Amasra Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz


Amasra Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz

Amasra, her ne kadar gece hayatı ile ön plana çıkan bir ilçe olmasa da, özellikle yaz ayları oldukça hareketli geçmektedir. Sahili her zaman her zaman kalabalık ve canlıdır. Çoğunlukla canlı müzik yapan mekânlar ön plana çıkmaktadır. Özellikle ilçe merkezi, diğer bölgelere göre daha hareketlidir.

Amasra’da bulunan eğlence mekânlarının başında Hamam Cafe gelmektedir. Sesamos Cafe, Bofe Cafe & Bar, Kupa Pub, Rıhtım Pub ve Han Bar, ilçenin sıklıkla tercih edilen eğlence mekânları arasında yer almaktadır.

Hamam Cafe

Hamam Cafe, ilçe merkezinde yer almaktadır. Oldukça yakın bir konumda yer alan mekâna Çekiciler Sokak ve Gen. Mithat Ceylan Caddesi üzerinden yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hamam Cafe, tarihi dokusu ile ilçenin dikkat çeken eğlence mekânları arasındadır. 1980 senesinde yaptırılan aile hamamı, 2002 senesinde restore edilerek cafe haline dönüştürülmüştür. Restore çalışmaları sırasında göbek taşı, soğukluk ve benzeri tüm yapılar korunmuş ve orijinal hali ile kalmıştır.

Gelen misafirlerini otantik bir hava eşliğinde ağırlayan cafede; kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği, nargile servisi ve sıcak-soğuk içecek servisi bulunmaktadır. Mekânda alkollü içecek servisi yoktur.

Haftanın 7 günü de hizmet veren mekân, kapılarını sabah saat 08.00’da açmakta ve gece saat 24.00’da kapatmaktadır.

Yeme içme fiyatları ilçe ortalamasının biraz üstünde olmakla birlikte sakin bir akşam geçirmek isteyenlerin tercih ettiği mekânlar arasındadır. Nostaljik bir deneyim yaşamak isterseniz, bu mekânı tercih edebilirsiniz.

Hamam Cafe’ye giriş ücreti yoktur.

Adres: Kum Mahallesi, Gen. Mithat Cd. No:10, 74300 Amasra/Bartın

Sesamos Cafe

Sesamos Cafe, ilçe merkezine sadece 550 m uzaklıktadır. Yakın bir konumda yer aldığından dolayı Cumhuriyet Caddesi ve Tahir Hoca Caddesi üzerinden yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sesamos Cafe, ilçenin en çok tercih edilen eğlence mekânları arasındadır. Özellikle özel günlerde ve hafta sonları oldukça kalabalıktır. Amasra Plajı’nın hemen yanı başında yer aldığı için harika bir deniz manzarasına sahiptir. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeği servisi bulunan mekânda nargile de mevcuttur.

Mekânda ayrıca alkollü ve alkolsüz içecek servisi de bulunmaktadır. Sabah saatlerinde kapılarını açan mekân, gece yarısına kadar hizmet vermektedir. Yeme içme fiyatları oldukça uygun olmakla birlikte özel aracınız ile gelirseniz, mekâna ait olan otopark hizmetinden yararlanabilirsiniz. Otopark ücreti ise 5 TL’dir.

Sesamos Cafe’ye giriş ücreti yoktur.

Adres: Kum Mahallesi, Gen. Mithat Cd. No:29, 74300 Amasra/Bartın

Bofe Cafe & Bar

İlçe merkezinde yer alan mekâna ulaşım son derece kolaydır. Cumhuriyet Caddesi ve Tahir Hoca Caddesi üzerinden yürüyerek ulaşım sağlayabilmeniz mümkündür.

Bofe Cafe & Bar, kokteylleri ile popüler bir eğlence mekânıdır. Hafta içi karaoke, hafta sonları ile canlı müzik dinleyebileceğiniz ve keyifli vakitler geçirebileceğiniz mekânlar arasındadır. Özellikle ilçenin gençleri tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca özel günler için de çeşitli organizasyonlar düzenleyen mekânlardan biridir.

