Bolu’da Ulaşımda Dikkat Edilmesi Gerekenler


Bolu’da Ulaşımda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Türkiye’nin Batı Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Bolu şehri hem yaz aylarında hem de kış aylarında oldukça turist çekmektedir. Bunun en büyük sebeplerinden biri de içinde bulundurduğu doğal, tarihi ve turistik yerlerdir.

Oldukça uğrak bir turistik nokta olan Bolu’da, şehir trafiği, yaz aylarında biraz daha fazla artmaktadır fakat korkutucu düzeyde değildir.

Bolu tatiliniz boyunca özel bir araca sahip olmanız, size hem maddi açıdan hem de zaman açısından oldukça yararlı olacaktır. Özel aracının bulunmuyorsa, belediye otobüsleri, dolmuşlar ya da taksiler gibi diğer ulaşım seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Öte yandan, araç kiralama firmalarından çeşitli araçları kiralama şansınız da bulunmaktadır.

Araç Kiralama

Bolu şehir merkezinde ya da diğer ilçeleri arasında ulaşım gerçekleştirirken size kolaylık sağlayacak seçeneklerden bir tanesi de araç kiralamadır. Araç kiralamak isteyen tatilciler, bulundukları ilçede yer alan araç kiralama şirketlerinden diledikleri aracı kiralayabilir.

Araç kiralamak isteyen ziyaretçiler, en az 21 yaşını doldurmuş olmalıdır. Aynı zamanda araç kiralamak isteyen ziyaretçilerin sürücü belgeleri de en az 2 yıllık olmalıdır. Üst sınıf araçlardan kiralamak isteyen ziyaretçiler, en az 25 yaşında olmalıdır ve aynı zamanda sürücü belgeleri en az 5 yıllık olmalıdır.

Bolu şehrinde, lüks, orta sınıf, dizel ve benzinli başta olmak üzere, dilediğiniz her türlü aracı kiralama şansınız bulunmaktadır. Ziyaretçiler, Renault SYMBOL markalı aracı, bir günlüğüne ortalama olarak 100 TL karşılığında kiralayabilir.

Bolu şehir merkezinde, Bolu Asya Rent a Car, Bolu DMR Rent a Car, Bolu İsra Rent A Car, Albayrak Rent a Car, Bolu Eroğlu Rent a Car, Reis Oto Kiralama, Kuzey Rent a Car ve İleri Rent a Car gibi araç kiralama şirketlerinden araç kiralamak mümkündür.

Belediye Otobüsleri

Bolu Büyükşehir Belediyesi’ne ait halk otobüsleri, Bolu şehrinin hemen her mahallesine ulaşım gerçekleştirmek için kullanılabilir.

Bolu şehrinde bulunan belediye otobüsleri ile ulaşım gerçekleştirebilmek için “Bolu Kart” sahibi olmak gerekmektedir.

Bolu Kart sahibi olmak için herhangi bir ücret ödemek gerekmemektedir. Bolu Kart’larına, şehrin hemen her yerinde yer alan dolum noktalarından yükleme yapılabilir.

Bolu belediye otobüsleri ile ulaşım gerçekleştirmek isteyen sivil ziyaretçiler 3 TL karşılığında, öğrenciler ise 2 TL karşılığında ulaşım gerçekleştirebilir.

Bolu’yu Gezerken Ulaşımda İhtiyaç Duyacağınız Birkaç Tüyo

Bolu şehir merkezinden kalkan 10, 10B, 11 ve 13 numaralı otobüs ile İzzet Baysal Devlet Hastanesi’ne ulaşım gerçekleştirmek mümkündür.

Bolu şehir merkezinden 5B numaralı otobüs ile Burda AVM’ye ulaşım gerçekleştirmek mümkündür.

Bolu şehir merkezinden 7, 12, 15, 16, 17, ve 30 numaralı otobüsler ile kampüse ulaşım gerçekleştirilebilir.

Bolu şehir merkezinden 22 numaralı otobüsler ile Abant’ta bulunan turistik yerlere ulaşım gerçekleştirmek mümkündür.

Bolu Otelleri arasından seçiminizi yaparak tercihinize ve ulaşım detaylarına göre konaklama yapacağınız otele karar verebilirsiniz.