Didim’de Yapılacaklar Listesi


Didim’de Yapılacaklar Listesi

Didim’de isterseniz birkaç gün, isterseniz de günü birlik bir tatil yapabilir, aileniz ve sevdiklerini ile harika zaman geçirebilirsiniz. Altın rengi plajları ve masmavi, berrak ve temiz deniz suyu ile meşhur bir tatil beldesidir.

Geçmiş dönemlerde pek çok geminin demir attığı liman şehrinden biri olan Didim’de aileniz ve sevdiklerini ile vakit geçirebileceğiniz pek çok olanak mevcuttur.

Sahil şeridi boyunca yürüyüş ve spor yapabilir, eşsiz deniz ve doğa manzaralı cafe ve restoranlarda kahvenizi yudumlayıp, yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Didim’den Akbük’e doğru giderken yol kenarında bulunan mekanlarda mola verebilir, farklı tatları deneyimleyebilirsiniz.

Didim hem ilçe merkezi ile hem de çevresi itibari ile kesinlikle keşfedilmesi gereken tatil beldelerinden bir tanesidir.

İlçe Merkezinin Tadını Çıkarın

Didim’in dünyaca ünlü plajlarında denizin ve güneşin keyfini çıkardıktan sonra kaybettiğiniz enerjiyi geri depolamak ve karnınızı doyurmak için ilçe merkezinde yer alan pek çok cafe, restoran ve lokantayı tercih edebilirsiniz.

Döner, kebap, İskender, balık ve diğer pek çok lezzeti ilçe merkezinde yer alan mekanlarda bulabilirsiniz. Pizza gibi uluslararası lezzetler de ilçe merkezinde misafirlerini beklemektedir.

İlçe merkezinde karnınızı doyurduktan sonra kısa bir gezintiye çıkabilir, sevdiklerinize hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Didim’de yer alan kıyafet mağazalarında istediğiniz kıyafeti rahatça bulabilirsiniz.

Didim için tatil programınız hazır olduğunda, konaklama seçenekleri için Didim Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Harika Ormanlarda Piknik Yapın

Didim yalnızca denizi ile değil, ormanları ve doğa güzellikleri ile de pek çok turisti çekmektedir.

Egenin harika ormanlarında aileniz ya da sevdiklerini ile harika bir piknik yapabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında Didim ormanları, piknikçilerin akınına uğramaktadır.

Piknik yapmayı tercih ettiğinizde ister evinizden getirdiğiniz yiyecekleri yiyebilir, isterseniz de çevrede bulunan deniz manzaralı restoranları tercih edebilirsiniz.

Tarihi ve Kültürel Yerleri Ziyaret Edin

Didim, tarihi ve Kültürel dokusu ile de mükemmel bir tatil beldesidir. Apollon Tapınağı, Didim’e adını veren Diydma Antik Şehri, Milet Tiyatrosu ve Antik Kenti, Milet Müzesi, İlyas Bey Camii ve Külliyesi, Faustina Hamamı ve pek çok kültürel yapıtları ziyaret edebilirsiniz.

Tarihi yapılar ilçe merkezine çok uzak değildir. Şahsi aracını ile rahatlıkla bulabilirsiniz. Tarihi ve kültürel yerlerin çoğu ücretlidir. Fakat çok pahalı değildir. Uygun fiyatlar dahilinde tarihi ve kültürel yapılar arasında o günleri yaşayabilirsiniz.

Harika Plajlarda Deniz, Kum ve Güneşin Tadını Çıkarın

Türkiye’nin ve Ege Bölgesi’nin en ünlü plajlarında biri olan Altınkum Plajı da Didim’de bulunmaktadır.

Altın sarısı kumu ve masmavi denizi ile hem yabancı hem de yerli pek çok turist tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Didim’de yalnızca Altınkum Plajı yoktur. Manastır koyu, Cennet Koyu, Dalyanaki Koyu, Akbük Plajı, Akvaryum Plajı, Sağtur Plajı, Saplı Ada ve Sarıkum Plajı Didim’de yer alan diğer seçeneklerdir.

Plajların pek çoğu halk plajı olduğu için ücretsizdir. Yalnızca plaj içerisinde yer alan şezlong ve şemsiyeler ücretlidir.

Aydın’ın en güzel sahillerine ev sahipliği yapan Didim’de planladığınız tatilinizde denizin keyfini ve manzarasını her an çıkarabileceğiniz bir konaklama deneyimi için Didim Denize Sıfır Oteller sayfamıza göz atarak, size en uygun otelden yerinizi ayırtabilirsiniz.

Saplı Adaya Yürüyün

Saplı Ada, her sene binlerce turistin ziyaret ettiği bir adadır. Asırlar önce Ege bölgesinde aktif olan bir yanardağın patlaması sonucu meydana gelen ada, hem yerli hem de yabancı turistlerin uğrak noktaları arasında yer almaktadır. 

Saplı Ada’ya, Akbük Plajı’ndan yürüyerek ya da düzenlenen tekne turları ile gidebilirsiniz. Pek çok insan farklı bir deneyim yaşamak için bu adaya yürüyerek gitmeyi tercih etmektedir. Deniz sığ olduğu için saplı adaya yürümek oldukça basittir.

Su Sporları Yapın

Didim’de pek çok otel bulunmaktadır. Sizde bütçeniz dahilinde bir otel de konaklayabilir, su sporları yapabilirsiniz. Jet ski, sörf ve su kaydırağı gibi aktivitelerin bulunduğu Didim’de rüzgar sörfü de yapılabilmektedir.

Kendi sörf tahtanızı alarak günü belli saatlerinde sizde dalgalar ile birlikte dans edebilirsiniz.

Kulüplere Katılın

Didim’de yer alan Dağcılık ve Doğa Yürüyüşü Grubu ile orman yürüyüşleri yapabilir, Didim’in harika manzaralarını görebileceğiniz dağlara tırmanabilirsiniz.

Didim Poseidon Bisiklet Derneği’nin her cuma akşamı organize ettiği bisiklet turları ile farklı bölgeleri bisiklet ile keşfedebilirsiniz. Katıldığı kulüpler ile yaptığınız yolculuk ve aktiviteler de muhteşem fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz.

Her sene Didim Belediyesi’nin organize ettiği yürüyüş etkinliği ile Akköy’den Apollon tapınağına kadar harika manzara eşliğinde yürüyüş yapabilirsiniz. Aktiviteler sırasında hem yerli hem de yabancı pek çok insan ile tanışarak farklı kültürleri tanıyabilir, sosyalleşebilirsiniz.

Gece Hayatına Karışın

Didim’in gündüzü olduğu gibi gecesi de çok eğlencelidir. Didim ilçe merkezinde ve etrafında yer alan pek çok cafe, bar, pub ve disko mekanlarında eğlencenin dibine vurabilirsiniz.

Pek çok ünlü DJ ve sanatçı da bu işletmelerde hayranları ile buluşmaktadır. İsteğinize göre alkollü ya da alkolsüz eğlence seçeneklerini tercih edebilirsiniz.  

Aydın’ın gözde tatil merkezi Didim’de tatil planlıyorsanız Didim Otelleri sayfamızı inceleyebilir, size en uygun otelden rezervasyonunuzu oluşturabilirsiniz.