Bolu Gezinizde Uğramanız Gereken Doğal Güzellikler


Bolu Gezinizde Uğramanız Gereken Doğal Güzellikler

Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nin Güney kesimlerinde yer alan Bolu şehri, doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve turistik alanları açısından oldukça zengin bir yapıya sahiptir.

Her sene yerli ve yabancı on binlerce turistin uğrak noktası haline gelen Bolu şehrinde görülmesi gereken pek çok doğal alan bulunmaktadır. Özellikle doğal alanları ile dikkat çeken Bolu şehrinde görülmesi gereken doğal alanlar arasında ise; Atatürk Orman Parkı, Abant Tabiat Parkı, Gölcük Tabiat Parkı, Yedigöller Milli Parkı, Sünnet Gölü Tabiat Parkı, Karagöl Tabiat Parkı, Aladağ Göksu Tabiat Parkı, Sülüklü Göl Tabiat Parkı, Beşpınarlar Tabiat Parkı, Kökez Tabiat Parkı Koruma Alanı, Çubuk Gölü, Seben Gölü, Mudurnu Karamurat Gölü, Aladağ Yaylaları, At Yaylası, Sarıalan Yaylası, Kızık Yaylası, Pürenli Yaylası ve de Akkaya Travertenleri yer almaktadır.

Atatürk Orman Parkı

Bolu şehir merkezinden aşağı yukarı 2 km uzaklıkta yer alan Atatürk Orman Parkı, ulaşımı açısından oldukça rahat bir konumda yer almaktadır. Ziyaretçiler Atatürk Orman Parkı’na özel araçları, taksiler ya da toplu taşıma araçları aracılığı ile oldukça rahat bir şekilde ulaşım gerçekleştirebilir. Öte yandan şehir merkezine yakın konumda bulunan ziyaretçiler, kısa bir yürüyüşün ardından Atatürk Orman Parkı’na yaya olarak da ulaşım gerçekleştirebilir.

Atatürk Orman Parkı, Bolu şehir merkezi içerisinde gezilebilecek en gözde doğal alanlar arasında yer almaktadır. Atatürk Orman Parkı içerisinde çeşitli doğa sporlarını yapmak mümkündür. Aynı zamanda 1 kilometrelik yürüyüş parkuru ve spor aletleri bulunan Atatürk Orman Parkı’nda sabah ya da akşam sporları yapmak da mümkündür. Ziyaretçiler, dilerler ise burada bisiklet turları düzenleyebilir, çimlerin üzerinde uzanıp gökyüzünü seyredebilir.

Atatürk Orman Parkı, yılın her günü ve günün her saati ziyarete açıktır. Atatürk Orman Parkı’na giriş için herhangi bir kısıtlama ya da giriş ücreti bulunmamaktadır.

Abant Tabiat Parkı

Abant Tabiat Parkı, Bolu şehir merkezinden aşağı yukarı 35 km uzaklıkta yer almaktadır. Abant Tabiat Parkı’nı ziyaret etmek isteyen ziyaretçiler, özel araçları ya da Bolu şehir merkezinden kalkan otobüsler aracılığı ile ulaşımlarını kolayca tamamlayabilir.

Abant Tabiat Parkı, Abant Dağları’nın üzerinde yer alan gölü sayesinde oldukça ilgi görmektedir. Ziyaretçiler, gölün etrafını sarmalayan çam ağaçları altında bulunan yürüyüş parkurunda keyifli bir doğa yürüyüşü yapabilir ya da bisiklet kiralama noktalarından bisiklet kiralayıp bisiklet gezileri düzenleyebilir. Abant Tabiat Parkı’nı ziyaret eden doğa severler, öte yandan göl kenarında oturup balık tutabilir, piknik ya da kamp gibi aktiviteleri gerçekleştirebilir.

Kış aylarında karlar altında kalan Abant Tabiat Parkı harika manzarası ile görenleri büyüler. Bahar aylarında ise yemyeşil doğası sayesinde gören hemen herkese huzurlu bir gün geçirme olanağı sağlar. Abant Tabiat Parkı’nda aileniz ya da arkadaş gruplarınız ile birlikte doğa ile iç içe bir gün geçirebilirsiniz.

