Çanakkale’nin En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi


Çanakkale’nin En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi

Çanakkale, birbirinden güzel doğal güzelliklere ve tarihi yapılara sahip olmasının yanı sıra denize kıyısı bulunduğu için deniz turizminin de oldukça gelişmiş olduğu bir tatil merkezidir. Uzun bir sahil şeridi bulunan Çanakkale’de denizin keyfini çıkarabileceğiniz çok sayıda plaj ve koy bulunmaktadır.

El değmemiş koylarında huzur ve sessizlik içerisinde denizin sesiyle tatilinizi renklendirebileceğiniz Çanakkale’de ayrıca, Türkiye çapında popüler olan birçok plaj da hizmet vermektedir. Hem dinlenebileceğiniz, hem de eğlenceli anlara tanıklık edebileceğiniz Çanakkale’nin ünlü plajlarında, tatilinizi renklendirebilir, aileniz veya arkadaşlarınızla birlikte keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Çanakkale’nin popüler plajları arasında; Ayazma Plajı, Akvaryum Koyu, Eceabat Halk Plajı, Geyikli Plajı, Dardanos Plajı, Güzelyalı Plajı, Güneştepe Plajı, Sivrice Plajı , Şahmelek Plajı, Kadınlar Hamamı Plajı, Çardak Kum Adası Plajı, Assos Batık İskele Beach, Ritim Beach ve Antique Beach & Bungalow yer almaktadır.

Ayazma Plajı

Ayazma Plajı, Çanakkale’nin Bozcaada ilçesine bağlı Alaybey Mahallesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çanakkale şehir merkezine ortalama 80 kilometre uzaklıkta bulunan plaja ulaşımlarda öncelikle Geyikli’de bulunan feribot iskelesine gidilmesi gerekmektedir.  Karayolu araçlarıyla ulaşım sağlayabileceğiniz feribot iskelesinde 3 saatte bir hareket eden Bozcaada seferlerine binerek adaya kısa bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Çanakkale’nin en popüler plajları arasında bulunan Ayazma Plajı, turkuaz denizi ve ince tanecikli kumsalı ile birlikte ziyaretçilerine oldukça eğlenceli bir deniz keyfi sunmaktadır. Sahil boyunca yürüyüş yapabileceğiniz Ayazma Plajı’nda aynı zamanda, su sporlarına yönelik aktivitelerinizi de gerçekleştirebileceğiniz imkanlar bulunmaktadır.

Akvaryum Koyu

Akvaryum Koyu, Çanakkale’nin doğal güzellikler ile çevrili adası Bozcaada’da bulunmaktadır. Ulaşımların, Geyikli Feribot İskelesi üzerinden, 3 saatte bir hareket eden feribotlar aracılığı ile yapılabildiği koy, Türkiye çapında bilinen, turistlerin akın ettiği bir doğal güzelliktir.

Feribotlar ile adaya ulaştığınız zaman, iniş yapılan yerde hazır bulunan Akvaryum minibüsüne binerek yaklaşık 10 dakika içerisinde ulaşım sağlanabilen Akvaryum Koyu, denizinin son derece berrak olmasından ötürü akvaryum ismini almıştır. Su altı dalışları için oldukça uygun bir ortama sahip olan Akvaryum Koyu, Çanakkale tatilinde benzersiz bir deneyim yaşamak isteyenlerin uğrak noktaları arasında yer almaktadır.

Çevresinde hizmet veren herhangi bir tesis bulunmadığı için, buraya giderken plaj malzemelerinizi yanınızda götürmeniz tavsiye edilmektedir.

Koyları, plajları ve doğasıyla tatilcilere unutulmaz anılar bırakan Çanakkale’de denizin keyfini ve manzarasını her an çıkarabileceğiniz bir konaklama deneyimi için Çanakkale Denize Sıfır Oteller sayfamıza göz atarak, size en uygun otelden yerinizi ayırtabilirsiniz.

Eceabat Halk Plajı

Eceabat Halk Plajı, Çanakkale şehir merkezine yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Eceabat ilçesinin İsmetpaşa Mahallesinde bulunan Eceabat Halk Plajı’na ulaşımlarda Çanakkale Feribot İskelesi’nden binebileceğiniz deniz otobüsleri veya feribotlar kullanılmaktadır. Saat başı hareket eden feribotlar, yaklaşık yarım saat içerisinde Eceabat’a geçiş yapmaktadır.

Eceabat bölgesinin en popüler plajı olan Eceabat Halk Plajı çevresinde hizmet veren çok sayıda restoran ve büfe bulunmaktadır. Denize girmenin yasak olduğu noktaların dubalar ile çevrilmesiyle birlikte geniş güvenlik önlemleri alınan Eceabat Halk Plajı, bu sebepten ötürü çocuklu aileler tarafından rahatlıkla tercih edilmektedir.

