bir Arap ve Ortadoğu ülkesi olan Lübnan, tarihteki Fenike uygarlığının vatanıdır. Suriye ve İsrail ile komşu olan ülkenin başkenti Beyrut’tur.

Lübnan Beyrut ile en çok tercih edilen tur seçeneklerinin başında gelmektedir. Lübnan başkenti ev doğal güzellikleri ile bilinir. Hem eğlenceli gece hayatı hem de en keyfili manzara seçenekleri ile görülmesi gereken bir ülkedir. Lübnan turu ve Lübnan gece hayatına dair merak ettiğiniz her şey sizi beklemektedir. Burada en farklı özellikleri ve en keyifli tur seçeneklerini inceleyerek, karar verebilirsiniz. Lübnan şehirleri arasında başta Beyrut, Baabda, Sidon ve El Mina bulunmaktadır. Lübnan’ın para birimi Lübnan Lirasıdır. Resmi dili ise Arapçadır ancak ülkede Farsça ve Ermenice de konuşulmaktadır.

Lübnan’a vize var mı?
Lübnan’a gelmek için vizeye ihtiyacınız yok. 180 gün boyunca toplamda 90 günü tamamlayarak pasaportunuz ile Lübnan’a girebilirsiniz.

Lübnan’da ne yenir?
Lübnan yemekleri Akdeniz yemeklerinden ve Arap dünyasından esinlenmiştir. Bir zamanlar Osmanlı’nın da etkisinde kalan ülke de Osmanlı yemek kültürü de size tanıdık gelecektir. Humus, Monqouse(pizza çeşidi), Falefel (kıymasız köfte) ve zeytinyağlı yemeklerin tadına bakmalısınız.

Lübnan gece hayatı
Lübnan’ın gece eğlenceleri çok meşhurdur. Bazı kesimlerde yasaklı olsa da eğlence mekanları genellikle başkent ve çevresinde bulunmaktadır. Eğlence hizmetleri, barları, gece kulüpleri ve daha fazlasını şehre gittiğiniz zaman görebilir, gezebilirsiniz.
Özellikle Beyrut festivalleri ile ünlüdür. En eğlenceli geceler, en muhteşem şovlar ve en uygun fiyatları ile konaklama hizmetleri genellikle bu dönemde karşınıza çıkar.

Lübnan’da gezilecek yerler
Jeita Mağarası, Beyrut Ulusal Müzesi, Kadisha Mağarası, Mohammad Al-Amin Camii, Gibran Müzesi, Sursock Müzesi ve Rene Parkı görmeniz gereken yerlerin başında gelmektedir.

Lübnan gibi farklı bir kültüre sahip ancak bir o kadar da size yakın hissedeceğiniz harika bir ülkeye gitmişken en güzel şehirlerini, en güzel noktalarını ve en farklı taraflarını görmenizi tavsiye ederiz. Lübnan turunuzu tamamladıktan hemen sonra ise rotanızı karşı kıyılara çevirmelisiniz. En yakınında Mısır ya da tam karşısında Kıbrıs bulunmaktadır. Mısır turu harika bir tercih olabilir. Mısır turu kapsamında Sharm el Sheikh gibi eşsiz manzara şahitlik edebileceğiniz tur seçeneklerine göz atmalısınız.

İLGİLİ KATEGORİLER