Abant Tabiat Parkı, yılın her günü ve günün her saati ziyaret edilebilir. Giriş ücretleri ise sivil ziyaretçi 7 TL, öğrenci ziyaretçi ise 3,5 TL’dir. Aynı zamanda park içerisinde bulunan hizmetler de ücretlidir. Bir günlük çadır kiralama bedeli 40 TL, bir günlük karavan kiralama bedeli ise 45 TL’dir. Öte yandan araç girişi de ücrete tabidir. Bisiklet 7 TL, motosiklet 14 TL, otomobil 21 TL ve otobüs ise 189 TL’dir.

Bolu'nun en güzel tatil köşelerinden Abant'taki konaklama seçeneklerine Abant Otelleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Gölcük Tabiat Parkı

Bolu şehir merkezinden ortalama olarak 15 km uzaklıkta yer alan Gölcük Tabiat Parkı, ulaşımı açısından oldukça rahat bir konumda yer almaktadır. Gölcük Tabiat Parkı’nı ziyaret etmek isteyen doğa severler, özel araçları ya da şehir merkezinden kalkan otobüsler aracılığı ile ulaşımlarını kolayca gerçekleştirebilir.

Gölcük Tabiat Parkı, şehrin güneyinde yer alan ormanlık alan içine özel olarak yapılmış suni bir göl ve yeşil çevreden oluşmaktadır. Ancak göl yapay olsa da çevresine uyum sağlamış ve binlerce yıldır buradaymış gibi gözükmektedir.

Gölcük Tabiat Parkı, zengin bir habitata sahiptir. Oldukça geniş bir alan sahip olan Gölcük Tabiat Parkı içerisinde aileniz ya da arkadaş gruplarınız ile birlikte keyifli bir doğa yürüyüşü yapabilir, park içerisinde yer alan tesislerde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Gölcük Tabiat Parkı, yılın her günü ve günün her saati ziyaret edilebilir. Gölcük Tabiat Parkı’na giriş ücreti 5 TL’dir. Ayrıca araçlar için de giriş ücreti bulunmaktadır. Giriş ücretleri ise; motosiklet için 10 TL, otomobil için 15 TL, minibüs için 45 TL, küçük otobüs için 75 TL ve büyük otobüs için ise 120 TL olarak belirlenmiştir.

Yedigöller Milli Parkı

Bolu şehir merkezine yaklaşık olarak 45 km uzaklıkta yer alan Yedigöller Milli Parkı’na ulaşım, şehir merkezinden kalkan otobüsler ya da özel araçlar aracılığı ile oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Yedigöller Milli Parkı’nda, adından da anlaşılacağı gibi yedi ayrı göl (Seringöl, Nazlıgöl, Deringöl, Büyükgöl, Küçükgöl, Sazlıgöl ve İncegöl) bulunmaktadır. Yedigöller Milli Parkı, genel olarak kış veya sonbahar aylarında oldukça sık ziyaret edilmektedir. Bunun en büyük sebeplerinden biri ise bu aylarda Yedigöller Milli Parkı’nın eşsiz manzarasıdır.

Yedigöller Milli Parkı’nda aileniz ya da arkadaş gruplarınız ile birlikte çeşitli doğa sporlarını gerçekleştirebilir veya kamp yapabilirsiniz. Özellikle doğa ile iç içe olmaktan keyif alan insanların uğradığı Yedigöller Milli Parkı’nda, aynı zamanda piknik de yapabilir, temiz havanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Yedigöller Milli Parkı, yılın her günü ve günün her saati ziyarete açıktır. Ancak giriş ve tesis hizmetleri ücretlidir. Sivil vatandaşlar 7 TL karşılığında, öğrenciler ise 3,5 TL karşılığında Yedigöller Milli Parkı’na giriş yapabilir. Bir günlük çadır kiralamak isteyen ziyaretçiler 40 TL, bir günlük karavan kiralamak isteyenler ise 45 TL ödemelidir. Hizmete açık kır evlerinin fiyatları da 400 ile 600 TL arasında değişmektedir. Öte yandan araç girişleri de ücrete tabidir. Bisiklet girişi 7 TL, motosiklet girişi 14 TL, otomobil kamyonet girişi 21 TL, minibüs girişi 63 TL ve otobüs girişi de 189 TL’dir.

Sünnet Gölü Tabiat Parkı

Bolu’nun Göynük ilçesinde yer alan Sünnet Gölü Tabiat Parkı, Bolu şehir merkezinden aşağı yukarı 25 km uzaklıkta yer almaktadır. Sünnet Gölü Tabiat Parkı’na ulaşım, özel araçlar, taksiler ya da şehir merkezinden kalkan otobüsler aracılığı ile kolayca gerçekleştirilebilir.