Çanakkale’nin tertemiz denizi ve kumsalıyla en çok tercih edilen köşelerinden Eceabat’ta tatilinizi planlamak için Eceabat Otelleri sayfamızı inceleyebilir ve birbirinden konforlu bir konaklama seçeneği sunan oteller arasından seçiminizi yaparak rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.

Geyikli Plajı

Geyikli Plajı, Çanakkale şehir merkezine 65 kilometre uzaklıkta bulunan, Ezine ilçesine bağlı Geyikli Köyü sınırları içerisindedir. Plaja özel araçla ulaşımlarda, Çanakkale – İzmir yolunu yaklaşık 20 kilometre güney yönüne devam ettikten sonra, Taştepe mevkiinde bulunan Mahmudiye Yolu’na sapılması gerekmektedir. Çanakkale şehir merkezinden hareket eden Geyikli dolmuşları ve taksi alternatifi ile de plaja ulaşım sağlanabilmektedir.

Oldukça tuzlu bir denizi olan Geyikli Plajı, popüler olmasının yanı sıra oldukça temiz bir sahile sahiptir. Plaj içerisinde duş, soyunma kabini ve tuvalet gibi imkanlar da bulunmaktadır. Ayrıca plajda, şezlong ve şemsiye kiralama hizmeti veren bir adet tesis de yer almaktadır.

Denizi sığ olduğu için çocuklu aileler tarafından da rahatlıkla tercih edilebilen Geyikli Plajı’nın suyu, bölgedeki denizlere göre biraz soğuktur.

Dardanos Plajı

Dardanos Plajı, Çanakkale merkezine bağlı Dardanos bölgesinde yer almaktadır. Çanakkale şehir merkezine 24 kilometre uzaklıktaki plaja özel aracınızla yapacağınız ulaşımlarda, Çanakkale – İzmir yolunu güneybatı yönüne takip edebilirsiniz. Dardanos Plajı’na, şehir merkezinden hareket eden Dardanos dolmuşları veya taksiler ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Marmara ve Ege Denizi’nin kesişim noktasında bulunan Dardanos Plajı, Çanakkale’nin en popüler plajları arasında öne çıkmaktadır. Çevresini saran doğal güzellikler ile birlikte etkileyici manzaralara tanıklık edebileceğiniz Dardanos Plajı, ağaçların yeşilliğinin, denizin maviliği ile birleştiği benzersiz konumda yer almaktadır.

Plaj içerisinde su sporlarına yönelik aktiviteler yapabileceğiniz alternatifler de bulunmaktadır. Çevresinde hizmet veren tesislerden duş, tuvalet ve giyinme kabini gibi imkanlardan faydalanabileceğiniz Dardanos Plajı’nda aynı zamanda büfe ve restoran gibi tesisler de hizmet vermektedir.

Güzelyalı Plajı

Güzelyalı Plajı, Çanakkale’nin merkez ilçesine bağlı Güzelyalı Köyü sınırları içerisinde yer almaktadır. Çanakkale şehir merkezine 28 kilometre uzaklıkta bulunan plaja özel araçla yapılacak olan ulaşımlarda, Çanakkale – İzmir yolu, sahil güzergahı üzerinden güney yönüne takip edilmelidir. Şehir merkezinden hareket eden Güzelyalı dolmuşları veya taksiler aracılığı ile de plaja ulaşım sağlanabilmektedir.

Çanakkale şehir merkezine olan yakınlığı nedeniyle özellikle hafta sonları bölge halkı tarafından tercih edilen Güzelyalı Plajı, bölgedeki diğer plajlara nazaran daha kalabalık olmaktadır. Çevresinde doğa yürüyüşü, piknik ve kamp gibi aktiviteleri yapabileceğiniz alanlar olan Güzelyalı Plajı’nda duş, tuvalet ve giyinme kabini imkanı bulunmaktadır.

Güneştepe Plajı

Güneştepe Plajı, Çanakkale’nin Ezine ilçesine bağlı Dalyan Mahallesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Şehir merkezine 85 kilometrelik mesafede bulunan Güneştepe Plajı’na özel araçla yapılacak ulaşımlarda, Çanakkale – İzmir yolu kullanılmaktadır. Aynı zamanda bölgeye, şehir merkezinden 20 dakikada bir hareket eden Ezine dolmuşları veya taksiler aracılığı ile de ulaşım sağlanabilmektedir.

Bakir bir bölgede yer almasından ötürü oldukça, sakin ve huzurlu bir yapısı olan Güneştepe Plajı, dalgasız bir denize sahiptir.  Bundan ötürü çocuklu aileler tarafından sıkça tercih edilen Güneştepe Plajı’nın çevresinde hizmet veren herhangi bir tesis bulunmamaktadır.

