Akçakoca Tatiline Gideceklere Plaj Rehberi


Akçakoca Tatiline Gideceklere Plaj Rehberi

Düzce’nin popüler ve turistik ilçelerinden biri olan Akçakoca’da birbirinden güzel plaj bulunmaktadır. Yıl boyunca şehir dışından birçok yerli ve yabancı turist özellikle yaz tatili amaçlı ilçeye gelmektedir. Tertemiz denizi, mavi bayraklı plajları ile dikkat çeken ilçede harika bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Kastamonu’nun en popüler ve en çok tercih edilen plajları arasında; Ceneviz Kalesi Plajı, Kalkın Plajı, Akevler Plajı, Akkaya Plajı, Ayazlı Plajı, Çuhallı Plajı, Çayağzı Plajı, Çınaraltı Plajı, Edilli Ağzı Plajı, Karaburun Plajı, Kadınlar Plajı, Melenağzı Plajı, Paşalar Plajı ve Değirmenağzı Plajı yer almaktadır.

Ceneviz Kalesi Plajı

Ceneviz Kalesi Plajı, Akçakoca’ya bağlı Hacı Yusuflar Mahallesi’nde yer almaktadır. İlçe merkezine yaklaşık olarak 3 km uzaklıktadır. Ulaşım için; İstanbul Caddesi’ni ve Kale Yolu’nu kullanabilirsiniz.

İlçenin mavi bayrak sahibi plajlarından biri olan Ceneviz Kalesi Plajı, aynı zamanda Ceneviz Kalesi’nin bulunduğu alandadır. Tertemiz denizi ile dikkat çeken plaj, bölge halkı ve şehir dışından gelen turistler tarafından tercih edilmektedir. Denizi tertemiz ve oldukça berraktır. Plaj bölümü siyah inci diye adlandırılan bir kum türünden oluşmaktadır.

Plaj çevresinde yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz işletmeler bulunmaktadır. Plaj içerisinde wc, duş gibi hizmetler mevcuttur. Şezlong ve şemsiye hizmeti olmayan plaja, gelirken kendi şemsiyenizi getirebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında oldukça kalabalıktır. Plaj çevresi aynı zamanda birçok ağaç türüne ev sahipliği yapmaktadır.

Halk plajı olarak hizmet veren Ceneviz Kalesi Plajı’na girişler ücretsizdir. 24 saat açıktır.

Kalkın Plajı

Kalkın Plajı, Akçakoca’ya bağlı Kalkın Köyü sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçe merkezine yaklaşık olarak 9 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile Karasu Şile Yolu/D010 üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kalkın Plajı, yeşille mavinin buluştuğu eşsiz bir doğa manzarasına sahiptir. İlçenin en sakin plajlarından biridir. Denizi temiz ve berraktır. Plaj bölümü ve denizin dibi tamamen ince kumdan oluşmaktadır. Denizi sığ olduğundan özellikle çocuklar ve acemi yüzücüler için oldukça uygundur.

Plaj içerisinde yiyecek içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz kafeteryalar mevcuttur. Ayrıca plaj içerisinde soyunma kabini, duş, wc gibi hizmetler de yer almaktadır. Dilerseniz, belirli bir ücret karşılığı şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz. Deniz, kum ve güneş üçlüsünün keyfini çıkarabileceğiniz plajlar arasındadır.

Kalkın Plajı, halk plajı olarak hizmet verdiğinden giriş ücreti yoktur.

Çuhallı Plajı

Çuhallı Plajı, Akçakoca’ya bağlı Ayazlı Mahallesi’nde yer almaktadır. İlçe merkezine yaklaşık olarak 2 km uzaklıktadır. Ulaşım için; Atatürk Caddesi’ni kullanabilirsiniz.

Çuhallı Plajı, ilçenin ikinci mavi bayrağa sahip plajıdır. 2017 senesinde mavi bayrak sahibi olan plaj, özellikle bölge halkı tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Kumsalı ortalama 1 km uzunluğa sahiptir. Denizi temiz ve berraktır. Plaj bölümü siyah inci denen kum ile kaplıdır. Bu kum, vücuda yapışmayan ve kuruyunca kolaylıkla dökülen bir kum türüdür.