Sünnet Gölü Tabiat Parkı, bölgede yer alan Erenler ve Korudağ Tepesi’nin arasında bulunmaktadır. Heyelan sonucunda meydana gelen göl, her sene yerli ve yabancı binlerce turistin uğrak noktası haline gelmiştir. Sünnet Gölü Tabiat Parkı’nı ziyaret eden doğa severler, buranın eşsiz manzarası eşliğinde doğa yürüyüşleri yapabilir, doğa ile iç içe bir gün geçirebilir. Öte yandan balık tutmaktan keyif alan ziyaretçiler, Sünnet Gölü Tabiat Parkı’nda oltaları ile balık tutabilir ya da bölgede bulunan cafe ve restoran gibi işletmelerde çeşitli yemeklerin tadına bakabilir.

Sünnet Gölü Tabiat Parkı, yılın her günü açıktır ve günün her saati ziyaret edilebilir ancak girişler ücretli bir şekilde yapılmaktadır. Sivil vatandaşlar 5 TL karşılığında, öğrenciler ise 2,5 TL karşılığına giriş yapabilmektedir. Öte yandan araçlar da giriş ücretine tabi tutulmaktadır. Motosikletler 10 TL karşılığında, otomobil ve kamyonetler 15 TL karşılığında, minibüsler 45 TL karşılığında ve otobüsler ise 135 TL karşılığında giriş yapabilmektedir. Sünnet Gölü Tabiat Parkı içerisinde bir günlük çadır kiralamanın bedeli 30 TL, bir günlük karavan kiralamanın bedeli ise 40 TL’dir.

Karagöl Tabiat Parkı

Karagöl Tabiat Parkı, Bolu şehir merkezinden aşağı yukarı 65 km uzaklıkta yer almaktadır. Karagöl Tabiat Parkı’na ulaşım, özel araçlar aracılığı ile oldukça rahat bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Karagöl Tabiat Parkı aynı zamanda Kıbrıscık Tabiat Parkı olarak da bilinmektedir. Kıbrıscık ilçesi sınırları içerisinde yer alan Karagöl Tabiat Parkı, oldukça derindir ve ormanlık arazinin içerisinde kalmaktadır. Karagöl Tabiat Parkı’nı ziyaret eden gezginler burada aileleri ya da arkadaşları ile birlikte kamp veya piknik yapabilir, keyifli bir doğa yürüyüşü düzenleyebilir.

Karagöl Tabiat Parkı, yılın her günü ve günün her saati tamamen ücretsiz bir şekilde ziyaret edilebilir.

Aladağ Göksu Tabiat Parkı

Aladağ Göksu Tabiat Parkı, Bolu şehir merkezinden aşağı yukarı 40 km uzaklıkta yer almaktadır. Aladağ Göksu Tabiat Parkı’na özel araçlar ya da şehir merkezinden kalkan otobüsler aracılığı ile ulaşım gerçekleştirmek mümkündür.

Aladağ Göksu Tabiat Parkı, aynı zamanda izci kampı olarak da bilinmektedir. Burada aileniz ya da arkadaş gruplarınız ile birlikte, girişin hemen yanında bulunan tesislerden çadır kiralayarak, kamp yapabilir, keyifli doğa yürüyüşleri düzenleyebilirsiniz. Aynı zamanda park içerisinde bulunan yayla evlerinde de konaklayabilir, rahat bir uyku çekebilirsiniz. Öte yandan zengin bir ekosisteme sahip olan Aladağ Göksu Tabiat Parkı’nda, çeşitli canlı türlerini gözlemleyebilir, doğa ile içe içe bir gün geçirebilirsiniz.

Aladağ Göksu Tabiat Parkı yılın her günü ve günün her saati ziyarete açıktır. Ancak şahıs ve araç girişlerinin yanı sıra konaklama hizmetleri de ücretlidir. Siviller 5 TL karşılığında, öğrenciler ise 2,5 TL karşılığında parka giriş yapabilmektedir. Bisikletler 5 TL karşılığında, motosikletler 10 TL karşılığında, otomobile ve kamyonetler 15 TL karşılığında, minibüsler 45 TL karşılığında ve otobüsler de 135 TL karşılığında Aladağ Göksu Tabiat Parkı’na giriş yapabilir. Aladağ Göksu Tabiat Parkı’nda bir günlük çadır kiralama bedeli 30 TL, bir günlük karavan kiralama bedeli ise 40 TL’dir. Aladağ Göksu Tabiat Parkı içerisinde bulunan kır evlerinin fiyatları ise 260 TL ile 400 TL arasında evlerin büyüklüğüne göre değişkenlik göstermektedir.

