Balıkesir’in En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi


Balıkesir’in En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi

Turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği şehirlerden olan Balıkesir, yaz aylarında popülerlik kazanmaktadır. Güney Marmara’da yer alan şehir, mavi bayraklı plajlarıyla da ön plana çıkmaktadır. Şehirde yer alan plajlar, temiz ve düzenli olmasıyla da tercih edilmektedir.

Gençlerin sıklıkla vakit geçirdiği yerler arasında bulunan plajlar, Balıkesir turizminde büyük bir öneme sahiptir. Balıkesir’de yer alan başlıca plajlar arasında Büyükova Plajı, Sarımsaklı Plajı ve Tatlısu Halk Plajı bulunmaktadır.

Büyükova Plajı

Şehir merkezinden 60 kilometre uzaklıkta yer alan Büyükova Plajı, mavi bayraklı plajlar arasında bulunmaktadır. Her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilen plaja özel araçlarla veya otobüslerle ulaşım sağlanması mümkündür.

Aile ziyaretleri açısından da tercih sebebi olan plaj, kumsal bir zemine sahiptir. Yaklaşık 1.5 kilometre uzaklıkta bulunan plajın ortalama genişliği 25 metre civarındadır.

Yılın her günü ziyarete açık olduğu belirtilen plajın herhangi bir giriş kısıtlaması bulunmuyor. Araç girişine uygun bir bölgede yer alan plaj, festivaller açısından da ön plana çıkmaktadır.

Büyükova Plajı’nın giriş ücreti yoktur.

Masmavi denizi, plajları ve doğasıyla tatilcilere unutulmaz anılar bırakan Balıkesir’de denizin keyfini ve manzarasını her an çıkarabileceğiniz bir konaklama deneyimi için Balıkesir Denize Sıfır Oteller sayfamıza göz atarak, size en uygun otelden yerinizi ayırtabilirsiniz.

Sarımsaklı Plajı

Sessiz ve sakin bir bölgede yer alan Sarımsaklı Plajı, şehir merkezinden 80 kilometre uzaklıktadır. Özel araçlarla veya şehir içi otobüs hatlarıyla ulaşım sağlayabileceğiniz plaj, mavi bayraklı plajlar arasında yer almaktadır.

Yaklaşık 1 kilometre uzunluğa sahip olan plajın büyük bir bölümü kumsal zemine sahiptir. Temiz olmasıyla ön plana çıkan plaj, 7’den 70’e herkes için uygundur. Fotoğrafçıların da sıklıkla ziyaret ettiği Sarımsaklı Plajı, eşsiz manzaralara komşu olmasıyla bilinmektedir.

Yılın her günü ziyaret edilebilen Sarımsaklı Plajı’nın herhangi bir giriş kısıtlaması söz konusu değildir. Özgürce gezip vakit geçirebileceğiniz plaj, araç girişine de uygun bir bölgede yer almaktadır.

Sarımsaklı Plajı’nın giriş ücreti bulunmamaktadır.

Sarımsaklı Plajı’nın tertemiz denizi ve kumsalıyla buluşacağınız tatilinizi Balıkesir Ayvalık Otelleri sayfamızdaki oteller arasından size en uygun otelden yerinizi ayırtarak planlayabilirsiniz.

Tatlısu Halk Plajı

Her yıl on binlerce kişi tarafından ziyaret edilen Tatlısu Halk Plajı, şehir merkezinden 40 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Özel araçlarla veya otobüslerle ulaşım sağlayabileceğiniz plaj, mavi bayraklı plajlar arasında bulunmaktadır.

Aktif bir bölgede yer alan plaj, ekonomik açıdan uygun olmasıyla da tercih edilmektedir. Gençlerin sıklıkla vakit geçirdiği yerlerden olan Tatlısu Halk Plajı, yaklaşık 2 kilometre uzunluğa sahiptir. Zaman zaman festivallerin de düzenlendiği plajda eğlenceli etkinliklere katılabilirsiniz.

Araç girişine uygun bir bölgede yer alan halk plajının herhangi bir giriş kısıtlaması bulunmamaktadır. Aile ziyaretleri açısından da tercih edilen plaj, sığ olmasıyla da bilinmektedir.

Tatlısu Halk Plajı’nın giriş ücreti yoktur.

Balıkesir Beachleri

Turistlerin sıklıkla vakit geçirdiği yerlerden olan beach mekanları, eğlenceli aktiviteleri ile ön plana çıkmaktadır. Balıkesir’de bulunan beachler, ekonomik açıdan uygun olmasıyla birlikte her yıl on binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

10 The Beach

Şehir merkezinden 100 kilometre uzaklıkta bulunan 10 The Beach mekanı, Ayvalık’ta yer almaktadır. Özel araçlarla veya otobüslerle ulaşım sağlayabileceğiniz eğlence mekanı sıklıkla ziyaret edilmektedir. Müzikli eğlencelerin vazgeçilmez adresi olarak bilinen 10 The Beach, alkollü içecek servisiyle de tercih sebebidir.

Ortalama 40 - 45 TL aralığında değişen alkollü içecek fiyatları ekonomik olmasıyla da ön plana çıkmaktadır. Yılın her günü ziyarete açık olduğu belirtilen mekanın sabah 08:00’den itibaren gece yarısına kadar faaliyet gösterdiği bilinmektedir. Özgürce eğlenebileceğiniz mekanın herhangi bir giriş kısıtlaması söz konusu değildir.

10 The Beach’in giriş ücreti 40 TL olarak belirlenmiştir.

Kleopatra Beach

Her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilen Kleopatra Beach, şehir merkezinden 90 kilometre uzaklıktadır. Özel araçlarla rahatça ulaşım sağlayabileceğiniz mekana otobüslerle de ulaşım sağlanması mümkündür. Bira, şarap ve viski gibi alkollü içeceklerin servis edildiği mekan, gençlerin uğrak noktaları arasında yer almaktadır.

Yılın 12 ayı ziyarete açık olan mekanın sabah 09:00 ile akşam 22:00 saatleri arasında hizmet verdiği bilinmektedir. Ortalama alkollü içecek fiyatlarının 40 - 50 TL aralığında değiştiği mekanda 18 yaş kısıtlaması bulunmaktadır.

Kleopatra Beach’in giriş ücreti 35 TL olarak belirlenmiştir.