Buca Tatilinde Kalınacak Yerler


Buca Tatilinde Kalınacak Yerler

İzmir’in merkezindeki konumu ile Buca, yılın her mevsimi tarihi ve turistik amaçlı yapılan gezilerde ziyaretçilerini ağırlamaktadır. İlçe, herhangi bir sahil şeridine ya da plaja sahip olmadığından, deniz tatili için yapılan konaklamalarda tercih edilmese de, sahip olduğu tarihi ve doğal güzellikler ve yapılacak aktiviteler ile daha çok turistik ve kültürel amaçlı gezilerde tercih edilmektedir.

Buca’ya gelen ziyaretçiler, burada konaklamak istediklerinde ilçe merkezini tercih etmektedir. Buca’da beş yıldızlı otel seçeneği bulunmasa da, butik otel ve pansiyon tipi konaklama seçenekleri tercih edilebilir.

Buca’da Nerede Kalınır?

 Buca’daki konaklama talepleri daha çok bahar ve yaz aylarında olmaktadır. İlçe, deniz tatiline uygun olmadığından merkezde bulunan butik otel, pansiyon ve süit tipi konaklamalar tercih edilmektedir.

Buca, kış mevsimi de dahil olmak üzere her mevsim turistik ve kültürel bir gezi için uygun bir ilçedir. Havaların ısındığı ilkbahar ve yaz ayları gezi için daha uygunken, sonbahar ayları da sokaklarda dolaşmak ve çeşitli aktiviteler gerçekleştirmek için uygundur. Buca’da farklı bütçelere hitap eden konaklama seçenekleri arasında; Diasos Otel Buca, Beta Homes Boutique Hotel, Yaşam Otel, Best Suit Otel, Buca Residence ve Çaba Hotel & Spa yer almaktadır.

Her bütçeye ve her zevke hitap eden otel seçeneklerine sahip Buca tatilinizi planlamak için Buca Otelleri sayfamızı inceleyebilir, otelleri ve sunduğu hizmetleri daha ayrıntılı görebilirsiniz.

Diasos Otel Buca

Buca’da Kuruçeşme mevkiinde bulunan Diasos Otel Buca, aile ile konaklama ve iş seyahatleri için uygun bir oteldir.

Şehrin pek çok tarihi ve turistik cazibe merkezine yakın bir konumda bulunan, sakin ve nezih bir konaklama seçeneği sunan otelde; günlük kat hizmeti, restoran, 24 saat açık resepsiyon, odalarda klima, kuru temizleme ve çamaşır yıkama hizmeti, ücretsiz kahvaltı, internet gibi olanaklar mevcuttur.

Diasos Otel Buca; Kadifekale’ye ortalama 9 km, İzmir Fuarı’na ortalama 10 km, Tarihi Asansör’e ortalama 24 km, Saat Kulesi’ne ortalama 25 km ve Konak Meydanı’na ortalama 25 km’dir. Otel, en yakın havalimanına ise yaklaşık 20- 25 dakika sürüş mesafesindedir.

Nezih bir otelde ailenizle birlikte rahat bir otelde konaklamak için tercih edebileceğiniz Diasos Otel Buca’da konaklama ücreti yıl içerisinde gecelik ortalama 350 – 550 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Beta Homes Boutique Hotel

Buca ilçe merkezinde butik otelde konaklamak için tercih edebileceğiniz Beta Homes Boutique Hotel, Adatepe mevkiinde bulunmaktadır.

Toplamda 15 odası bulunan butik otelde; günlük kat hizmeti, 24 saat resepsiyon hizmeti, oda servisi, çamaşır yıkama ve kuru temizleme hizmeti, oda hizmetçisi, ücretsiz internet, ücretsiz otopark, valiz dolamı, emanet kasası, odalarda ayrı oturma alanı, çay ve kahve makinesi, özel balkon gibi olanaklar mevcuttur.

Beta Homes Boutique Hotel; İzmir Hipodromu’na ortalama 4 km, İzmir Optimum AVM’ye ortalama 13 km, İzmir Arkeoloji Müzesi’ne ortalama 7 km, Saat Kulesi’ne ortalama 7.5 km, Konak Meydanı’na ortalama 7.5 km, Tarihi Asansör’e ortalama 8 km ve Kadifekale’ye ortalama 8 km uzaklıktadır. Otel, Adnan Menderes Havalimanı’na ise yaklaşık 30 dakika sürüş mesafesindedir.