Plaj çevresinde yiyecek içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz işletmeler mevcuttur. Ayrıca şezlong ve şemsiye kiralama imkânınız da bulunmaktadır. Plaj içerisinde voleybol oynamanıza fırsat sunan bir alan mevcuttur. Arkadaşlarınız ile birlikte voleybol oynayabilir ve harika kumsalın tadını çıkarabilirsiniz.

Çuhallı Plajı, halk plajı olarak hizmet verdiğinden giriş ücreti yoktur. 24 saat açıktır.

Çayağzı Plajı

Çayağzı Plajı, Akçakoca’ya bağlı Çayağzı Köyü’nde yer almaktadır. İlçe merkezine yaklaşık olarak 13 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile D010 üzerinden ulaşım sağlayabilmeniz mümkündür.

Çayağzı Plajı, hem bölge halkı hem de çevre şehirlerden gelen turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir. Denizi oldukça temiz ve berraktır. Plaj bölümü oldukça geniştir. Özellikle hafta sonları bir hayli kalabalık olmaktadır. Kumsal kısmı ve denizin dibi tamamen ince kum ile kaplıdır.

Plajda yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi bir işletme bulunmamaktadır. Şezlong, şemsiye gibi hizmetler de mevcut değildir. Plaj, yüzmenin yanında kamp aktivitesi için de oldukça uygundur. Bölgede birçok kamp yapma alanı bulunmaktadır. Ayrıca plaja yakin konumda yer alan Çayağzı Deresi’ni ziyaret ederek, balık da tutabilirsiniz.

Çayağzı Plajı’na giriş ücreti yoktur.

Akkaya Plajı

Akkaya Plajı, ilçenin doğru tarafında yer almaktadır. İlçe merkezine yaklaşık olarak 7 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile D010 üzerinden kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Akkaya Plajı, sakin ve sessiz yapısı ile dikkat çekmektedir. Doğa ile iç içe bir alanda yer alan plaj, özellikle kafa dinlemek isteyenlerin tercih ettiği noktalardan biridir. Denizi tertemiz ve berraktır. Denizi sığ olduğundan dolayı özellikle çocuklar ve yüzme bilmeyenler için oldukça uygundur.

Plaj çevresinde yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi tesis yoktur. Şezlong, şemsiye gibi hizmetlerde bulunmadığından dilerseniz, yanınızda kendi şemsiyenizi getirebilirsiniz. Plajın arka kısmı tamamen yeşillik alanlarla kaplıdır. Deniz keyfinden sonra bu alanlarda doğa yürüyüşüne çıkabilir, huzurlu saatler geçirebilirsiniz.

Akkaya Plajı’na girişler ücretsizdir.

Melenağzı Plajı

Melenağzı Plajı, Akçakoca’ya bağlı Melenağzı Köyü’nde yer almaktadır. İlçe merkezine yaklaşık olarak 15 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile Karasu Şile Yolu/D010 üzerinden ulaşım mümkündür.

Melenağzı Plajı, bölge halkının sıklıkla tercih ettiği plajlar arasında yer almaktadır. Denizi temiz ve oldukça berraktır. Plaj bölümü tamamen ince kum ile kaplıdır. Denizin dibi de kumludur. Denizi sığ olduğundan özellikle küçük çocuklar ve yüzme bilmeyenler için oldukça elverişlidir.

Plaj çevresinde yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz balık restoranları bulunmaktadır. Ayrıca plaj çevresi kamp aktivitesi için oldukça uygundur. Dilerseniz, sevdikleriniz ile birlikte kamp yaparak, deniz manzarasına karşı keyifli bir konaklama deneyimi yaşayabilirsiniz.

Melenağzı Plajı’na girişler ücretsizdir.