Sülüklü Göl Tabiat Parkı

Sülüklü Göl Tabiat Parkı, Bolu şehir merkezinden ortalama olarak 90 km uzaklıkta yer almaktadır. Sülüklü Göl Tabiat Parkı’na ulaşım, özel araçlar ya da otobüsler aracılığı ile ortalama bir saat içerisinde oldukça rahat bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Sülüklü Göl Tabiat Parkı, eski zamanlarda meydana gelen bir deprem sonucunda oluşmuştur. Etrafını saran çam ağaçlarından oluşan orman sayesinde oldukça temiz bir havaya sahiptir. Sülüklü Göl Tabiat Parkı içerisinde aileniz ya da arkadaş gruplarınız ile birlikte, çadır veya karavan kiralayıp kamp yapma gibi bir imkanınız da bulunmaktadır. Özellikler sonbahar aylarında eşsiz bir manzaraya sahip olan Sülüklü Göl Tabiat Parkı, her sene yerli ve yabancı pek çok turistin ilgisini çekmektedir.

Sülüklü Göl Tabiat Parkı, yılın her günü sabah saat 08:00 ile akşam 21:00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Parka araç ve şahıs girişlerinin ücretlidir. Sivil vatandaşlar 5 TL karşılığında, öğrenciler ise 2,5 TL karşılığında Sülüklü Göl Tabiat Parkı’na giriş yapabilir. Bisiklet giriş ücreti 5 TL, motosiklet giriş ücreti 10 TL, minibüs giriş ücreti 45 TL ve otobüs giriş ücreti ise 135 TL’dir. Sülüklü Göl Tabiat Parkı’nda bir günlük çadır kiralama bedeli 30 TL, bir günlük karavan kiralama bedeli ise 40 TL’dir.

Beşpınarlar Tabiat Parkı

Bolu şehir merkezinden ortalama olarak 25 km uzaklıkta yer alan Beşpınarlar Tabiat Parkı, ulaşımı açısından oldukça rahat bir konumda yer almaktadır. Ziyaretçiler, Beşpınarlar Tabiat Parkı’na özel araçları, taksiler ya da toplu taşıma araçları aracılığı ile oldukça kolay ve rahat bir şekilde ulaşım gerçekleştirebilir.

Beşpınarlar Tabiat Parkı, özellikle yerel halk tarafından sıkça ziyaret edilen yerlerden bir tanesidir. Hafta sonları tatillerinde aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte keyifli bir gün geçirmek isteyen ziyaretçiler, Beşpınarlar Tabiat Parkı’nda kamp ya da piknik yapabilir. Öte yandan ziyaretçiler, keyifli bir doğa yürüyüşü yaparak doğa ile içe içe bir gün geçirebilirler.

Beşpınarlar Tabiat Parkı, yılın her günü ve günün her saati ziyarete açıktır. Ancak araç ve şahıs girişleri ücretlidir. Sivil vatandaşların giriş ücreti 5 TL, öğrencilerin giriş ücreti ise 2,5 TL’dir. Bisikletler 5 TL karşılığında, motosikletler 10 TL karşılığında, otomobil ve kamyonetler 15 TL karşılığında, minibüsler 45 TL karşılığında ve otobüsler de 135 TL karşılığında Beşpınarlar Tabiat Parkı’na giriş yapabilir. Beşpınarlar Tabiat Parkı’nda bulunan tesislerden bir günlük çadır kiralama bedeli 30 TL, bir günlük karavan kiralama bedeli ise 40 TL’dir.

Kökez Tabiat Parkı Koruma Alanı

Kökez Tabiat Parkı Koruma Alanı, Bolu şehir merkezinden aşağı yukarı 15 km uzaklıkta yer almaktadır. Ulaşımı açısından oldukça rahat bir konumda yer alan Kökez Tabiat Parkı Koruma Alanı’na, özel araçlar, taksiler ya da belediye otobüsleri aracılığı ile ulaşım gerçekleştirmek oldukça kolaydır.

