Erdemli’nin Meşhur Restoranları


Erdemli’nin Meşhur Restoranları

Mersin ilinde yer alan en büyük ve en güzel ilçelerinden biri olan Erdemli, tarihi ve doğal güzellikleri açısından da son derece gelişmiş bir yerleşim yeridir. Her sene binlerce turistin geldiği Erdemli’de muhteşem yemekler ile karnınızı doyurabileceğiniz çok sayıda restoran bulunmaktadır.

İlçenin turizm ile birlikte ikinci gelir kaynağı ise tarımdır. Dünyaca ünlü olan Erdemli limonu ve mandalinası pek çok ülkeye ihraç edilmektedir. Erdemli’ye ister iş seyahati isterseniz de tatil amaçlı gelin, gezebileceğiniz ve eğlenebileceğiniz pek çok mekan bulunmaktadır.

Plajlarda ya da eğlence mekanlarında kaybettiğiniz enerjiyi geri kazanabileceğiniz pek çok restoran ve lokantanın bulunduğu Erdemli’de yöresel yemekler ile karnınızı doyurabilirsiniz.

Erdemli Otelleri arasından tatilinizi planlayarak, mutlaka uğramanız gereken restoranlarını ziyaret ederek meşhur lezzetlerini deneyebilirsiniz.

Deniz Suyu Balık Restaurant

Deniz Suyu Balık Restaurant, adından da anlaşılacağı gibi deniz ürünleri açısından Erdemli'nin en kapsamlı deniz ürünleri menüsünü sunan bir restorandır.

 İlçe merkezine 17 km mesafede hizmet veren Deniz Suyu Balık Restaurant, taptaze balıkları ile ön plana çıkmaktadır. Rakı, şarap ve bira gibi Alkollü içecek servisinin de bulunduğu balık restoranı, haftanın yedi günü 10:00 ile 01:00 saatleri arasında açıktır. Levrek, barbun, lüfer, çupra, dil ve mercan gibi balık çeşitlerinin bulunduğu restoranda, salata, roka, patates, kalamar, ahtapot, karides gibi yan ürünlerde yer almaktadır.

Deniz Suyu Balık Restaurant’ta deniz manzarası eşliğinde iki kişi harika bir akşam yemeği yemek için ortalama 200-450 TL hesap ödemeniz gerekmektedir.

Adres: Ayaş Mahallesi, Hal-Der Tatil Sitesi Arkası, 33750 Erdemli, Mersin

Şerife’s Restaurant

Çeşmeli Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Şerife’s Restaurant, Erdemli merkeze 15 km mesafededir. Deniz manzarasına sahip olan Şerife’s Restaurant, haftanın yedi günü 11:00 ve 02:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Mevsimine göre uygun ürünlerin kullanıldığı ve sahibi Şerife Hanım tarafından hazırlanan yemeklerde yalnızca organik ürünler kullanılmaktadır. Servis edilen yiyecekler arasında “Şef’in Salatası” en çok tercih edilendir. Çocuklara uygun menü seçeneği de bulunmaktadır. Müşterilerin en sevdiği yiyecekler güveç, levrek ve karidestir.

Çeşitli alkollü ve alkolsüz içeceklerin de bulunduğu Şerife’s Restaurant’ta muhteşem yemekler yemek için ortalama 150-200 TL arası bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

Adres: Çeşmeli Mahallesi, 4. Sokak, 33875 Erdemli, Mersin,

Chef Kebap & Kaburga & Büryan

D400 Mersin-Antalya karayolu üzerinde bulunan Chef Kebap & Kaburga & Büryan, özellikle mola vermek isteyen kişilerin tercih ettiği bir restorandır.

Gazlı ve gazsız içecek çeşitlerinin yer aldığı Chef Kebap & Kaburga & Büryan, haftanın yedi günü 09:00 ile 00:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Çorba ve kebap çeşitleri, kaburga, ciğer, saç kavurma, güveç, büryan, kaburga, beyti, çöp şiş, ızgara tavuk ve köfte gibi ürünlerin bulunduğu restoran, adanalı bir usta tarafından işletilmektedir.

Chef Kebap & Kaburga & Büryan’da iki kişi harika yemekler yemek için ortalama 80-150 TL arasında bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

Adres: Akdeniz Mahallesi, Alparslan Türkeş Bulvarı, No:168, 33730 Erdemli, Mersin

Temiz Restoran

Temiz Restoran, D400 Mersin-Antalya karayolu üzerinde yer almaktadır. Alkolsüz içecek seçenekleri ile misafirlerini kabul eden Temiz Restoran, haftanın yedi günü 08:00 ile 23:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Çorba çeşitleri, İskender, kebap, tantuni, köfte, tavuk, sulu ev yemekleri ve tatlı çeşitleri ile müşterilerini ağırlayan mekân, oldukça nezih bir yerdir. Erdemli’de sulu ev yemekleri yiyebileceğiniz harika restoranlardan bir tanesi olan Temiz Restoran’da çalışan personel ve işletme sahibi son derece güler yüzlü ve samimidir.

Temiz Restoran’da karnınızı doyurmak için 20-100 TL arasında bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

Adres: Kocahasanlı Mahallesi, Alparslan Türkeş Bulvarı,  No:501, 33770 Erdemli, Mersin

Enjoy Burger House

Erdemli ilçe sınırları içerisinde hizmet veren en iyi fast food restoranlarından bir tanesi olan Enjoy Burger House, Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası’na 120 m, Erdemli Meslek Yüksekokulu’na ise 600 m mesafededir.

Gazlı ve gazsız içecek seçeneklerinin bulunduğu Enjoy Burger House, haftanın yedi günü 11:00 ile 22:00 saatleri arasında açıktır. Burger, sandviç, atıştırmalık ve salata çeşitlerinin yer aldığı fast food restoranında çalışan personellerde oldukça güler yüzlüdür.

Enjoy Burger House’da bir burgerin fiyatı ortalama 30-40 TL, ızgara ürünlerinin fiyatı ortalama 35-60 TL, salataların fiyatları ortalama, 20-35 TL, yan ürünleri fiyatları ise 12-25 TL arasındadır.

Adres: Merkez Mahallesi, Sabahattin Çakmakoğlu Caddesi, 1. Plaj Yolu, No:1/A, 33730 Erdemli, Mersin

Miskin Fast Food

Sorgun Çayı’na ve Akdeniz’e oldukça yakın bir konumda yer alan Miskin Fast Food, Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası’na 350 metre uzaklıktadır.

Alkollü içeceklerin bulunmadığı Miskin Fast Food, tüm hafta boyunca 10:30 ila 01:30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Pizza, ızgara ürünleri, hamburger, tost, gözleme, burger, makarna, sandviç, yan ürün ve dondurma çeşitlerinin bulunduğu Fast Food Restoranında çalışan personellerin davranışları müşterilerden tam not almaktadır.

Miskin Fast Food’da karnınızı doyurmak için ortalama 20-50 TL arasında bir ücret ödemeniz yeterlidir.

Adres: Merkez Mahallesi, Erdemoğlu Bulvarı, 33730 Erdemli, Mersin

Erdemli’nin meşhur restoranlarında Mersin’in enfes lezzetlerini denemek ve keyifli bir tatil yaşamak isterseniz Erdemli Otelleri sayfamızdaki oteller arasından seçiminizi yaparak, kolay bir şekilde rezervasyonunuzu oluşturabilirsiniz.