Karaburun Plajı

Karaburun Plajı, Akçakoca’ya bağlı Karaburun Mahallesi’nde yer almaktadır. İlçe merkezine yaklaşık olarak 12 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile Karasu Şile Yolu/D010 üzerinden ulaşım mümkündür.

Karaburun Plajı, hem bölge halkının hem de turistlerin tercih ettiği plajlardan biridir. Tertemiz denize sahip olmasının yanı sıra gelen tatilcilerine birçok eğlenceli aktivite yapma imkânını sunmaktadır. Upuzun kumsala sahip olan plajın denizi oldukça sığdır. Bu yüzden çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler için oldukça uygundur.

Plaj çevresinde yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz işletmeler bulunmaktadır. Ayrıca plaj çevresi tamamen ağaçlık olduğundan özellikle piknik ve kamp aktiviteleri için oldukça uygundur. Bölgede hem denize girebilir hem piknik yapabilir hem de doğa ile baş başa vakit geçirebilirsiniz.

Karaburun Plajı’na giriş ücreti yoktur.

Akevler Plajı

Akevler Plajı, Akçakoca’ya bağlı Ayazlı Mahallesi’nde yer almaktadır. İlçe merkezine yaklaşık olarak 13 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile D010 üzerinden ulaşım mümkündür.

Akevler Plajı, Akevler Sitesi sakinlerinin sıklıkla tercih ettiği plajlardan biridir. Sitede oturanların dışında dışarıdan da çok sayıda tatilci bu plaja gelmektedir. Denizi temiz ve berraktır. Plaj bölümü ve denizin dibi tamamen kum ile kaplıdır. Hafta sonları kalabalık olan plaj, aileler tarafından da tercih edilmektedir.

Plaj içerisinde şezlong, şemsiye, soyunma kabini, duş, ev gibi yararlanabileceğiniz olanaklar bulunmaktadır. Şezlong veya şemsiye kiralama ücretleri her sene değişmektedir. Soyunma kabini, duş ve wc hizmetlerinden ise ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Akevler Plajı’na girişler ücretsizdir.

Kadınlar Plajı

Kadınlar Plajı, Akçakoca’ya bağlı Hacı Yusuflar Mahallesi’nde yer almaktadır. İlçe merkezine yaklaşık olarak 3 km uzaklıktadır. Yakın konumda yer aldığından dolayı İstanbul Caddesi ve Kale Yolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kadınlar Plajı, Ceneviz Kalesi Plajı’nın içerisinde yer alan ayrı bir bölümdür. Sadece kadınlara hizmet vermektedir. Denizi temiz ve berraktır. Plaj bölümü siyah inci kum türünden meydana gelmektedir. Denizin dibi de kumludur.

Plaj içerisinde şezlong, şemsiye, soyunma kabinleri, wc ve duş hizmetleri bulunmaktadır. Bu hizmetlerin tamamı ücretlidir. Şezlong ve şemsiye kiralama ücretleri 15 TL iken, soyunma kabinleri ve wc hizmetlerinden 1 TL ödeyerek, yararlanabilirsiniz. Dilerseniz, yanınızda kendi şemsiyenizi getirebilirsiniz.

Kadınlar Plajı’na kişi başı giriş ücreti 5 TL’dir.

Çınaraltı Plajı

Çınaraltı Plajı, Akçakoca’ya bağlı Ayazlı Mahallesi’nde yer almaktadır. İlçe merkezine yaklaşık olarak 7 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile D010 üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Çınaraltı Plajı, ilçenin en eski plajları arasında yer almaktadır. Merkeze yakın bir konumda yer aldığından dolayı en sık tercih edilen plajlardan biridir. İsmini, plajın hemen arka tarafında yer alan asırlık çınar ağaçlarından almıştır. Denizi temiz ve berraktır. Plaj bölümü tamamen ince kum ile kaplıdır.

