Bayraklı Nerededir ve Nasıl Gidilir?


Bayraklı Nerededir ve Nasıl Gidilir?

İzmir şehir merkezine yakın bir konumda bulunan ve sahil şeridinde İzmir Körfezi’nin muhteşem bir manzarasını sunan Bayraklı ilçesi, 2008 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Bornova ve Konak ilçeleri ile komşu olan ve İzmir Körfezi’ne kıyısı bulunan ilçe, modern hale getirme çalışmalarının ardından ulaşım da giderek kolaylaşmıştır.

Bayraklı’ya havayolu ile gitmek isteyen ziyaretçilerin, Gaziemir ilçesindeki Adnan Menderes Havalimanı’nı kullanmaları gerekmektedir. Buradan, Bayraklı’ya ulaşım Havaş otobüsleri ve havalimanı çıkışında yer alan İZBAN seferleri ile sağlanmaktadır. Taksi ile ulaşım seçeneği de bulunmaktadır.

Bayraklı’ya otobüs ile gitmek isteyen ziyaretçilerin ise Bornova ilçesindeki Şehirlerarası Otobüs Terminali’ni kullanmaları gerekmektedir. Otobüs terminalinden Bayraklı’ya ulaşım ise Eshot hatları ve İZBAN seferleri ile sağlanmaktadır.

Bayraklı’ya Nasıl Gidilir?

İzmir ili kara, hava, demir ve denizyolu ile ulaşım seçeneği sunması ile Türkiye’nin en avantajlı illerinden biridir. Bayraklı’ya gitmek isteyen ziyaretçiler de bu seçeneklerden yararlanabilmektedir.

Seyahat rotanızı oluşturduktan sonra konaklama yapacağınız oteli belirlemek için birbirinden farklı hizmet seçeneklerine sahip Bayraklı Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Bayraklı’ya Havayolu ile Ulaşım

İzmir’in Bayraklı ilçesine uçak yolculuğu ile gitmek isteyen ziyaretçilerin kullanması gereken havaalanı, Gaziemir ilçesinde bulunan Adnan Menderes Havalimanı’dır. Havalimanı, Bayraklı’ya 30 km uzaklıkta ve ulaşım Havaş seferleri ile sağlanabilmektedir. Havaş’ın Alsancak - Karşıyaka - Mavişehir hattına binerek Bayraklı’ya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma araçları ile gitmek için, havaalanının çıkışında bulunan İzban hattı ile Bayraklı durağında inilmesi gerekmektedir.

Bayraklı’ya Otobüs ile Ulaşım

İzmir, sahip olduğu ulaşım ağı ile Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinden biri olduğu için, otobüs yolculuğu ile hemen her şehirden ulaşım seçeneği bulunmaktadır.

Bayraklı’ya gitmek isteyen ziyaretçilerin, ilçeye 15 km uzaklıkta bulunan İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali’ni kullanmaları gerekmektedir. Buradan, Bayraklı dolmuşları ve 328, 338 ve 498 no’lu Eshot hatları kullanılarak Bayraklı’ya ulaşım sağlanabilmektedir.

Bayraklı’ya Tren ile Ulaşım

İzmir, sahip olduğu demiryolu hattı ile tren ile ulaşım seçeneği sunmaktadır. Ankara, Eskişehir, Kütahya, Balıkesir ve Manisa şehirlerinden İzmir Mavi Tren kullanılarak İzmir’e ulaşım sağlanabilmektedir.

İzmir Mavi Tren ile Basmane durağında indikten sonra; 249 ve 920 no’lu Eshot hatları ve İzmir Metrosu kullanılarak aktarmalı olarak ulaşım sağlamak mümkündür.

Tren yolculuğu ile; Ankara - İzmir arası ortalama 14 saat, Eskişehir - İzmir arası ortalama 11 saat, Kütahya - İzmir arası ortalama 9 saat, Balıkesir - İzmir arası ortalama 4 saat ve Manisa ile İzmir arası ortalama 1.5 saat sürmektedir.

