Aydın İl Sınırları İçerisinde Yer Alan Plajlar ve Beachler


Aydın İl Sınırları İçerisinde Yer Alan Plajlar ve Beachler

Aydın, yaz turizmi açısından Türkiye’nin en hareketli bölgelerinden biridir. İlkbahar ve yaz döneminde hem yerli hem de yabancı turistlerin akınına uğrayan Aydın’da Didim ve Kuşadası gibi Türkiye için de son derece önemli ilçeler yer almaktadır. İl sınırları içerisinde yer alan oteller ve pansiyonlarda konaklarken şehrin dört bir yanını gezmek ve farklı noktalarda denize girmek isteyebilirsiniz.

Aydın’da birbirinden güzel plaj ve beach seçenekleri bulunmaktadır. Plajların büyük bir çoğunluğu koylarda bulunduğu için girişler de genellikle ücretsizdir. Altınkum Plajı, Akbük Koyu, Kadınlar Denizi Plajı, Sevgi Plajı, Karasu Koyu, İçmeler Koyu, Aydınlık Koyu ve Kavaklıburun Koyu il sınırları içerisinde farklı ilçelerde yer alan plajlardır.

Aydın’ın güzel sahillerinde masmavi denizin keyfini çıkarırken mükemmel bir konaklama deneyimi yaşayacağınız otellere Aydın Otelleri sayfamızı inceleyerek karar verebilirsiniz.

Altınkum Plajı

Aydın’ın Didim ilçesinde yer alan Altınkum Plajı, Türkiye’nin en ünlü plajlarından biridir. İl merkezine yaklaşık olarak 100 kilometre mesafede yer alan bu plaja ilk olarak merkezden kalkan Didim minibüsleri ile ilçe merkezine, ardından da Altınkum Mahallesi’ne giden minibüsler ile ulaşabilirsiniz.

Adını altın renginde kumundan alan Altınkum Plajı, kumsal ile denizin buluştuğu en etkileyici atmosferlerden birine sahiptir. Nezih bir yer olan Altınkum Plajı’nda rüzgarsız günlerde denizde çok az dalga bulunduğu için bu plaj, acemi yüzücüler için de son derece uygundur. Ayrıca Altınkum Plajı, merkezi bir konumda bulunduğu için çevrede yer alan kafe ve restoranlardan günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Ayrıca Altınkum Plajı’nın yanında 1, 2 ve 3. koy şeklinde sıralı koylar yer almaktadır. Eğer sığ ve sakin denizler değil; daha dalgalı ve derin yerlerde yüzmek isterseniz de bu koyları tercih edebilirsiniz.

Altınkum Plajı’nda denize girebilmek için aktif saatler 08:00 – 19:00 arası olarak belirlenmiştir. Gün içerisinde kalabalık olan Altınkum Plajı’nda diğer saatlerde temizlik yapılmaktadır. Aynı zamanda plajda WC, duş ve soyunma kabini gibi bölümler de bulunmaktadır.

Tertemiz kumsallarıyla ünlü Didim’de tatil planı oluşturmak için Didim Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Akbük Koyu

Aydın’ın Didim ilçesinde yer alan Akbük Koyu, il merkezine yaklaşık olarak 100 kilometre mesafede yer almaktadır. Bu koya gitmek için merkezden kalkan Didim minibüslerine binerek ilçe merkezine gelebilir ve ardından da Akbük minibüsleri ile koya ulaşabilirsiniz.

Lacivert bir denize sahip olan Akbük Koyu’nun çevresi ise yemyeşil ağaçlar ile kaplıdır. Müthiş bir doğal güzellik olarak görülebilecek olan Akbük Koyu’nda minik taşlarla kaplı bir plaj bulunmaktadır. Denizin tabanında bazı bölgelerde taş ve yosunlar yer alsa da berrak denizde yüzerken sizlere balıkların eşlik ettiğini görebilirsiniz. Akbük Koyu’nun denizi sığ olsa da diğer denizlere nazaran biraz daha hızlı derinleşmektedir.

Kadınlar Denizi Plajı

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde yer alan Kadınlar Denizi Plajı, il merkezine yaklaşık olarak 55 kilometre mesafede yer almaktadır. Bu plaja gitmek için il merkezinden ilk olarak Kuşadası minibüslerine binmeli ardından da Kadınlar Mahallesi’ne giden minibüsler ile plaja ulaşmalısınız.

Osmanlı Devleti döneminde yalnızca kadınların kullanabildikleri bir plaj olan Kadınlar Denizi Plajı, adını tarihsel sürecinden almaktadır. Masmavi ve tertemiz bir denize sahip olan Kadınlar Denizi Plajı, 21 derecelik bir sıcaklığı bulunan denizi ile dikkat çekmektedir. Yosunlardan arındırılan denizinin içi oldukça temiz olan bu plaj, Aydın’ın en sık tercih edilen plajlarından biridir.