Kökez Tabiat Parkı Koruma Alanı, oldukça yaşlı Göknar ağaçlarına ev sahipliği yapmaktadır ve bu sebepten dolayı da tabiat koruma alanı olarak ilan edilmiştir. Ziyaretçiler, Kökez Tabiat Parkı Koruma Alanı’nda çeşitli doğa sporlarını gerçekleştirebilir, doğa yürüyüşleri, kamp, yaban hayat gözlemciliği ve doğa gözlemciliği yapabilir. Öte yandan Kökez Tabiat Parkı Koruma Alanı‘nda Uludağ göknarlarını, yabani kiraz ağaçlarını, fındık ağaçlarını ve çilekleri de inceleme şansı bulunmaktadır.

Kökez Tabiat Parkı Koruma Alanı’na giriş tamamen ücretsizdir. Kökez Tabiat Parkı Koruma Alanı, yılın her günü ve günün her saati ücretsiz bir şekilde ziyaret edilebilir.

Çubuk Gölü

Bolu şehir merkezinin aşağı yukarı 100 km uzağında yer alan Çubuk Gölü’ne ulaşım oldukça kolaydır. Ziyaretçiler, Çubuk Gölü’ne özel araçları ya da otobüsler aracılığı ile oldukça rahat ve kolay bir şekilde ulaşım gerçekleştirebilir.

Çubuk Gölü, heyelanlar sonucunda oluşmuş doğal bir göldür. Oldukça sessiz ve sakin bir yer olan Çubuk Gölü’nde, aileniz ya da arkadaş gruplarınız ile birlikte keyifli doğa yürüyüşleri düzenleyebilir, doğanın huzurlu sesini dinleyebilirsiniz. Aynı zamanda Çubuk Gölü’nün çevresinde yer alan ve dağınık halde bulunan değirmenleri gezebilir, oldukça hoş hatıra fotoğrafları çekilebilirsiniz.

Çubuk Gölü, yılın her günü ve günün her saati ziyaret edilebilir. Herhangi bir giriş ücreti ya da kısıtlama bulunmamaktadır.

Seben Gölü

Seben Gölü, Bolu şehir merkezine ortalama olarak 30 km uzaklıkta yer almaktadır. Ulaşımı açısından oldukça rahat bir konumda bulunan Seben Gölü’ne özel araçlar ya da şehir merkezinden kalkan otobüsler aracılığı ile oldukça rahat ve kolay bir şekilde ulaşım gerçekleştirmek mümkündür.

Seben Gölü, şehrin en büyük göllerinden bir tanesidir. Yapay göller arasında yer alan Seben Gölü, her sene yerli ve yabancı binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Seben Gölü çevresinde aileniz ya da arkadaş gruplarınız ile birlikte piknik yapabilir, keyifli doğa yürüyüşleri düzenleyebilirsiniz. Öte yandan Seben Gölü’nün oldukça yakınında bulunan Seben Mağaraları’nı ya da Kaya Evler’i ziyaret etme şansınız da bulunmaktadır.

Seben Gölü, yılın her günü ve günün her saati ziyaret edilebilir. Seben Gölü’nü ziyaret etmek için herhangi bir giriş ücreti ya da giriş kısıtlaması bulunmamaktadır.

Mudurnu Karamurat Gölü

Bolu şehir merkezinin ortalama olarak 70 km uzağında yer alan Mudurnu Karamurat Gölü, ulaşımı açısından oldukça rahat bir konumda yer almaktadır. Mudurnu Karamurat Gölü’ne özel araçlar ya da şehir merkezinden kalkan otobüsler aracılığı ile ulaşım gerçekleştirmek mümkündür.

Mudurnu Karamurat Gölü, Bolu’nun Mudurnu ilçesinde yer alan Karamurat Köyü sınırları içerisinde yer almaktadır. Etrafı dağlar ile çevrelenmiş olan Mudurnu Karamurat Gölü, yakın zamanda koruma altına alınmıştır. İnsan eli değmemiş doğası sayesinde, doğa ile baş başa kalmak isteyen hemen herkesin uğraması gereken yerler arasında olan Mudurnu Karamurat Gölü’nde, doğa yürüyüşleri yapabilir, doğa ile iç içe huzurlu bir gün geçirebilirsiniz.