Şezlong ve şemsiye hizmeti bulunmayan plaja gitmeden önce deniz malzemelerinizi yanınıza almanız tavsiye edilmektedir.

Sivrice Plajı

Sivrice Plajı, Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde yer almaktadır. Behram Yolu kenarında bulunan Sivrice Plajı ‘na özel araçla ulaşabilmek için, İzmir – Çanakkale yolunu güney istikametine 100 kilometre devam etmek gerekmektedir. Plaja, şehir merkezinden 20 dakikada bir hareket eden Ayvacık dolmuşlarıyla veya taksiler ile de gidilebilmektedir.

Çanakkale’nin ünlü plajları arasında bulunan Sivrice Plajı , turizm kapsamında yeni gelişmeye başlayan bir bölge üzerinde hizmet vermektedir. Bu bakımdan oldukça temiz ve bakımlı bir plaj olarak hizmet veren Sivrice Plajı ‘nın çevresinde çok sayıda konaklama tesisi de bulunmaktadır. Ayrıca plajın bulunduğu sahil üzerinde yer alan, bölgenin tarihi yapılarından olan Sivrice Feneri’ni de buradaki ziyaretlerinde görebilirsiniz.

Taşlık bir plajdan oluşan Sivrice Plajı’nın denizi oldukça berrak ve sığdır. Plaj çevresinde hizmet veren kafe ve restoranlardan yiyecek, içeceklerinizi karşılayabileceğiniz Sivrice Plajı’nda aynı zamanda duş, tuvalet ve giyinme kabini gibi imkanlar da sunulmaktadır.

Şahmelek Plajı

Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı Aksaz bölgesinin sahilinde yer alan Şahmelek Plajı, Çanakkale şehir merkezine 112 kilometre uzaklıktadır. Özel araçla ulaşımlar, Çanakkale – Çan yolunu kuzey istikametine devam ederek yapılmaktadır. Çanakkale şehir merkezinden yarım saatte bir hareket eden Biga dolmuşlarıyla veya taksiler aracılığı ile de ulaşım sağlanabilen Şahmelek Plajı, doğal güzellikler ile çevrili eşsiz bir konumda bulunmaktadır.

Tarihi yapılarıyla ünlü Biga sınırları içerisinde hizmet veren Şahmelek Plajı, her yıl yaz aylarında yerli ve yabancı turistler tarafından tercih edilmektedir. Plaj içerisinde duş, giyinme kabini ve tuvalet gibi imkanların yanı sıra kafeterya da hizmet vermektedir.

Kadınlar Hamamı Plajı

Kadınlar Hamamı Plajı, Çanakkale'nin Biga ilçesine bağlı Karabiga bölgesinde yer almaktadır. İl merkezine 110 kilometre uzaklıkta olan Kadınlar Hamamı Plajı’na özel araçla yapılacak olan ulaşımlarda Çanakkale – Çan yolu, kuzey yönüne takip edilmelidir. Şehir otogarından hareket eden Biga dolmuşlarıyla veya taksiler aracılığı ile de ulaşım sağlanabilen Kadınlar Hamamı Plajı, Çanakkale’nin popüler plajları arasındadır.

Çanakkale’yi ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin gözde plajlarından olan Kadınlar Hamamı Plajı, mavi bayrak statüsüne sahip plajlar arasında öne çıkmaktadır. Etrafında hizmet veren büfelerden gıda alışverişinizi yapabileceğiniz plajda, aynı zamanda duş, tuvalet ve giyinme kabini gibi imkanlar da bulunmaktadır.

Çardak Kum Adası Plajı

Çardak Kum Adası Plajı, Çanakkale’nin Lapseki ilçesine bağlı Çardak Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Çanakkale şehir merkezine 45 kilometre uzaklıkta konumlanan Çardak Kum Adası Plajı’na özel araçla ulaşımlar, şehir merkezinden sahil yolunu kuzey istikametine devam ederek yapılabilmektedir. Bölgeye, Çanakkale şehir merkezinden hareket eden Lapseki dolmuşları veya taksiyle de ulaşım sağlanabilmektedir.

İnce tanecikli kumlarla kaplı sahili, berrak denizi ve doğa ile iç içe konumu ile birlikte Çanakkale’de denize girilebilecek en güzel yerler arasında bulunan Çardak Kum Adası Plajı, aynı zamanda benzersiz manzaralara da tanıklık etmektedir.

Çevresinde yapılaşmanın bulunmadığı Çardak Kum Adası Plajı’na gitmeden önce deniz malzemelerinizi yanınızda götürmeniz tavsiye edilmektedir.

