Altındağ Tatilinde Gece Hayatı

Altındağ Tatilinde Gece Hayatı


Altındağ ilçesi, bir memur şehri olarak bilinen Ankara’da gece eğlencesi için en çok seçenek sunan bölgelerden biridir. Ankara’da bulunan üniversitelerin kampüslerine de ev sahipliği yapan, dolayısıyla öğrenci nüfusunun da yoğun olduğu bir ilçe olan Altındağ’da, hem gece kulübü ve dans mekanları, hem de yetişkinler ve aileler için canlı müzik ve müzik eşliğinde akşam yemeği gibi mekan seçenekleri bulunmaktadır.

Hareketli bir gece hayatı için, Altındağ’da sahne şovları ve gece kulübü tarzında bazı mekanlar bulunmaktadır. Bunlar arasında; Show Taverna, Ulus Gazinosu ve Yörem Show Gazino yer almaktadır.

Gece kulübü tarzında bir mekan arıyorsanız ve sabaha kadar dans etmek istiyorsanız, İzabel Night Club’ı tercih edebilirsiniz. Ankara manzarası eşliğinde canlı müzik ve ailenizle birlikte keyifli bir gece geçirmek için ise tarihi dokusu ile ziyaretçilerini ağırlayan Hatipoğlu Konağı’nı tercih edebilirsiniz.

Altındağ’da, fasıl eğlencesi ve türkü bar konsepti ile hizmet veren çeşitli mekan seçenekleri de bulunmaktadır.

Altındağ’da Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

Altındağ’da Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler


Altındağ, Ankara’nın tarihi ve turistik yerlerinden biridir. Aynı zamanda, şehrin en eski yerleşim yerlerinden biri de olması ile, burada gezilecek ve keşfedilecek yerlerin sayısı oldukça fazladır.

Hem yetişkinler hem de çocuklu ailelere hitap eden bir gezi rotası seçeneği sunan Altındağ’da, büyük bir park alanı olarak hizmet veren ve çok çeşitli etkinlik ve aktivite seçeneklerine ev sahipliği yapan Altınpark, ilçenin turistik cazibe merkezlerinden biridir.

Ünlü yazar, şair ve sanatçıların eşyalarının sergilendiği Ulucanlar Cezaevi Müzesi ve müzenin içerisinde yer alan Sanatçılar Sokağı da Altındağ’da mutlaka gezilmesi gereken yerler arasındadır.

Altındağ ziyaretinizde gezilmesi gereken tarihi ve turistik yerler arasında ayrıca; Altınköy Açık Hava Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Hamamönü, Peçenek Mesire Alanı ve Mehmet Akif Ersoy Müze Evi yer almaktadır.

Altındağ Nerededir Nasıl Gidilir?

Altındağ Nerededir Nasıl Gidilir?


Ankara’nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Altındağ ilçesi, şehrin tarihi ve turistik bölgelerinden de biridir. 1950’li yıllarda ilçe statüsüne kavuşan ve gelişimini sürdüren Altındağ, daha önceleri bir belde olarak bilinmekteydi.

Ankara’da Mamak, Çankaya, Pursaklar, Keçiören, Yenimahalle ve Etimesgut ilçeleri ile komşu olan Altındağ’a Ankara Çevreyolu üzerinden ulaşım sağlanabilmektedir.

Altındağ’a havayolu ile ulaşım Çubuk ve Akyurt ilçeleri sınırları içerisinde yer alan ve ilçeye 25 km uzaklıkta bulunan Esenboğa Havalimanı ile sağlanmaktadır. Buradan, Belko otobüsleri ve taksiler ile Altındağ’a gidilmektedir.

Altındağ’a otobüs yolculuğu ile ulaşmak isteyen ziyaretçilerin ise ilçe merkezine 6-7 km uzaklıkta bulunan Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali’ni kullanmaları gerekmektedir. Buradan, Altındağ servisleri, minibüs ve taksiler ile ilçe merkezine gidilebilmektedir.

Altındağ’ın Görülmesi Gereken Tarihi ve Turistik Yerleri

Altındağ’ın Görülmesi Gereken Tarihi ve Turistik Yerleri


Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan başkent Ankara’nın tarihi bir parçası olan Altındağ, şehrin metropol ilçelerinden biridir. Tarihi, kültürel ve mimari bir mirasa ev sahipliği yapan Altındağ, Avrupa Tarihi Kentler ve Bölgeler Birliği’nin bir üyesidir.

Ankara Kalesi, Altındağ ve Ankara’nın en önemli tarihi yapılarından biridir. Son dönemde, restorasyon çalışmaları ile de yenilenmiştir. İlçe, meydanlarını süsleyen anıtları ve heykelleri, müzelerini süsleyen tarihi eserleri, antik dönemlere kadar uzanan antik Roma tiyatrosu, Osmanlı döneminde inşa edilen tarihi camileri, tarihi hamamları ve çok daha fazlası ile Altındağ’da görülmeye değer pek çok tarihi ve turistik yer mevcuttur.

Altındağ seyahatinde mutlaka görülmesi gereken yerler arasında; Kurtuluş Savaşı Müzesi, St. Tereza Kilisesi, Arslanhane Cami, Ankara Roma Hamamı, Hacı Bayram Cami, Roma Tiyatrosu ve Ankara Anıtı yer almaktadır.

Altındağ Seyahatinde Yapılması Gerekenler

Altındağ Seyahatinde Yapılması Gerekenler


Altındağ, Ankara genelinde tarihi dokusu, turistik cazibe merkezleri, kültür-sanat olanakları ve yeşil alanları ile öne çıkan bir ilçedir.

Şehre yapılacak tarihi ve turistik bir gezide mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri olan Altındağ’a gidildiğinde mutlaka yapılması gereken pek çok şey vardır.

Hamamönü, Ankara’nın en eski yerleşim yeridir ve Altındağ’ın en turistik semtidir. Burası, tarihi ahşap evleri ve atmosferi ile mutlaka ziyaret edilmelidir. Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ışık tutan Ankara Kalesi de, hem Altındağ hem de Ankara’nın tarihi simgelerinden biridir ve mutlaka görülmelidir.

Altındağ seyahatinde mutlaka yapılması gerekenler arasında ayrıca; Kurtuluş Savaşı Müzesi gezisi, St. Tereza Kilisesi keşfi, Altındağ camilerine yapılacak ziyaret, Altınpark’ta eğlenceli bir gün, Ulucanlar Cezaevi Müzesi gezisi ve Peçenek Mesire Alanı’nda piknik yer almaktadır.

Altındağ’da Kalınacak Yerler ve Oteller

Altındağ’da Kalınacak Yerler ve Oteller


Ankara’nın tarihi ve turistik ilçelerinden biri olan Altındağ, 1950’li yıllarda ilçe olmuş ve önemli bir gelişme göstermiştir. Şehrin önemli simgelerinden bazılarına da ev sahipliği yapan ve Ankara’da turistik ve kültürel bir gezi için tercih edebileceğiniz Altındağ’da birkaç gün geçirmek isterseniz, bölgede çeşitli konaklama alternatiflerinden size uygun olanı seçebilirsiniz.

Altındağ’da beş yıldız konseptli bir otel bulunmasa da, üç ve dört yıldızlı otel seçenekleri, pansiyon tipi konaklama yerleri ve ev kiralama olanakları bulunmaktadır. Burada, lüks oteller bulunduğu gibi, daha düşük bütçelere uygun konaklama seçenekleri de bulmak mümkündür.