Mudurnu Karamurat Gölü, yılın her günü ve günün her saati ziyarete açıktır. Mudurnu Karamurat Gölü’ne giriş yapabilmek için herhangi bir giriş ücreti ya da giriş kısıtlaması bulunmamaktadır.

Aladağ Yaylaları

Bolu şehir merkezinden ortalama olarak 30 km uzaklıkta yer alan Aladağ Yaylaları, ulaşımı açısından oldukça rahat bir konumda bulunmaktadır. Ziyaretçiler, Aladağ Yaylaları’na özel araçları ya da şehir merkezinden kalkan otobüsler aracılığı ile kolayca ulaşım gerçekleştirebilir.

Aladağ Yaylaları, sene boyunca hem yaz aylarında hem de kış aylarında yerli ve yabancı binlerce turistin uğrak noktası haline gelmiştir. Ziyaretçiler yaz aylarında, yemyeşil bir görüntü eşliğinde kamp, trekking ve bisiklet turları düzenleyebilir, keyifli doğa yürüyüşlerine çıkabilir. Öte yandan ziyaretçiler, kış aylarında ise bembeyaz bir görünüme bürünen Aladağ Yaylaları’nda kartopu oynayabilir, manzara eşliğinde aileleri ya da arkadaşları ile birlikte keyifli dakikalar geçirebilir.

Aladağ Yaylaları, yılın he günü ve günün her saati ziyaret edilebilir. Aladağ Yaylaları’na giriş yapabilmek için herhangi bir giriş ücreti ya da giriş kısıtlaması bulunmamaktadır.

At Yaylası

Bolu şehir merkezinden aşağı yukarı 10 km uzaklıkta yer alan At Yaylası, ulaşımı açısından oldukça rahat bir konumda yer almaktadır. Ziyaretçiler, At Yaylası’na özel araçları, taksiler ya da toplu taşıma araçları aracılığı ile kolayca ulaşım gerçekleştirebilir.

At Yaylası, adından da anlaşılacağı gibi yayla da özgürce gezen yılkı atlarına ev sahipliği yapmaktadır. At Yaylası aynı zamanda içerisinde küçük bir gölet ve dere de bulundurmaktadır. Öte yandan kirazları ile de oldukça ünlü olan At Yaylası, dalından koparıp yiyebileceğiniz kirazları da bünyesinde bulundurur. At Yaylası’nda aileniz ya da arkadaş gruplarınız ile birlikte keyifli bir gün geçirebilir, doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

At Yaylası, yılın her günü ve saati ziyarete açıktır. At Yaylası’na giriş yapabilmek için herhangi bir giriş ücreti ya da giriş kısıtlaması bulunmamaktadır.

Sarıalan Yaylası

Sarıalan Yaylası, Bolu şehir merkezinden ortalama olarak 20 km uzaklıkta yer almaktadır. Ulaşımı açısından oldukça rahat bir konumda yer alan Sarıalan Yaylası’na özel araçlar, taksiler ya da toplu taşıma araçları aracılığı ile ulaşım gerçekleştirmek mümkündür.

Sarıalan Yaylası, toplamda on dört yayladan oluşan bir yaylalar grubudur. Her biri birbirinden güzel doğa manzarasına sahip yaylalarda, piknik, kamp ya da trekking gibi aktiviteleri yapmak mümkündür. Öte yandan yaylalardan biri olan Saraycık Yaylası’nda bulunan gölette balık tutan insan sayısı da bir hayli fazladır.

Sarıalan Yaylası, yılın her günü ve günün her saati ziyaret edilebilir. Sarıalan Yaylası’na herhangi bir giriş ücreti ya da giriş kısıtlaması bulunmamaktadır.

Kızık Yaylası

Bolu şehir merkezinden ortalama olarak 25 km uzaklıkta yer alan Kızık Yaylası, ulaşımı açısından oldukça rahat bir konumda yer almaktadır. Ziyaretçiler, Kızık Yaylası’na özel araçları ya da taksiler aracılığı ile oldukça rahat bir şekilde ulaşım gerçekleştirebilir.

Kızık Yaylası, özellikle yöresel ahşap evleri ile ilgi çekmektedir. Kızık Yaylası ziyaretçilerinin hemen hepsi burada bulunan evlere hayran kalmaktadır. El değmemiş bir doğaya sahip olan Kızık Yaylası’nda, aileniz ya da arkadaş gruplarınız ile birlikte keyifli doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz gibi aynı zamanda kamp ya da piknik de yapabilirsiniz.