Kadınlar Denizi Plajı’nın ziyaret saati açısından bir kısıtlaması bulunmamaktadır.

Her yıl binlerce turisti kendine çeken Kadınlar Denizi Plajı’na yakın olacağınız bir tatil planı düşünüyorsanız Kuşadası Otelleri sayfamıza göz atabilir, kendinize en uygun otelden yerinizi ayırtabilirsiniz. 

Sevgi Plajı

Aydın’ın Kuşadası ilçesinin Davutlar mevkiinde yer alan Sevgi Plajı, il merkezine yaklaşık olarak 50 kilometre mesafede bulunmaktadır. Sevgi Plajı’na gitmek için merkezden kalkan Kuşadası minibüsleri ile ilk olarak ilçeye ardından da Davutlar minibüsleri ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Davutlar’da yer alan Sevgi Plajı, okaliptüs ağaçlarının bulunduğu bir bölgedir. Tertemiz denizi ile ilgi çeken bu plajda aynı zamanda piknik de yapılabilen bölgeler bulunmaktadır. Sabahın ilk saatlerinde ziyaretçiler tarafından doldurulan Sevgi Plajı, yaklaşık olarak 12 kilometre uzunluğundadır. Ayrıca plajda sığ bir deniz bulunduğu için çocuklu aileler ve acemi yüzücüler rahatlıkla yüzebilirler.

Karasu Koyu

Kuşadası Milli Park içerisinde yer alan Karasu Koyu, Milli Park kapısına yaklaşık olarak 11 kilometre mesafede bulunmaktadır. İl merkezine de yaklaşık olarak 100 kilometre mesafede bulunan Karasu Koyu’na merkezden ulaşmak için ilk olarak Kuşadası minibüslerine binmelisiniz. Ardından Milli Park minibüsleri ile Karasu Koyu’na ulaşabilirsiniz.

Sık makilerin arasında yer alan bir koy olan Karasu Koyu, derin bir denize sahiptir. İyi yüzücülerin keyifle vakit geçirdikleri bu alanın zemini ise taşlık ile kaplıdır. Yaklaşık olarak 450 metre uzunluğu bulunan Karasu Koyu, genel olarak piknik severlerin tercih ettikleri bir koydur.

Karasu Koyu’nun içinde yer aldığı Kuşadası Milli Park’ına giriş saatleri 08:00 – 16:30 arasındadır. Milli Parktan son çıkış saati ise 19:00 olarak belirlenmiştir.

İçmeler Koyu

Kuşadası Milli Park’ında yer alan bir başka koy olan İçmeler Koyu, Aydın’ın en hoş bölgelerinden biridir. Milli Parkın girişinin hemen sağ tarafında yer alan İçmeler Koyu’na gitmek için ilk olarak merkezden Kuşadası minibüslerine binmeli, ardından da Milli Park minibüsleri ile bölgeye ulaşmalısınız.

Milli Parka yakın olduğu için özellikle hafta sonları son derece kalabalık olan İçmeler Koyu, ince kum bir yapıya sahiptir. Sığ ve tertemiz bir denize sahip olan İçmeler Koyu’nda çocuklu aileler ve acemi yüzücüler rahatlıkla yüzebilirler. Ormanlık bir alanın önünde yer alan İçmeler Koyu’nda lüks oteller de yer almaktadır.

İçmeler Koyu’nun içerisinde bulunduğu Kuşadası Milli Park’ına giriş saatleri 08:00 – 16:30 arasındadır. Milli Parktan son çıkış saati ise 19:00’dır.

Aydınlık Koyu

Kuşadası Milli Park içerisinde yer alan Aydınlık Koyu, il merkezine 100 kilometre mesafededir. Bu koya gitmek için merkezden kalkan Kuşadası minibüsleri ile ilçeye vardıktan sonra Milli Park minibüslerine binebilirsiniz.

Kuşadası Milli Park’ının giriş yapısına yaklaşık olarak 5 kilometre uzaklıkta bulunan Aydınlık Koyu, taşlık bir yapıya sahiptir. Özellikle derin deniz sevenlerin sıklıkla uğradığı bir bölge olan Aydınlık Koyu’nun ormanlık alanında kızılçam ve maki bulunmaktadır.

Kuşadası Milli Park’ında yer alan Aydınlık Koyu’na gitmek için Milli Parka her gün saat 08:00 – 16:00 saatleri arasında giriş yapabilirsiniz. Milli Parktan son çıkış saati ise 19:00 olarak belirlenmiştir.

Kavaklıburun Koyu

Kuşadası Milli Park’ının içerisinde yer alan bir başka koy olan Kavaklıburun Koyu, 1 kilometrelik uzunluğu ile Milli Parkın en uzun koyu olma özelliğini taşımaktadır. Bu koya gitmek için il merkezinden kalkan Kuşadası minibüsleri ile ilçe merkezine geldikten sonra Milli Park minibüslerine binmelisiniz.