Rahat, konforlu ve ekonomik bir konaklama için tercih edebileceğiniz Beta Homes Boutique Hotel’de konaklama ücreti yıl içerisinde gecelik ortalama 300- 450 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Best Suit Otel

Buca’da Adatepe mevkiinde bulunan Buca Suit Otel, üç yıldızlı otel konsepti ile hizmet vermektedir. Rahat ve konforlu odaları ile iş seyahatleri ve turistik amaçlı geziler için tercih edilebilmektedir.

Toplamda 11 odası ile hizmet veren otelde; günlük kat hizmeti, 24 saat açık resepsiyon, bahçe, odalarda klima, mutfak eşyaları, teras, bahçe ve ızgara, ücretsiz internet ve otopark gibi olanaklar mevcuttur.

Best Suit Otel; İzmir Optimum AVM’ye ortalama 12 km, Arkeoloji Müzesi’ne ortalama 8 km, Tarihi Asansör’e ortalama 8 km, Saat Kulesi’ne ortalama 8.5 km, Konak Meydanı’na ortalama 9 km ve Kadifekale’ye ortalama 8.5 km uzaklıktadır. Otel, en yakın havalimanına ise yaklaşık 20-25 dakika sürüş mesafesindedir.

Konforlu ve merkezi bir konumda konaklama için tercih edebileceğiniz otelde konaklama ücreti yıl içerisinde ortalama 300-460 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Buca Residence

Buca’nın merkezinde bulunan Buca Residence Otel, üç yıldızlı otel konsepti ile hizmet vermektedir.

Toplamda 42 odası bulunan otelde; günlük hat hizmeti, 24 saat açık resepsiyon, odalarda klima, bahçe, valiz dolabı, sauna, ücretsiz açık büfe kahvaltı ve ücretsiz internet gibi olanaklar mevcuttur. Ayrıca, odalarda buzdolabı ve televizyon da bulunmaktadır.

Buca Residence; Optimum AVM’ye yaklaşık 13.5 km, Tarihi Asansör’e yaklaşık 6 km, Kadifekale’ye yaklaşık 6 km, Havra Sokağı’na yaklaşık 6.5 km ve Arkeoloji Müzesi’ne yaklaşık 7 km uzaklıktadır. Otel, Adnan Menderes Havalimanı’na ise ortalama 30 dakika sürüş mesafesindedir.

İş seyahatleri ve aile ile konaklamalarda tercih edilen Buca Residence Otel’de konaklama ücreti ortalama 250-400 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Yaşam Otel

Buca’da Erdem Caddesi üzerinde bulunan Yaşam Otel, merkezi konumu ve uygun fiyatlı konaklama seçeneği ile Buca seyahatinizde tercih edebileceğiniz otellerden biridir.

Toplamda 22 odası bulunan otelde; 24 saat açık resepsiyon, kuru temizleme ve çamaşır yıkama hizmeti, valiz dolabı, ücretsiz internet, çamaşırhane ve odalarda klima gibi olanaklar mevcuttur.

Yaşam Otel; İzmir Optimum AVM’ye ortalama 12.5 km, Arkeoloji Müzesi’ne ortalama 6.5 km, Saat Kulesi’ne ortalama 7 km, Konak Meydanı’na ortalama 7 km, Tarihi Asansör’e ortalama 7 km, Kadifekale’ye ortalama 7 km uzaklıktadır. Otel, en yakın havalimanına ise ortalama 25-30 dakika sürüş mesafesindedir.

Uygun fiyatlı konaklama için tercih edebileceğiniz Yaşam Otel’de konaklama ücreti yıl içerisinde ortalama 175-250 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Çaba Hotel & Spa

Buca’da Gazeteci Yazar İsmail Sivri Bulvarı üzerinde bulunan Çaba Hotel & Spa, genellikle iş seyahatleri için yapılan konaklamalarda tercih edilmektedir.

Toplamda 77 odası bulunan otelde; restoran, 24 saat açık resepsiyon, ücretsiz internet, otopark, odalarda klima ve minibar, kuru temizleme ve çamaşır yıkama hizmeti gibi olanaklar mevcuttur.

Çaba Hotel & Spa; Optimum AVM’ye ortalama 9.5 km, Tarihi Asansör’e ortalama 7 km, Kadifekale’ye ortalama 7 km, Havra Sokağı’na ortalama 7.5 km uzaklıktadır. Otel, Adnan Menderes Havalimanı’na ise yaklaşık 20-25 dakika sürüş mesafesindedir.

Uygun fiyatlı konaklama için tercih edebileceğiniz Çaba Hotel & Spa’da konaklama ücreti ortalama 200-250 TL’dir.

Buca’da konaklama yapabileceğiniz diğer otelleri daha ayrıntılı incelemek için Buca Otelleri sayfamıza tıklayarak, size en çok hitap eden oteli kolayca seçebilirsiniz.