Bayraklı’ya Özel Araç ile Ulaşım

İzmir şehir merkezine çok yakın bir konumda bulunan Bayraklı ilçesine gitmek için; İstanbul - İzmir otobanı, Ankara - İzmir otobanı ve Aydın- İzmir otobanı kullanılabilir.

İstanbul, Balıkesir ve Bursa gibi bölgelerden gelen ziyaretçilerin; İstanbul - İzmir otobanını kullanmaları gerekmektedir. Bu yolu ile İstanbul - İzmir arası araba yolculuğu ortalama 5 saat sürmektedir. Rota üzerinde ücretli geçişler bulunmaktadır.

Ankara, Afyonkarahisar ve Uşak ve çevre illerden gelen ziyaretçilerin, Ankara - İzmir Otoyolu’nu kullanmaları gerekmektedir. Bu yolu ile, Ankara - İzmir arası araba yolculuğu ortalama 7 saat sürmektedir. Rota üzerinde ücretli geçişler bulunmaktadır.

Aydın, Muğla gibi bölgelerden gelen ziyaretçilerin ise Aydın – İzmir Otoyolu’nu kullanmaları gerekmektedir. Bu yol ile, Aydın - Bayraklı arası ortalama 1-1.5 saat sürmektedir.

İstanbul’dan Bayraklı’ya Ulaşım

İstanbul’dan havayolu ile Adnan Menderes Havaalanı’na gidiş ortalama 40-50 dakika sürmektedir. Otobüs ile ulaşım ortalama 8-10 saat sürmektedir. İstanbul’dan Bayraklı’ya giden otobüsler, İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde yolcu indirmektedir. Buradan, Bayraklı dolmuşlarına aktarma yapılarak ilçe merkezine ulaşım sağlanabilir.

Özel araba ile İstanbul’dan Bayraklı’ya gitmek için, yeni yapılan İstanbul - İzmir Otobanı’nın kullanılması gerekmektedir. Bu yolu ile yolculuk ortalama 5 saat sürmektedir.

Ankara’dan Bayraklı’ya Ulaşım

Ankara’dan uçak yolculuğu ile Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım ortalama 1 saat sürmektedir. Havalimanından İZBAN seferleri ile Bayraklı’ya aktarma yapılabilir.

Otobüs ile ulaşım için İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin kullanılması gerekmektedir. Ankara - İzmir arası otobüs yolculuğu ortalama 12 saat sürmektedir. Terminal, Bayraklı’ya komşu olan Bornova ilçesinde bulunduğundan, buradan Bayraklı dolmuşlarına aktarma yapılarak ve taksiyle kolaca ulaşım sağlanabilmektedir.

Ankara’dan İzmir’e trenle gitmek isteyen ziyaretçilerin İzmir Mavi Tren’i kullanmaları gerekmektedir. Bu hat ile yolculuk ortalama 14 saat sürmektedir. Tren ile Basmane durağında indikten sonra 249 ve 920 no’lu Eshot hatları ve İzmir Metrosu kullanılarak aktarmalı olarak ulaşım sağlamak mümkündür.

İzmir’den Bayraklı’ya Ulaşım

Bayraklı ilçesi, şehir merkezine çok yakın bir konumda bulunduğundan, şehrin pek çok noktasından doğrudan ve aktarmalı olarak ulaşım sağlamak mümkündür.

İzmir Metrosu ile M2 hattı kullanılarak Konak, Alsancak ve Halkapınar gibi bölgelerden ulaşım sağlanabilir. İZBAN hattı kullanılarak, ortalama 1 saatlik bir yolculuk ile Bayraklı durağında inilmesi gerekmektedir. Bayraklı’ya vapur ile ulaşım için Konak vapur iskelesinde indikten sonra, 920 no’lu Eshot hattına aktarma yapılarak gidilebilir.

Bayraklı’ya ulaşım sağlayabileceğiniz Eshot hatları ise; 543, 847, 699, 148, 498 ve 328 no’lu hatlardır.

Bayraklı için planladığınız seyahatinizde hangi ulaşım seçeneğini kullanacağınız veya güzergahınızı belirledikten sonra uygun fiyatlarla konforlu bir konaklama deneyimi sunan otel seçenekleri için Bayraklı Otelleri sayfamıza hemen göz atmalısınız.