Yaklaşık olarak 9 kilometre uzunluğu bulunan Kavaklıburun Koyu’nun zemini ise taşlık bir yapıdadır. İsmini plajın çevresinde yer alan kavaklardan alan bu koy, ormanlık alanda çok fazla arı bulunmasından dolayı çokça tercih edilmemektedir denebilir.

Kavaklıburun Koyu’nun içinde bulunduğu Kuşadası Milli Park’ına giriş saatleri her gün 08:00 – 16:30 arasındadır. Milli Parktan son çıkış saati ise 19:00’dır.

Aydın’da Bulunan Beachler

Aydın ili içerisinde yer alan koylar ve plajlar dışında beachler de dikkat çekici bölgelerdir. Özel işletmelerden hizmet almak ve özel plajlarda denize girmek isterseniz sizler de Aydın’ın çeşitli noktalarında bulunan beachleri tercih edebilirsiniz.

D-Marin Blue Point Beach Club

Aydın’ın Didim ilçesinin Çamlık mevkiinde yer alan D-Marin Blue Point Beach Club, il merkezine yaklaşık olarak 90 kilometre mesafede yer almaktadır. Bu beache gitmek için ilk olarak merkezden kalkan Didim minibüslerine binmeli ve ardından da Çamlık minibüslerini tercih etmelisiniz.

Yalnızca yerli değil; yabancı turistler tarafından da sıklıkla tercih edilen D-Marin Blue Point Beach Club, son derece nezih ve eğlenceli bir ortama sahiptir. Şezlonglarda güneşlenip sığ ve berrak denizinde keyifle yüzebileceğiniz bu işletmede gün içerisinde müzik keyfi hiç eksik kalmamaktadır.

Biraz yüksek fiyatlı bir menüye sahip olan D-Marin Blue Point Beach Club, hamburgerden biraya, pizzadan kolaya pek çok yeme ve içme çeşidine ulaşabileceğiniz keyifli bir yerdir.

Artemis Beach Club

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde yer alan Artemis Beach Club, bölgede yer alan en nezih ve en eğlenceli mekânlardan biridir. Bu beache gitmek için merkezden kalkan Kuşadası minibüslerine binebilir, ilçe merkezine geldikten sonra ise Karaova Mahallesi’ne giden minibüsleri kullanabilirsiniz.

Artemis Beach Club, sabah saatlerinde şezlongunuzda uzanarak doğan güneşin keyfini çıkartırken, sabahın ilk ışıklarına kadar da dans edip eğlenebileceğiniz bir mekân olma özelliğini göstermektedir. İnce kumlu bir yapıya sahip olan plajı ile dikkat çeken Artemis Beach Club, sığ ve tertemiz denizi ile misafirlerine keyifli anlar vaat etmektedir. Yalnızca gençler için değil; çocuklu aileler için de uygun olan Artemis Beach Club, çocuk oyun alanı ile misafirlerine hizmet vermektedir.

Jade Beach Club

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde yer alan Jade Beach Club, Yılancı Burnu Plajı üzerinde bulunmaktadır. İl merkezine yaklaşık olarak 50 kilometre mesafede bulunan Jade Beach Club’a gitmek için ilk olarak merkezden kalkan Kuşadası minibüslerine binebilirsiniz. İlçe merkezinden kalkan Kadınlar Denizi Mahallesi minibüsleri ise sizleri Jade Beach Club’a götürecektir.

Masmavi denizi ve ince kum plajı ile keyifli bir gün geçirmenizi sağlayan Jade Beach Club, aynı zamanda gece saatlerinden sabahın ilk ışıklarına kadar club olarak hizmet veren bir işletmedir. Tüm bir gününüzü geçirmek adına ideal yerlerden biri olan Jade Beach Club, çocuk oyun alanı ile birlikte çocuklu ailelere de keyifli hizmetler vermektedir.

İnternet sitemizin doğru biçimde çalışması için zorunlu olan çerezler kullanılmaktadır. Reklam/pazarlama, performans/analitik çerezleri ise üçüncü taraf çerezler olup ancak açık rıza vermeniz halinde kullanılabilecektir. Çerezler aracılığıyla kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında detaylı bilgiye "Çerez Aydınlatma Metni"nden ulaşabilirsiniz. Tüm çerezlerin kullanımına ve üçüncü taraf çerezler aracılığıyla toplanan kişisel verilerin yurt dışına aktarılmasına onay vermek için "Tümünü Kabul et" e, zorunlu olmayan çerezleri reddetmek için "Tümünü Reddet"e tıklayabilir ya da çerezlere ilişkin tercihlerinizi Çerez Tercihleri seçeneğinden yönetebilirsiniz.