Kızık Yaylası, yılın her günü ve günün her saati ziyaret edilebilir. Kızık Yaylası’na giriş için herhangi bir giriş ücreti ya da giriş kısıtlaması bulunmamaktadır.

Pürenli Yaylası

Bolu şehir merkezinde yaklaşık olarak 70 km uzaklıkta yer alan Pürenli Yaylası’na ulaşım, özel araçlar ya da şehir merkezinden kalkan otobüsler aracılığı ile oldukça rahat ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Öte yandan Düzce şehrine de yaklaşık 30 km uzaklıkta yer alan Pürenli Yaylası’na, Düzce şehri üzerinden de ulaşım gerçekleştirmek mümkündür.

Pürenli Yaylası, özellikle bahar aylarında oldukça sık ziyaret edilen doğal güzellikler arasında yer almaktadır. Pürenli Yaylası’nı ziyaret eden doğa sever insanlar, Pürenli Yaylası içerisinde aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte keyifli doğa yürüyüşleri yapabilir. Aynı zamanda Pürenli Yaylası’nda ziyaretçiler kamp yapabilir, doğa ile iç içe, bol oksijenli ve keyifli bir gün geçirebilirler. Pürenli Yaylası, içerisinde bulundurduğu göl ile de oldukça dikkat çekmektedir. Ziyaretçiler göl kenarlarında ayaklarını suya bandırabilir, su içinde bulunan çeşitli canlı türlerini gözlemleyebilirler.

Pürenli Yaylası, yılın her günü ve günün her saati ziyaret edilmeye açıktır. Pürenli Yaylası’na giriş yapabilmek için herhangi bir giriş ücreti ya da giriş kısıtlaması da bulunmamaktadır.

Akkaya Travertenleri

Bolu şehir merkezinden yaklaşık olarak 10 km uzaklıkta yer alan Akkaya Travertenleri, ulaşımı açısından oldukça rahat bir konumda yer almaktadır. Akkaya Travertenleri’ne ulaşım, özel araçlar, taksiler ya da toplu taşıma araçları aracılığı ile oldukça rahat ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Akkaya Travertenleri, doğal maden suyu olarak oluşmuştur. Akkaya Travertenleri aynı zamanda dünyanın en yumuşak içimli sodası olma özelliği taşımaktadır. Doğal şekilde oluşan havuzlar içerisinde aileniz ya da arkadaş gruplarınız ile birlikte yüzme imkanınız da bulunmaktadır. Öte yandan çeşmeden akan doğal maden suyunun da tadına bakma şansınız bulunmaktadır. Yemyeşil bir ormanın içerisinde yer alan ve buz mavisi bir renge sahip olan Akkaya Travertenleri’nde aileniz ya da sevdikleriniz ile beraber keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Akkaya Travertenleri, sene boyunca sabah saat 09:00 ile akşam 20:00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Akkaya Travertenleri’ne giriş için şahıs ve araç ücretleri bulunmaktadır. Akkaya Travertenleri’ni görmek etmek isteyen ziyaretçiler 5 TL karşılığında, otomobiller ise 15 TL karşılığında Akkaya Travertenleri’ne giriş yapabilir. Havuz girişleri kişi başı 15 TL’dir. Öte yandan 12 yaş ve altı çocuklar için havuz girişi ücretsizdir.

Birbirinden konforlu ve kaliteli konaklama seçenekleri sunan Bolu'daki tatilinizi planlamak için Bolu Otelleri sayfamızdaki otellere göz atabilirsiniz.

İnternet sitemizin doğru biçimde çalışması için zorunlu olan çerezler kullanılmaktadır. Reklam/pazarlama, performans/analitik çerezleri ise üçüncü taraf çerezler olup ancak açık rıza vermeniz halinde kullanılabilecektir. Çerezler aracılığıyla kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında detaylı bilgiye "Çerez Aydınlatma Metni"nden ulaşabilirsiniz. Tüm çerezlerin kullanımına ve üçüncü taraf çerezler aracılığıyla toplanan kişisel verilerin yurt dışına aktarılmasına onay vermek için "Tümünü Kabul et" e, zorunlu olmayan çerezleri reddetmek için "Tümünü Reddet"e tıklayabilir ya da çerezlere ilişkin tercihlerinizi Çerez Tercihleri seçeneğinden yönetebilirsiniz.