Plaj etrafında yiyecek içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz çok sayıda işletme mevcuttur. Plajda, kamp yapabileceğiniz alanlar da bulunmaktadır. Gün boyu denizde yüzebilir, eşsiz kumsalında güneşlenebilir ve keyifli saatler geçirebilirsiniz. Ayrıca bölgeden muhteşem günbatımı manzarasını seyredebilirsiniz.

Çınaraltı Plajı’na girişler ücretsizdir.

Ayazlı Plajı

Ayazlı Plajı, Akçakoca’ya bağlı Ayazlı Mahallesi’nde yer almaktadır. İlçe merkezine yaklaşık olarak 7 km uzaklıkta bulunmaktadır. Ulaşım için; D010 kara yolunu kullanabilirsiniz.

Ayazlı Plajı, ilçenin sıklıkla tercih edilen plajlarından biridir. Denizi temiz ve berraktır. Plaj bölümü ve denizin dibi kum ile kaplıdır. Bölge, denize girmenin yanı sıra günbatımı izlemek için de sıklıkla tercih edilmektedir. Sakin yapısı ile dikkat çeken plaj, özellikle kalabalıktan uzak denize girmek isteyenlerin uğrak noktaları arasında yer almaktadır.

Ayazlı Plajı’na giriş ücreti yoktur.

Edilli Ağzı Plajı

Edilli Ağzı Plajı, Akçakoca’ya bağlı Edilli Köyü’nde yer almaktadır. İlçe merkezine yaklaşık olarak 5 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile İstanbul Caddesi üzerinden ulaşım mümkündür.

Edilli Ağzı Plajı, sessiz ve huzur verici atmosferi ile dikkat çekmektedir. Masmavi denizi oldukça temiz ve berraktır. Plaj zemini tamamen kumdan oluşmaktadır. Daha çok bölge halkı ve çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir.

Plaj içerisinde soyunma kabini, duş, wc gibi olanaklar mevcuttur. Plaj çevresinde yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi bir tesis yoktur. Etrafı tamamen yeşilliklerle çevrili olduğundan sevdikleriniz ile birlikte piknik yapabilir veya çadır kurup kamp yapabilirsiniz.

Edilli Ağzı Plajı’na girişler ücretsizdir.

Paşalar Plajı

Paşalar Plajı, Akçakoca’ya bağlı Paşalar Köyü’nde yer almaktadır. İlçe merkezine yaklaşık olarak 10 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile Karasu Şile Yolu/D010 üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Paşalar Plajı, ilçenin sakin plajları arasında yer almaktadır. Şehir kalabalığından uzaklaşmak isteyenlerin tercih ettiği noktalar arasındadır. Özellikle şehir dışından gelen yerli ve yabancı turistler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Denizi temiz ve berraktır. Plaj bölümü tamamen ince kumdan oluşmaktadır. Denizin dibi ise hem kumlu hem çakıl taşlıdır.

Plaj içerisinde şezlong veya şemsiye gibi hizmetler yoktur. Bu yüzden dilerseniz, yanınızda kendi şemsiyenizi getirebilirsiniz. Plaj çevresinde yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi bir işletme bulunmamaktadır. Bölgede aynı zamanda çadır kurup kamp yapabileceğiniz alanlar mevcuttur.

Paşalar Plajı’na girişler ücretsizdir.

Değirmenağzı Plajı

Değirmenağzı Plajı, Akçakoca’ya bağlı Hacı Yusuflar Mahallesi’nde yer almaktadır. İlçe merkezine yaklaşık olarak 2 km uzaklıktadır. Plaja ulaşım için; İnönü Caddesi’ni ve İstanbul Caddesi’ni kullanabilirsiniz.

Değirmenağzı Plajı, sakin bir tatil süreci geçirmek isteyenlerin tercih ettiği plajlar arasındadır. Denizi temiz ve berraktır. Plaj bölümü ve denizin dibi çakıl taşlarından oluşmaktadır. Deniz ayakkabısı ile girmeniz daha uygundur. Denizi birden derinleştiğinden özellikle çocukların ve yüzme bilmeyenlerin dikkat etmesi gerekmektedir.