Çanakkale Beachleri

Doğal güzellikleriyle öne çıkan Çanakkale’de birbirinden güzel plajların yanı sıra özel imkanlar sunan beachler de hizmet vermektedir. Günün her saatinde eğlenceli anlar yaşayabileceğiniz Çanakkale’deki beachlerde, gün boyu süren müzik eşliğinde dans edebilir; happy hours saatleri aralığında gerçekleştirilen özel etkinliklere katılabilirsiniz.

Assos Batık İskele Beach

Assos Batık İskele Beach, Çanakkale şehir merkezinden 114 kilometre uzaklıkta, Ayvacık ilçesine bağlı Assos’ta yer almaktadır. Assos İskele’ye özel araçla yapılacak ulaşımlarda İzmir – Çanakkale yolu güney yönüne takip edilmelidir. Bölgeye 20 dakikada bir hareket eden Assos dolmuşlarını kullanarak veya taksi alternatifini seçerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tarihi yapılarıyla öne çıkan bir bölge olan Assos, aynı zamanda eşsiz plajlara da ev sahipliği yapmaktadır. Assos’un ünlü plajlarından olan Assos Batık İskele Beach, sonradan yapılmış bir iskele üzerinden denize girebilmeniz olanak sağlayan, oldukça keyifli bir tesistir.

İskele üzerinde bulunan minderlere ve şezlonglara uzanarak güneşlenebileceğiniz Assos İskele’de kumsal alan olmadığı için bu şekilde yapay bir ortam inşa edilmiştir.

Etrafında bulunan restoran ve kafelerden yiyecek, içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tesiste, aynı zamanda duş, tuvalet ve giyinme kabini gibi imkanlar da bulunmaktadır.

Ritim Beach

Ritim Beach, Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde hizmet vermektedir. Oldukça sessiz ve sakin atmosferi ile tercih sebebi olan Ritim Beach’e özel araçla yapılacak olan ulaşımlarda, Çanakkale – Lapseki yolu kuzey istikametine takip edilmelidir. Beache, aynı zamanda şehir merkezinden 20 dakikada bir hareket eden Lapseki dolmuşlarıyla veya taksiler aracılığı ile de rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir.

Ritim Beach’te, gün boyu düzenlenen keyifli aktivitelere katılabilir, deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. İçerisinde şezlong, şemsiye ve loca gibi seçeneklerin bulunduğu Ritim Beach’te duş, giyinme kabini ve tuvalet gibi imkanların yanı sıra restoran, bar ve kafe gibi tesisler de hizmet vermektedir.

Dalgasız ve berrak bir denize sahip olan Ritim Beach, çocuklu aileler tarafından da tercih edilebilmektedir.

Antique Beach & Bungalow

Antique Beach & Bungalow, Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu Köyü yolu üzerinde hizmet vermektedir. Çanakkale şehir merkezine 100 kilometre uzaklıkta yer alan Antique Beach & Bungalow’a özel araçla yapılacak olan ulaşımlarda Çanakkale – İzmir yolu, sahil şeridi üzerinden güney yönüne takip edilmelidir. Tesise, şehir merkezinden hareket eden Ayvacık dolmuşları veya taksiler ile de ulaşım sağlanabilmektedir.

Hem beach, hem de bungalov evleri ile birlikte konaklama imkanı sunan Antique Beach & Bungalow, Assos yolunun 3. kilometresinde konuklarını ağırlamaktadır. İçerisinde restoran, bar ve kafe gibi bölümler bulunan beach, salaş tasarımı ve güler yüzlü hizmeti ile birlikte konuklarına keyifli bir deniz keyfi sunmaktadır.

Duş, giyinme kabini ve tuvalet gibi standart imkanların hali hazırda bulunduğu Antique Beach & Bungalow’da şezlong ve şemsiye kiralama hizmetleri, giriş ücretine dahildir.

Her yıl tertemiz plajlarıyla yaz tatillerinin en çok tercih edilen lokasyonlarından olan Çanakkale’de keyifli bir tatil düşünüyorsanız Çanakkale Otelleri sayfamıza göz atabilir, kendinize en uygun otelden yerinizi ayırtabilirsiniz.

İnternet sitemizin doğru biçimde çalışması için zorunlu olan çerezler kullanılmaktadır. Reklam/pazarlama, performans/analitik çerezleri ise üçüncü taraf çerezler olup ancak açık rıza vermeniz halinde kullanılabilecektir. Çerezler aracılığıyla kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında detaylı bilgiye "Çerez Aydınlatma Metni"nden ulaşabilirsiniz. Tüm çerezlerin kullanımına ve üçüncü taraf çerezler aracılığıyla toplanan kişisel verilerin yurt dışına aktarılmasına onay vermek için "Tümünü Kabul et" e, zorunlu olmayan çerezleri reddetmek için "Tümünü Reddet"e tıklayabilir ya da çerezlere ilişkin tercihlerinizi Çerez Tercihleri seçeneğinden yönetebilirsiniz.