Bolu Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler


Bolu Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler

Bolu şehri, her sene yerli ve yabancı on binlerce turistin uğrak noktası haline gelmiştir. İçerisinde bulundurduğu doğal, tarihi ve turistik yerler ile oldukça dikkat çeken Bolu’da, aileniz ya da arkadaş gruplarınız ile birlikte doğa ile iç içe bir gün geçirebilir, şehrin tarihi dokusunu imceleyebilirsiniz.

Doğa ile İç İçe Bir Gün Geçirin

Bolu şehri, doğa sever insanların sıklıkla ziyaret ettiği, pek çok doğal alanın bulunduğu, yeşillikler açısından oldukça zengin bir şehirdir. Ziyaretçiler, Bolu şehrinde aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte göl kenarlarında piknik ya da kamp yapabilir. Ziyaretçiler, aynı zamanda keyifli doğa yürüyüşleri düzenleyebilir, çeşitli canlı türlerini inceleyebilir. Bütün bunları yanı sıra ziyaretçiler, doğa fotoğrafları da çekebilir.

Kayak Merkezlerinde Karın Keyfini Çıkarın

Bolu şehri, hem yaz aylarında hem de kış aylarında oldukça turist çeken yerlerden bir tanesidir. Bunun en büyük sebeplerinden biri, Bolu şehrinde yer alan kayak merkezleridir. Karadeniz Bölgesi’nin yüksek kesimleri neredeyse her zaman karlı olduğundan, Bolu’nun da yüksek bölgelerinde de kayak merkezleri görmek mümkündür.

Ziyaretçiler, aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte, Bolu’da bulunan kayak merkezlerinde karın tadını çıkarabilir, keyifli bir kayak macerası yaşayabilir.

Lezzet diyarı Bolu'nun kendine has lezzetlerini yerinde denemek için Bolu Kayak Otelleri sayfamızdaki otellere göz atarak güzel bir tatil planı oluşturabilirsiniz.

Kaplıcalarda Rahatlayın

Bolu şehrine gezintiye çıkan gezginler, şehirde yer alan kaplıcalarda, aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte kaplıcalarda rahatlama şansında sahiptir. Kaplıcaları ziyaret eden gezginler, burada günün stresini üzerlerinden atabilir.

Çarşılarda Dolaşın

Bolu şehir merkezini ziyaret eden gezginler, özellikle merkezde yer alan çarşıların gezintiye çıkabilir. Öte yandan ziyaretçiler, yöresel ürünlerin satıldığı çarşılarda, çeşitli deri ürünlerini, bakır ürünlerini ve el işi iğne oyası işlerini bulabilir.

Yöresel Lezzetlerin Tadına Bakın

Bolu şehri, Türkiye’nin hiçbir yerinde bulamayacağınız lezzetlere ev sahipliği yapmaktadır. Bolu şehrini ziyaret eden gezginler, şehrin hemen her noktasında yer alan restoranlarda, Bolu’nun yöresel lezzetlerinin tadına bakabilir ve karınlarını doyurabilir.

Çocuklar ile Beraber Eğlenceli Vakit Geçirin

Bolu şehir merkezinden yaklaşık olarak 5 km uzaklıkta yer alan Bolu Masal Park, özellikle çocuklu ailelerin tercih ettiği, oldukça uğrak bir eğlence alanıdır. Bolu Masal Park’a ulaşım, özel araçlar, toplu taşıma araçları ve taksiler aracılığı ile oldukça rahat bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Bolu Masal Park’ı ziyaret eden gezginler, burada çocukları ile birlikte çeşitli çizgi film karakterlerinin yanında fotoğraf çekilebilir, karakterler ile oyunlar oynayabilir. Öte yandan Nuh’un Gemisi ile dikkatleri üzerine çeken parkta, bisiklet parkurları bulunduğundan, bisiklet turları yapmak da mümkündür.

Göynük Evleri’ndeki Ahşap İşçiliğini İnceleyin

Bolu şehrinin oldukça turist çeken ilçelerinden biri olan Göynük ilçesinde, aileniz ya da arkadaş gruplarınız ile birlikte, ilçenin tarihi dokusunu inceleyebilirsiniz. Ahşaptan yapılan tarihi binaları gözlemlerken, aynı zamanda yapıların önünden fotoğraflar çekilebilir, ahşap oymacılığına dair örnekleri de inceleyebilirsiniz.

Bolu’nun Mudurnu Evleri’ni Gezin!

Bolu ilinin en gözde turistik noktalarından biri olan Mudurnu ilçesi, Bolu şehir merkezinden ortalama olarak 50 km uzaklıkta yer almaktadır. Mudurnu ilçesine özel araçlar ya da şehirlerarası otobüsler ile ulaşım gerçekleştirmek mümkündür.

Mudurnu şehir merkezine aşağı yukarı 50 km uzaklıkta yer alan Tarihi Mudurnu Evleri, 2014 senesinde UNESCO Dünya Mirası Listesine girmiştir. Ziyaretçiler, Mudurnu ilçesinde bulunan bu tarihi evlerin içerisinde, dilerler ise ahşap oyma sanatının örneklerini ya da tavan süslemelerini inceleyebilir. Genel olarak iki ya da üç katlı olan bu tarihi evlere giriş ücretsizdir.

Ekstrem Sporlar ile Eğlenceli Bir Gün Geçir

Bolu şehrini ziyaret eden gezginler, Bolu’da bulunan Abant Gölü çevresinde yer alan 30 ve 180 metrelik tepelerde paraşüt ile atlayış gerçekleştirebilir. Ortalama olarak 45 dk havada kalma şansına sahip olan ziyaretçiler, Örencik Yaylası’nda tüm gün uçuş gerçekleştirebilir.

Kumda Kahvenin Tadını Çıkarın

Bolu’nun çoğu restoranında yer alan Kumda Kahve, kahve seven hemen herkesin beğeneceği türdendir. Sıcak kumda pişirilen kahve, lezzeti ve kıvamı ile oldukça tercih edilen kahve türlerinden bir tanesidir.

Kamp ve Piknik Yapın

Ziyaretçiler, hafta sonu tatillerinde veya şehirlerarası turistik gezilerinde, Bolu’nun doğal alanlarını ziyaret edebilir. Doğal alanları ziyaret eden tatilciler, bu alanlar içerisinde, aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte kamp ya da piknik yapma şansına da sahiptir.

Bolu'daki konaklama seçeneklerine göz atmak için Bolu Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.