Plaj çevresinde yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz büfeler bulunmaktadır. Plaj içerisinde soyunma kabini, wc hini olanaklar yoktur. Şezlong ve şemsiye kiralama olanağınız mevcuttur. Şezlong ve şemsiye kiralama ücreti 20-30 TL arasındadır. Ayrıca duş hizmeti de bulunmaktadır. Duş hizmet ücreti ise 2 TL’dir.

Değirmenağzı Plajı’na giriş ücreti yoktur. Özel aracınız ile gelmeyi tercih ederseniz, plajın hemen girişirinde bulunan otopark hizmetinden ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Akçakoca’nın Beachleri

Akçakoca’nın popüler ve sıklıkla tercih edilen plajlarının yanı sıra tatilinize renk katabileceğiniz beachleri de bulunmaktadır. Bu beachleri de ziyaret ederek, arkadaşlarınız ile birlikte keyifli ve eğlence dolu vakitler geçirebilirsiniz.

Hasret Beach

Hasret Beach, Akçakoca’ya bağlı Ayazlı Mahallesi’nde yer almaktadır. İlçe merkezine yaklaşık olarak 2 km uzaklıktadır. Ulaşım için; Atatürk Caddesi’ni kullanabilirsiniz.

Hasret Beach, masmavi ve temiz denizi ile dikkat çeken işletmelerden biridir. Plaj bölümü ve denizin dibi tamamen ince kumdan meydana gelmektedir. Genç kesimin tercih ettiği plaj, aileler için de oldukça uygundur. İşletme çalışanları son derece güler yüzlü olmasının yanı sıra kaliteli hizmetler vermektedir.

Plaj içerisinde wc, duş, soyunma kabini, şezlong, şemsiye gibi olanaklar bulunmaktadır. İşletmede lezzetli yemek sunumlarının yanı sıra alkolsüz içecek servisi de bulunmaktadır. Yeme içme fiyatları oldukça uygundur. Arkadaşlarınız ile birlikte deniz, kum ve güneşin keyfini gün boyu sürebileceğiniz işletmeler arasında yer almaktadır.

Hasret Beach’e girişler ücretsizdir.

Kemos Beach

Kemos Beach, Akçakoca’ya bağlı Ayazlı Mahallesi’nde yer almaktadır. İlçe merkezine yaklaşık olarak 14 kilometre uzaklıktadır. Özel aracınız ile D010 üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kemos Beach, tertemiz denizi ve uzun kumsalı ile dikkat çeken işletmelerden biridir. Plaj bölümü tamamen kum ile kaplıdır. Denizi hem dalgalı hem de çabuk derinleşmektedir. Bu yüzden özellikle çocuklar ve yüzme bilmeyenler için tehlikelidir.

Plaj içerisinde duş, wc, cankurtaran gibi hizmetler bulunmaktadır. Gün boyu denize girebilir, güneşlenebilir ve keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Ayrıca işletmenin lezzetli yemeklerinden tadabilir ve deniz manzarasına karşı bir şeyler içebilirsiniz.

Kemos Beach’e giriş ücreti yoktur. Özel araçla gelenler için ücretsiz otopark imkânı bulunmaktadır.

İnternet sitemizin doğru biçimde çalışması için zorunlu olan çerezler kullanılmaktadır. Reklam/pazarlama, performans/analitik çerezleri ise üçüncü taraf çerezler olup ancak açık rıza vermeniz halinde kullanılabilecektir. Çerezler aracılığıyla kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında detaylı bilgiye "Çerez Aydınlatma Metni"nden ulaşabilirsiniz. Tüm çerezlerin kullanımına ve üçüncü taraf çerezler aracılığıyla toplanan kişisel verilerin yurt dışına aktarılmasına onay vermek için "Tümünü Kabul et" e, zorunlu olmayan çerezleri reddetmek için "Tümünü Reddet"e tıklayabilir ya da çerezlere ilişkin tercihlerinizi Çerez Tercihleri seçeneğinden yönetebilirsiniz.