Hem manzarası hem de özel programları ile dikkat çeken mekân, haftanın 7 günü de hizmet vermektedir. Canlı müzik eşliğinde arkadaşlarınız ile birlikte hem eğlenmek hem de bir şeyler içmek isterseniz; Çarşamba, Cuma ve Cumartesi akşamlarını tercih edebilirsiniz.

Sabah saat 09.00’da kapılarını misafirlerine açan mekân, gece saat 02.00’da kapılarını kapatmaktadır. Alkollü ve alkolsüz içecek servisi bulunan mekânda fiyatlar oldukça uygundur.

Bofe Cafe & Bar’a giriş ücreti yoktur. Hizmet saatleri içerisinde gelip, eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Adres: Kum Mahallesi, Turgut Işık Cd. No:8, 74100 Amasra/Bartın

Kupa Pub

Kupa Pub, ilçe merkezinde yer almaktadır. Çekiciler Sokak üzerinden yürüyerek ulaşım sağlayabilmeniz mümkündür.

Kupa Pub, sakin bir akşam geçirerek, bir şeyler içmek isteyenlerin tercih ettiği mekânlardan biridir. Canlı müzik performanslarının sergilendiği bu mekânda eğlenceli saatler geçirebilmeniz mümkündür. Harika bir deniz manzarasına sahip olan mekânda birçok lezzetli yemek servisi de bulunmaktadır.

Dört mevsimde hizmet veren mekân, özellikle hafta sonları oldukça kalabalıktır. Bu sebepten dolayı gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Kupa Pub, saat 11.30’da kapılarını misafirlerine açmakta ve sabah saat 04.00’a kadar kesintisiz hizmet vermektedir.

Haftanın 7 günü de açık olan eğlence mekânında alkollü ve alkolsüz içecek servisi de mevcuttur. Alkollü içecek fiyatları 25-50 TL arasındadır. Sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebileceğiniz mekânlardan biridir.

Kupa Pub’a giriş ücreti yoktur.

Adres: Kum Mahallesi, Küçük Liman Cd. No:17/B, 74300 Amasra/Bartın

Rıhtım Pub

Rıhtım Pub, ilçe merkezinde yer almaktadır. Oldukça yakın bir konumda yer alan mekâna, Gen. Mithat Ceylan Caddesi üzerinden yürüyerek ulaşabilmeniz mümkündür.

Rıhtım Pub, ilçenin sıklıkla tercih edilen eğlence mekânlarından biridir. Hafta içi canlı müzik performanslarının sergilendiği mekânda arkadaşlarınız ile birlikte oldukça keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Deniz ürünlerinden et ürünlerine kadar oldukça geniş bir yemek menüsüne sahiptir.

Amasra’nın kaliteli eğlence mekânları arasında yer alan Rıhtım Pub, özellikle hafta sonları oldukça kalabalıktır. Alkollü ve alkolsüz içecek servisi de bulunan mekânda alkollü içecek fiyatları 25 TL’den başlamaktadır.

Rıhtım Pub’a giriş ücreti kişi başı 15 TL’dir.

Adres: Kaleiçi, Gen. Mithat Ceylan Cd. No:81/A, 74300 Amasra/Bartın

Han Bar

Han Bar, ilçe merkezinde yer almaktadır. Çekiciler Sokak üzerinden yürüyerek ulaşım sağlayabilmeniz mümkündür.

Han Bar, keyifli vakitler geçirebileceğiniz nezih ve kaliteli eğlence mekânları arasındadır. Aileler içinde uygun olan mekânda hafta sonları canlı müzik performansları sergilenmektedir. Alkollü içecek servisi bulunan mekânda arkadaşlarınız ve sevdikleriniz ile birlikte sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebilirsiniz.

Mekânın hem açık hem de kapalı oturma alanı bulunmaktadır. Özellikle hafta sonları oldukça kalabalık olduğundan gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Mekân, akşam saat 20.00’da kapılarını misafirlerine açmakta ve sabah 04.00’da kapılarını kapatmaktadır.

Yeme içme fiyatları ise 25-130 TL arasında değişmektedir.

Han Bar’a giriş ücreti 10 TL’dir.

Adres: Kum Mahallesi, Küçük Liman Cd. No:11, 74300 Amasra/Bartın